ljubav

Lijepa ili ruzna iskustva koja zelite podijeli sa drugima.
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: ljubav

Post by laura »

Nemam nikakvog komentara, samo nekoliko pitanja.
Jelena-E wrote: Ako to znači da nekada moja žena poželi da potraži neka iskustva mimo mene neću se suprostavljati I suzbiću napade ljubomore. Kad nekog volim ne postavljam uslove. volim, I ne tražim ništa za uzvrat makar da je ta žena I na mesecu i sa nekim drugim ta će ljubav preživeti ako je prava.
Daj ti meni ovo pojasni, ja ti to baš ne razumijem. Znači, ako tvoja cura poželi avanturu sa strane ti ćeš šta? Pustiti je da ide? Pustiti je da istraži neka nova iskustva, ali biti i dalje s njom? Pustiti je da ode i čekati da se vrati? Da li to govoriš iz iskustva, ili je to tvoja pretpostavka na osnovu tvojih razmišljanja, ili čak kategorična tvrdnja da bi tako postupila?
Što se tiče suzbijanja napada ljubomore, zar ti kao netko takvih uvjerenja ne bi trebala biti cijepljena od osjećaja ljubomore?
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: ljubav

Post by Jelena-E »

Ovako ja to zamišljam laura.. ne iz iskustva..sve je ovo kod mene hipotetički tako da ostavljam postotak pogreške :hihi: al ako bi želela I već našla neku morala bih da je pustim. Šta ako se pokaže da je to prava žena za nju a ja joj samo trošim vreme uzalud... Zato što ja nju volim I eto tako ne mogu da se nosim sa svojom ljubomorom I gubitkom... Pustila bih je da nađe svoje odgovora pa šta bude... A za to vreme ja bih živela svoj život pa ako se u budućnosti desi da je pogrešila a ja I dalje mislim da je ona ona prava za mene vratila bih joj se.

E da I ovo što si reklaza ljubomoru iskreno nisam nešto preterano ljubomorna al jesam po nekad pa se nadam da će taj osećaj polako nestati shodno mom razvoju.. nekad u budućnosti :hihihi:

Nadam se da sam odgovorila na sva tvoja pitanja...
mistake
pripravnica
pripravnica
Posts: 451
Joined: 29 Mar 2013, 21:54

Re: ljubav

Post by mistake »

Jelena-E wrote: Nego sad mi pade na pamet zamislite da igrom nekog slučaja .... lea I renata završe u vezi :hihi:
Skoro se upiških od smijeha, meni je danas uz popodnevnu kaficu baš to palo na pamet, da su u vezi i da nas troluju ovdje već danima. Sad je samo pitanje je li veza monogamna ili otvorena? :lol: :lol: :lol:


A da, zamalo da zaboravim - moje mišljenje o 'suzbijanju' ljubomore jeste da prigušivanje bilo koje emocije na takav način vodi u frustraciju, a frustracija u depresiju ili agresivnost. Čini mi se, bazirano na mom dosadašnjem iskustvu da ljubomorna ili jesi ili nisi, mada ne isključujem mogućnost da je moguće evoluirati na određeni način... možda ipak vuk mijenja dlaku. :mislim:
“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: ljubav

Post by Lea »

Jelena-E wrote:Ovako ja to zamišljam laura.. ne iz iskustva..sve je ovo kod mene hipotetički tako da ostavljam postotak pogreške :hihi: al ako bi želela I već našla neku morala bih da je pustim. Šta ako se pokaže da je to prava žena za nju a ja joj samo trošim vreme uzalud... Zato što ja nju volim I eto tako ne mogu da se nosim sa svojom ljubomorom I gubitkom... Pustila bih je da nađe svoje odgovora pa šta bude... A za to vreme ja bih živela svoj život pa ako se u budućnosti desi da je pogrešila a ja I dalje mislim da je ona ona prava za mene vratila bih joj se.

E da I ovo što si reklaza ljubomoru iskreno nisam nešto preterano ljubomorna al jesam po nekad pa se nadam da će taj osećaj polako nestati shodno mom razvoju.. nekad u budućnosti :hihihi:

Nadam se da sam odgovorila na sva tvoja pitanja...
e upravo si odgovorila na sve opaske upućene meni (kao sebičnoj i isključivoj). znači, draga, makla bi se od svoje cure, a ne bi bila u vezi s njom istovremeno kad i ona s nekom svojom "suđenom" ženom.

naime, sebično bi bilo i jako isključivo gušiti nečiju slobodu, što god ona podrazumijevala. granica moje slobode je monogamija, granica tuđe, poligamija. ukoliko se vizije slobode ne poklope, ljudi nemaju šta tražiti u vezi.

bolesno, posesivno i isključivo bi bilo držati se nekog iz ljubavi prema toj osobi i ostati u vezi bez obzira što bi ta osoba poželjela izaći iz veze, jednako što bi glupo bilo ostati s nekim u vezi tko bi ti došao s izjavom o ljubavi prema nekoj trećoj osobi. za mene takav način veze nema nikakvog smisla.

a sad ću o osobnom iskustvu, voljela sam ženu koja je istovremeno bila zaljubljena u još jednu osobu (i sexala se s njom, usputno rečeno), i ne, nismo bile u vezi, nego nekakvom odnosu. smetalo mi je, istina, al nisam ograničavala njenu slobodu. da smo se kojim slučajem našle u vezi, vjerojatno je da je ne bi ograničavala u bilo čemu, al je isto tako vjerojatno da ne bi podnijela takvu vezu duže vrijeme.

čini li me to sebičnom? zaboli me briga. bi li ta moja "suđena" bila sebična ukoliko bi mi pokušala nametnut svoj okvir, bez obzira šta se on meni ne bi svidio niti bi mi bio prihvatljiv? (hipotetska "suđena", jel)

e sorry, možemo i tako pričati.

društvo kakvo vi zamišljate bilo bi u najmanju ruku, neostvarivo, koliko god ga nazovi "altruističnim" vidite. metastaza koja bi proizašla iz takvog društva ne bi bila ljubav nego bezgranična seksualna fantazija, koja bi se granala do konačne propasti.

i btw. (bez obzira na zajebanciju) ne, renata i ja nismo u vezi. vjerujem da je divna cura al nije moj tip žene.
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: ljubav

Post by Jelena-E »

Ma nisam to uošte tako mislila da si ti sebična nego sam rekla generalno da mislim da su partnerski odnosi u osnovi sebični al nema veze.... ja sad nemam tu neki tvrd stav jer kako bih rekla potrebno mi je mnogo vise sikustva nego što ga imam pa da mogu da formimram neki čvrst stav I opet ostavljam mogućnost da se mišljenje promeni kad dodjem do novih saznanja... Ali opet ponavljam da se ova tema odnosi samo na osećanja I uopšte osećaj voljenja nekoga uprkos svemu...

I izvini za ovu zajebanciju o renati I tebi bila je inspirisana isključivo vašim suprotnim stavovima koje ste izrazile u prethodnim postovima.
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: ljubav

Post by renata »

jao,to je tako točno da su partnerski odnosi u osnovi sebični.
ako je itko dobijao po forumu/ima opaske o sebičnosti i isključivosti kao partnerica-
onda sam to odnosilo na mene i ono što sam pisala.
al,čovjek ako želi može naučiti i raditi na sebi.
iako,osobno mislim da je ljubav ta koja nas pripritomljuje i uči otvoriti se drugome,
i imati sluha za njegove/njene potrebe.
tek kada u sebi imaš dovoljno ljubavi-spremna si ju pustiti-ako ičemu sam se opirala-
bilo je to-dok nisam naučila da njene potrebe stavljam kao ravnopravne mojim potrebama.
i dalje je to ego-prava ljubav je kada staviš njene potrebe ispred svojih-i nije to nikakav altruizam.

šala da leu i renatu skombamo :hihi: se odnosila na to da zbog suprotnosti-
nauče nešto jedna od druge-i ne zagluše ovu temu :hihihi:
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: ljubav

Post by Instinct »

"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Post by fireandice »

Kad god uđem u neku od ovakvih tema zapitam se kakvu li sam odvalu ispiskarala nekad.
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: ljubav

Post by renata »

"onaj koga ljubite,ima sva prava prema vama,pa čak i da vas i ne ljubi."
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: ljubav

Post by Jelena-E »

Pročitah jutros ovu temu ponovo i moram da priznam da na emotivnom nivou ovo može da uspe samo onda ako sve osobe umešane u taj odnos nisu suprostavljene jedna drugoj.
Verovatno ste svi odgledali onaj film sa penelope kruz mislim da je woody alen režirao i nikako mi na pamet ne dolazi naziv filma al nema veze, njima je to uspevalo jer su svi troje zajedno učestvovali u tome.

Ukoliko imamo tri osobe i pri tom su dve kako to obično biva suprostavljenje jedna drugoj ovo ne može da uspe jer ima previše negativnih uticaja.

Ljubav sam počela da shvatam kako neki tunel koji se otvori izmedju dve osobe nezavisno odo vremena i prostora, gde svaka osoba na kraju tunela može da oseti ovu drugu. U koliko postoji i treća osoba ona ovaj tunel ima dva kraja i različite osobe na oba kraja, a ova jedna koja stoji u sredini se vrti čas ovamo čas tamo ko na ringišpilu dok se konačno ne zanesvesti i sruši. A onda kas se malo raznebesi ona ustane i opet počne da se vrti i može tako u nedogled jer se nekako saživi sa svojom patnjom. I ako te tri osobe prividno formiraju neko ravnotežno stanje niko tu nije srećan jer niko ne dobija ono što želi.
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: ljubav

Post by renata »

Evo slušam Intrade i njihov ovogodišnji koncert u Ciboni(uvik mislim da ne mogu biti bolji,pa se zeznem :hihi: )
i njihovu obradu pisme "da mi se vratit u vale djetinstva mog"
i poruku stihova"pa povadit sidra i razapet jidra"
pa se pitam:ako nam kao djeci nije bio problem voljeti dvije prijateljice,iskreno i otvoreno,
pa smo sve tri zajedno ringišpilale i smijale-
što to u nama "brani"takvu bezazlenost i nevinost osjećaja?
pa sebe isto tako otvoreno pitam:kakva sam to sidra sebi u srcu usidrila,da me ka kamen vuče ka dnu,
umjesto da razapnem jedra..
odveć je jednostavna izlika da je to tako jer je takva priroda spolne ljubavi..
tko zna;možda mi zrelost donese odgovor..
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: ljubav

Post by Jelena-E »

eh.. kad bi sve u životu zavisilo samo od nas samih i toga kako mi shvatamo...
Zato što kad ima troje ljudi svo troje utiču na taj odnos. Pa to razapinjanje jedra može da se desi samo ako svo troje teže ka tome, a obično ne teže. Onda se tvoje jedro okreće kako vetar duva a ti se izgubiš na moru i od svog tog okretanja ti se smuči. :hihi:
User avatar
naturale blonde
Hvar u srcu
Posts: 4672
Joined: 19 Oct 2009, 16:42

Re: ljubav

Post by naturale blonde »

....je shit
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: ljubav

Post by Lea »

je najbolja stvar koja ti se može dogoditi u životu :cupid:
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Re: ljubav

Post by nedodirljiva »

procitah ovo sad u novinama .. a nisam znala di bi stavila tekst tj. link u koju temu pa eto tu.. uglavnom ne znam dal ste procitale u novinama al kao on piše svojoj bivšoj ženi koja ga je po svemu sudeci napucala... :super:

http://www.24sata.hr/ljubav-seks/mojoj- ... ati-401708

pa kome se da nek procita cijeli tekst jer me bas zanima kaj vi mislite o tome? .. :daa:

ok sve je on to divno i krasno napisao.. bla bla :daa: cak mi je i suza u oko dosla.. i divno da je priznao da je on napravio grešku i kak je sve puno osjecaja opisano.. (pretpostavljam da ju je prevario) bla bla.. al meni majke ti nije jasno onak koji k.. je ljudima da oni kao skuze da su izgubili nekog kog su voljeli i ko im je kao bio vrijedan tek kad naprave "sranje"? :roll: :roll: onak da ne budem prosta.. al sere mi se od takvih izjava.. :jooj:

po meni su to glumci koji rade iskljucivo sve kako se njima prohtije,, mislim da su prilicno iskalkulirani,, a onda kasnije seru da su shvatili teeek sad kad su kao napravili sranje.. da su izgubili nekog tko im je jako bitan bla bla.. a mogu se kladit da im se pruzi druga prilika da bi napravili jos vece sranje.. :roll:

uglavnom dugi tekst je za procitat pa ak se nekome da citat.. zivo me zanima dal sam samo ja luda i prekriticna ili kaj :hihi:
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: ljubav

Post by renata »

druga,treća šansa ili tko zna koja-
ako su skloni tome-opet će se isto desiti.
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Re: ljubav

Post by nedodirljiva »

ma nije cak to sto ju je prevario.. nego su mi te fraze "tek sad sam skuzio/skuzila" sto hocu i sto volim.. sto sam izgubio i bla bla.. kao teek saad.. :roll: jer do sad nisam znao/znala.. :roll: yeah right .. ne znam kolko glup moras bit da pušiš te fore :jooj: :roll:
mislim da svi jako dobro znamo sto radimo, kad radimo i zasto nesto radimo.. samo kaj se volimo napravit glupi.. pa ak prođe prođe :roll:
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Post by fireandice »

Svaki put kad uđem u ovu temu pomislim da se odnosi na ljubav uopšteno, kad ono o ljubavi prema više osoba istovremeno... A ja se taman zaletila da pišem :'(
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Re: ljubav

Post by nedodirljiva »

joj daj se ne pravi grbava :jooj: pa napisi ti nesto lijepo o ljubavi :daa: :cer:
pa jesam lijepo napisala na početku da nisam znala di da stavim link :tadam: pa sam iskoristila ovu temu (obzirom da se radi o (njegovoj bivsoj) ljubavi) :hihi:

kaj ste svi tak polukrepani :hihi:
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Post by fireandice »

Ne mogu. Izgubila sam sad inspiraciju :'(
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Re: ljubav

Post by nedodirljiva »

a daaj ... :klep:

evo ja cu onda nesto lijepo o ljubavi napisat :daa: ..

Nema iskrenije ljubavi, nego što je ljubav prema jelu :tadam: :hihi:
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Post by fireandice »

Promašila si temu.
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Re: ljubav

Post by nedodirljiva »

Dok god volimo nekoga zbog njegovih vrlina, to nije ništa ozbiljno. :ne: Ali kada ga počnemo ljubiti zbog njegovih mana, onda je to ljubav. :daa:

bolje? :)
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Post by fireandice »

Opet si promašila temu. :'(
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Re: ljubav

Post by nedodirljiva »

:woo:

:rofl:

neces vjerovat al sad sam tek skuzila kaj si htjela reci s prvim postom :stidise: :hihi: radim jos par stvari istovremeno hehe i jos k tome umirem od smjeha pa nisam odmah skuzila :hihi:
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
Post Reply