Što očekujete

Lijepa ili ruzna iskustva koja zelite podijeli sa drugima.
Post Reply
User avatar
sunce
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 529
Joined: 16 Oct 2010, 22:48
Location: Zagreb

Što očekujete

Post by sunce »

...u vezi? Što vam je najbitnije? Što činite/dajete/primate sasvim prirodno a oko čega se morate truditi?

Imam nekih dilema :mislim: . Help.
User avatar
onaona
pripravnica
pripravnica
Posts: 495
Joined: 22 Oct 2010, 19:09

Re: Što očekujete

Post by onaona »

...solo sam. Najbitnije mi je obostrano razumjevanje i zadovoljstvo :) Poštovanje i povjerenje je temelj :daa:
Mislim da se treba potruditi :dadada: da vezu gajiš :) imam ogromno iskustva po pitanju veze... kad kažem gajiti, mislim na sve oblike u vezi. .Nije dovoljno samo razgovarati, treba se dogovarati! Posebno se potruditi, sad je to odvisno o čemu se radi... malo svog mišljenja sam iznjela...
Prepreke. Prepreke vidiš tada, kad umakneš pogled sa cilja.
User avatar
sunce
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 529
Joined: 16 Oct 2010, 22:48
Location: Zagreb

Re: Što očekujete

Post by sunce »

Poštovanje i povjerenje svakako, ali to je temelj svakog bliskog odnosa (prijateljstvo, roditeljstvo, partnerstvo u poslu...). U ljubavnom odnosu me više brinu dileme bliskost ili strast, uzajamnost ili samosvojnost, odnos zajedničkih i vlastitih potreba, tražiti ili ne i koliko....
Pitam se trebam li se truditi davati nešto ili pružati samo ono što mi je prirodno i što u tom trenutku želim? Isto tako, trebam li tražiti od druge strane nešto ili jednostavno primati što mi se daje?
User avatar
onaona
pripravnica
pripravnica
Posts: 495
Joined: 22 Oct 2010, 19:09

Re: Što očekujete

Post by onaona »

...od druge strane nikad nisam tražila,ono što ni sama nisam pružala...
Trudila sam se maksimalno,da na kraju nebi zažalila što se nisam...
ti najbolje poznaš svoju situaciju...
:mislim: uzmi da nebude na štetu druge strane,takođe daji da nebudeš sama oštećena :)
Prepreke. Prepreke vidiš tada, kad umakneš pogled sa cilja.
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Re: Što očekujete

Post by djurdja »

kad sam u vezi ne zamaram se pitanjima koliko dajem-ne dajem, koliko trebam dati-ne dati, koliko primam-ne primam i ne znam čime još... puštam da jednostavno da veza tece svojim prirodnim tokom (kao uostalom i sve u zivotu)... i dokle god ima međusobne ljubavi i poštovanja, sve drugo je nepotrebno kompliciranje odnosa. a i inace nisam sklona kompliciranju niti filozofiranju u zivotu pa tako ni u vezi.
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: Što očekujete

Post by laura »

Dajem ono sta imam i to uglavnom u momentu, spontano, a ne ocekujem nista, i sve sta dobijem me raduje.
Mislim ako postoji dilema, pitanje sta dati, sta ocekivati,oko cega se truditi, da onda samnom nije osoba
koja mi treba i kojoj ja trebam, odnosno to nije veza od koje se moze ocekivati da ce potrajati i biti kvalitetna.
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
onaona
pripravnica
pripravnica
Posts: 495
Joined: 22 Oct 2010, 19:09

Re: Što očekujete

Post by onaona »

... da nebudem pogresno svacena :) dok sam bila u vezi nisam ništa mjerila,i obratno...davala sam sve maksimalno :daa: do te mjere da sam se preselila u drugu državu...
Prepreke. Prepreke vidiš tada, kad umakneš pogled sa cilja.
User avatar
sunce
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 529
Joined: 16 Oct 2010, 22:48
Location: Zagreb

Re: Što očekujete

Post by sunce »

Većina ovih komentara se odnosi na savršene (i zato rijetke) veze. Čini mi se da je u stvarnosti malo drugačije. Npr ne očekivati ništa samo je teoretski moguće. Mislim sa svi imamo očekivanja od ljudi s kojima smo u odnosu. I nije samo davanje u pitanju nego i primanje. Čini mi se da je čak lakše davati nego primati.
User avatar
onaona
pripravnica
pripravnica
Posts: 495
Joined: 22 Oct 2010, 19:09

Re: Što očekujete

Post by onaona »

:mislim: ... nema savršene veze,kao što nema ni idealne... kad sve to bilo tako, meni osobno nebi bilo ni zanimljivo :) ..
Prepreke. Prepreke vidiš tada, kad umakneš pogled sa cilja.
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Što očekujete

Post by Instinct »

Ljubav,iskrenost,povjerenje,oslonac,strast,maštovitost,smijeh.
"Očekujem" da se dobro osjećam,štogod da to podrazumijevalo. Da budem sretna,ispunjena i zadovoljna. Da se prepustim i da se druga osoba prepusti meni,u potpunosti. :)
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Re: Što očekujete

Post by fireandice »

Odgovornost.
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Što očekujete

Post by Instinct »

Kopkala sam malo po starijim temama i naišla na ovu. Prisjetila sam se nekih svojih prošlih postova općenito na temu veza i ljubavi. Od tih postova do danas prošla sam neke nove odnose, veze.. Iako pokušavam održati tog nekog sanjara u sebi na životu nekako mi se čini da se moj pogled na ljubav i vezu općenito prilično promjenio. Ne znam jesam li se promjenila ja, jesu li me promjenili ljudi ili situacije ali ono što mogu danas reći da je za mene ljubav i veza je to da su one- STABILNOST. Tamo negdje sa 16,17 sam padala na osobe koje su bile vrckaste, kojih je bilo na sve strane, koje nisu znale što bi sa sobom i svojim životom, koje su imale česte promjene raspoloženja i nikad nisu bile "na mjestu". Sve mi se to činilo jako zanimljivo, drugačije i privlačno. Nerado priznam da je ta fascinacija tim tipom osoba potrajala čak negdje do 20.,21.godine. Doduše, možda je jedan dio takve fascinacije postojao i do nedavno iako sam to odbijala priznati. A onda sam shvatila da kvalitetnu vezu čovjek ne može imati s nekim tko prvenstveno ne zna što želi od sebe, svojih emocija i života. Čak ako i pusti te ljude u svoj život na neko kratko vrijeme oni uglavnom postanu samo prolaznici. Nema ništa od toga da na leđima nosim nečiji teret, onaj teret kojeg se oni sami jednostavno ne žele riješiti a ne da ne mogu. Jer eto, lakše je glumiti patnika. Što danas očekujem od osobe s kojom bih ušla u vezu? Očekujem da zna što želi od sebe i što želi od nas, očekujem da se ne boji voljeti i biti voljena. Prepuštanje 100 posto? Ovaj i svaki idući isključivo 110%. :) Nepostojanje straha od pokazivanja emocija, iskrenost, oslonac, povjerenje, svakodnevno zaljubljivanje "ispočetka" zbog nekih malih sitnica. Održavanje strasti, ulaganje u odnos i stvaranje novih još ljepših dimenzija. Osjećaj za trenutak. I kao što sam u početku rekla, iznad svega-STABILNOST. Mentalna i emocionalna. Ona koja čini da ljubav raste iz dana u dan. :)
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
B. Cause
Tekla sam rnfa
Posts: 3756
Joined: 20 Sep 2013, 21:03
Location: Zagreb

Re: Što očekujete

Post by B. Cause »

Ins,naci cemo mi tebi zenu i ugovoriti ti brak. :giggle: 90% slobodnih zena je 'lupnuto' u glavu, a ovako cemo napraviti dobru selekciju. Tocak! :galeb:
Image Image Image
Post Reply