Windows 7

Sama svoja majstorica i savjeti majstorica amaterkama
Post Reply
User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Windows 7

Post by Bubble »

Navodno jako dobri novi windowsi...ima li ga tko i zasto oni koji ga nemaju jel bi ga htjeli imati i ako bi zasto bi ga imali ako ne opet zasto ih nebi imali?i tak to...

ocekujem zustru raspravu :DH:
Sada znam i čemu služi zdjela!
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Windows 7

Post by Lea »

hahhahhahhahhahahahahha

moram priznati da nisam čula za te nove windowse. na starom kompu imam onaj stari, 98, a na novom xp. tako da eto. a nikad ne znaš, možda je i taj novi dobar. javim ako ga instaliram, o dojmovima. vista je bila zadnja, prije toga windowsa7 ili se varam?
nisam baš upućena. al mogu pitat naj, prijatelja šta misli. on je diplomirao računarstvo na Fesbu nedavno i u sve se to kuži :mrgreen:
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Windows 7

Post by ow »

Imam ih ali ih nisam nigdje instalirala,
mislim da cu kad uhvatim vremena ovdje kod kuce.
Na poslu ne smijem jer tamo imam legal XP

Vidjela i ok mi izgledaju.
Ostalo sto znam je iz druge ruke
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Re: Windows 7

Post by Bubble »

Imam ih i ja na cd-u (piratsku verziju naravno) i u nedoumici sam da li da ih instaliram a htjela bi na stari komp ih staviti a ne znam jel traze neku nabrijanu kantu.Na laptopu koristim vistu i moram primjetiti da je sranje ali je barem legalna da mogu updejtati...
Sada znam i čemu služi zdjela!
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Windows 7

Post by ow »

Koliko sam ja cula, laksi su od XP-a a sto se tice Viste neopisivo bolji i doradjeniji.
Ja ih mislim instalirati na P-4 (celeron 2 Ghz) sa nekih 700-tinjak MB memorije (dakle stara kanta) pa ti mogu javiti kako ce se pokazati.

Podesavala sam nedavno mrezu kod jednog klijenta on ima 2 kompa XP i w7 pa sam po njima prckala i koliko sam shvatila super su.
No i dalje ostaje onaj problem sa konfama sa Gb memorije - radi samo 3 GB
Radi se o 32 bitnoj verziji
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
malena8
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Posts: 4135
Joined: 07 Aug 2007, 16:37
Location: Miami, Florida

Re: Windows 7

Post by malena8 »

Bubble wrote:Navodno jako dobri novi windowsi...ima li ga tko i zasto oni koji ga nemaju jel bi ga htjeli imati i ako bi zasto bi ga imali ako ne opet zasto ih nebi imali?i tak to...

ocekujem zustru raspravu :DH:
Nemam, ali bih htjela. Zašto ipak ne? :mrgreen:
Trenutno su mi svježi Windowsi na novom laptopu pa čekam trenutak kad bude potrebna reinstalacija :wink:
  • Дaни су kaдa сe kидa биjeли пaпир нa maлeнe komaдићe и oсjeћa вeлиka пotрeбa зa mирom.
User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Re: Windows 7

Post by Bubble »

Htjela bi instalirati wondowse7 na ovu konfiguraciju:

P4 2.8GHz cpu
2Gb rama
Ati-jeva graficka od 128mb

Pitanje je jel bi to radilo i ako bi mozda bi se bootali windowsi 15 minuta :mrgreen:

Tko prvi instalira neka javi...
Sada znam i čemu služi zdjela!
Alba Avis
Fuga Y Misterio
Posts: 1998
Joined: 24 Mar 2008, 18:50

Re: Windows 7

Post by Alba Avis »

Linux Mint 8:)
Nikad kao Bane!
User avatar
nasta
penzionerka
penzionerka
Posts: 2118
Joined: 23 Jun 2008, 21:27
Location: 45°22′40″N 20°23′10″E

Re: Windows 7

Post by nasta »

Bubble wrote:Htjela bi instalirati wondowse7 na ovu konfiguraciju:

P4 2.8GHz cpu
2Gb rama
Ati-jeva graficka od 128mb

Pitanje je jel bi to radilo i ako bi mozda bi se bootali windowsi 15 minuta :mrgreen:

Tko prvi instalira neka javi...
Radice bez problema, slobodno instaliraj.
Ja sam instalirla i na nesto slabijoj konfiguraciji
Intel P IV 1.7
1.5 GB DDR RAM
Ati Radeon 9550
i radi mnogo bolje i brze od xp na toj istoj konfiguraciji.
~ Misli stvaraju dela. Dela formiraju navike. Navike grade karakter. Karakter oblikuje sudbinu. ~
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Windows 7

Post by ow »

Da performance su mu daleko bolje nego XP-u i na mnogim mjestima sam cula da radi brze.
ja samo ne mogu uhvatiti vremena da sredim komp kod kuce jer ima 4 OS-a na njemu i hrpa podataka koje moram srediti prije instalacije.

Al, evo sad sam nekom korisniku instalirala i podesavala AV program i daleko sve brze radi na dual core E5200 sa 2 GB rama nego na mom E8400 sa 4 GB.
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Re: Windows 7

Post by Bubble »

Jos je pitanje koliko su "stari" programi kompatibilni sa windowsima 7?

Znam da sam imala problema s tim na visti cak neki antivirusni programi ih nisu podrzavali...
Sada znam i čemu služi zdjela!
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Windows 7

Post by ow »

A koji programi?

ovi kojima sam ja prckala po sedmici imali su office 2007 i to je sve
mislim da ovdje imas dosta informacija o sedmici:

http://www.sevenforums.com/software/177 ... tible.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.sevenforums.com/software/92- ... s-7-a.html" onclick="window.open(this.href);return false;
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
nasta
penzionerka
penzionerka
Posts: 2118
Joined: 23 Jun 2008, 21:27
Location: 45°22′40″N 20°23′10″E

Re: Windows 7

Post by nasta »

Sto se tice kompatibilnosti starih programa koje koristis pokusaj da nabavis najnovije verzije i sigurno ce raditi na w7. Ne bi trebalo da imas problema, osim ako ne koristis neke specificne programe koji su pravljeni iskljucivo za os koji sada koristis.
~ Misli stvaraju dela. Dela formiraju navike. Navike grade karakter. Karakter oblikuje sudbinu. ~
User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Re: Windows 7

Post by Bubble »

Instalirat cu ih pa cu vidjeti jel ce raditi :) zvuce obecavajuce...
Sada znam i čemu služi zdjela!
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Windows 7

Post by Instinct »

Još ću neko vrijeme pričekati da se dodatno dokažu jer zasad ne vjerujem u ništa što nije XP.
Sjećam se euforije koja je bila zavladala oko Viste i svi su pomahnitalo išli to instalirati na kompjuter da bi se ispostavilo s vremenom da ne valja.
Imam osjećaj da se sve više trude ostaviti vizualan dojam na ljude dok ono što je "ispod" svega toga guraju u drugi plan.
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
Fusion
Idemo dublje!
Idemo dublje!
Posts: 1341
Joined: 16 Nov 2009, 08:33

Re: Windows 7

Post by Fusion »

Imam Windows 7 Ultimate, najjača verzija W7.
Osim nje još postoje Start i Professional verzija.
2 godine sam koristila Vistu koja mi je zadavala puno muka i opetovano formatiranje diska.
Sedmica u biti izgleda kao Vista, samo potpuno dorađena, brža i s još nekim extra mogućnostima po kojima nisam puno prčkala.
Važno je naglasiti da mi je programer koji je instalirao sedmicu isključio update-anje Windowsa obzirom da sam zbog istog imala
prije puno problema (poslije povlaćenja update-a, a nakon ponovog paljenja kompa sistem se nije htio dići već se neprestano restartao itd.).
User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Re: Windows 7

Post by Bubble »

Instalirala sam windows7 i sada mi komp leti :cer: Vista me ubila u pojam i nebi je nikome preporucila
Sada znam i čemu služi zdjela!
User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Re: Windows 7

Post by Bubble »

Prvi problem sa w7...ne podrzava digitalnu tv (usb) karticu, ne postoje driveri barem ja nisam nasla :((

:smrc:
Sada znam i čemu služi zdjela!
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Windows 7

Post by ow »

koja tv kartica?
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
zenia
lezbača de lux
lezbača de lux
Posts: 3687
Joined: 02 Nov 2007, 19:08
Location: zabreg

Re: Windows 7

Post by zenia »

imam, zadovoljna sam, bar zasad..
prilično zgodan za korištenje, dosad mu nisam našla većih mana..
"...primećuješ da izbegavam izraz kremiran, koji je stran našem lepom jeziku, jer mene će spaliti, a ne umutiti u krem...."
User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Re: Windows 7

Post by Bubble »

ow wrote:koja tv kartica?

Zove se mega sky 580...imam ju vec jako dugo i izgleda da je odsluzila svoje

Image R.I.P. :smrc:
Sada znam i čemu služi zdjela!
User avatar
Hidden_soul
The root of all evil
Posts: 2305
Joined: 09 Feb 2003, 02:35
Location: Zagreb

Re: Windows 7

Post by Hidden_soul »

Bubble wrote:Navodno jako dobri novi windowsi...ima li ga tko i zasto oni koji ga nemaju jel bi ga htjeli imati i ako bi zasto bi ga imali ako ne opet zasto ih nebi imali?i tak to...

ocekujem zustru raspravu :DH:
Pa imaju recimo zanimljivih stvarcica, tipa gadgeti *gadget freak*
I cine mi se brzi puno u odnosu za XP, a i nekako su vise zivi, ne znam kako to objasnit, nekako su boje zivlje i citav interface.

Ono sto je zasada problem su jos nedovoljni broj programa koji su kompatibilni sa sedmicom. Ono, ima ih i nije to neki ogromni problem, ali kad se naucis bas na neki odredjeni, a taj ostane na XPu i ne sljaka na sedmici, zna malo nervirati. Neki cak i rade na oboje.

Imam instalirane paralelno i XP i 7, pa se saltam sa jednog na drugi kad nesto trebam.
Uglavnom malo su zbunjujuci kad krenes sa njima, ali se brzo naviknes. I search je toliko odlicno napravljen da ga mozes koristit za sve.
"I'm a homicidal maniac, they look just like everyone else!"
Addison_V
pripravnica
pripravnica
Posts: 474
Joined: 11 Jul 2010, 17:31

Re: Windows 7

Post by Addison_V »

Po mom misljenju je user friendly verzija Viste. Vista mi je sala kao i Millenium, sedmica je super. Instalirala cim je izasla. :moramskupitsvepokemon:
Post Reply