Studenti i besplatno skolovanje?

Koju ste školu završile ili još idete u školu, faks. Da li planirate upisat kakav tečaj? Iskustva i dogodovštine iz školskih klupa za sve uzraste...
Addison_V
pripravnica
pripravnica
Posts: 474
Joined: 11 Jul 2010, 17:31

Re: Studenti i besplatno skolovanje?

Post by Addison_V »

Vox Feminae wrote:
Možda i zbog toga jer ih to konkretno i ne dotiče, ne opstruira njihovu stvarnost, nisu jebeni studenti/ce. Možda, mooožda zbog toga se ne petljaju - radi osobne neinvolviranosti (npr., većina ovdje nema djecu), nedovoljno informacija (koji, priznajmo, ni sami studenti/ce nemaju/neznaju) i neimanja našeg iskustva.
*gigl*
Mislim da za ovu temu nije potrebno imati informacije.
Znaš i sama zanima li te vinogradarstvo ili ne jer znaš o čemu se suštinski radi, ne moraš znat proces u kojem se do actual vina i dolazi, niti trebaš ići gazati grožđe da možeš skužiti privlači li te to ili ne i što misliš o tome.

Mada, ima smisla to šta kažeš, stanje u državi se uopće ne tiče ljudi i ne opstruira njihovu stvarnost, zato je naša država tu gdje jest. Zašto bi ikoga interesiralo kako se obrazuje budućnost ove države? Stvarno, i ja pričam pizdarije.
Vox Feminae
penzionerka
penzionerka
Posts: 4493
Joined: 16 Feb 2010, 20:08

Re: Studenti i besplatno skolovanje?

Post by Vox Feminae »

Pa pričaš pizdarije, ponašaš se ko neki nadobudni revolucionar, a ni ne shvaćaš nemilosrdni žrvanj života kakav jest. Ali da se malo izvučemo iz apstraktnosti moga trkeljanja, spustit ću to na sasvim shvatljivu razinu.

Ono o čemu ti pričaš ne postoji, ne postoji senzibilizacija u tako opsežnoj mjeri, iako ljudi sami nisu bezosjećajna govna. Tako je kako jest, i uvijek će postojati oni koji će ili stajati i samo pričati ili samo stajati i ne poduzimati ništa.

Što ranije, to bolje, osvijestiti. Imaš sebe, radi vlastite revolucije, a manje se obaziri na društvene, ionako te nepravde samo izazivaju želučane tegobe. Barem kod mene.

I btw, i sami studenti su govanca.

Bar su bila kad se nešto trebalo poduzeti. Ili kad se nije trebalo poduzeti, ali su pod utjecajem vlastite moći tjerali svoje. Ili pak nešto treće. :peace:

*ende*
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Studenti i besplatno skolovanje?

Post by Dodir_Svile »

Vox Feminae wrote:ponašaš se ko neki nadobudni revolucionar, a ni ne shvaćaš nemilosrdni žrvanj života kakav jest.
Image

Vox Feminae wrote:Ono o čemu ti pričaš ne postoji, ne postoji senzibilizacija u tako opsežnoj mjeri, iako ljudi sami nisu bezosjećajna govna. Tako je kako jest, i uvijek će postojati oni koji će ili stajati i samo pričati ili samo stajati i ne poduzimati ništa.
o da, postoji. u zapadnim zemljama (excluding USA) su ljudi puno vise osjetljivi i puno vise zainteresirani za stvari koje se desavaju oko njih. kad odes u berlin, tacno osjetis u zraku tu prisutnost bunta, revolucije, pobune protiv drustva kakvo im se ne svidja. ljudi u hrvatskoj su mostly ovce koje smatraju da je vrlina biti apolitican i ne znati nista o drustvu u kojem zive. zato kad na izlet vodim zapadnoeuropljane (mostly francuze i engleze), s njima pricam o zdravstvenoj reformi u SADu i o bankrotu grcke. a o cemu bih pricala sa hrvatima? o simoni?
da, uvijek ce postojati oni koji samo stoje i ne rade nista, ali je omjer ovih i onih drugih potpuno drugaciji u nekim drugim zemljama. i zasto ne nastojati pomjeriti taj omjer i u hrvatskoj?

Vox Feminae wrote:Imaš sebe, radi vlastite revolucije, a manje se obaziri na društvene, ionako te nepravde samo izazivaju želučane tegobe. Barem kod mene.
znam da ovo nije upuceno meni, ali posto dijelim stav sa addison, onda might as well odgovoriti na ovo. ko tebi brani da se bavis svojom vlastitom revolucijom? kuzim da si ti jedna od onih sto bi cekali da neko drugi sve napraviti za njih ili od onih koji misle da se "nista ne moze promijeniti, jadni mi". vjerovatno si i jedna od onih (ne mislim doslovno, nego na taj nacin razmisljanja) koji kukaju kako se nema posla i kako se tesko zivi, a svoju potragu za poslom svode na 2x mjesecno prelistavanje njuskala. lakse je kukati i ne raditi nista. bar dobijes suosjecanje i solidarnost istih takvih. kad bi svi imali stav kao ti, da se nista ionako ne moze promijeniti, jos uvijek bismo bili u kamenom dobu. zato bar, ako vec ne doprinosis promjenama i drustvu, onda pusti one koji nesto rade da naprave bolje drustvo i za sebe i za tebe, na kraju krajeva.
a za zelucane tegobe uzmi gastal.
The rockstar hands of a big butch dyke.
Vox Feminae
penzionerka
penzionerka
Posts: 4493
Joined: 16 Feb 2010, 20:08

Re: Studenti i besplatno skolovanje?

Post by Vox Feminae »

Dodir_Svile wrote:Image
Na ovo sam znala da će netko reagirati. Jebiga, inspiracija. :hihi:
Vox Feminae wrote:Ono o čemu ti pričaš ne postoji, ne postoji senzibilizacija u tako opsežnoj mjeri, ...
Dodir_Svile wrote:o da, postoji. u zapadnim zemljama (excluding USA) su ljudi puno vise osjetljivi i puno vise zainteresirani za stvari koje se desavaju oko njih.
Pa čuj, iskreno, nije to baš tak' sve bajno i ružičasto. A i, kod njih postoji određena povijest takvih borbi i promjena koja ih je i dovela tu gdje jesu. Ovakvo stanje uvjetovano je njihovom poviješću, poviješću koje mi kao 'Rvati/ce nemamo.
Dodir_Svile wrote:is a o cemu bih pricala sa hrvatima? o simoni?
Simona je passe.
Dodir_Svile wrote:da, uvijek ce postojati oni koji samo stoje i ne rade nista, ali je omjer ovih i onih drugih potpuno drugaciji u nekim drugim zemljama. i zasto ne nastojati pomjeriti taj omjer i u hrvatskoj?
Zato jer nemamo temelje za izgradnju civilnog društva kao posrednika između pojedinca i države. A kako se čini, nećemo ni imati, sve dok postoji korupcija u državnom vrhu koja izaziva nepovjerenje u samu državu, sve dok senzibilizacija ovisi o dobroj volji samih pojedinaca.*diktator* Vjerojatno ima i drugih faktora, ali mi se neda jer je prerano.
Vox Feminae wrote:Imaš sebe, radi vlastite revolucije, a manje se obaziri na društvene, ...
Dodir_Svile wrote:znam da ovo nije upuceno meni, ali posto dijelim stav sa addison, onda might as well odgovoriti na ovo. ko tebi brani da se bavis svojom vlastitom revolucijom? kuzim da si ti jedna od onih (...)
A ti kužiš sve.
Dodir_Svile wrote:kad bi svi imali stav kao ti, da se nista ionako ne moze promijeniti, jos uvijek bismo bili u kamenom dobu.
Nisam rekla da se ne može ništa promijeniti, već da ona kao pojedinac ne može ništa promijeniti na makro razini. Eventualno da u nekoj bizarnoj situaciji pogazi Kosoricu, Todorića i sve naše ministre. A i pitanje što onda, SDP je trenutno mutna voda*. A neke druge opcije se teško naziru. HNS u nekom paralelnom svijetu. No, već smo u drugim vodama. Samo sam joj htjela predložiti da se ne uzrujava previše oko toga, jer se takva sranja samo gomilaju.
Dodir_Svile wrote:zato bar, ako vec ne doprinosis promjenama i drustvu, onda pusti one koji nesto rade da naprave bolje drustvo i za sebe i za tebe, na kraju krajeva.
A ti svoje zaključke o meni zadrži za sebe, barem dok me ne upoznaš. I ako. Možda na idućem prajdu?

:peace:


*Možda da spali onaj Vatikanski ugovor, kao i sve bilateralne ugovore koje su naši dragi 'Rvati/ce potpisali na štetu hrvatske države. Addison, imaš dosta posla.
Addison_V
pripravnica
pripravnica
Posts: 474
Joined: 11 Jul 2010, 17:31

Re: Studenti i besplatno skolovanje?

Post by Addison_V »

Vox Feminae wrote:Pa pričaš pizdarije, ponašaš se ko neki nadobudni revolucionar, a ni ne shvaćaš nemilosrdni žrvanj života kakav jest. Ali da se malo izvučemo iz apstraktnosti moga trkeljanja, spustit ću to na sasvim shvatljivu razinu.
Draga Vox, ne znam je li ti život stvarno ponudio paletu negativnih događaja koje su utjecale na tebe da budeš tako sarkastična i skačeš na zaključke bez da promisliš dva puta o tome, ako jest, meni je žao zbog toga, ali nemoj mi se obraćat tako.
Ti mene ne znaš i nemaš pojma kroz šta ja prolazim u životu i jesam li starving student kojeg na svakom roku baca profesor jer je obrijane glave i njemu je šunilo u glavu da je to ono šta mu se u ovom novom dobu ne sviđa i iskaljuje frustracije na meni, ili sam mala bogatašica koja nema ništa pametnije u životu za radit nego bunit se kad god stigne jer joj je predosadno što joj je sve dostupno.

Postavila si se bahato i uzvišeno i uopće ne uzimaš u obzir kome se obraćaš, glavno da si ti shvatila da su ljudi bezosjećajna govna (stvarno bright idea) i pomirila se sa kompletnom letargijom društva u kojem živiš.

Žalosno je šta postoje ljudi kao ti koji će samo reći 'Ah j*biga, nije moja stvar, mene boli želudac od nerviranja oko toga, mislim da, meni to smeta, ali eto, nepravda je, šta ćemo sad, reagirati na nju? Ma daj, ionako je državni vrh korumpiran i naša država je f*cked up pa najbolje od svega da se prepustim vodi da me nosi gdje god želi'.

Čini mi se tako, a možda griješim, da spadaš u takvu kategoriju ljudi kojih boli kiki za štogod se događa.
Takvih ljudi je u ovoj državi puno, i upravo dok postoje takvi ljudi koji nemaju volje za ničim osim za vlastitim dupetom, ostat ćemo u mulju u kojem jesmo.

Nadalje, ne mogu se ne obazirati na društvene probleme zato šta NAVODNO živimo u nekakvom demokratskom društvu u kojem ljudi imaju pravo glasa, pa ako meni smeta to šta studenti plaćaju basnoslovne cijene po godini studija, ja se imam pravo pobuniti ako me to dira na ijedan način, počevši od toga da želim promjenu u društvu pa do toga da mi je stalo da moje vlastito dupe ima 1o K u džepu za potrošiti na put u Amsterdam/Helsinki/London svake godine koju sam mogla plaćati za faks.
Mislim, jesmo li dio društva u kojem živimo or what?! :pomak:

I btw, i sami studenti su govanca.

Bar su bila kad se nešto trebalo poduzeti. Ili kad se nije trebalo poduzeti, ali su pod utjecajem vlastite moći tjerali svoje. Ili pak nešto treće. :peace:

*ende*
Nisam skužila šta si tila s ovim reći, really.
Studenti su bili govna kad se trebalo nešto poduzeti, zato su spavali po fakultetima i vrištali da žele besplatno školstvo? Ili misliš na one koji su išli na kavu jer su skužili da nema predavanja? Ili pak nešto treće?

:peace:
Vox Feminae
penzionerka
penzionerka
Posts: 4493
Joined: 16 Feb 2010, 20:08

Re: Studenti i besplatno skolovanje?

Post by Vox Feminae »

Addison_V wrote:
Draga Vox, ne znam je li ti život stvarno ponudio paletu negativnih događaja koje su utjecale na tebe da budeš tako sarkastična i skačeš na zaključke bez da promisliš dva puta o tome, ako jest, meni je žao zbog toga, ali nemoj mi se obraćat tako.

Kao prvo, onak, nisam ti draga stoga...i drugo, rekoh gore da je posrijedi bila inspiracija. Ili, jasnije rečeno, ako se i dalje ne shvaća, poetski momenat proser*. Ispričavam se ako sam te povrijedila pridavši ti osobinu nadobudnog revolucionara. Ti je, barem u mojim očima, odsada ne posjeduješ.

Addison_V wrote: Ti mene ne znaš i nemaš pojma...
A rekla sam da te znam? Nisam. Mislila sam da svatko ima pravo komentirati tvoje. Nisam te niti opisivala niti pripisivala određene stavove koje sama nisi izrazila ili slično. I, otkuda ti tumačiš moje napade? :pomak: Primjerice, koristila si se izrazom pizdarije i ja sam na njih referirala; koristeći ih u istom tonu. Odsada ću ih nazivati drugačije ili, jednostavnije, ne komunicirati ili, pak, ubuduće, stavljati smajliće na krajeve rečenica kako bi se razumjelo da ja ovdje ne napadam nikoga. *Pac-pac.
Addison_V wrote: Postavila si se bahato i uzvišeno i uopće ne uzimaš u obzir kome se obraćaš, glavno da si ti shvatila da su ljudi bezosjećajna govna (stvarno bright idea) i pomirila se sa kompletnom letargijom društva u kojem živiš. (...)
Čini mi se tako, a možda griješim, da spadaš u takvu kategoriju ljudi kojih boli kiki za štogod se događa.
Koliko se sjećam – rekla sam – većinom su bezosjećajna govna. A za ostalo o meni rečeno – pa, sretno s procjenama ubuduće.
Addison_V wrote: Nisam skužila šta si tila s ovim reći, really.
Studenti su bili govna kad se trebalo nešto poduzeti, zato su spavali po fakultetima i vrištali da žele besplatno školstvo? Ili misliš na one koji su išli na kavu jer su skužili da nema predavanja? Ili pak nešto treće?

:peace:

Tu sam mislila na svašta, na nešto u što sam bila uključena i silno se razočarala u sve strane, najviše u studente (za Primorca i Fuchsa inkognito** i nisam posjedovala previše nade).
Što na one koji su mirno sjedili kod kuće, kao i na unutarnja previranja nastala zbog cool faktora blokade i u nekim dijelovima prividne nestrukturirane grupacije, što zbog druge blokade...u potonjem, trebala su i predlagala su se druga rješenja, ali, to nije bila direktna demokracija, to nije bila ni sjena onom prvotnom buntu, vjerojatno iz te spomenute prividne nehijerarhije. Nekima je to bilo previše i okrenuli su tome leđa. Da, među njima sam i ja bila.
Eto. Nije previše, a ni ne bih više. Nadam se da sam bila jasnija. Neću više o tome, obećajem. :peace:



* Dašta da je francuskog podrijetla!

** Tu mislim na njegovo infiltriranje u redove plenumaša. I bijeg s istog.
Addison_V
pripravnica
pripravnica
Posts: 474
Joined: 11 Jul 2010, 17:31

Re: Studenti i besplatno skolovanje?

Post by Addison_V »

Vox Feminae wrote:
Addison_V wrote: Ti mene ne znaš i nemaš pojma...
A rekla sam da te znam? Nisam. Mislila sam da svatko ima pravo komentirati tvoje. Nisam te niti opisivala niti pripisivala određene stavove koje sama nisi izrazila ili slično. I, otkuda ti tumačiš moje napade? :pomak: Primjerice, koristila si se izrazom pizdarije i ja sam na njih referirala; koristeći ih u istom tonu. Odsada ću ih nazivati drugačije ili, jednostavnije, ne komunicirati ili, pak, ubuduće, stavljati smajliće na krajeve rečenica kako bi se razumjelo da ja ovdje ne napadam nikoga.
Nisi rekla da me znaš, ali postavljaš se kao da me znaš. Melješ da sam nadobudni revolucionar, što si zaključila na temelju jednog ili dva posta, kako ne kužim život i unižavaš moje stajalište. Pogledaj svoj prvi post na ovoj stranici, ja sam iz toga zaključila sve navedeno, kao što sam u njemu i vidila tvoj napad. I vjerujem da u slijedećem postu u kojem sam ti odgovorila sam napisala da
Addison_V wrote: ..možda griješim, da spadaš u takvu kategoriju ljudi kojih boli kiki za štogod se događa.
Mislim da sam se s tim dovoljno ogradila i dala ti prostora da mi kažeš 'Addison ne pizdi, nitko te ne napada'. ;)

Nadalje, nemoj racionalizirat sad to što si iskoristila taj izraz 'pizdarije' jer mislim da si dovoljno velika da vidiš sarkazam u nečijem online tipkanju, kao što se pojavio u mom prvom postu na ovoj stranici gdje sam već izrazila da mislim da je bitno da se nešto takvo podržava, a ti se postavljaš prema meni kao da sam budala zato šta imam svoje viđenje svijeta i kakav bi svijet trebao biti, a onda, opet ponavljam, možda ja tebe sve krivo shvaćam i zaludu tipkam ovo sve jer ti mene uopće ne napadaš. (nažalost, ja još iz ničega nisam uspila zaključiti tako da je moj pacifist mode trenutno off)

Vox Feminae wrote: Tu sam mislila na svašta, na nešto u što sam bila uključena i silno se razočarala u sve strane, najviše u studente (za Primorca i Fuchsa inkognito** i nisam posjedovala previše nade).
Što na one koji su mirno sjedili kod kuće, kao i na unutarnja previranja nastala zbog cool faktora blokade i u nekim dijelovima prividne nestrukturirane grupacije, što zbog druge blokade...u potonjem, trebala su i predlagala su se druga rješenja, ali, to nije bila direktna demokracija, to nije bila ni sjena onom prvotnom buntu, vjerojatno iz te spomenute prividne nehijerarhije. Nekima je to bilo previše i okrenuli su tome leđa. Da, među njima sam i ja bila.
Eto. Nije previše, a ni ne bih više. Nadam se da sam bila jasnija. Neću više o tome, obećajem. :peace:
Join the club, sweetie, nisi ni prva ni zadnja koja se priključila blokadi i ostala razočarana svim navedenim. To ti, doduše, ne daje za pravo da drugima soliš pamet što se još uvijek nadaju i vjeruju da će stvari biti drugačije, jer ne solim ni ja tebi pamet što se ti ne želiš više aktivirati po tom pitanju.
Post Reply