Može li ljubav sve prebroditi

Lijepa ili ruzna iskustva koja zelite podijeli sa drugima.
Post Reply
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Može li ljubav sve prebroditi

Post by Jelena-E »

Bez obzira na sve ove razloge zravog razuma koje je daleka navela i sve ono što se ispreči na putu za mene će odogovor uvek biti DA.
Bitno je samo da smo hrabri i da ne odustajemo... Možda nije ostvarivo danas možda ne sutra možda ne za godinu dve... ali vredi za pravu ljubav žrtvovati godine.
I na kraju ja imam jedno pitanje.
Zamislite da ste upoznali tu jednu pravu osobu koja vas upotpunjava i zamislite da je jako teško da se ta ljubav ostvari i da možda kada promislite o svemu vi uvidite da vi to nećete moći i da je bolje odustati u samom startu.
Sad kad ste odustali recite mi da li mislite da će naići neka nova osoba koja će vam ponuditi lakšu ljubav i da li mislite da ćete biti srećni sa tom novom osobom ili ste već digli ruke od ljubavi i želite živeti život bez nje?
User avatar
daleka
penzionerka
penzionerka
Posts: 2965
Joined: 20 Aug 2012, 13:27
Location: udaljena

Re: Može li ljubav sve prebroditi

Post by daleka »

Jelena-E wrote:Bez obzira na sve ove razloge zravog razuma koje je daleka navela i sve ono što se ispreči na putu za mene će odogovor uvek biti DA.
Bitno je samo da smo hrabri i da ne odustajemo... Možda nije ostvarivo danas možda ne sutra možda ne za godinu dve... ali vredi za pravu ljubav žrtvovati godine.
I na kraju ja imam jedno pitanje.
Zamislite da ste upoznali tu jednu pravu osobu koja vas upotpunjava i zamislite da je jako teško da se ta ljubav ostvari i da možda kada promislite o svemu vi uvidite da vi to nećete moći i da je bolje odustati u samom startu.
Sad kad ste odustali recite mi da li mislite da će naići neka nova osoba koja će vam ponuditi lakšu ljubav i da li mislite da ćete biti srećni sa tom novom osobom ili ste već digli ruke od ljubavi i želite živeti život bez nje?
Ja ako išta dobro radim onda je to zamišljanje. I tako sam si ja sve to lijepo zamislila kako si ti Jelena rekla i bilo je savršeno, sve dok
si nisam postavila pitanja:
1. ) Koliko bih ja tu svoju jednistvenu osobu trebala čekati ?
2.) Što ako u tom čekanju, propustim možda još neku jednako jedinstvenu ?
3.) Ili nešto koš gore, što ako ta jedinstvena nakon niza godina koje sam ja provela čekajući je, svati da ja IPAK NISAM ono što ona želi ?

Ma daj, gledajući sada iz moje perspektive, ljubav ipak ne može sve prebroditi.
Da odustanem ?!
Ne !!! Ne stoji mi !!!
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Može li ljubav sve prebroditi

Post by Jelena-E »

Dobro razumem te ja odakle dolaze ta tvoja pitanja i sve ali sama osnova ti se klima da tako kazem.
Nisi sto posto sigurna u tu osobu da li je ona prava i od toga potice sva dilema.
A ja verujem ovako zato sto sam imala tu jaku osnovu odnosno znala sam da zelim biti sa njom i da ona zeli sa mnom i u to nisam sumnjala. Ostalo je samo da se izborimo za to.
Tako, ne sudim ti ja i razumem da sva tvoja pitanja proističu iz tvoje individualne situacije.
Moja je bila neka druga pa shodno tome i verujem u ljubav.
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Može li ljubav sve prebroditi

Post by renata »

Jelena-E wrote:Bez obzira na sve ove razloge zravog razuma koje je daleka navela i sve ono što se ispreči na putu za mene će odogovor uvek biti DA.
Bitno je samo da smo hrabri i da ne odustajemo... Možda nije ostvarivo danas možda ne sutra možda ne za godinu dve... ali vredi za pravu ljubav žrtvovati godine.
I na kraju ja imam jedno pitanje.
Zamislite da ste upoznali tu jednu pravu osobu koja vas upotpunjava i zamislite da je jako teško da se ta ljubav ostvari i da možda kada promislite o svemu vi uvidite da vi to nećete moći i da je bolje odustati u samom startu.
Sad kad ste odustali recite mi da li mislite da će naići neka nova osoba koja će vam ponuditi lakšu ljubav i da li mislite da ćete biti srećni sa tom novom osobom ili ste već digli ruke od ljubavi i želite živeti život bez nje?
od prave ljubavi nećeš odustati-ako se obje borite za nju,bez obzira na prepreke.
al,kako je to već,u prijašnjim postovima lijepo rečeno-ako se za ljubav bori samo jedna-
to je jalov posao i donosi samo patnju.
User avatar
daleka
penzionerka
penzionerka
Posts: 2965
Joined: 20 Aug 2012, 13:27
Location: udaljena

Re: Može li ljubav sve prebroditi

Post by daleka »

Jelena-E wrote:
Nisi sto posto sigurna u tu osobu da li je ona prava i od toga potice sva dilema.
ajmo reći da je ona prava osoba za mene
Jelena-E wrote:
A ja verujem ovako zato sto sam imala tu jaku osnovu odnosno znala sam da zelim biti sa njom i da ona zeli sa mnom i u to nisam sumnjala. Ostalo je samo da se izborimo za to.
i mi smo znale da želimo biti zajedno,
ali što ako se ne želiš ili ne možeš izboriti za to iz nekih određenih razloga ? jer prije nje i mene, postoje ipak neke osobe koje su važnije i zbog kojih bismo doslovce trpili sva sranja. samo da te osobe ne budu povrjeđene.
Da odustanem ?!
Ne !!! Ne stoji mi !!!
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Može li ljubav sve prebroditi

Post by Jelena-E »

Vidi ne žeim da budem jedna od onih tvrdoglavih ljudi koji gledaju na život iz svoje perspektive imaju svoje mere i na osnovu njih sude drugima.
Da jesam ja bih ti sad rekla ako si sigurna da je ona prava osoba za tebe možda samo nije pravo vreme pa čekaj da se kockice poklope ali ja to ne mogu reći tako.
Jer šta ja znam o tovoj boli i tvojoj situaciji i u opšte o tvom životu? Ovo malo iz ovih postova a to nije dovoljno da te mogu savetovati a ne verujem ni da sam pametna za tako nesto.
Ti si ta koja odlučuje.
Ja ti žeim da ti se situacija razreši nekako i da budeš srećna jer mislim da svi mi to zaslužujemo. :)
User avatar
daleka
penzionerka
penzionerka
Posts: 2965
Joined: 20 Aug 2012, 13:27
Location: udaljena

Re: Može li ljubav sve prebroditi

Post by daleka »

Jelena-E wrote:
Da jesam ja bih ti sad rekla ako si sigurna da je ona prava osoba za tebe možda samo nije pravo vreme pa čekaj da se kockice poklope ali ja to ne mogu reći tako.
a tko kaže da sa ovime nisi rekla baš prave i pametne riječi :mm:
Da odustanem ?!
Ne !!! Ne stoji mi !!!
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Može li ljubav sve prebroditi

Post by Instinct »

Može ako imaš dovoljno dobar brod. :idiot:

:speed:
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Može li ljubav sve prebroditi

Post by ow »

Prava ljubav moze pobijediti sve.

Ako ne pobijedi nije bila prava a diskurtabilno je dali je uopće bila i ljubav.
Mozda samo ocekivanje, koje u svojoj prirodi podrazumjeva razmjenu dobara pa kad ista izostane ostaje razočarenje.

Da parafraziram Ins - s dobrim brodom i put oko svijeta je pizdin dim.
Probuseni camcic potonut ce i u malo vecoj bari.....
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Re: Može li ljubav sve prebroditi

Post by fireandice »

Meni uopšte nije jasno zašto bi ljubav trebala biti svemoćna.
User avatar
evaluna
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 829
Joined: 09 Nov 2011, 16:06
Location: Izmišljena

Re: Može li ljubav sve prebroditi

Post by evaluna »

fireandice wrote:Meni uopšte nije jasno zašto bi ljubav trebala biti svemoćna.

Upravo tako..

Ni ja ne misilm da je ljubav tu da bi prebrodila sve, i bas zato sto većina polaže u nju takve nerealne nade , često ljudi i budu razocarani ..i gube fokus sa njenog pravog značenja..
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Može li ljubav sve prebroditi

Post by Jelena-E »

evaluna wrote:
fireandice wrote:Meni uopšte nije jasno zašto bi ljubav trebala biti svemoćna.

Upravo tako..

Ni ja ne misilm da je ljubav tu da bi prebrodila sve, i bas zato sto većina polaže u nju takve nerealne nade , često ljudi i budu razocarani ..i gube fokus sa njenog pravog značenja..
Bi li mogla da objasniš koje je po tebi njeno pravo značenje? Verovatno svi mi ljubav shvatamo na neki svoj način. Eto mene interesuje kako drugi ljudi to vide pa ako imaš vremena... :)
User avatar
evaluna
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 829
Joined: 09 Nov 2011, 16:06
Location: Izmišljena

Re: Može li ljubav sve prebroditi

Post by evaluna »

Naravno, to je jako subjektivno, svatko joj dalje svoje značenje, a da se otvori pitanje " Što je ljubav ? " ..tome kraja nema, jer je interpretacija onoliko koliko je ljudi,,,
..samo mislim da nije naglasak na tome da mora sve prebroditi..

hm, tesko da mogu u par rečenica napisati sto ljubav meni znači i koliko joj je značenje promjenjivo. npr do prije 3 god sam mislila jedno, sada mislim drugo...ljubav je ono sto me mijenja, ono sto će vjerojatno dok sam ziva izmicati po definiciji i značenju i zbog toga biti posebna.
Samim time pokreće, kao žudnja za nepoznatim u kojem će se iznova otkriti nekim svojim drugim licem i opet tako...dok smo zivi biti inspiracija..
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Može li ljubav sve prebroditi

Post by Jelena-E »

Naravno da ima onoliko interpretacija ljubavi koliko je ljudi na planeti zemlji.
Ako sam te dobro shvatila ljubav je za tebe ideal koji te pokreće u životu i menja se onako kako se menjaš ti.(Ispravi me ako gešim) :)

Možda bi bilo dobro otvoriti novi post i pitati šta je ljubav po sebi, jer stvarno ova tema je počela od jedne konkretne ljubavi između dve žene od kojih je jedna udata, tako da se kada se raspravlja o toj temi mora se u obzir uzeti ta postavka. Odnosno da li će baš ta ljubav prebroditi sve ili ne.
E sad kada neko ostavi pitanje "zašto baš ljubav mora biti ta koja će sve prebroditi?" u temi koja se zove "može li ljubav prebroditi sve?"
onda to samo pitanje negira temu.
Ja ću sad malo da svedem na neki banalan primer ali ako me neko pita "da li volim da jedem čokoladu?" ja na to mogu odogovorit sa "da", "ne" i "zašto od sve hrane moram da volim baš čokoladu?" ako se odlučim za ovaj treći odgovor samim tim sugerišem da ne želim odgovoriti na pitanje, odnosno da za mene pitanje nema smisla.
Eto to su moje neke misli na ove postove koji negiraju temu. :)
Što naravno ne znači da sad vi to treba prestanete da pište šta žeite ipak je ovo forum. ;) :)
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Može li ljubav sve prebroditi

Post by Jelena-E »

Evo sad sam pogledala i postoji tema "Za mene je ljubav..." tako da se ovi naši poslednji postovi više uklapaju u tu temu nego u ovu. :hihi:
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Može li ljubav sve prebroditi

Post by ow »

fireandice wrote:Meni uopšte nije jasno zašto bi ljubav trebala biti svemoćna.
jer ljubav u svojoj sustini jeste svemocna.
Zbog nje su se pokretali ratovi, prelazile planine, rusili zidovi, ostavljale familije, zbog nje se ljudi mjenjau iznutra, zbog nje ubijaju, zbog nje ljudi dopustaju da ispadnu budale u javnosti ili pred sobom, gaze ponos i dostojanstvo, odbacuju predrasude, mjenjaju navike, usvajaju nove obicaje i pronalaze u sebi nepoznate osobine.

To nije izmisljeno vec se redovito dogadja - svuda oko nas i u nama samima.
I ljubav odista moze pobijediti sve, samo je jako malo onih koji su uopce sposobni osjetiti, prihvatiti, procesuirati i uzivati u ljubavi bez utjecaja svoga ega, nesigurnosti i frustracija.....

Sto ce rec - svatko zeli biti voljen, ali nije svatko sposoban da voli.
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Re: Može li ljubav sve prebroditi

Post by fireandice »

Koji ratovi?
Kakve planine, ko, kad, kako?
Itd.
Može malo konkretnije, realnije?
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Re: Može li ljubav sve prebroditi

Post by fireandice »

Mislim, šta je izvor ljubavi? Čovjek? Ko djeluje u ime ljubavi? Čovjek?
Je li čovjek svemoćan?
Stvarno?
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Re: Može li ljubav sve prebroditi

Post by fireandice »

Ako čovjek u svom mozgu ima dio koji je zadužen za emocije, pa sad postoji emocija ljubavi kao motivišući faktor koji podstiče na neko djelovanje. Ja sad pitam da li vi mislite da čovjek može tim djelovanjem da prevaziđe apsolutno sve samo zato što ga pokreće emocija ljubavi? Stvarno?
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Može li ljubav sve prebroditi

Post by ow »

Pitanja su ti malo nesuvisla, poprilicno svadjalacka i malo mi je glupo na njih odgovarati.
Konkretnih primjera ima na tone kako u povijesti tako i u danasnje vrijeme. (doduse sto se ratova tice to se odnosilo na staru Grcku)

Ako ti u tim godinama ne znas sto je ljubav, odakle potice i koja je njena uloga u zivotu ljudi - a sta da ti ja radim. To ionako najvise ovisi o nama samima, i u tom smislu svatko od nas uziva u onim okolnostima koje je sposoban svojim vjerovanjem stvoriti.
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Može li ljubav sve prebroditi

Post by Jelena-E »

:lol: :lol: :lol: :lol:

Ovu temu treba prebaciti u cirkus sudeći po ovim poslednjim postovima.
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Re: Može li ljubav sve prebroditi

Post by fireandice »

Ti to o Trojanskom ratu?

A što ti misliš da ja u ovim godinama ne znam šta je ljubav? Zato što se moja predstava o ljubavi razlikuje od tvoje? A tvoja je na neki način od označena kao ispravna? Zašto? Ili...? Šta?

U svakom slučaju nisam zapazila ni naznaku dokaza da je ljubav svemoćna.
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Re: Može li ljubav sve prebroditi

Post by fireandice »

Jelena-E, a zašto?
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Može li ljubav sve prebroditi

Post by Jelena-E »

Zato što je tvoj pojam ljubavi za moj pojam ljubavi smešan.

Što naravno ne znači da ti nemaš pravo na svoje mišljenje i svoj doživljaj ljubavi ili ti bilo čega u životu isto kao i ja ili bilo ko drugi. :)
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Re: Može li ljubav sve prebroditi

Post by fireandice »

I sad zbog tvog doživljaja moji postovi treba da se izbacuju iz teme?
Toliko o smiješnome.
Post Reply