Odustati od sebe zbog veze ili odustati od veze zbog sebe?

Lijepa ili ruzna iskustva koja zelite podijeli sa drugima.

Ja lakse mogu

Odustati od sebe zbog veze
4
16%
Odustati od veze zbog sebe
9
36%
Ja ne odustajem od nicega
5
20%
Ja sam vec odustala od svega
3
12%
Aj stara spavat, dosadna si
4
16%
 
Total votes: 25
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Odustati od sebe zbog veze ili odustati od veze zbog sebe?

Post by Dodir_Svile »

stara, mislim da ti mene nisi dobro skontala. tako da cu pokusati pojasniti. :hajhaj:
naime, meni je to cista matematika. kombinirana sa programiranjem :ogle:
varijable su:
x = ukupna veličina loših osjećaja zbog bivanja u vezi
y = ukupna veličina loših osjećaja zbog prekida veze

if x>y, go to PREKID;
if x<y, go to VEZA
if x=y, go to đe oš, ionako je svejedno :cer:

svima nama je osnovni cilj u životu biti sretan. jedini problem je na koji način odrediti veličinu x i y.

disklejmer: ja, inače, ne znam uopće programirati, pa molim hakerice da ne grakću ako se to uopće ne piše tako.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Odustati od sebe zbog veze ili odustati od veze zbog sebe?

Post by ow »

Modesty Blaise wrote:Odustajanjem od samog sebe već i u startu odustajemo od veze, jer to nije veza već nekakvo umjetno prilagođavanje radi ljubavi, koja očito, zbog traženja osobe da budemo netko drugi nije prava.
Hvala Modesti, tvoj post mi je pomogao da rijesim neke dileme - a upravo sam o toj vrsti odustajanja od sebe pisala.....
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Andain
.
.
Posts: 2672
Joined: 11 Dec 2008, 13:19
Location: Zg

Re: Odustati od sebe zbog veze ili odustati od veze zbog sebe?

Post by Andain »

ow wrote:
No, sto kada nakon kekog vremena shvatis da to nije dovoljno, da se pojavljuju uvijek nove i nove situacije u kojima se od tebe ocekuje promjena, i u jednom trenutku to vise nisu banalne navike vec nesto sto cini tebe kao osobu.
Zbog toga sam naglasila da je bitno razlučiti zašto netko traži promjene od tebe i kakvog tipa su te promjene..jer budalasto je očekivati da neće biti promjena jednom kad počneš živjeti s nekim; svaki odnos zahtijeva određene kompromise i suživot s partnericom tu nije iznimka, međutim velika je razlika između primjera kakve je Modesty navela i primjera tipa budi malo uredniji/a, uključi i mene u svoje društvo, nemoj pušiti u spavaćoj sobi jer me to smeta, nemoj paliti ujutro heavy metal jer se ne volim tako buditi :cer: ..alergična sam na mačku pa ćemo morati nešto napraviti u tom pogledu, ne volim životinje pa ćemo očito obje morati dogovoriti nekakav kompromis i sl. Ovo su sitnice na koje, imo, ne pucaju veze ili pucaju one veze kakve pucaju na sitnicama.
Ukoliko partner/ica ne prestaje za zahtjevima želja za tvojim promjenama koje se ne odnose na navike koje realno smetaju već se odnose na tebe i ograničavanje i mijenjanje onog što ti je toliko bitno da se s istim identificiraš, e onda je znak za uzbunu.

U krajnjoj liniji, ovakve stvari je teško izgeneralizirati, treba vidjeti od konkretnog slučaja do slučaja, ali ipak, generalno, nijedna veza u kojoj se osjećaš ograničeno i gubiš dodir sa sobom nije vrijedna toga.
''Reason is not automatic. Those who deny it cannot be conquered by it. Do not count on them. Leave them alone.'' Ayn Rand
User avatar
Modesty Blaise
penzionerka
penzionerka
Posts: 2294
Joined: 21 Dec 2008, 13:59
Location: 43°33' N, 16°27' E
Contact:

Re: Odustati od sebe zbog veze ili odustati od veze zbog sebe?

Post by Modesty Blaise »

ow wrote:Hvala Modesti, tvoj post mi je pomogao da rijesim neke dileme - a upravo sam o toj vrsti odustajanja od sebe pisala.....
Drago mi je, dapače, i meni je ovo važna temao kojoj u posljednje vrijeme dosta razmišljam, štoviše mislim da je ovo vrlo ozbiljan topik i vrlo važan za raspravu i podijelu međusobnih gledišta.

Da...velika je razlika između onih sitnica koje tek katkad iritiraju kod partnera i kardinalnih potraživanja.

Ono što mene fascinira, ne znam da li je koja od vas to primijetila, da upravo ljudi/žene koji/e traže najradikalnije promjene kod svojih partnera i odustajanje od "sebe" u jednom konkretnijem smislu su sami najmanje skloni tome da mijenjaju svoje mane i rade na sebi. Štoviše, najčešće su ljudi sa prevelikim očekivanjima od svog partnera upravo oni koji imaju nekakve tvrdokorne mane i teži karakter zbog kojeg očekuju da svi njihovi bližnji orbitriraju oko tog njihovog karaktera i toleriraju ih.

Teško mi je i zamisliti neku konstruktivnu, tolerantnu i emocionalno zrelu osobu koja od svog partnera traži da iskorijeni sebe na bilo koji radikalan način.
"Do what you will, this world's a fiction and is made up of contradiction." (William Blake) Image
ReaTM

Re: Odustati od sebe zbog veze ili odustati od veze zbog sebe?

Post by ReaTM »

Odustajala sam od veza, ali i od sebe - to je proces odrastanja. :basi:
Kao mlađa više od sebe, jer kvaka je ta što kod odustajanja od veza zbog svog interesa moraš prvo znati tko si da bi to mogao. ;)

Sad sa 23 godine dobro ne mijenjam za nikoga, loše mijenjam zbog sebe, a nije me ni sram postaviti sva ta ozbiljna pitanja odmah u startu.
Iz mog iskustva nema univerzalno velikih i malih problema i mana, već onih preko kojih možeš preći i onih preko kojih ne možeš... a kako ću znati dal` smo pot.nekombatibilne ako ne (is)pitam?
Ako nismo, ni ne ulazim u vezu iz koje ću morati brzo izlaziti.
Apsurdno mi je da za, recimo, odabir jednog mobitela surfam oko boja, pot.bugova, izmjena, mjesta na karticama i sl. a da si ne dam (barem toliko ako ne više :cer: ) vremena kod odabira cure.
Hoću znati postavke, kul aplikacije ali i probleme s tim određenim modelom prije nego što ju nosim doma. :cer:
User avatar
milenanik3
penzionerka
penzionerka
Posts: 1675
Joined: 20 Feb 2010, 08:06

Re: Odustati od sebe zbog veze ili odustati od veze zbog sebe?

Post by milenanik3 »

Odustala sam od roditelja zbog sebe.Odustala sam od djece zbog sebe.Odustala sam od sebe zbog veze.Odustajem od sebe zbog sebe.
[*]"Jednog će dana iz ranjenih leđa izrasti krila."
http://milenanik3.wordpress.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Odustati od sebe zbog veze ili odustati od veze zbog sebe?

Post by ow »

Modesty Blaise wrote:Ono što mene fascinira, ne znam da li je koja od vas to primijetila, da upravo ljudi/žene koji/e traže najradikalnije promjene kod svojih partnera i odustajanje od "sebe" u jednom konkretnijem smislu su sami najmanje skloni tome da mijenjaju svoje mane i rade na sebi. Štoviše, najčešće su ljudi sa prevelikim očekivanjima od svog partnera upravo oni koji imaju nekakve tvrdokorne mane i teži karakter zbog kojeg očekuju da svi njihovi bližnji orbitriraju oko tog njihovog karaktera i toleriraju ih.
Ova rečenica mi danima (otkad je napisana) baulja po svijesti, vise puta sam se vracala, iscitavala je i usporedjivala sa konkretnim situacijama iz moga bogatog iskustva od pamtivjeka - do danas.

U svim situacijama za koje, nakon ovog temeljitog promisljanja, mogu reci da se uklapaju u gornju recenicu, pred kraj odnosa je kolicina moje neke sebicnosti bila toliko velika da ni ja sama ne bih sa sobom ostala u vezi pod tim okolnostima.
Onda sam pomislila da mozda ja sama nemam uopce realnu sliku o sebi, sto bi za mene u ovim godinama bilo fakat porazno.

Neke odnose iz proslosti u kojima sam osjetila jaku dozu vlastite sebicnosti pravdala sam jednostavnim - "ona je inace divna i voli me ali je zajebana do bola i sve mora biti po njenom", neke druge jednostavno da druga strana nije osjecala dovoljnu kolicinu ljubavi i da je to cinjenica s kojom se trebam pomiriti.

Sad i dalje ne znam sto da mislim o sebi i svojim tim nekim odnosima - jer ako imam iskrivljenu percepciju prema sebi onda je bolje da uopce niti ne ulazim u blize odnose, jer sam i sama onakva (kako je to onomad napisala Fusion u nekoj drugoj temi) da jedno mislim, drugo govorim a trece radim. :ogle:
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Odustati od sebe zbog veze ili odustati od veze zbog sebe?

Post by Dodir_Svile »

stara, ja mislim da ti imas donekle pogersnu percepciju o samoj sebi. :dadada:
mislim da nisi svjesna koliko si hermeticki zatvorena i koliko tesko mijenjas misljenja cak i ako znas da ih trebas promijeniti. i isto tako mislim da ne slusas sugovornika, bilo uzivo, bilo preko foruma. nego cekas da zavrsi i da mozes nastavit o svom (no, to svi ponekad radimo, samo mislim da ti radis cesce). ovo su dobronamjerne kritike. :dadada:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Odustati od sebe zbog veze ili odustati od veze zbog sebe?

Post by renata »

kada tražim od nje da se mjenja to je što to na neki djetinjast način tražim potvrdu jubavi,a to je već bahatarenje kako nas narod lipo kaže "pored kruha tražit pogače"pa ću već nešto u životu dobit po repu zbog tog.Al nemrem da odolim-to je ka kad starci plaćaju,a klinac ubacuje u košaru sve što treba i netreba za kupit.E sada tražit da se mjenja u većim stvarima-to je pokušaj da se promjene razlike među nama il da se nađemo bar na pol puta.Naravno da smo znale za te razlike u početku.Pa sam se često pitala kako to da sam je"uzela"sa tim različitostima od mene il barem onog sto mogu iznjeti-ma kako sam sebi tumačila te razlike tek kad sam je upoznala jer u zaljubjenim očima je najbolje vidim-i skužim te razlike/po kojim sada pilim/su zapravo sve ono što meni nedostaje,to je taj dio osobina kojeg nemam a kojima se divim u njoj i što ona ima fantastičnu hrabrost pokazati.
tražila sam da se mjenja da smanjim u sebi tenziju straha zbog njene hrabrosti,a upravo se toj hrabrosti divim.E tako to biva kad me mozak smandrlja kao zna bolje od srca.
User avatar
Modesty Blaise
penzionerka
penzionerka
Posts: 2294
Joined: 21 Dec 2008, 13:59
Location: 43°33' N, 16°27' E
Contact:

Re: Odustati od sebe zbog veze ili odustati od veze zbog sebe?

Post by Modesty Blaise »

ow wrote: Sad i dalje ne znam sto da mislim o sebi i svojim tim nekim odnosima - jer ako imam iskrivljenu percepciju prema sebi onda je bolje da uopce niti ne ulazim u blize odnose, jer sam i sama onakva da jedno mislim, drugo govorim a trece radim. :ogle:

Ja još uvijek pokušavam dokučiti što bi bila ispravna percepcija sebe i nekako smatram da sve što čovjek može, je samo konstantno promatrati sebe i svoje rekacije.

Uvjerena sam da ljudi koji se nikad ne promatraju doslovno se kalcificiraju u jednom obrascu ponašanja i ostanu zauvijek takvi kakvi jesu, štoviše, njihove mane bujaju, jer obično su mane ono što buja, ne znam zašto.

S druge strane, osoba koja svoju percepciju usmjeri na svoje reakcije i ponašanje je jedini kandidat za to da se upozna i postane još kvalitetniji. A ti očito, trenutno, to radiš.

Ljudi se, po meni, doslovno i jednostavno dijele na tri skupine: one koji smatraju da se svijet treba vrtjeti oko njih , one koji smatraju da trebaju konstantno ugađaju svijetu oko sebe i one, mudre, koji nekako fleksibilno i elastično, pomno promatrajući sebe i svoje reakcije funkcioniraju unutar stalne mijene egzistencije i dinamike međuljudskih odnosa.

Jer, ionako, sve se stalno mijenja. Doista, što kažu tamo, samo mijena vječna jest. Jedina stvar na koju doista možemo utjecati su naše reakcije i naš vlastiti doživljaj. I pokušat bit kreativni i progresivni u vezi toga. Jer nekad, čak i kad se najviše trudimo (na primjer u odnosu) druga strana to ne prepozaje i ne prati nas istim ritmom ili je u nekom drugom fazonu.

Na to ne možemo utjecati. Ali na naš vlastiti doživljaj i reakciju na to itekako možemo.
"Do what you will, this world's a fiction and is made up of contradiction." (William Blake) Image
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Odustati od sebe zbog veze ili odustati od veze zbog sebe?

Post by dalloway »

ow wrote: Sad i dalje ne znam sto da mislim o sebi i svojim tim nekim odnosima - jer ako imam iskrivljenu percepciju prema sebi onda je bolje da uopce niti ne ulazim u blize odnose, jer sam i sama onakva (kako je to onomad napisala Fusion u nekoj drugoj temi) da jedno mislim, drugo govorim a trece radim. :ogle:
to se ponekad događa i najprincipijelnijim ljudima,neš vjerovat,al je tako ;)
vjerujem da se to događa svakom tko promišlja o sebi u koleraciji s ostatkom svijeta..jer,ako promišljaš,sumnjaš i preispituješ samu sebe,a to zna odvest u privremenu nesigurnost,iskakanje iz tračnica i nedoumice,a to onda zna rezultirati upravo gore navedenim :da jedno mislim, drugo govorim a trece radim..
druga stvar je naravno,ako je to nečiji stalni obrazac ponašanja..
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Odustati od sebe zbog veze ili odustati od veze zbog seb

Post by Instinct »

Pred neko vrijeme prvo, danas drugo.
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Odustati od sebe zbog veze ili odustati od veze zbog seb

Post by Jelena-E »

Ko da je moguce odustati od sebe?
User avatar
naturale blonde
Hvar u srcu
Posts: 4672
Joined: 19 Oct 2009, 16:42

Re: Odustati od sebe zbog veze ili odustati od veze zbog seb

Post by naturale blonde »

nije dobro ni jedno ni drugo
ovisno....

cim je u pitanju uvjetovanje,aj ca,gotovo
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Re: Odustati od sebe zbog veze ili odustati od veze zbog seb

Post by nedodirljiva »

a joj .. pa zasto bi ovo "odustati od sebe" moralo bit uvjetovano odmah .. :scratch:
ajmo ovak: da je po meni.. ja bi bila skitnica koja bi bila gladna,, zedna gola i bosa i putovala po svijetu i trošila tako bez razmisljanja :hihi: .. ok.. onda upoznas nekog tko je malo odgovorniji i tko ti kaze i savjetuje da se tako ipak ne zivi.. nauci te odgovornosti itd.. spusti te na zemlju.. (i na taj nacin odustanes od svojih glupih zamisli,, znaci jednim dijelom odustanes od sebe.. sto je u ovom slucaju pozitivno..) :daa:

po meni bi svi na neki nacin trebali ipak malo "odustati od sebe" .. i prilagodit se drugoj strani.. koja bi trebala napraviti isto.. :daa:

i na to uopce ne gledam kao na neki uvjet ili kaznu ili razlog za svađu/mrznju jednog dana..

pa treba puno razgovarati i doci do nekog zajednickog rješenja i svi sretni i zadovoljni :jee:

ja nekako to ovako gledam.. zelis obitelj? .. zelis nekog uz kog ces se budit do kraja zivota?? nekog kog neces zamjenit za 6 mjeseci ili 6 godina? ..

odustani malo od sebe,, prilagodi se.. ne kazem sad da bi se trebali promijeniti od temelja i odustati od svega sto zelimo u zivotu.. ali sve je stvar kompromisa :tadam:

i ne slazem se s onom parolom "ako me netko voli voljet ce sve.. i moje mane i moje dobre strane" ... :ne: vise sam za ono .. "ako ja nekog volim potrudit cu se da svoje mane promijenim".. a ne sad da furam svoj film kak sam ja super takva kakva jesam i da ce me kad tad netko voljet i takvu.. jer onak.. nece.. i veca je vjerojatnost da cu u tom slucaju ostat sama,, nesretna i ogorčena.. i s oproštenjem sr*t okolo kak sam si ja super sretna takva.. :roll:

tak da ono .. :mis: jbg.. glasam za "odustati od sebe.. ali na nacin da promijenim svoje lose strane kolko god mogu :mis: a za snove i želje nadem kompromis :daa: :tadam:
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
User avatar
naturale blonde
Hvar u srcu
Posts: 4672
Joined: 19 Oct 2009, 16:42

Re: Odustati od sebe zbog veze ili odustati od veze zbog seb

Post by naturale blonde »

nedodirljiva wrote:a joj .. pa zasto bi ovo "odustati od sebe" moralo bit uvjetovano odmah .. :scratch:

i ne slazem se s onom parolom "ako me netko voli voljet ce sve.. i moje mane i moje dobre strane" ... :ne: vise sam za ono .. "ako ja nekog volim potrudit cu se da svoje mane promijenim".. a ne sad da furam svoj film kak sam ja super takva kakva jesam i da ce me kad tad netko voljet i takvu.. jer onak.. nece.. i veca je vjerojatnost da cu u tom slucaju ostat sama,, nesretna i ogorčena.. i s oproštenjem sr*t okolo kak sam si ja super sretna takva.. :roll:

tak da ono .. :mis: jbg.. glasam za "odustati od sebe.. ali na nacin da promijenim svoje lose strane kolko god mogu :mis: a za snove i želje nadem kompromis :daa: :tadam:
e,moja ti...aj ti to objasni ovim nasim nadobudnim lezbicama

odma drame i junacenja
trc bla nja nja
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Re: Odustati od sebe zbog veze ili odustati od veze zbog seb

Post by nedodirljiva »

a po meni "takvima" ocito odgovara to.. al onak recimo.. ako si s "idiotom" (a pod idiotom smatram sebicnog kretena ili gaduru,, koja iskljucivo misli samo na sebe u cijeloj vezi i radi sto god joj se prohtije pod izgovorima "dogodilo se" i sl..) ;) naravno da se zbog takvog nekog neces mjenjat.. a isto tako smatram da svi jako dobro znamo od samog početka kad nam se svidi "idiot" i da smo s "idiotom" u vezi.. i da takva veza nema buducnosti.. samo se vecina uglavnom zavarava.. kolko zbog godina kolko valjda zbog vlastitog ega.. ja stvarno ne znam koji bi drugi razlog bio.. :dakle:

uvijek naglašavam dostojanstvo prije svega jbt.. koji bog je ženama koje nemaju dostojanstva u sebi? .. jos ni nisam toliko osjetljiva na muškarce i na njihovo dostojanstvo (jbg nisam ok znam) .. al kad vidim žene sta si sve dopuštaju i koliko nisko mogu ici (a ne govorim sad o klinkama od 18/19 godina koje tek krecu u sve i nemaju neko iskustvo) nego o curama i ženama koje bi do sada vec trebale imati zrno soli u glavi i neku zdravu sliku u glavi.. :jooj:

sta se tice odnosa (bilo kakvih s ljudima) prilicno sam realna i na zemlji (to je valjda jedino u cemu sam realna :rofl: )

i ne nije mi problem reci sto mi smeta i s cim se ne slazem i sto zelim i ocekujem od nekog u zivotu.. ne gutam sranja "zbog ljubavi" ili šutim zbog "mira u kuci" ili od straha da ne "ostanem sama" da prelazim preko svega.. ne jbt.. radije cu se posvađati i jasno i glasno reci problem od samog početka..

al zato sam i dovoljno samokriticna da skuzim kad ga ja pocnem pretjerivat i sr*at.. dam si reci i razmislit o tome,, i svjesna sam kad bi ja trebala malo pritegnut kočnicu.. :stid: :laugh: a primjetila sam po nekim postovima da se "samokriticnost" upotrebljava u krivom kontekstu.. al onak..helou.. samokrtičnost nije mana nego dobra strana jbt :) .. al ok :) ..

i btw.. ne odnosi se ovo samo na lezbe.. ja se druzim s jako malo lezbi.. tako da se ovo odnosi i na sve moje hetero frendice i frendove (a ima ih razlicitih godina.. od mojeg godista do preko pedest .....nijansi sive :rofl: ) tako da se nagledam i naslušam svakakvih situacija, a fala bogu mogu povuci i paralelu iz svog iskustva s razno raznim personama iz mog zivota.. od ljubavi do prijateljstva..

suma sumarum :hihihi: ..ljudi se često zavaravaju i uvjeravaju da je sve super i da su "sretni" .. i ne znam iz kojih razloga srame kad nesto ne ide, ne kuzim zasto.. jer ak ne ide, ne ide.. pa kaj jbt.. pa nije to tvoj osobni neuspjeh, pa odi dalje jbt.. ak ne ide.. a uz tebe je idiot.. odustani onda od veze.. :cer: VRIJEEMEEE LIJECII SVEEE :daa: A ljudi kao da nemaju mašte zabavit se i s drugim stvarima u zivotu i posvetit se nekim drugim interesima.. :roll: :cer: sto ljudi sto cudi.. :tadam:
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Odustati od sebe zbog veze ili odustati od veze zbog seb

Post by Jelena-E »

a joj sta si ti sve ovde ispisala naduacko i nasiroko... :jooj:
suma sumarum je da nema pravila, nema dve iste osobe i nema univerzlnih pravila koja se mogu primeniti na sve veze kako bi uspele i kako bi sve bilo idilicno.

Svi se mi trudimo da napravimo kako je god moguce bolje u datim okolnistima, a ko koliko uspe sve je diskutabilno.
Svako moze da stane i zapita se do koje granice je spreamn da ide u popustanjima. Cinjenica je da neke zrve moraju da se prave i da mora biti kompromisa. Sve se zasniva na kolicini razumevanja koje smo spremni dati u takvim situacijama i naravno ocekivati da i ta druga osoba ponudi razumevanje je sasvim normalno.

S druge strane ovo sto se kaze odustati od sebe, prvo bi trebalo da pocnem sa time sta sam ja pod tim razumela, a to za mene znaci podrediti sebe nekom drugom u svakom smislu te reci, brinuti samo kako usreciti tu osobu i pri tom zaposatviti sve sto smo ikada zeleli da uradimo u zivotu. To je jednostavno nesto sto ne zelim i ako se to od mene ocekuje molim lepo radije cu dalje sama. Ako te neko voli nece te primoravati da se zrtvujes i sputavas razumece te i podrzati u svemu.

Umem da se borim kao lav i da podnesem gomile zrtvi ako znam da i ta druga osoba radi to isto i da je to potrebno obema. Jedna na racun druge to ne ide, nije ljubav rat pa da se konstanto preganjamo ko je zbog koga sta ucionio ko je kad popustio uopste nemam zivaca za to... I ne bih da sve merim.


U vezama kao i u svemu u zivotu sve je individualno.
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Odustati od sebe zbog veze ili odustati od veze zbog seb

Post by renata »

citat:"i ne gutam sranja zbog ljubavi ili šutim "zbog mira"u kući ne zbog straha da ostanem sama"

ja gutam sranja zbog ljubavi i šutim zbog mira u kući-
al ne zbog straha da ostanem sama(nije ni meni tako loše samoj :hihi:)
Dijelom je to što sam pokupila od oca i nona kad bi "vrag odnija šalu"oni bi se povlačili i išli na
more i među svit,kao šablonu ponašanja,a najvećim dijelom zbog izbjegavanja situacije
direktne konfrontacije dvaju ega-a to bime moglo daleko odvesti. I koštati. :dadada:
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Re: Odustati od sebe zbog veze ili odustati od veze zbog seb

Post by nedodirljiva »

Jelena-E wrote:a joj sta si ti sve ovde ispisala naduacko i nasiroko... :jooj:
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

hahahahha i sad daj zamisli kolikuuuu zrtvu mora podnjeti moja bolja polovica ako ovoliko mogu pisati.. sta mislis koliko tek mogu pričati :rofl: :rofl: ona je valjda odustala u tom slucaju od sebe :hihi: :hihi:

Jelena-E wrote:suma sumarum je da nema pravila, nema dve iste osobe i nema univerzlnih pravila koja se mogu primeniti na sve veze kako bi uspele i kako bi sve bilo idilicno.
istina.. potpisujem! .. (eto necu duzit) :yup: .. cak cu i lajkat odgovor :daa: :hihi:
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Odustati od sebe zbog veze ili odustati od veze zbog seb

Post by Jelena-E »

nedodirljiva wrote:
Jelena-E wrote:a joj sta si ti sve ovde ispisala naduacko i nasiroko... :jooj:
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

hahahahha i sad daj zamisli kolikuuuu zrtvu mora podnjeti moja bolja polovica ako ovoliko mogu pisati.. sta mislis koliko tek mogu pričati :rofl: :rofl: ona je valjda odustala u tom slucaju od sebe :hihi: :hihi:


Al nisam ja sad mislila da te usopam il nesto slicno sta god to znacilo... :hihihi:
Nego samim tim sto pokusavas da obuhvatis sve moguce slucaje to samo znaci da nema pravila i u tome se slazemo.
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Re: Odustati od sebe zbog veze ili odustati od veze zbog seb

Post by nedodirljiva »

Jelena-E wrote: Al nisam ja sad mislila da te usopam il nesto slicno sta god to znacilo... :hihihi:
:rofl: :rofl: :rofl: :lol:
Jelena-E wrote:Nego samim tim sto pokusavas da obuhvatis sve moguce slucaje to samo znaci da nema pravila i u tome se slazemo.
al neces vjerovati ja sam još skratila :stid: i pokušala sto manje toga napisati i obuhvatiti :lol: :rofl: mora da mi nije uspjelo :rofl:
al eto bitno da se na kraju slazemo :jee: :hihi:
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Odustati od sebe zbog veze ili odustati od veze zbog seb

Post by Jelena-E »

Ma sto si skratila ubilo se.. hihihhi... Kako izgleda kad produzis?
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Odustati od sebe zbog veze ili odustati od veze zbog seb

Post by renata »

istina da nema pravila-
možda bi samo u jednom trebalo biti pravilo:
u vezi ego bi trebao biti sve manji,a ljubav sve veća :cupid:
Post Reply