Može li ljubav sve prebroditi

Lijepa ili ruzna iskustva koja zelite podijeli sa drugima.
Post Reply
User avatar
Arizona
penzionerka
penzionerka
Posts: 1088
Joined: 07 Sep 2013, 02:27

Re: Može li ljubav sve prebroditi

Post by Arizona »

nedodirljiva wrote:mislim da je veza na daljinu, ako ne uspije u godinu dana (najvise dvije), realizirat neki zajednički zivot, osuđena na propast. Za mene veze na daljinu nisu veze, jbeš ti to ako sjediš na kauču sama i gledaš tv, dok tvoja "draga" doma zbog obaveze gleda tv s mužem, ili ti jedeš doma sama dok ona kuha ručak mužu. jbg meni to nije veza, jer si u tom slučaju ti ljubavnica koja čeka na red.. malo zvuči okrutno al onak jbg, to nije veza.. to je "hodanje" "zabavljanje" sto god..

moš ti voljet i bit zaljubljen do neba al ako si u najtezim trenucima ili najljepšim trenucima sama i ne možeš to podijelit s osobom koju voliš, ljubav prema toj osobi s vremenom blijedi i naučiš se zivjet i prozivljavat sve sama.. tako da mislim da "ljubav" ne moze prebrodit sve,, a pogotovo ne daljinu..

Ljubav na daljinu je moguce odrzavati dok si zaljubljen i dok ne naide netko tko ti je blize i tko ti je u mogucnosti pruziti paznju koja je potrebna u vezi..

eto ja to nekako tako vidim.. :daa:

Govorimo li ovdje o vezi na daljinu ili vezi na daljinu i ljubavnom trokutu? Ako pricamo samo o vezi na daljinu, gdje su se nasle dvije zrele, kompatibilne osobe, ne vidim zasto ne bi uspjelo. Misljenja sam, da se ta daljina treba skratiti nakon godinu-dvije, jer ostati duze ne vidim smisla, osim ako recimo radi papirologije moraju cekati duze.
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Post by fireandice »

Ja, ustvari, uopšte ne vidim svrhu toga da ljubav bude neki borac, neko oružje. Za šta?
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Re: Može li ljubav sve prebroditi

Post by nedodirljiva »

Arizona wrote:Govorimo li ovdje o vezi na daljinu ili vezi na daljinu i ljubavnom trokutu? Ako pricamo samo o vezi na daljinu, gdje su se nasle dvije zrele, kompatibilne osobe, ne vidim zasto ne bi uspjelo. Misljenja sam, da se ta daljina treba skratiti nakon godinu-dvije, jer ostati duze ne vidim smisla, osim ako recimo radi papirologije moraju cekati duze.
ma opcenito ja to,, mislim i na jedno i na drugo,, al opet s druge strane ima osoba kojima i odgovara to da imaju svoj mir i svoj stan u koji se vracaju bez da ih netko inkomodira u tome,,. ja sam to vise sa svog stajališta napisala, tj. ja ne bi opstala u takvoj vezi,,

ja zelim obiteljsku atmosferu i svoju malu obitelj na hrpi,, (osoba koju volim, pas, eventualno dijete :) ).. zelim naša zajednicka jutra, zajednicke praznike, godišnje odmore, izlete, svakodnevne zajedničke ručkove, večere.. zajednička kuhanja, odlaske u ducan, oonak svee.. jednostavno zelim takav zivot za sebe i drugacije veze me ne ispunjavaju, a u to "drugačije" ubrajam - vezu na daljinu ili vezu s udatom ili zauzetom. Ali hvala bogu nismo svi isti pa neki pristaju i na to i to ih ispunjava dovoljno da mogu normalno funkcionirati! :cer:

ne kazem da mi se ne moze desiti i da sam ja cjepljena protiv toga,, samo kazem da mislim da sam dovoljno realna da se ne zavaravam vise da bi bas moja veza na daljinu mogla uspjet ako ta razdvojenost potraje par godina ili da sam sretna i zadovoljna sto veceri i blagdane, zbog razdvojenosti i daljine ili necijih bracnih obaveza, provodim sama.

sto se daljine tice i u buducnosti nekog zajednickog zivota,, bila sam i jos uvijek sam spremna ostavit iza sebe sve sto sam postigla ovdje recimo, da sa osobom koju volim negdje počnem ispocetka. Prilagodljiva sam i ne furam svoj zivot da mora bit po mom ili da sam ja na prvom mjestu sto se toga tice,, uzasavam se jedino samoce i daljine.
Probala sam i jedno i drugo i mogu usporedit kako sam se osjecala tada i kako se osjecam sada.

;)
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
User avatar
Supernova
studentica
studentica
Posts: 144
Joined: 12 Oct 2014, 19:57

Re: Može li ljubav sve prebroditi

Post by Supernova »

Smatram da ljubav nema toliko veze s time, nego da su potrebne neke žrtve s obe strane, kompromisi da bi se pobjedila udaljenost. Živimo u nekom modernom svijetu i povezani smo prometno na sve načine, pa ne putujemo kočijama.

Nije jednostavno mjenjati grad ili pak državu(dotakli smo se tog primjera). Iz raznoraznih razloga. Lijepo to sve zvuči, voliš nekog, želiš učiniti sve za tu osobu, ali treba krenuti od sebe i zapitati se: "jesam li spreman/spremna i ja učiniti to što tražim drugu stranu, jesam li spreman/a ja otići negdje ako moj partner/partnerica u ovom trenu nije u toj mogućnosti?"
I'm only responsible for what I say, not for what you understand
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Može li ljubav sve prebroditi

Post by renata »

a moraš biti spremna napraviti sve da se ta veza realizira;
unatoč svim modernim kompjuterima-ništa ne može zamjeniti mir pored osobe koju voliš.
problem je jedino pronaći posao u drugoj sredini;
a to ostaviti sve,prijatelje znance i roditelje-nije nikakav problem-to komodno možemo mačku o rep :hihi:
User avatar
Arizona
penzionerka
penzionerka
Posts: 1088
Joined: 07 Sep 2013, 02:27

Re: Može li ljubav sve prebroditi

Post by Arizona »

Supernova wrote:Lijepo to sve zvuči, voliš nekog, želiš učiniti sve za tu osobu, ali treba krenuti od sebe i zapitati se: "jesam li spreman/spremna i ja učiniti to što tražim drugu stranu, jesam li spreman/a ja otići negdje ako moj partner/partnerica u ovom trenu nije u toj mogućnosti?"
Ma na kraj svijeta ako treba. Od Azije do Amerike. :tegli: Blago onoj koja ovo zasluzi. :cer: Joj sto sam veceras lijepo, optimisticno raspolozena. :majkl: :cer:
User avatar
Supernova
studentica
studentica
Posts: 144
Joined: 12 Oct 2014, 19:57

Re: Može li ljubav sve prebroditi

Post by Supernova »

Arizona slažem se o odlasku na kraj svijeta ako treba. Mislila sam samo u smislu da ponekad partneri sebično od tebe zahtjevaju da napraviš sve, promijeniš sav svoj dotadašnji život, preseliš se ili što već, a oni ne učine ništa po tom pitanju.

U tom smislu sam mislila da ljubav nema veze s time negi da je sve stvar kompromisa. Naglašavam samo taj dio da ako je samo jedno u toj vezi spremno učiniti sve a druga strana nije onda to nema veze s ljubavi niti ona to može prebroditi.

Velika tema da bi se objasnilo tipkajući.
I'm only responsible for what I say, not for what you understand
User avatar
naturale blonde
Hvar u srcu
Posts: 4672
Joined: 19 Oct 2009, 16:42

Re: Može li ljubav sve prebroditi

Post by naturale blonde »

veze na daljinu su zesce sranje,necemo se lagat
User avatar
Arizona
penzionerka
penzionerka
Posts: 1088
Joined: 07 Sep 2013, 02:27

Re: Može li ljubav sve prebroditi

Post by Arizona »

Supernova wrote:Arizona slažem se o odlasku na kraj svijeta ako treba. Mislila sam samo u smislu da ponekad partneri sebično od tebe zahtjevaju da napraviš sve, promijeniš sav svoj dotadašnji život, preseliš se ili što već, a oni ne učine ništa po tom pitanju.

U tom smislu sam mislila da ljubav nema veze s time negi da je sve stvar kompromisa. Naglašavam samo taj dio da ako je samo jedno u toj vezi spremno učiniti sve a druga strana nije onda to nema veze s ljubavi niti ona to može prebroditi.

Velika tema da bi se objasnilo tipkajući.
U slucaju da jedna osoba ne zeli uciniti nista, onda je to nezrelo, mozda cak i manipulisanje. Odgovorila sam u slucaju ako se radi o dvije zrele, kompatibilne osobe, kao sto sam prije navela. Treba vrazije volje imati za razne kompromise, a ljubav bi trebala biti glavni motivator za uspjeh veze. Vraga cu se pokupiti i odseliti na kraj svijeta ako ona nije ta u koju sam do usiju zaljubljena i ako ne mislim da je ona the one and only. Za slucaj koji si ti navela, potpisujem ono sto si napisala.
User avatar
fit
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
Posts: 4690
Joined: 22 Aug 2008, 19:36
Location: Rocky Mountains

Re: Može li ljubav sve prebroditi

Post by fit »

ja sam se spakirala i otisla, pardon prvo sam kupila avionsku kartu, nekih mislim malo manje od 10000km daleko od sveg poznatog.
Da, potreban je kompromis i strpljenje ako obje strane su na istom nivou sto se osjecaja tiče i sveg ostalog, jer nije to malo i puno priče. Otvoreno pričati o svem.

renata wrote:a moraš biti spremna napraviti sve da se ta veza realizira;
unatoč svim modernim kompjuterima-ništa ne može zamjeniti mir pored osobe koju voliš.
problem je jedino pronaći posao u drugoj sredini;
a to ostaviti sve,prijatelje znance i roditelje-nije nikakav problem-to komodno možemo mačku o rep :hihi:
tako je renata, a za posao samo me radna viza sprecava da sad nakon kave odem na posao
. . samo je stvarno neobično . .
User avatar
naturale blonde
Hvar u srcu
Posts: 4672
Joined: 19 Oct 2009, 16:42

Re: Može li ljubav sve prebroditi

Post by naturale blonde »

fit wrote:ja sam se spakirala i otisla, pardon prvo sam kupila avionsku kartu, nekih mislim malo manje od 10000km daleko od sveg poznatog.
Da, potreban je kompromis i strpljenje ako obje strane su na istom nivou sto se osjecaja tiče i sveg ostalog, jer nije to malo i puno priče. Otvoreno pričati o svem.

renata wrote:a moraš biti spremna napraviti sve da se ta veza realizira;
unatoč svim modernim kompjuterima-ništa ne može zamjeniti mir pored osobe koju voliš.
problem je jedino pronaći posao u drugoj sredini;
a to ostaviti sve,prijatelje znance i roditelje-nije nikakav problem-to komodno možemo mačku o rep :hihi:
tako je renata, a za posao samo me radna viza sprecava da sad nakon kave odem na posao
a pa fit zelim ti svu srecu ovog svijeta,posto sam ja napravila istu stvar kao i ti a ispao je zesci zivotni zajeb i najveca zivotna greska
zelim ti da ti se ne desi isto sto i meni i da uzivas xy sljedecih godina
User avatar
fit
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
Posts: 4690
Joined: 22 Aug 2008, 19:36
Location: Rocky Mountains

Re: Može li ljubav sve prebroditi

Post by fit »

Hvala naturale, jedino sto se moram vratiti i srediti neke stvari koje su ostale i onda to je to.
. . samo je stvarno neobično . .
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Post by fireandice »

Pa ako voli buraniju, onda da, a ako ne voli, onda žalim slučaj, životni putevi su nam se razišli uslijed nepremostivih razlika među nama. Uzalud vam trud svirači.
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Re: Može li ljubav sve prebroditi

Post by nedodirljiva »

e sjetim se uvijek rečenice, jedne stare korisnice, koje vidim nema vec par godina, pitaj boga zakaj.. :cer: mislim da je napravila neko sranje nisam ziher vise.. :mislim:

al sjecam se (tad je prekinula vezu na daljinu) .. uglavnom ispod mog posta da su veze na daljinu moooguce i definitivno izvedive i bla bla.. :roll: jer ljubav moze svEEe prebrodit :daa: yep tad sam imala dvadesetak god :daa: i zivjela u bajkama i pjesmama :hihi: .. uglavnom komentirala je na nacin da su veze na daljinu jedno veliko sranje i da se prekinu kad tad.. i da je to sudbina svih veza na daljinu,, ako se u kratkom roku ne realizira neki zajednički zivot.. itd.. ja sam ju gledala onak ispod oka i mislila si jbt kak si tupa.. :roll: jer vidjet ces da ce bas moja veza na daljinu uspjet.. :daa:

i gle.. iako joj to sad nis ne znaci.. :hihi: moram joj rec da je bila u pravu :daa: :super: i da se deset godina nakon, gledajuci oko sebe sve veze na daljinu, potpuno slazem s njom :super: :cer:

ne.. :ne: ljubav ne moze sve prebrodit.. :ne: daljinu pogotovo.. prevaru teško.. izdaju nikako.. sometime love just ain't enough :daa:

ne kaze se bezveze.. daleko od ociju daleko od srca.. jbg

ps: prekidaju me non stop.. pa nemrem napisat smisleniji post :hihi:
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
User avatar
my_way
pripravnica
pripravnica
Posts: 415
Joined: 23 Dec 2013, 21:08

Re: Može li ljubav sve prebroditi

Post by my_way »

Ovako... Mislim da koliko ce nesto da traje i koliko ko moze da prelazi preko nekih stvari, tolerise neke stvari, zavisi prvenstveno od osobe do osobe. Zavisi i od toga kako sam par funkcionise i koliko se trpe njihove mane medjusobno. Svakako, mislim da veze na daljinu i nisu nesto ostvarljive ako samo kao takva traje dugo, jednostavno iscrpi to cimanje, uklapanje i neuklapanje slobodnog vremena. Dok zaljubljenost traje mislim da se sto sta moze tolerisati i preci preko dosta stvari sa optimizmom da to kao takvo moze da traje i opstane, dok se realnost ne obije o glavu.. A ljubav, mislim da je veoma retka i kao takva veoma komleksna, pa je zato cesto brkamo sa jakom zaljubljenoscu. Uglavnom, mislim da ljubav ne moze sve prebroditi, nazalost, ali daleko od toga.. :kava:
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Može li ljubav sve prebroditi

Post by Jelena-E »

Moze i hoce! :stara: :hihihi:
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Može li ljubav sve prebroditi

Post by Lea »

ljubav definitivno može sve prebroditi ukoliko je ljubav, a ne infantilna igrica osoba koje se međusobno prate u stopu ko pijani i slijepi. svaka ljubav ukoliko je ispravno shvaćena nosi sa sobom neke teškoće. nema odnosa koji je bajkovit. to su gluposti. teško je kad si u vezi na daljinu, istina, al ukoliko se tjedno viđaš s osobom koju voliš bez obzira kako udaljeni bili (iz osobnog iskustva govorim), ukoliko se svakodnevno čujete i planirate u budućnosti zajednički život, zajednički put, što da ne... sve ima svoje vrijeme... nema garanta za uspješnu vezu, makar bili "na metar jedno od drugoga" ukoliko ste nezrele ličnosti (ovdje ne podrazumijevam #miđu riđu biđu# pričice koje si ljudi guguću u situaciji zaljubljenosti, a koje su normalne nego onu temeljnu emocionalnu nezrelost ljudi koji smatraju kako sve treba ići po planu i nacrtu u protivnom im se svijet ruši, odnos da ne govorimo). nema garanta da će neki odnos trajati "dok vas smrt ne rastavi", prvenstveno zato što ste u odnosu dvoje, a ne jedno sa svojim zamišljenim sretnim završetkom bez doživljavanja druge osobe s kojom živiš život... ono šta čovjek može garantirati to je da će iz dana u dan, iz trena u tren, hodati u smjeru rasta, izgradnje odnosa... mišljenja sam i da se odmah na početku vide sve sličnosti i razlike u karakterima i u tome i jest ljepota... i da se u samom početku vidi je li netko uistinu osoba za tebe ili ne, sve ostalo što uslijedi produkt je početnog samozavaravanja ljudi... ukoliko si u vezi s osobom koja ti uistinu odgovara, mentalno i fizički, karakterno, na svaki mogući način i ukoliko uistinu vidiš da je to, to, ono šta vas eventualno može razdvojiti jest čisti egoizam i ta nepresušna želja za novim... takvi ljudi ne zaslužuju ostariti ni sa kim, nego sami i jadni jer su nezreli, jer ne vide dalje od nosa, jer su nesposobni graditi odnos i jer vezu promatraju iz perspektive jednoličnosti ili zdravoseljački rečeno "mala moja lipa si mi lipa al jbg naišla je lipša". ovo je karikirano, dakako. to su ograničene osobe uživljene isključivo u svoje vlastite predodžbe drugih, osobito onih s kojima su emotovno povezani i kao takvi ne uvažavaju tuđu ličnost, ne vide ju zapravo... to je loše. to je krivo. to nisu osobe za veze.
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
Post Reply