Veza sa udatom zenom

Lijepa ili ruzna iskustva koja zelite podijeli sa drugima.
User avatar
Modesty Blaise
penzionerka
penzionerka
Posts: 2294
Joined: 21 Dec 2008, 13:59
Location: 43°33' N, 16°27' E
Contact:

Re: Veza sa udatom zenom

Post by Modesty Blaise »

Instinct wrote:....a zatim jer mi ne pada na pamet uništavati nečiji odnos.

Sve što si rekla mi zvuči smisleno, ali sa ovim citiranim se ne bih složila.

Postoji apsolutno jedna jedina činjenica u vezi ovoga. A to je da nitko treći ne može uništiti odnos dvoje ljudi. Uletjeti u trenutku kad taj odnos ne valja, da. Biti razlog za odlazak iz odnosa koji ima neke probleme otprije, da. Ali biti odgovoran za uništenje nečijeg odnosa: to ne postoji.
"Do what you will, this world's a fiction and is made up of contradiction." (William Blake) Image
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Veza sa udatom zenom

Post by Instinct »

Modesty Blaise wrote:
Instinct wrote:....a zatim jer mi ne pada na pamet uništavati nečiji odnos.

Sve što si rekla mi zvuči smisleno, ali sa ovim citiranim se ne bih složila.

Postoji apsolutno jedna jedina činjenica u vezi ovoga. A to je da nitko treći ne može uništiti odnos dvoje ljudi. Uletjeti u trenutku kad taj odnos ne valja, da. Biti razlog za odlazak iz odnosa koji ima neke probleme otprije, da. Ali biti odgovoran za uništenje nečijeg odnosa: to ne postoji.
"Uništavati" u smislu raditi neke probleme. Opsjedati,biti posesivan i slično.Na to sam mislila.
Istina,za odnos (u ovom slučaju muža i žene) su bitne te dvije osobe. I njihova želja da se taj odnos nastavi. Ili prekine.
Ali kada govorim sa svojeg stajališta onda mislim na to da se u slučaju kada osjetim da me se na neki način "vuče" u neke "komplikacije"- povlačim.
Bez previše objašnjenja,riječi i sličnog. U tom smislu sam mislila na "uništavanje". Ne u doslovnom.
Ljudi su svakakvi i ne želim ni pomišljati da bi me netko iz bilo kojeg razloga jednog dana mogao kriviti za raspad. Čisto zbog svog "mentalnog mira".
Zato sam kao što sam već napomenula-mičem.
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
Modesty Blaise
penzionerka
penzionerka
Posts: 2294
Joined: 21 Dec 2008, 13:59
Location: 43°33' N, 16°27' E
Contact:

Re: Veza sa udatom zenom

Post by Modesty Blaise »

Da...to naravno važi i da bi se makla da se zaljubiš u curu koja je u vezi sa drugom curom?
"Do what you will, this world's a fiction and is made up of contradiction." (William Blake) Image
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Veza sa udatom zenom

Post by Instinct »

Da.
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Veza sa udatom zenom

Post by Dodir_Svile »

trag_u_beskraju wrote:Ona se nikad u potpunosti nebi mogla posvetiti meni i mojim potrebama! Smatram da bi ja za udanu ženu bila zabava u njeno slobodno vrijeme netko tko će joj pomoć da pobjegne od svakodnevice i zaboravi na sve probleme.Ona će uvjek bit vezana više za osobu sa kojom je u braku nego za mene pogotovo ako ima djecu.Na takvu osobu nemožeš računat da ti s njom možeš pričat kad poželiš ,ili otić negdje na ručak kad ti padne na pamet!U takvoj vezi se smatraš zadnjom rupom na sviralu što zapravo i je tako .
uz duzno postovanje, ali ako si ti imala takva iskustva sa udanim zenama, mislim da je je tu problem toga sto one tebe nisu zapravo voljele, a ne toga sto su bile udane.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Veza sa udatom zenom

Post by Dodir_Svile »

Instinct wrote:"Uništavati" u smislu raditi neke probleme. Opsjedati,biti posesivan i slično.Na to sam mislila.
a inace si opsjedajuca i posesivna i slicno, ali to ne stvara probleme ako zena nije udata? :ogle: nekako mislim da to nema veze sa bracnim statusom.
Instinct wrote:Ljudi su svakakvi i ne želim ni pomišljati da bi me netko iz bilo kojeg razloga jednog dana mogao kriviti za raspad. Čisto zbog svog "mentalnog mira".
ali kakve veze ima ako te neko krivi za raspad ako ti znas da niko treci ne moze rasturiti neki odnos ako on štima? jer ako to znas, mentalni mir ti ne bi trebao biti problem, bez obzira sta ko poslije rekao.

i jos mi nije niko odgovorio na pitanje, kako se pobogu iko moze maknuti od nekoga koga voli i ljubav mu je uzvracena? sorry, ali meni to nije jasno, nikako.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Veza sa udatom zenom

Post by Instinct »

Dodir_Svile wrote:
Instinct wrote:"Uništavati" u smislu raditi neke probleme. Opsjedati,biti posesivan i slično.Na to sam mislila.
a inace si opsjedajuca i posesivna i slicno, ali to ne stvara probleme ako zena nije udata? :ogle: nekako mislim da to nema veze sa bracnim statusom.
Instinct wrote:Ljudi su svakakvi i ne želim ni pomišljati da bi me netko iz bilo kojeg razloga jednog dana mogao kriviti za raspad. Čisto zbog svog "mentalnog mira".
ali kakve veze ima ako te neko krivi za raspad ako ti znas da niko treci ne moze rasturiti neki odnos ako on štima? jer ako to znas, mentalni mir ti ne bi trebao biti problem, bez obzira sta ko poslije rekao.

i jos mi nije niko odgovorio na pitanje, kako se pobogu iko moze maknuti od nekoga koga voli i ljubav mu je uzvracena? sorry, ali meni to nije jasno, nikako.
Ne govorim da sam opsjedajuca niti posesivna već da si nikad ne bi dozvolila da takva postanem,nošena jakim emocijama koje bi eventualno mogle nastati.
I baš zbog toga se mičem.
Istina da netko treći ne bi trebao imati utjecaja ako odnos štima ali ja ću svejedno napraviti sve da ne dođe do ikakvih komplikacija. Jer je nevjerojatno koliko žene nekad znaju biti komplicirane.
A što se tiče odgovora na tvoje pitanje: Nije sve crno-bijelo. Pogotovo kad su emocije u pitanju. Koliko može biti uzvraćena ljubav npr. osobe A prema osobi B ako je ta osoba A u vezi sa nekom osobom C? Možda je osoba B zapravo samo privremena "zainteresiranost", nešto novo i zanimljivo.Na što se kasnije zaboravi jer se vrati dugogodišnjoj vezi/braku. Teško je donositi zaključke kada se u pozadini krije puno pomiješanih emocija. Ja ne kažem da je najispravnije maknuti se. Možda se treba "boriti". Samo sam rekla što ja radim u takvim situacijama.
Niti ću očekivati da me netko shvati niti ću svoja razmišljanja nekome nametati. Svatko radi ono što misli da je "najispravnije".
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Veza sa udatom zenom

Post by Dodir_Svile »

a mozda sam ja samo previse fighter :mislim:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Veza sa udatom zenom

Post by Instinct »

Ljudi su različiti.
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Veza sa udatom zenom

Post by Dodir_Svile »

ne postoji. postoji samo ono sto ce te uciniti sretnom i ono sto nece.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Veza sa udatom zenom

Post by Instinct »

Istina. Kao što postoji ono što ti smatraš srećom i ono što ja smatram srećom.
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Veza sa udatom zenom

Post by Dodir_Svile »

pa dobro, ali to je u biti sve sreća, jer meni je sreća kad sam ja sretna, a tebi je sreća kad si ti sretna. na koji god nacin dosli do nje.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Veza sa udatom zenom

Post by Instinct »

Istina.
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
Modesty Blaise
penzionerka
penzionerka
Posts: 2294
Joined: 21 Dec 2008, 13:59
Location: 43°33' N, 16°27' E
Contact:

Re: Veza sa udatom zenom

Post by Modesty Blaise »

Dodir_Svile wrote:a mozda sam ja samo previse fighter :mislim:

Možda su u šumi. :pionir: :pionir:

Mislim samo da je point sličan kao i u onoj temi drugoj ( u kojoj se ja i dodir ZAČUDO opet slažemo), a to je da je gotovo pa besmisleno sputavati svoja osjećanja. Svaki osjećaj prema nekome postoji s razlogom, a taj razlog je da postoji nešto što nas navodi da doživimo određena iskustva.

Osoba koja pobija svoje osjećaje, ubija sitne djeliće sebe iznova i iznova. Strah od emocionalne povrijeđenosti ( koji se često krije iza intelektualnog racionalizma) nije nam uvijek prijatelj. Dapače, nekad je i saboter.

Jedini način da čovjek ispravno spozna ljubavni odnos i bliskost ljubavi s drugom osobom je da se upusti u duboki doticaj sa svojim osjećajima i da im se ne protivi.

A inače, međuljudski odnosi i vrijeme nisu u nikakvoj korelaciji. NItko ne kaže da išta treba trajati, a kamoli nešto toliko kompleksno kao odnos dvoje ljudi.
Ali tu kompleksnost se itekako isplati istražiti.
Pa makar i boljela.
"Do what you will, this world's a fiction and is made up of contradiction." (William Blake) Image
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Veza sa udatom zenom

Post by Dodir_Svile »

cudno, ali slozila bih se sa modesty. :cer:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
la pittura
penzionerka
penzionerka
Posts: 5394
Joined: 16 Feb 2011, 11:16
Location: inspiracija

Re: Veza sa udatom zenom

Post by la pittura »

Posto ja nikad ne kazem "nikad" desilo mi se tri puta. Nije jednostavno bas, pogotovo ne na pocetku dok ste popaljene jedna na drugu u ogromnim kolicinama. Kasnije se nekako uhodate. A zapravo je do nje da se organizuje kako moze. Inspirativno je, jer sam morala smisljati razne nacine da se vidimo na kratko bar, u nekim nevjerovatnim situacijama i da to drugima izgleda kao slucajno ili normalno. Jos kad bi uspjele da se u tim trenutcima nadjemo nasamo... :slin:
Ono sto je bilo lose po mene, ali i vrlo korisno kao iskustvo je sto me je jedna drzala na vruce/hladno par godina, tako da nisam mogla da odustanem ni da se oduprem. Objasnjavam to time sto je bila za to vrijeme ozbiljna razlika u godinama(26).Bojala se da je ne osude za pedofiliju. :cer:
Drugi problem je sto sam jednoj postala opsesija i nisam mogla de je se rijesim dugo, a vec niceg nije bilo medju nama i svaka je nastavila u svom pravcu. To je bio ozbiljan maltretman ali i to se zavrsilo. Sa trecom je bilo sve uglavnom ok.
led, 'lad i di-s'-cipli-na gradele
User avatar
sunce
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 529
Joined: 16 Oct 2010, 22:48
Location: Zagreb

Re: Veza sa udatom zenom

Post by sunce »

Bila sam u vezi sa ženom koja je imala muža(formalno), ženu(funkcionalno) i mene kao ljubavnicu. Nakon nekog vremena, kad su otpali i muž i žena, i kad smo konačno ostale u čistoj vezi jednostavno nismo znale tako funkcionirati. Bilo je to strašno razočaranje. I za nju i za mene. Bilo bi nam drago da smo se mogle vratiti na staro. Još jedan dokaz da moramo paziti što želimo.
Sanya
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 35
Joined: 15 Oct 2010, 00:40
Location: Luna

Re: Veza sa udatom zenom

Post by Sanya »

Dodir_Svile wrote:
Instinct wrote:"Uništavati" u smislu raditi neke probleme. Opsjedati,biti posesivan i slično.Na to sam mislila.
i jos mi nije niko odgovorio na pitanje, kako se pobogu iko moze maknuti od nekoga koga voli i ljubav mu je uzvracena? sorry, ali meni to nije jasno, nikako.
Da, još nijedna nije na to odgovorila, i ne znam je li to moguće voljeti i imati uzvraćene osjećaje, pa se maknuti od nekoga. Ja sam se zaljubila u svoju dobru prijateljicu - udatu i majku troje djece - ali ona mi je prijateljica i ima takve osjećaje. Ne želim je nipošto izgubiti ni prijateljstvo, pa ona za to ne zna.
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Re: Veza sa udatom zenom

Post by djurdja »

Kao što nisam mogla biti u braku i biti u vezi sa ženom, tako ne bih voljela ni biti u vezi sa ženom koja je u braku. No život me naučio više puta, ponekad i na gorak način - nikad ne reci nikad, pa neću tri puta reći.
No i sve je u glavi, pa kak si posložiš ... :)
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
User avatar
Anida
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 65
Joined: 28 Feb 2011, 00:22

Re: Veza sa udatom zenom

Post by Anida »

Suvise sam ja posesivna stoka kojoj treba paaaaaznja, paaaaaaaznja i paznja (ALI, da me ne dave tom istom paznjom. Dobro, komplikovana sam, pa sta? :belj: ) da bih trepela sve to sto sa mnom ne radi da radi sa nekim drugim, jos muskarcem, pih. :stara:
"Verovati u nesto, a ne ziveti to, e to je NECASNO !" Mahatma Gandi
confused
vrtic
vrtic
Posts: 6
Joined: 20 Nov 2010, 04:51

Re: Veza sa udatom zenom

Post by confused »

Ja sam već više od godinu dana zacopana u udanu (gadim se samoj sebi), i nikada joj to ne bih htjela dati do znanja jer nema smisla, ali nisam 100% sigurna da je ona ne mene imuna.
Vjerojatno sam joj samo simpatična a ja to protumačila na krivi način. Šta da radim? Ima neka neki pametan savjet?
Sanya
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 35
Joined: 15 Oct 2010, 00:40
Location: Luna

Re: Veza sa udatom zenom

Post by Sanya »

confused wrote:Ja sam već više od godinu dana zacopana u udanu (gadim se samoj sebi), i nikada joj to ne bih htjela dati do znanja jer nema smisla, ali nisam 100% sigurna da je ona ne mene imuna.
Vjerojatno sam joj samo simpatična a ja to protumačila na krivi način. Šta da radim? Ima neka neki pametan savjet?
Teško je imati pametan savjet. Nije strašno biti zaljubljena u udatu ženu, ne treba sebe osuđivati i strogo si suditi - dogodi se. Pitanje je, istražiti li novi dio života i baciti se u te osjećaje, ili ne. Pri tome, nije toliko jako presuđujuće za osjećaje koji postoje, zna li ona za to ili osjeća li isto. Ona, u koju sam ja zaljubljena ne zna i prijateljice smo, a da zna i da mogu s njom voljeti se, ne znam bih li odustala zato što nije u statusu kao i ja. Lakše je reći nego učiniti. Moja je druga prijateljica udata i u vezi je sa ženom, i to nije lako, vrlo je komplicirano i zamršeno. Naravno, uglavnom svatko sam bira i odlučuje.

Slažem se s ovime što govori Modesty Blaise:
Osoba koja pobija svoje osjećaje, ubija sitne djeliće sebe iznova i iznova. Strah od emocionalne povrijeđenosti (koji se često krije iza intelektualnog racionalizma) nije nam uvijek prijatelj. Dapače, nekad je i saboter. Jedini način da čovjek ispravno spozna ljubavni odnos i bliskost ljubavi s drugom osobom je da se upusti u duboki doticaj sa svojim osjećajima i da im se ne protivi.
User avatar
whisper
penzionerka
penzionerka
Posts: 5902
Joined: 27 Oct 2010, 22:45
Location: istočno od raja..

Re: Veza sa udatom zenom

Post by whisper »

uh...desilo mi se tri puta,prve dvije veze sa ženom u braku bile su predivne,zadnja me slomila...potpuno,ustvari,lomila se ona od početka.al valjda je i to ponekad normalno,česta predomišljanja,dali ostati samnom ili...znala sam u što se upuštam,iako i nisam baš imala izbora,bila sam zaljubljena u nju duže vrijeme,pokušala to ignorirati,ali jedan dan sam odlučila priznati joj..da ne duljim o toj vezi...dali mi je smetao muž?hm...jeste,ali ne na način da joj spočitavam išta(ona je u relativno dobrom braku,mislim na seks,nažalost..)ljubomora je ostajala u meni,skrivena od nje,i naravno da me to razaralo,problem je i premalo viđanja,nisam puno toga imala,niti mogla snjom..probuditi se ujutro kraj nje,recimo,pogledati film na miru..nije nikad bilo vremena.Tako je bilo barem u mom slučaju.bilo je lijepih trenutaka,kad je bila kraj mene,on nije postojao..nikad nebih tražila da ga ostavi zbog mene(iako mi je to bila želja,ali opet,skrivena..)bitno je da zaista dobro razmislite,prije samog početka,da se zapitaš,koliko mogu podnijeti,od samoće pa do toga da je dijeliš.ponekad mi je smetalo što ide snjim u trgovinu..u nijednoj drugoj vezi,drugačijoj,mislim kad sam sa slobodnom osobom,nisam bila svjesnija da je kraj toliko prisutan,kao da nisam ni mogla razmišljati o ikakvoj budućnosti snjom,a želiš to..znam da je njegova,ali vidim se uz nju,zauvijek..i onda si to nedozvoliš,da tako razmišljaš.gušila me ta veza,ustvari sve tri takve veze,priznajem.voljela sam,jako,ali meni osobno,ljubav često nije pomogla u tim vezama,i nebih to ponovila više nikada.čuj mene,reče ona kojoj se desilo to tri puta,haha.ja sam magnet za udane,haha...koliko puta su me pitale što ti je,zašto šutim,a što da sam rekla...nemaš tu šta reći..voli dok traje,uživaj,nadaj se da nju neće previše peći savjest(jer u tom slučaju,zahladile bi prema meni)..i kad dođe vrijeme,vrati je njemu..naravno,to su moja iskustva,vjerujem da ima i sretnijih iskustava..u svakom slučaju,razumijem i udane..nijednoj nisam ništa zamjerila,unatoč mojoj povrijeđenosti.
User avatar
whisper
penzionerka
penzionerka
Posts: 5902
Joined: 27 Oct 2010, 22:45
Location: istočno od raja..

Re: Veza sa udatom zenom

Post by whisper »

al me pogodi sa temom,haha...! :mislim:
User avatar
trag_u_beskraju
Traktorist u duši,ženskaroš u srcu
Posts: 4365
Joined: 24 Jun 2010, 13:59
Location: Čistim snijeg, može i za pare :D

Re: Veza sa udatom zenom

Post by trag_u_beskraju »

Veza sa udanom ženom kod mene nebi nikako funkcijonirala. Kad nekog tražim prije svega gledam da ta osoba nije zauzeta, ili da nema nekog sa strane s kim bi htjela ostvariti vezu tj. da se ne viđa s nekim. Tip sam osobe koja nebi mogla podnjet da voljenu osobu dijeli još sa nekim, jer u vezi sa udanom ženom bi uvjek ja bila ta zadnja rupa na svirali i prije svega na prvom mjestu u bilo kojoj situaciji bio bi joj važniji njen supruga,a pogotovo djeca ako ih ima. Smatram da te veze nemaju neku svijetlu budućnost kad tad to pukne, jer treća osoba u bilo kojoj situaciji je uvjek višak ,ili postane kad tad višak.
Samo jednom se živi sve ostalo je reklamacija.
Post Reply