neobavezna veza

Lijepa ili ruzna iskustva koja zelite podijeli sa drugima.
User avatar
Supernova
studentica
studentica
Posts: 144
Joined: 12 Oct 2014, 19:57

Re: neobavezna veza

Post by Supernova »

Bolje neobavezna veza nego da nakon toliko dana, mjeseci..shvatiš da si nekom bila samo "obaveza" i ništa više od toga.
I'm only responsible for what I say, not for what you understand
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: neobavezna veza

Post by Lea »

Ukoliko bi pristala biti u kontradiktornoj vezi bez veze tj vezi u kojoj bi bila teret utoliko si sama kriva za istu. Ovdje pojam "obveza" ne označuje omcu oko vrata već emocionalnu povezanost. Sasvim je drugo sto neki kako bi prekrili svoj infantilni i jadni egoizam kreću u slobodarske veze opravdavajući se neobvezatnoscu kao poželjnom. To sloboda nije, veza još manje. Veza ukoliko je veza nema predznaka, van emocije koja je podrazumijeva. Oni koji veze doživljavaju kao "obvezujuće" u smislu robovlasnistva jednako su jadni kao i ovi drugi koji se poigravaju tudjim emocijama pod krinkom neobvezatnosti kojom se opravdavaju.
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Supernova
studentica
studentica
Posts: 144
Joined: 12 Oct 2014, 19:57

Re: neobavezna veza

Post by Supernova »

Kako god, sve više mi se sviđa pojam neobaveznog druženja (no strings attached), da ne kažem veze jer eto veza predstavlja nešto sasvim drugo.
I'm only responsible for what I say, not for what you understand
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Re: neobavezna veza

Post by nedodirljiva »

za sve pametnjakovićke :daa: :bljee: :rofl:

"Pljuga su žene i likovi koji se preseravaju da svaku malo poj*bu drugu ženu. :roll: To je lako. Takve možes naći uvijek. Usamljenih i „lakih“ ima na svakom koraku.. dovoljno je malo šarma.. :nau: cvijet i bombonjera :ruza: i uglavnom praznoglave padaju na to.. ok

U usporedbi sa dugom vezom to je jakooo lako. :daa:
Bilo tko može poj*bati kad god. :tadam: Samo se okolnosti moraju poklopiti. :daa:

Primjer:
-“Pa kak si ju uspjela tak brzo prasnut?!” :cudise:
-"Pa ja sam došla.. ona je bila pijana.. dim mašina uključena.. faca mi se nije vidjela.. ona je pila i dalje.. odvukla me u wc.. skinula mi hlače.. podigla svoju suknju i prasnuli smo se." :tadam:

E sad.. duga veza se ne dogodi tako lako. :nono:

Primjer:
-“Pa kak uspiješ biti u dugoj vezi?! :scratch:
-"Pa ja sam došla.. skinula mi je hlače.. skinula svoju suknju.. odvukla me u wc i pokazala mi kak radi vešmašina po 500-ti put.. i kako sam tako mutava da ne mogu zapamtiti da se njezine svilene gaćice ne peru skupa s mojim tenisicama. :melje:
I tak svaki dan.. I klimaš glavom i pokušavaš raditi čim manje sranja. :suljanje:
I od 10 stvari koje ti kaže probaš se sjetiti barem 3. Jer je u pravu! :folko:
I to je to."

:rofl:

tak da ono giv mi a fakin brejk :idiot: :bljee:
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: neobavezna veza

Post by renata »

joj,nedodirljiva :laugh:

:super: :super:

samo sam očekivala da ćeš opisati duuugu vezu kao primjer 1: :laugh:
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Re: neobavezna veza

Post by nedodirljiva »

ma ja sam to malo na duhovit nacin pokusala predocit.. :cer: no hard feelings.. :skriva: procitala sam to nedavno negdje, pa se sjetila kad sam vidjela naziv teme :)

naravno da ima svakakvih veza.. od "otvorenih" do "zatvoreni" ovakvih onakvi.. ja ne osudujem takve, ako nekome paše i može iz toga izaci bez gorčine i bez da se osjeca iskorišteno.. ok.. ja ne bi mogla.. :ne:
ja osobno nemam želudac za tak nesto.. al fakat.. gadljiva sam ionako,, :jooj: pa mi tako nesto nije privlačno.. :ne: i povezujem sve s dubljim osjecajima.. pa tako i zene.. :) a znam komplicirana sam .. kaj da radim :jooj: :)

a "friends with benefits" je u mom slucaju isto nekako nezamislivo izvesti.. :zbunj: .. jer mi frendice/poznanice.. nikako ne mogu biti interesantne u seksualnom smislu.. onak bljak.. :jooj:

a ni "one night stand" mi nije bas nesto privlacan,, jer ja to sve opet povezujem s osjecajima,, mora biti ono nešto i moraju mi klecat koljena i moram fakat osjetit nešto dublje da bi uopce pozeljela nesto s nekim.. jbg.. to sve kod mene mora bit posebnoooo.. bla bla :daa: samoo između nas.. samo mi bla bla bla.. onakk osjecaj iznad svegaaa :daa: romantika bla bla slin bljuv.. znam znam .. kaj mogu :jooj: kad nema toga ja jednostavno nisam zainteresirana i jbg.. :)

ok i to naravno govorim trenutno kako se osjecam.. :hihi: mozda bu me za deset god opet sram kaj sam tu pisala :stidise: :cer:

uglavnom glasam protiv neobaveznih veza! :daa: di moram zaokruzit? :zmig:
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
User avatar
naturale blonde
Hvar u srcu
Posts: 4672
Joined: 19 Oct 2009, 16:42

Re: neobavezna veza

Post by naturale blonde »

ma to je shit a ne veza

ne moze veza bit bez obaveze
onda i nije veza

..................................
User avatar
cube
penzionerka
penzionerka
Posts: 4124
Joined: 06 Jan 2012, 03:34

Re: neobavezna veza

Post by cube »

"Ne moze to bez kabla" by Slozna Braca :D
*CAUTION: Spending more then a few minutes with me could lead to a VERY serious addiction
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Re: neobavezna veza

Post by nedodirljiva »

pa da fakat.. to u biti nisu veze nego "odnosi" ..

zna se sto veza podrazumijeva.. al opet .. kako god da se to zvalo.. ne bi zeljela biti u "vezi" ili "odnosu" s nekim.. i razmisljat o tome.. o kome taj ili ta razmislja dok mene grli.. :roll: .. ili s kim se ljubakala tren prije nego sto ljubi mene.. :nono: a jbg.. nekima to ne smeta.. i neki mogu to prihvatit.. ja fakat ne mogu.. tj. ne bi mogla preko toga.. :nono: :)
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
User avatar
naturale blonde
Hvar u srcu
Posts: 4672
Joined: 19 Oct 2009, 16:42

Re: neobavezna veza

Post by naturale blonde »

ma to je sexanje vidjanje hebanje
kako god...


nema veze s vezom
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Post by fireandice »

Otkud to da na forumu ima tema u kojoj nisam mirođija?
Kako?
Zašto?
'Ladno tri iskucane strane, a nigdje mog posta.
Da li je moguće?!
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: neobavezna veza

Post by renata »

naturale blonde wrote:ma to je sexanje vidjanje hebanje
kako god...


nema veze s vezom
da,samo je "kvaka"što nitko to ne zove takvim imenom :hihihi:
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Re: neobavezna veza

Post by nedodirljiva »

da da svi se prave fini :)

a gle ruku na srce "veza bez obaveza" ipak zvuci damski :daa: ovak kad napišeš ispadne onak malo hm :cekcek: jeftino!? :pst:

a ipak su sve žene dame.. :zmig:
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: neobavezna veza

Post by renata »

nedodirljiva wrote:da da svi se prave fini :)

a gle ruku na srce "veza bez obaveza" ipak zvuci damski :daa: ovak kad napišeš ispadne onak malo hm :cekcek: jeftino!? :pst:

a ipak su sve žene dame.. :zmig:
citat:"a ipak su sve žene dame"
:hihi: :hihi:

naročito u reklama za šampon l oreal :hihihi:
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Re: neobavezna veza

Post by nedodirljiva »

e frendica mi je od nedavno u "neobaveznoj vezi" :) pa se sjetih ove teme.. :daa:
kao.. povremeno se nalaze, nije zaljubljena ali ostane prespavat i to.. kaze da ne osjeca nista i da je u biti s njim (o decku je rijec da) samo da nije sama.. :mislim: a ono sta da kazem.. ja ju ne osuđujem i mogu cak i shvatit na neki nacin.. :mislim:

a sad dal je to ok prema njemu? on ju btw. čak nagovara da useli k njemu.. i da to "nesto" oblikuju u nesto ozbiljnije.. :mislim: meni je iskreno zao njega i zao mi je slusat o tome na taj nacin.. "eto s njim sam jer trenutno nema nekog boljeg i jer mi paše njegova paznja, al nisam bas zagrijana.. cak mislim da je ovakav il onakav.. " .. a jbg.. kaj to nije omalovazavanje na neki nacin? .. hm.. ili ponizavanje cak..

a ne znam nekak me ta frendica malo razocarala s te strane.. jer ja odmah pocnem (pretjerano) razmisljati.. kak se tko osjeca u tom trenu bla bla :hihi: .. tipa.. on sav sretan misli da imaju nesto posebno,, a ona s druge strane prica (nama frendicama) o njemu kao o "stvari"..

a ono nikad ne reci nikad.. al ja samo molim boga da se meni ne dogodi nikad tako nesto.. ja mislim da bi ipak radije bila sama pa kolko god bila "usamljena" nego bila zadovoljna tak s necim na pola.. :zbunj: a ne znam kaj da velim drugo. :cudise:

u biti meni je šokantno više kako u današnje vrijeme bilo tko i moze uopce biti "usamljen"?? :zbunj: al ok.. sto ljudi sto cudi..

netko je iznad napisao da je takva veza moguca samo ako su obje strane na cisto da to zele.. al ja mislim da u vecini takvih "veza" je samo jedna strana ta koja zeli takvu neobaveznu vezu i na taj nacin radi na svom egu, dok se druga strana uglavnom zaljubi i pristaje na to, misleci da ce ipak nakon par provedenih dana/noci ipak biti nesto vise od toga..

Bed.. :scratch:
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: neobavezna veza

Post by laura »

Ovo nedodirljiva šta si ti opisala u gornjem postu meni ni ne sliči na neobaveznu vezu kako je ja doživljavam, jer tvoja prijateljica nije valjda da nije svjesna da s druge strane postoje osjećaji, i onda je to s njene strane čisto iskorištavanje.
Nažalost takvi nekakvi odnosi nerijetko završe i brakom pa se frustracije i nezadovoljstvo samo produbljuju.
Nisu svi ljudi sposobni za takvu vrstu veze, jer prvenstveno netko mora biti svjestan ako sa druge strane postoje emocije da onda sa tom osobom ne treba ulaziti u nikakvu vezu. Sve ostalo je nepošteno a i glupo. Gubljenje vremena na nešto što nikako ne može dobro završiti. :nono:
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Re: neobavezna veza

Post by nedodirljiva »

laura wrote:Ovo nedodirljiva šta si ti opisala u gornjem postu meni ni ne sliči na neobaveznu vezu kako je ja doživljavam, jer tvoja prijateljica nije valjda da nije svjesna da s druge strane postoje osjećaji, i onda je to s njene strane čisto iskorištavanje.
svjesna je i zato me to i razocaralo na neki nacin.. :mislim:
laura wrote:Nažalost takvi nekakvi odnosi nerijetko završe i brakom pa se frustracije i nezadovoljstvo samo produbljuju.
Slazem se u potpunosti!
laura wrote:Nisu svi ljudi sposobni za takvu vrstu veze, jer prvenstveno netko mora biti svjestan ako sa druge strane postoje emocije da onda sa tom osobom ne treba ulaziti u nikakvu vezu.
mozda kad si mlad i nezreo je malo teze razmisljat na taj nacin.. i povuc granicu jasno i glasno.. jer postoje razne situacije emotivne manipulacije i onda bude problema jer se ne znas postavit.. al svaka škola je dobra škola valjda :mislim:

laura wrote: Sve ostalo je nepošteno a i glupo. Gubljenje vremena na nešto što nikako ne može dobro završiti. :nono:
a joj i ja sam svojevremeno gubila vrijeme lol i bila zaljubljena u svakave.. od udatih.. do zauzetih.. ovo ono.. pa kad mi je bilo receno ili "pokazano" "ne" nisam nikad inzistirala.. nekako sam zeljela zadrzati dostojanstvo i samo se povukla bez povratka.. Prilicno sam osjetljiva po tom pitanju i nikad ne silim ili inzistiram.. radije cu patit u tišini.. hm al ima svega..
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: neobavezna veza

Post by laura »

nedodirljiva wrote: mozda kad si mlad i nezreo je malo teze razmisljat na taj nacin.. i povuc granicu jasno i glasno.. jer postoje razne situacije emotivne manipulacije i onda bude problema jer se ne znas postavit.. al svaka škola je dobra škola valjda :mislim:
Je, istina, mladost-ludost :roll: , osim što neki ljudi emotivno nikad ne sazriju. A mislim da je to upravo jer si dozvoljavaju da ih voda nosi tj idu linijom manjeg otpora, i tako nikad ni ne dođu do faze da prepoznaju emotivnu manipulaciju, ili da jednostavno nauče razlučivati pozitivno od negativnog.
nedodirljiva wrote: a joj i ja sam svojevremeno gubila vrijeme lol i bila zaljubljena u svakave.. od udatih.. do zauzetih.. ovo ono.. pa kad mi je bilo receno ili "pokazano" "ne" nisam nikad inzistirala.. nekako sam zeljela zadrzati dostojanstvo i samo se povukla bez povratka.. Prilicno sam osjetljiva po tom pitanju i nikad ne silim ili inzistiram.. radije cu patit u tišini.. hm al ima svega..

Joj i ja sam :idiot: :laugh: , a isto sam reagirala kao i ti :yup:
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: neobavezna veza

Post by renata »

meni se čini da ima ljudi koji ne znaju što će sa samim sobom,
pa se onda prikače nekom,jer,kako drugačije objasniti ponašanje cure,
koja za nekog kaže"a i nije mi nešto posebno,malo ću biti sa njim :zbunj:
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Re: neobavezna veza

Post by nedodirljiva »

ona je prilicno specificna.. i mislim da joj on vise dode kao "dokaz" da je s njom sve ok.. i da i ona moze imat nekog.. tako nekako..

sto se tice emotivne manipulacije.. takvi ljudi tocno znaju koga mogu izmanipulirati.. i kad si mlađi i nezreo ili nemas dovoljno zivotnog iskustva s ljudima i vezama, tada ti je teže to prepoznati.. i pušiš te fore.. iako je to najgore sto mozes napravit u tom trenu..

al ako imas imalo soli u glavi i dogodi ti se jednom.. drugi puta ces vec pripaziti i ne dat se navuc..

njega mi je fakat zao.. kao i sve koji su u takvim situacijama, al isto tako mislim da su na neki nacin i sami krivi ako si tako nesto dozvole vise od jednog puta..

ona je konkretno njemu cak i spomenula da joj nije "interesantan kako bi trebao bit" a on ju svejedno i dalje zove, trazi itd.. po tome bi ja rekla da ocito ni njemu ne smeta takva situacija previše.. :mislim: a ne znam tesko je prosudit..

kao sto sam rekla gore.. ja osobno sam na takve stvari strasno osjetljiva.. i osjetim li da s druge strane to "nije to" ili postoji "jos netko" ili mi se kaze tipa "ti nisi ta" jbt nema tog boga koji ce mene ostavit uz tu osobu.. pa taman da crkla od tuge.. dostojanstvo ispred svega.. :daa: jbg vrijeme lijeci sve.. pa tako i to..

a ova njihova neobavezna veza ce se raspast kad njemu dojadi.. il ne upozna neku drugu.. i tog smo svjesni svi.. cak i ona.. al eto sjetih se jer sam pricala neki dan s njom a spomenula je bas taj izraz "neobavezno" ..
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
User avatar
Arizona
penzionerka
penzionerka
Posts: 1088
Joined: 07 Sep 2013, 02:27

Re: neobavezna veza

Post by Arizona »

Mene ovi termini umorise, ili si u vezi ili nisi. :kava:
Post Reply