Praktični problemi u vezama.

Lijepa ili ruzna iskustva koja zelite podijeli sa drugima.
Post Reply
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Praktični problemi u vezama.

Post by Jelena-E »

Palo mi je na pamet da otvorim ovu temu za sve neke praktične probleme u vezama. Primetila sam što kod parova koja poznajem što na ličnom primeru iz nekih svojih iskustava da zajednički život nosi mnogo izazova pa čak i neki trivijalni problem kao što je činjenica da na primer ne sulušate istu vrstu muzike a što je najgore valjda onaj egoizam kom smo svi skolni pomalo pa mislimo da se to samo nama dešava učini da sve shvatamo tragično.

Isto ako neko ima neki takav problem a nezna kako da ga reši neka pita. Možda neko zna nešto pametno da kaže na to.

Nadam se da ova tema nije previše privatna i da će se žene otvoriti i podeliti sa nama svoja iskustva na tom polju. I naravno bilo bi lepo ako bi svako dao neki konstruktivni primer kako ste taj problem rešile, da ne ispadne da je ovo samo tema za kukanje.

Evo ja ću da počnem prva.
PA sad da ne dužim lista je podugačka. Al ja sam nekako mislila da sad kad ja i ona počnemo da živimo zajedno to će biti idila, slagaćemo se i sve je divno i nikakvih nesuglasica nema. :hihihi:
Al vraga...
Pa sad tako jedan od problema na početku je bio da se nikako nismo mogle usaglasiti kako ćemo praviti kompromise. Za mene je kompromis ako ona hoće nešto a ja ne, onda ja ipak to uradim zbog nje a kad situacija bude obrnuta ona to ipak uradi zbog mene. Dok je za nju kompromis bio ako ja želim nešto a ona ne onda odustanemo od toga isto naravno i ako je situacija obrnuta. Na to usaglašavanje smo potrošile bogami dosta vremena i živaca.

sad naizmenično ili ona uradi nešto zbog mene što ne želi a sledeći put ja odustanem il tak... naravno ne vodimo sad neki preczni popis nego kako se ko seti.
(pomaze ako imate bolje pamćenje :hihihi: )
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Praktični problemi u vezama.

Post by renata »

a e,nesuglasica ko' u priči..
neke su se dešavale zbog različitih navika;ona je ranoranilac,a meni dan počima tek oko 10h, :hihi:
pa kako da uskladimo prvu jutarnju kavicu..
neke nesuglasice su nastale zbog različitog mentaliteta-ona problemima prilazi sveobuhvatno,mirno,
dok ja parcijalno i temperamentno..
uglavnom,te različitosti su se vremenom prevladale.
puno teže je išlo sa prioritetima-tim više što sam bila navikla sama živjeti i sama donositi odluke,
tako da smo potrošile brdo živaca da bi došle do točke da se odluke donose u dvije,a bogme,onda su i posljedice
zajedničke,a ne da je jedna uvijek krivac.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Praktični problemi u vezama.

Post by Lea »

trenutno nam je jedini problem što se nesexamo svaki dan, a užasno to želimo. jbg, udaljene smo al se često viđamo, ipak... :cer:
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Praktični problemi u vezama.

Post by renata »

ne znam kako bih to formulirala,al što sam zrelija,
sve sam svjesnija da često u veze unosimo mnoge preslike iz života svojih roditelja i
njihovog funkcioniranja kao para.
ne znam zašto je to tako,dal se doista toliko dugo kačimo za sve što je bilo u braku naših roditelja,
pa preko partnerice/partnera pokušavamo "rasplesti"sva naša očekivanja iz tog braka,odnosa-
al je činjenica da tek sada,nešto zrelija,uviđam da sam pokušavala svojoj životnoj partnerici,
nametnuti neku idiličnu kopiju,sveg onog što sam smatrala da je pametno,pozitivno u odnosu
roditelja kao dvoje partnera.
pa skužih da ne postoji idile,svaki par je priča za sebe,i da je zamka-takvo(ne)svjesno razmišljanje,
te se trudim da ubuduće ne činim istu grešku.
Post Reply