Bodljikavo prase

Lijepa ili ruzna iskustva koja zelite podijeli sa drugima.
Post Reply
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Bodljikavo prase

Post by hellen_stewart »

Bodljikavo prase se ne smatra ljupkom životinjom.Kao opšte pravilo bodljikavo prase ima dvije metode za postupanje u medjusobnim odnosima:povlačenje ili napad.To su uglavnom usamljene životinje,uvijek i svuda putuju sami.Ali,one ne zele baš uvijek da budu sami.U kasnu jesen misli mladog bodljikaog praseta okrecu se ljubavi.Ali to je opasan posao za bodljikavo prase.Tu se postavlja pitanje:Kako da se zbližiš, a da ne budeš povrijedjen?
Nije li to i naša dilema?Nemamo li i mi sami "bodlje" kao što su:odbijanje,osudjivanje,arogancija,ljutnja,sebičnost,zavist,prezir....Pa ipak,ne želimo li svi da se zbližimo?Pitamo se ima li tamo negdje nekog nježnijeg,manje bodljikavog stvorenja?
Obicno se sjećamo velikog broja veoma bodljikavih prasića iz svog života,medjutim,i ja sam za nekog bodljikavo prase,i svako je za nekog!

Mene zanima,jel znate vi možda formulu toga,kako se zbližiti,a ne biti povrijedjen?
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
User avatar
daleka
penzionerka
penzionerka
Posts: 2965
Joined: 20 Aug 2012, 13:27
Location: udaljena

Re: Bodljikavo prase

Post by daleka »

Bogati hellen di baš prase da nađeš :laugh: :laugh: mogla si uzeti ježa za
primjer :hihihi: :hihihi:
nego što ono reće, zbližiti se a ne biti povrjeđen?
a mene zanima zašto bi uopće trebala biti povrjeđena i zašto već u startu ideš sa tom mišlju?
zar nisu baš te naše negativne misli razlog svega lošeg što nam se dešava. ne bismo li ipak razmišljati pozitivno.
znam po sebi. negativa mi nije ništa doborg donjela u životu. eto recimo baš jučer sam bila negativna i skoro usrala motku.
ne, ne hellen odbaci takve misli i zbliži se sa onim, onom do koga ti je stalo.
bez ikakvog razmišljanja o posljedicama.
jer da je tako, nitko niskim ne bi bio blizak i svako bi od svakoga bježao.
bez obzira da li je riječ o ljubavi ili prijateljstvu.
Last edited by daleka on 13 Dec 2012, 12:25, edited 1 time in total.
Da odustanem ?!
Ne !!! Ne stoji mi !!!
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Bodljikavo prase

Post by Dodir_Svile »

daleka wrote: a mene zanima zašto bi uopće trebala biti povrjeđena i zašto već u startu ideš sa tom mišlju?
Ovo.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Re: Bodljikavo prase

Post by hellen_stewart »

Navela sam bodljikavo prase upravo zbog tog sto je posebna vrsta zivotinjskog roda.Recimo,bodljikavo prase kad zeli da se pari onda se zna danima samo dodirivati sapicom sa svojom partnericom (naziva se kao ples bodljikavog praseta)i tek nakon izvjesnog vremena uvlace bodlje i predaju se jedno drugom.Elem,nebitno.To je pitanje opcenito,htjela ti to priznati ili ne ali svako od nas se boji da bude povrijedjen.Neki to malo bolje skriju,recimo da kako starimo sve bolje vladamo svojim licem.Ucimo ga kako se krije i cuva.Vjezbamo svoje lice da pokazuje samouvjerenost kada nam je srce uplaseno.Ljudi su naučili da vladaju svojim licem i mi im se divimo ali nam nisu privlačni.Mene privlače ljudi koji nemaju masku na svom licu ali kako da znam jel to bodljikavo prase?Kako ti znas ili ti je svejedno? :cer:
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
User avatar
mali fredi
studentica
studentica
Posts: 141
Joined: 18 Jun 2011, 10:02

Re: Bodljikavo prase

Post by mali fredi »

uvjek me u životu srce vodilo.i kad osjetim da je to to,bez obzira dali je s druge strane kaktus s največim bodljama,koje neskida,potrudim se da te bodlje otpadnu..i da vjerojatno cu se napiknut na neku bodlju,ali uvjek te bodlje otpadnu na pola,vjerujem da če i moj kaktus doć kojem ču skinut bodlje do kraja..volim do kraja ,jako i predano..da i nekad isto tako boli...imati se hrabrosti susresti sa ljubavi,ravno je tome i imati hrabrosti prihvatit njezinu manje ljepu stranu..osobno nikad ne razmišljam što će bit na kraju svega samo se bacim za osjećajem,pa što bude bude..i to mi je donijelo za sada puno ljepih stvari..i da svidja mi se dio o bodljikavim prašćićima i njihovom zbližavanjem dok ne uvuku bodlje... :daa: nikada se netreba u poćetku vodit mišlju da ćemo bit povrijeđeni,o tome stignemo razmišljat i poslije,a u međuvremenu trebamo uživat u onom ljepom....možeš bit realan i oprezan u prometu,ali mislim da u zbližavanju s nekim ne,ili se dogodi ili ne...
ljepota žene nije u tome kako s oblaći,kako izgleda,koliko se brine o svojoj netom napravljenoj frizuri,ljepota žene leži u njenim ocima koja su vrata njenog srca....
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Re: Bodljikavo prase

Post by fireandice »

Univerzalnu formulu ne znam, ali jednom sam se ponašala hoćudasemazimstobom i bodljikavo prase se razmazilo.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Bodljikavo prase

Post by Lea »

iluzorno je očekivati da će neki odnos glatko teći, bez obzira koliko trajao. osobno nemam formulu za navedeno niti vjerujem da je itko, tko u odnos ulazi otvoreno, ima.
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Linda
penzionerka
penzionerka
Posts: 5467
Joined: 04 Jul 2010, 21:05

Re: Bodljikavo prase

Post by Linda »

hellen_stewart wrote: kako se zbližiti,a ne biti povrijedjen?
Sve vrijedno u životu zahtjeva neki rizik.
And I can't be running back and fourth forever between grief and high delight.
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Bodljikavo prase

Post by Jelena-E »

Po meni jedini način da se sačuvamo od povreda u emocionalnim vezama je da pokušamo što manje da očekujemo od ljudi.

Sve počne tako što upoznamo nekoga i taj neko nam se svidi i mi onda lagano (ili brzo to sve zavisi od osobe do osobe) pustimo tu osobu u naš život, ugradimo je u svoje snove i planove, naviknemo se na nju i ako se nešto dogodi pa ta osoba ne ispuni naša očekivanja mi smo povređeni.
Pitanje je imamo li mi pravo da projektujemo naše planove na nekog drugog? Bez obzira koliko su dve osobe bliske i da možda dele viziju o zajedničkom životu u nekom trenutku vremena, to su ipak dve osobe i nama ništa ne grantuje da se jedna od njih neće promeniti. Sve teče. Ništa se ne može zaustaviti. I kad se to desi mislim da je najbolje da se ipak bude zahvalno toj osobi na ono malo topline i podrške koju ste od nje dobili.
A ako bi ste možda odlučili da se ne upustite u takvu avanturu zato što bi ste mogli biti povređeni, onda bi ste se verovatno sačuvali od emotivne boli ali bi ste se sačuvali i od gomile lepih stvari koje su vam se trebale desiti na tom putu.
Ako se od početka postavimo da nama niko ništa ne duguje onda sve što dobijemo od nekoga je poklon. Pa čak i ako smo na kraju povređeni i to iskustvo je poklon.
User avatar
Hidden_soul
The root of all evil
Posts: 2305
Joined: 09 Feb 2003, 02:35
Location: Zagreb

Re: Bodljikavo prase

Post by Hidden_soul »

Moja logika je otprilike ovakva - ne bojim se bodljikavih prasaca koji mi mlataraju bodljama na sve strane, samaraju me bespostedno svojim sarkazmom, podizu svoje male utvrdice, drze artiljeriju u pripravnosti i postavljaju cetu legionara da strazare ispred. Iza tog sranja stoji sigurno neka slabost kad se toliko cuvaju, pa se nemam potrebe bojat nekoga takvog, uvijek znas da po potrebi mozes udarit na tu njihovu slabost i oni su na sve cetiri. Nemas tu sta bit povrijedjen, oni sami sebe povrijede najvise ionako.

Ali bojim se onih koji nemaju nikakve bodlje, koji se zaletavaju sa svim najvecim osjecajima, idu glavom kroz zid, ne brane se od niceg i ne cuvaju se od niceg, takvi su mi zajeb jer mislim da postoji razlog zasto se ne boje, a ako se oni ne boje, ja se itekako trebam bojat jer slabe tocke nemaju, oni prezive sve. Najcesce te pregaze u tom svom jurisu.

Bodljikavo prase ti moze zabadat svoje male smijesne iglice koje te zuljaju tu i tamo ali evensuli ih iscupas i smijesno ti bude, ali ovi drugi te tako boksacki zviznu da se rotiras oko svoje osi jos dugo dugo vremena. My two cents.
"I'm a homicidal maniac, they look just like everyone else!"
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Bodljikavo prase

Post by Instinct »

Bodlja po bodlja, iskustvo po iskustvo. Svaka ta bodlja te nauči kako u budućnosti ne dopustiti drugim bodljama da dođu do tebe. Nekako idealistički mislim da onaj tko te voli te ni neće imati "potrebu" povrijediti odnosno pazit će da do toga ne dođe. Često je povrijeđivanje drugih ljudi stvar osobnog izbora a ne slučajnost.
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Bodljikavo prase

Post by renata »

citat:"često je povrijeđivanje drugih ljudi stvar osobnog izbora,
a ne slučajnost"

slažem se,a i ,isto tako,i stvar čistog komoditeta,jer ih nitko ne zaustavlja u povrijeđivanju drugih osoba.
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Post by fireandice »

Ne znam i mislim da mi ne treba ta formula i da me je u suštini baš briga. Mislim, idi bodi nekog drugog. Što sam trpila tuđi bezobrazluk i bezobzirnost, trpila sam, nema više ni za koga. Nisam ja ničije jastuče za igle.

Mislim da je grehota zanemarivati fine, dobre i prijatne osobe zbog tamo neke bodljikave prasadi. Tim gore što su često te bodlje razvili zbog raznih razloga nevezanih za trpioca. Uf, jeste, treba da istrpim bodlje pa da proniknem do nečije dobre duše i toplog srca. Evo trčim sve.

Plus, ne vjerujem da ta prasad imaju ikakvog poštovanja prema osobi prema kojoj usmjeravaju te svoje glupe bodljice i da je to osnovni razlog zbog kojih ih treba izbaciti iz vidnog polja, misli, prostorije, života.

Što se mojih bodlji tiče, ako ih usmjeravam prema nekome, to ne znači da imam tu negdje u dubini nešto nježno prema njemu, samo treba da bude dovoljno trpeljiv, već da treba da me se kloni.
Post Reply