Osvetit ću se bivšoj

Lijepa ili ruzna iskustva koja zelite podijeli sa drugima.
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Re: Osvetit ću se bivšoj

Post by hellen_stewart »

kako slikovito :zbunj:
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Osvetit ću se bivšoj

Post by ow »

Da slikovito?
i mirisno :hihi:
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Re: Osvetit ću se bivšoj

Post by hellen_stewart »

umjetnici su čudjenje u svijetu :cer:
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Re: Osvetit ću se bivšoj

Post by djurdja »

grozne li metafore. jer koliko god bila povrijeđena, bilo bi mi nedostojno razmisljati na takav nacin, zbog svih onih lijepih osjecaja koji su postojali, a bili su obostrani. i sretna sam da nemam osvetoljubivosti u sebi, a bila sam i ostavljena i prevarena i razocarana i ego mi je znao raditi sto na sat, al eto shit happens. svi smo krvavi ispod koze. cemu blatiti sebe blacenjem osobe koju smo nekad voljeli ili bili zaljubljeni i koja je to isto bila u nas.
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Osvetit ću se bivšoj

Post by ow »

djurdja wrote:cemu blatiti sebe blacenjem osobe koju smo nekad voljeli ili bili zaljubljeni i koja je to isto bila u nas.
kako uopce mozemo znati da je ta osoba uopce bila zaljubljena u nas, ako se pokazalo kako je ona sposobna presaltati se u roku od odmah na neku drugu osobu - kako se to npr. onomad meni dogadjalo.

Kojoj ja to svojoj bivsoj (kojoj ni ime ne zelim spomenuti) mogu vjerovati?
Onoj koja je meni govorila da me voli, ili onoj ( u istom tijelu ali valjda drugih osjecaja) koja je paralelno pisala njezne ljubavne poruke u nastojanju da srusi drugu?
Onoj koja je na koncu nakon tolike silne ljubavi ipak u nasoj vezi iznenada nasla milijun razloga za prekid, ili onoj koja je u stvari cijelo to vrijeme sutila ko kurva, pomno skrivajuci svoje tajne i meni potpuno nepoznate aktivnosti, sve dok se nije uvjerila da je ta druga zasigurno pala?

btw - ja mislim da takve osobe kurca ne znaju sto je ljubav :daa:
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Re: Osvetit ću se bivšoj

Post by djurdja »

Da, u pravu si, ne mozemo biti uvijek sigurne, jebi ga. No valjda je svaka od onih koje smo voljele, a koje su nas kasnije sjebale, imala nesto u sebi zbog čega smo ih voljele, ma koliko se kasnije ispostavilo da smo, eto bile slijepe kraj zdravih očiju. Kao što rekoh, sranja se događaju. No i nije tema ljubav, nego osveta bivšima. I mene je prije par godina jako sjebala jedna osoba i to na više područja, pa čak i udarajuci po meni nasvetijem. No ni prema njoj nisam osjetila potrebu osvecivanja. Pa cak se ne mogu sjetiti ni da li sam koristila ruzne riječi o njoj. Možda je to hendikep kod mene?
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
vernixy

Re: Osvetit ću se bivšoj

Post by vernixy »

Ma ne...osveta ne dolazi u obzir...probala sam ja to sve i poslije je samo meni bilo gore...treba se pomiriti sa svim, uzdignuti glavu i nastaviti dalje.....sjećanja će uvijek ostati, ali treba koračati napred.....nažalost ja to sve uvijek kasno shvatim, tj. na svom ličnom primjeru pa ako ima pametnijih od mene neka me poslušaju, a ako nema shvatiče sami :)
User avatar
la pittura
penzionerka
penzionerka
Posts: 5394
Joined: 16 Feb 2011, 11:16
Location: inspiracija

Re: Osvetit ću se bivšoj

Post by la pittura »

djurdja wrote:grozne li metafore.
je baš, metafora je grozna a kad ti se desi u rl to je baš ugodno. malo mi je već pun klinac tih patetičnih kvazi finih oblandi koje bi da pokriju razna sranja.
i zaboli me ko je krvav ispod kože i u kojoj mjeri. govorim o onim bivšima koje su ostavile šporki trag u mom životu, kojima je možda isto tako bilo nedostojno razmišljati ali ne i raditi na taj način. nisam bila ni gorka, ni bijesna, ni ljuta, niti mislim da pri tom blatim ni sebe ni njih, samo govorim o svom emotivnom proživljavanju takvoga iskustva. i nikakve veze nema šta mi je neko značio i jesmo li bili ovo ili smo ono. svakoga karakterišu njegovi potezi i bez pardona onome ko je ispao govno (uprkos tome što će mi zamjeriti klub književnika) mogu to i reći a da ne uvijam u sjajni papir (uprkos tome što će mi zamjeriti Bečka Škola).
i da budem iskrena uopšte mi ne treba nikakva uspomena na te bivše.
a kao što rekoh nisam osvetoljubiva, srećom jako visoko su mi postavljena koplja kako u ljubavi tako i u neljubavi pa mi zastavica jako teško padne.


:naocale:
led, 'lad i di-s'-cipli-na gradele
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Osvetit ću se bivšoj

Post by ow »

djurdja wrote:Kao što rekoh, sranja se događaju.
Pa je onda normalno da se ponekad, u takvim situacijama, osjecamo kao da smo stale u govno.
Sto ne znaci da cemo dalje govno razmazivati po sebi - osvecujuci se i sl. (ja se inace ne osvecujem)
Samo evidentirati da se ipak radilo o govnu, iako smo ga u jednom periodu zivota percipirali kao pitu, sto se pokazalo pogresno kada nam je smrad dosao do nosa.
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
la pittura
penzionerka
penzionerka
Posts: 5394
Joined: 16 Feb 2011, 11:16
Location: inspiracija

Re: Osvetit ću se bivšoj

Post by la pittura »

e stara opet ti moram skinut kapu (a to mi ne pada lako da znaš)na razumijevanju stvari :)
led, 'lad i di-s'-cipli-na gradele
vernixy

Re: Osvetit ću se bivšoj

Post by vernixy »

ow wrote:
djurdja wrote:Kao što rekoh, sranja se događaju.
Pa je onda normalno da se ponekad, u takvim situacijama, osjecamo kao da smo stale u govno.
Sto ne znaci da cemo dalje govno razmazivati po sebi - osvecujuci se i sl. (ja se inace ne osvecujem)
Samo evidentirati da se ipak radilo o govnu, iako smo ga u jednom periodu zivota percipirali kao pitu, sto se pokazalo pogresno kada nam je smrad dosao do nosa.
hahaha...e sa ovim se u potpunosti slažem...ko nam je kriv što smo idealizirali osobu koja nije bila dostojna toga...kao što se u Bosni kaže; sam pao, sam se ubio.... :dadada: :dadada:
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Osvetit ću se bivšoj

Post by renata »

rekla bih-nismo mi idealizirale osobu s kojom smo bile-nego smo joj dale sebe-
a,ako to nije znala cijeniti i znati kakav je to dar-onda je ona puno više izgubila..
User avatar
daleka
penzionerka
penzionerka
Posts: 2965
Joined: 20 Aug 2012, 13:27
Location: udaljena

Re: Osvetit ću se bivšoj

Post by daleka »

renata wrote:rekla bih-nismo mi idealizirale osobu s kojom smo bile-nego smo joj dale sebe-
a,ako to nije znala cijeniti i znati kakav je to dar-onda je ona puno više izgubila..
ma to je po meni samo utjeha ostavljenih. ako je nas netko spucao, spucao je zato što ga boli dupe za nas i zato
što je našao nekog drugog. i uopće ne mislie da su ostavlajući nas nešto izgubile.
pa u susjednom dvorištu trava je uvijek zelenija. i od boljeg uvijek postoji bolje.
Da odustanem ?!
Ne !!! Ne stoji mi !!!
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Osvetit ću se bivšoj

Post by Dodir_Svile »

daleka wrote:ako je nas netko spucao, spucao je zato što ga boli dupe za nas i zato
što je našao nekog drugog.
:lol:

Slazem se. :dadada:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Osvetit ću se bivšoj

Post by renata »

točno.al će napraviti istu stvar sa novom osobom u životu,pa opet i opet.
sve dok ne skupi snage da pogleda lice koje nosi-jednom,će se ipak,morati
suočiti s tim licem-il će se potpuno-izgubiti!
User avatar
daleka
penzionerka
penzionerka
Posts: 2965
Joined: 20 Aug 2012, 13:27
Location: udaljena

Re: Osvetit ću se bivšoj

Post by daleka »

nekako nevjerujem da se takvi ljudi ikada suoče sami sa sobom. mišljenja sam kako oni
smatraju da su njihovi postupci ispravni. to su po meni naprosto na neki način emotivno
zakinute osobe, a kako onda možemo očekivati od takve osobe da spozna svoje grijehe ?
Da odustanem ?!
Ne !!! Ne stoji mi !!!
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Osvetit ću se bivšoj

Post by renata »

mislim da to nisu emocionalno zakinute osobe,nego bahate i bezobrazne.
u svoj svojoj prefriganosti,shvatit će tek kada im bude vlastita guza ugrožena.
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Osvetit ću se bivšoj

Post by renata »

la pittura wrote:ma to je kao kad po prekrasnom danu, dobro raspoložena i zanesena, šetajući po najljepšem parku...šljap!!! staneš u govno do članka. nevjerica, pa šok, pa opet nevjerica. odvratno je i neprijatno a zna biti i bolno (ako si u najdražim cipelama npr. :hihi: ) .
ni slučajno osveta. tu treba samo da gledaš kako se očistiti što prije. vrijeme trajanja i sam proces skidanja (s) govneta zavisi od toga koliko ti je stomak osjetljiv.
i jedina satisfakcija osim što si se riješila govana je i ta što govno zapravo pouzdano zna da je to što jeste.
meni se to srećom do sad desilo samo jedan i po put.
ovaj pitturin post sam više puta čitala i isčitavala :laugh:
već ulazi u forumske anale-i bez obzira na narativan opis-nijednim argumentom se ne može pobiti. :)

smeća se moraš otarasiti,jer će ti se prikačiti i nećeš ga se nikad riješiti. :dadada:
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Post by fireandice »

Otkad daleke nema na forumu...
Imala je ona zanimljivih tema.
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Re: Osvetit ću se bivšoj

Post by nedodirljiva »

ow wrote: Ako bivsoj prebijemo noge, svojim podmuklim aktivnostima sjebemo sansu za novi posao ili joj naprosto nastojimo napraviti pakao od zivota uznemiravajuci je telefonom, mailovima ili suljanjem oko kuce - to nije osveta nego patologija.
ne znam,, to za mene jednostavno nije ok od te druge strane sto god da se desilo. Meni osobno je dovoljno samo jednom reci "NE", ili "ti nisi vise ta".. "ne osjecam vise" i sl. da se maknem i odustanem i shvatim to dovoljno ozbiljno da se okrenem i odem. Dal je to moj ego ili ponos ili i jedno i drugo, ne znam.. sto god da je drago mi je da sam takva.. jer mislim da dovoljno jasno dam do znanja ljudima sto ja zelim od njih,, pa očekujem da i ono sto oni meni kazu je ono sto oni zele pa se toga i drzim.
ow wrote:No ako je lijepo sa nekom svojom prijateljicom (ili vise njih) u koje imamo povjerenja mjesecima "ogovaramo" secirajuci njene karekterne osobine kroz protekle dogadjaje (sto je takodjer neki oblik osvete jer nam sluzi da lakse procesuiramo to sto nam se dogodilo) - to je samo put ka ozdravljenju.
da al kljucno je ovo "u koje imamo povjerenja" .. jer olajavanje bilo kome je meni osvecivanje i narušavanje privatnosti..
za takve stvari zato i postoje bliske prijateljice da bi slusale nasa jadanja.. i samosazaljevanja.. itd..

bed je jedino kad nisi outan pa nemas s kim ogovarati.. to se dogodilo meni eto.. zbog mog prilicno zatvorenog nacina zivota.. (sto je iskljucivo moja krivica) to sto nitko ne zna za mene.. sam takve stvari nekako morala progutat sama .. a ja kako sam naucena pricat o svemu (osjecaji i sve sto me muci) bed je kad sam morala šutit i puštat da prolazi samo od sebe. al nema veze i to je škola..

ow wrote:Ili onaj pozitivni osjecaj koji osjetimo kada cujemo da je bivsoj sada daleko gore, i da i sama pati, nego sto je to ikada bilo dok je bila s vama - nije li i to ipak neka osveta?
eto mogu rec da mi nije nikad bilo drago kad sam cula da je nekome s kim sam bila sad gore nego meni,, i da je netko sam i loše, jer onak kod mene se ljubav ne pretvori u mržnju da bi bila sretna da netko pati,, kod mene se dogodi proces tuge i želje da to ostavim iza sebe.. i to je to.

tako da ne.. ne osvecujem se bivšima.. a eto danas sam bas nesto ozbiljna. .. cak nemam ni prigodne smajlice.. :scratch:
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Osvetit ću se bivšoj

Post by renata »

naravno da nikome nije drago čuti da je osobi
sa kojom smo bile sada isto-al sad joj je prilika da shvati da ne može unedogled
tako se ponašati-i računati da će proći neokrznuta.
pametnom dovoljno da se sabere.
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Re: Osvetit ću se bivšoj

Post by nedodirljiva »

znas kak ti ja gledam na to.. ako je "prekid" bio ruzan.. tipa zeznula je jedna ili bila ne fer.. itd.. takvoj se vrati samo od sebe.. jer ak je sjeb*ala tebe.. napravit ce to i nekoj drugoj .. pa opet nece bit sretna.. a ti ako za sebe mislis da si iz te veze izasla ok i da nisi napravila nista sto bi tu osobu ugrozilo mozes bit happy da si se takvog nekog riješila i da imas priliku bit sretnija uz nekog tko je sličniji tebi.. ja se drzim one "sve se vraca sve se placa" :) i nekak mislim da oni koji i rade sranja drugima u biti najvise sranja rade sebi.. a kod mene kad prestanu osjecaji,, prestane i svaki interes vise dal je ta osoba sad sretna ili ne.. njen zivot njen izbor.. .. ne zelim joj nis lose.. al nit mene zanima kako je.. meni je najbitnije da mene ne dira vise u bilo kojem smislu.. i da ja imam svoj mir.. tak nekak.. :daa:
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
User avatar
Dora
penzionerka
penzionerka
Posts: 5319
Joined: 03 Sep 2011, 23:38

Re: Osvetit ću se bivšoj

Post by Dora »

daleka wrote: ma to je po meni samo utjeha ostavljenih. ako je nas netko spucao, spucao je zato što ga boli dupe za nas i zato
što je našao nekog drugog. i uopće ne mislie da su ostavlajući nas nešto izgubile.
pa u susjednom dvorištu trava je uvijek zelenija. i od boljeg uvijek postoji bolje.
upravo!


ot:
osveta nikako!
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Osvetit ću se bivšoj

Post by renata »

pa ak je našla bolju-neka je sa srećom;
samo,za sve postoji način,pa tako i za prekid i za "napucavanje".
kao što je lijepo istaknula pittura:
"svakog karakterišu njegovi potezi" :daa:
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Re: Osvetit ću se bivšoj

Post by nedodirljiva »

"That's the best revenge of all: happiness.. Nothing drives people crazier than seeing someone have a good fucking life." :daa:

i to je to kaj se moje "osvete" tice.. :dadada: nemam ja vremena mrzit i osvecivat se onima kaj mene mrze :hihi: .. jednostavno ne stignem.. :ne: jer moram voljet one koji me vole :yup:
evo ja cu se tako jako osvetitii svim svojim "neprijateljima" :ljubav: da cu zbog njih otici u Brazil :daa: :hajhaj: :klap: i ko mi kaj moze :mis:
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
Post Reply