Frida Kahlo

User avatar
cocky
...
...
Posts: 5601
Joined: 02 Dec 2009, 22:40
Location: južno bojište
Contact:

Re: Frida Kahlo

Post by cocky »

hellen cccc.. , sad kad smo se sve dogovorili ti sad nečeš :ljutimse:
Ne živi se od rada, živi se od zarade.
Alka Vuica
Alba Avis
Fuga Y Misterio
Posts: 1998
Joined: 24 Mar 2008, 18:50

Re: Frida Kahlo

Post by Alba Avis »

U Drugom formatu večeras (0.05 h ) gostuje Slavenka Drakulić.
Nikad kao Bane!
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Re: Frida Kahlo

Post by hellen_stewart »

Alba,povedi me :smrc: :smrc:
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
User avatar
milenanik3
penzionerka
penzionerka
Posts: 1675
Joined: 20 Feb 2010, 08:06

Re: Frida Kahlo

Post by milenanik3 »

hočemo li nastaviti priču
[*]"Jednog će dana iz ranjenih leđa izrasti krila."
http://milenanik3.wordpress.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Sanya
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 35
Joined: 15 Oct 2010, 00:40
Location: Luna

Re: Frida Kahlo

Post by Sanya »

ow wrote:
Alba Avis wrote:Recimo smrtni grijesi feminizma su zanimljivo štivo i nije nadomet pročitati. :)
Mramorna koža je meni bila strašno zanimljiva, sam odnos majke i kći. Većina mojih prijatelja je ipak popljuvalo ovaj rad :/
I dio njezinog opusa pripada hrv. tranziciji, opće stanje za vrijeme i poslije rata.
Bistra žena :)
Prije rata
- novinarka u Startu - pretežno pisala o feminističkim temama.
- Smrtni grijesi feminizma - jedan od rijetkih (ali ne jedini) trag začetaka feminističkog razmišljanja za široke narodne mase u bivšoj YU
- Hologrami straha - meni izuzetan roman(autobiografski) u kojem se suočava sa teškom i neizlječivom bolesti
U ranim 90-tim skupa sa Vesnom Kesić, Jelenom Lovrić, Radom Iveković i Dubravkom Ugrešić proglašena Vješticom iz Ria - javni linč pokrenuo je globusov neimenovani investigativni tim ali danas se zna da su prste u tom imalli Slobodan Prosperov Novak, Slaven Letica i jos neka tadasnaja rezimska gamad.

Uglavnom - medijski progon je bio toliko zestok da su se one jednostavno rasule po svijetu. Rada u Pariz, Dubravka - Amsterdam, Slavenka - Švedska, Austrija a Jelena i Vesna su ostale u Zagrebu u potpunoj medijskoj blokadi. Ono sto im je bilo zajednicko je feminizam i objektivno promišljanje o ratu - koje je danas btw većinski prihvaćeno - no onda je bilo dovoljan razlog da ih se proglaci izdajnicama, kurvetinama i drugim jednako odvratnim etiketama.

Malo je ondašnjih novinara sačuvalo čist obraz u toj mračnoj epizodi hrvatske povjesti. Viktor Ivančić, Dežulović i mislimda se više ne sjećam nikoga. Ostali su ili pljuvali po njima ili šutjeli ko najveća smrdljiva govna.

O njihovoj vrijednosti najviše govori činjenica da su u svijetu ostvarile uspjeh koji im je bio onemogućen u domovini i to od strane inferiornih, podmitljivih i polupismenih "kolega/ica".
Ali nema veze, tko nas jebe kad su nam bili bolji Ivkošić, Hloverka i Dijana Čuljak tako da nismo bili zakinuti za "kvalitetnom" pisanom riječi :objesen: :ubise:
(morala sam)


Slavenka Drakulić, tad Ilić, bila je moja draga profesorica hrvatskog u Centru za kulturu i umjetnost u Križanićevoj... :)
User avatar
la pittura
penzionerka
penzionerka
Posts: 5394
Joined: 16 Feb 2011, 11:16
Location: inspiracija

Re: Frida Kahlo

Post by la pittura »

Pomenusmo je juce pa bih preporucila njen Dnevnik - intimni autoportret, u kome je mnostvo crteza i skica uz njene misli.
Pri tom, uvodni esej tipa predgovora od Karlosa Fuentesa je odlican. Bez tog teksta bi mi i dnevnik bio nekako osakacen.
led, 'lad i di-s'-cipli-na gradele
User avatar
la pittura
penzionerka
penzionerka
Posts: 5394
Joined: 16 Feb 2011, 11:16
Location: inspiracija

Re: Frida Kahlo

Post by la pittura »

f1.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
led, 'lad i di-s'-cipli-na gradele
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Re: Frida Kahlo

Post by hellen_stewart »

la pittura wrote:Pomenusmo je juce pa bih preporucila njen Dnevnik - intimni autoportret, u kome je mnostvo crteza i skica uz njene misli.
Pri tom, uvodni esej tipa predgovora od Karlosa Fuentesa je odlican. Bez tog teksta bi mi i dnevnik bio nekako osakacen.
Tragam vec danima za dnevinikom ali uzaludno :smrc: Znas li mozda gdje ima za kupiti,daj obraduj Hellence :)
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
Isobel
pripravnica
pripravnica
Posts: 307
Joined: 23 Jan 2011, 12:55

Re: Frida Kahlo

Post by Isobel »

pročitala sam knjigu i svidila mi se. prije sam i pogleda film koji mi se isto svidio. nadam se da će u budućnosti biti prilike i za neku izložbu.
Alba Avis wrote:Za hellen :)



Ovo je Tiago Benzinho, stvar se zove Fuego.
ovo je odlično : :love:
User avatar
la pittura
penzionerka
penzionerka
Posts: 5394
Joined: 16 Feb 2011, 11:16
Location: inspiracija

Re: Frida Kahlo

Post by la pittura »

hellen_stewart wrote:
Tragam vec danima za dnevinikom ali uzaludno :smrc: Znas li mozda gdje ima za kupiti,daj obraduj Hellence :)
kupila sam je u Beogradu prije par godina. ne znam ima li je jos. mogu se raspitati ako zelis. :dadada:
led, 'lad i di-s'-cipli-na gradele
User avatar
la pittura
penzionerka
penzionerka
Posts: 5394
Joined: 16 Feb 2011, 11:16
Location: inspiracija

Re: Frida Kahlo

Post by la pittura »

led, 'lad i di-s'-cipli-na gradele
User avatar
la pittura
penzionerka
penzionerka
Posts: 5394
Joined: 16 Feb 2011, 11:16
Location: inspiracija

Re: Frida Kahlo

Post by la pittura »

malo prave Fride

led, 'lad i di-s'-cipli-na gradele
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Re: Frida Kahlo

Post by hellen_stewart »

la pittura wrote:
hellen_stewart wrote:
Tragam vec danima za dnevinikom ali uzaludno :smrc: Znas li mozda gdje ima za kupiti,daj obraduj Hellence :)
kupila sam je u Beogradu prije par godina. ne znam ima li je jos. mogu se raspitati ako zelis. :dadada:
To bi bilo jako lijepo od tebe da se raspitas,bila bih ti vjecno zahvalna :)
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
User avatar
la pittura
penzionerka
penzionerka
Posts: 5394
Joined: 16 Feb 2011, 11:16
Location: inspiracija

Re: Frida Kahlo

Post by la pittura »

ako ti je nabavim bice mi drago, o detaljim dogovoricemo se ;)
led, 'lad i di-s'-cipli-na gradele
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Re: Frida Kahlo

Post by hellen_stewart »

Zahvaljujem u svakom slucaju :grli:
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
User avatar
la pittura
penzionerka
penzionerka
Posts: 5394
Joined: 16 Feb 2011, 11:16
Location: inspiracija

Re: Frida Kahlo

Post by la pittura »

zasad mrka kapa hellen, ali kazu da ce novo izdanje uskoro :)
led, 'lad i di-s'-cipli-na gradele
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Re: Frida Kahlo

Post by hellen_stewart »

la pittura wrote:zasad mrka kapa hellen, ali kazu da ce novo izdanje uskoro :)
važno da nisi zaboravila :dadada:
:grli:
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
Post Reply