neobavezna veza

Lijepa ili ruzna iskustva koja zelite podijeli sa drugima.
Post Reply
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

neobavezna veza

Post by renata »

Neobavezna veza

Malo sam čitala postove,i vidim curama se sviđaju neobavezne veze.
Što bi trebala biti neobavezna?Po čemu se razlikuje od samo fizičke veze?
Bilo bi mi drago čuti vaše mišljenje,ako ne.stavite na ignore ovakve neznalice.
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Re: neobavezna veza

Post by djurdja »

veza u kojoj su obje strane suglasne da imaju svoj dio zivota i izvan te veze, oslobodjen od svih vidova posesivnosti i ljubomore. I takvu vezu ne bi trebalo automatski povezivati s nevjerom i zadovljavanjem fizickih potreba izvan veze. Nije sve u fizikalijama.
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: neobavezna veza

Post by renata »

Meni se čini,da ovo što ti opisuješ-je zapravo prava veza u kojoj je prisutna tolerancija da svaka ima svoje životne
aktivnosti,odnosa,koji nisu obavezno upućeni na osobu sa kojom si u vezi,što znači drzženje sa starim frendicama,
sklapanje novih prijateljstava,pa čak i odlazak na odvojene godišnje odmore-i to mi je super veza,i rado bih bila u njoj.
Ali,to nije neobavezna veza.Što je neobavezna veza?
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Re: neobavezna veza

Post by djurdja »

a onda je to mozda u stilu friends with benefits :)
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
User avatar
natasa
penzionerka
penzionerka
Posts: 1618
Joined: 18 Nov 2011, 13:31

Re: neobavezna veza

Post by natasa »

Neobavezno-obavezno. :mislim:
Ako je veza obavezna onda je to pre odnos vezan posao ili neki oblik pritisaka tradicije i nema mnogo veze sa istinskom ljubavlju. :strika:
Ali, ljubav nikada nije neobavezna - trazi dusu i srce. Svi ostali delovi tela se mogu trampiti, na duze ili krace vreme.
Da nije ljubav mozda vezanost, a ne veza? :mislim:
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: neobavezna veza

Post by laura »

neobavezna veza kao prvo iskljucuje zivot u istom prostoru. znaci, netko te privlaci i fizicki i duhovno, ali ne na nacin da pozelis sa tom osobom izgraditi nesto trajnije i stabilnije, jednostavno - lijepo vam je dok ste zajedno, ali nitko nikoga ne opterecuje.
ili npr kada okoncas neku duzu vezu i ne zelis srljati u drugu vec uzivati u slobodi a ne odricati se nekih zadovoljstava. naravno da se u takvim vezama uvijek moze desiti da netko pozeli vise, al' to je vec nesto za drugu temu
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
natasa
penzionerka
penzionerka
Posts: 1618
Joined: 18 Nov 2011, 13:31

Re: neobavezna veza

Post by natasa »

laura wrote:neobavezna veza kao prvo iskljucuje zivot u istom prostoru.
laura wrote:ali nitko nikoga ne opterecuje
Dakle ovde se ne radi o ljubavnoj vezi, vec o "odgovarajucoj".
Mogu se zucno posvadjati sa svojom partnerkom, moze mi u nekom trenutku ljutnje biti strana i daleka, ali ako mi je stvarno stalo nikada mi ne moze biti opterecenje.
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: neobavezna veza

Post by renata »

Slažem se sa tim da je ljubav vezanost i dušom i srcem,a bogme i tiilom,onda je veza realizacija te vezanosti.
Izgleda da neobavezna veza,u sebi,ne sadrži ništa od navedenog;nema me uz tebe ;nema te u mom srcu;
pa što ćemo to onda radit zajedno,osim .možda "trampit"dijelove tila?il malo "ubijat"slobodno vrime jedna kod druge-
još poraznije?..
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: neobavezna veza

Post by laura »

natasa66 wrote: Dakle ovde se ne radi o ljubavnoj vezi, vec o "odgovarajucoj".
Mogu se zucno posvadjati sa svojom partnerkom, moze mi u nekom trenutku ljutnje biti strana i daleka, ali ako mi je stvarno stalo nikada mi ne moze biti opterecenje.
Da, o odgovarajucoj ljubavnoj :hihi: , sala mala. Kao prvo, ovo je bila moja definicija necega sta se bas i ne moze nazvati veza, ali zar je bitno kako se nesto naziva, to je stvar poimanja pojmova.
Naravno da ti tvoja zena nemoze biti opterecenje ako je stvarno volis. Ali ako ti se netko svidja onako kako sam navela u gornjem postu, i u dogovoru sa tom osobom zivite svatko svoj zivot uz povremeno vidjanje, i ako ti se ta osoba pocme uvlaciti u zivot vise nego sto zelis , onda je to opterecivanje.
Ovo o cemu ti govoris je ljubav, a to je nesto sasvim drugo, i to po meni ne spada u "neobaveznu vezu"
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
Aryanim
Alea iacta est!
Posts: 7482
Joined: 25 Feb 2010, 14:01
Location: Zagorje

Re: neobavezna veza

Post by Aryanim »

laura wrote: Naravno da ti tvoja zena nemoze biti opterecenje ako je stvarno volis. Ali ako ti se netko svidja onako kako sam navela u gornjem postu, i u dogovoru sa tom osobom zivite svatko svoj zivot uz povremeno vidjanje, i ako ti se ta osoba pocme uvlaciti u zivot vise nego sto zelis , onda je to opterecivanje.
Ovo o cemu ti govoris je ljubav, a to je nesto sasvim drugo, i to po meni ne spada u "neobaveznu vezu"
natasa66 wrote: Dakle ovde se ne radi o ljubavnoj vezi, vec o "odgovarajucoj".
ajmo rec da se slazem s ovim...

neobavezna veza, sve je stvar u dogovoru, mozda bas obje strane ne zele ulazit u vezu jer su izasle iz nje al se svidaju jedna drugoj, ili nema neke velike ljubavi, al na neki nacin su "prijatelji s povlasticama", i nekak oje mozda menje bolno prekinut to sve ako bilo koja nade drugu osobu s kojom bi u vezu...
ako se razve osjecaji, e onda ga je... :hihi: stvar dogovora... a opet svako ima neki svoj vid te neobavezne veze...

dobra tema, samo tesko za objasnit ovako... ;)
‎"Why do we close our eyes when we pray, cry, kiss, dream?
Because the moust beautiful things in life are not seen but felt only by heart."
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: neobavezna veza

Post by renata »

Koliko sam skužila iz raznih oglasa po forumima-neobavezna veza je,lijepši celofan,a da se,otvoreno
ne napiše:poziv na čisti sex,jer,kao imam muža/ženu,ne želim obavezu tj.probleme-a ti mi možeš poslužiti
za "ispucavanje" pa ću te stavit u termin neobavezne veze-nemreš biti niti ljubavnica-jer to je već status.

Sviđa mi se ovaj termin "prijateljstvo s privilegijom"pa da si,dopustim "privilegirano"šaranje po njenom tilu :hihi:
User avatar
Aryanim
Alea iacta est!
Posts: 7482
Joined: 25 Feb 2010, 14:01
Location: Zagorje

Re: neobavezna veza

Post by Aryanim »

al neobvezna veza ne znaci da si ljubavnica, samo nisi u vezi, ne klasificiras se, u neobveznoj vezi nisi ni slobodna skros al nisi ni sputana, i to nema veze s tim dal je koja oženjena ili ne, to je vec stvar morala, etike, ja osobno sa udanom zenom nemogu bit u bilo kakvoj vezi, ne vezi sta ve, zato jer je ona udana i ja se u to ne mijesam, isto tak se ne mijesam s zauzetim curama, s njima cu bit samo prijateljica, naravno bez privilegija...
al kao sto rekoh, svakom to drugacije predstavlja neko znacenje, nešto ili nista, nekom izlika, nekom nije... tesko ovak opisat i natipkat... al nadam se da ce ti bit jasnije, mozda se javi sad jos neko kome to drugacije zvuci, pa ces i tako cut :daa:
‎"Why do we close our eyes when we pray, cry, kiss, dream?
Because the moust beautiful things in life are not seen but felt only by heart."
User avatar
natasa
penzionerka
penzionerka
Posts: 1618
Joined: 18 Nov 2011, 13:31

Re: neobavezna veza

Post by natasa »

U cemu su razlika i slicnost izmedju "otvorene veze" i "neobavezne veze"? :dakle:
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: neobavezna veza

Post by dalloway »

meni su to sinonimi
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
natasa
penzionerka
penzionerka
Posts: 1618
Joined: 18 Nov 2011, 13:31

Re: neobavezna veza

Post by natasa »

Da li su mozda zivot u istom prostoru, deljenje troskova, zajednicki izlasci i prijatelji, uz razumevanje za povremene avanture obelezja "otvorene" veze.
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Re: neobavezna veza

Post by djurdja »

meni je to oksimoron :)
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
User avatar
natasa
penzionerka
penzionerka
Posts: 1618
Joined: 18 Nov 2011, 13:31

Re: neobavezna veza

Post by natasa »

djurdja wrote:meni je to oksimoron :)
Zasto je to oksimoron? :mislim:
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Re: neobavezna veza

Post by djurdja »

natasa66 wrote:
djurdja wrote:meni je to oksimoron :)
Zasto je to oksimoron? :mislim:
zasto sto izgleda kao spajanje dva kontradiktorna spoja :)
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
User avatar
natasa
penzionerka
penzionerka
Posts: 1618
Joined: 18 Nov 2011, 13:31

Re: neobavezna veza

Post by natasa »

:cer:
djurdja wrote:spajanje dva kontradiktorna spoja :)
Sa moralnog gledista, da.. :skriva:
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Re: neobavezna veza

Post by djurdja »

a osim toga zasto ne bi bilo moralno, tko ima pravo tvrditi da nije :zmig: :)
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: neobavezna veza

Post by dalloway »

pa meni je to više nespojivo s emotivnog gledišta...ili jesam s nekim,ili nisam,ako je veza u pitanju...neobavezan sex je nešto drugo
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Re: neobavezna veza

Post by djurdja »

dalloway wrote:pa meni je to više nespojivo s emotivnog gledišta...ili jesam s nekim,ili nisam,ako je veza u pitanju...neobavezan sex je nešto drugo
eto, bas zbog toga emotivnog aspekta vise mi je to kao veza na prijateljskoj osnovi s benificijama ..danas tako moderno kod mladih.
a ja sam staromodna cura :)
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
User avatar
natasa
penzionerka
penzionerka
Posts: 1618
Joined: 18 Nov 2011, 13:31

Re: neobavezna veza

Post by natasa »

Znaci nije oksimoron? :nau:
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Re: neobavezna veza

Post by djurdja »

a kaj ja znam, ja sam ti malo glupasta :roll: :cer: asociralo me :tadam:
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
User avatar
natasa
penzionerka
penzionerka
Posts: 1618
Joined: 18 Nov 2011, 13:31

Re: neobavezna veza

Post by natasa »

djurdja wrote:a kaj ja znam, ja sam ti malo glupasta :roll: :cer: asociralo me :tadam:
Nisam mislila nista lose, :cer: nemoj da se ljutis
samo vas zadrzavam na forumu. ;)
Post Reply