mjera sebičnosti

Ovdje se mozete opustiti i neobavezno pricati o svim temama koje nisu obuhvacene ostalim kategorijama.
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Re: mjera sebičnosti

Post by nedodirljiva »

ja ne bi rekla da sam sebična :cudise: (pogotovo ne u materijalnom smislu) :ne: ovako u odnosima pokušavam zadržati neku sredinu,, balansirati.. da svi budu kolko tolko zadovoljni. :vrtiprst: .. ali sam zato drastična u pm.. :pst: sto naravno nije uvijek pozitivno :tadam: jbg..
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: mjera sebičnosti

Post by renata »

Jelena-E wrote:Sebicnost je relativna u odnosu ni situaciju i mogucnosti valjda. Al sto vise mogucnosti imas da pomognes onda raste i broj onih kojima treba pomoci.
A pomagati ljudima koji su nam bliski i koje volimo je pomaganje vise zbog nas samih. Sve jedno nisam protiv toga. bolje je pomoci iz pogresnih razloga nego ne pomoci uopste.

Uvek me je pratila neka griza savesti zbog svega... neko se pozali nesto i ja uvek mislim da je na meni da nesto uradim po tom pitanju. Nekad jeste nekad i nije bas... Onda sam vremenom naucila da povucem granicu izmedju biti dobar i biti glup.
Mislim da svako prvenstveno treba da se izbori za sebe u bilo kom pogledu materijanom, emotivnom, svakakvom a onda kad ima vise no sto mu treba i kad moze i misli da prilika da pomogne nekome. Tako se vise ne opterecujem tom grizom savesti nego kad mi se ukaze prilika i mislim da treba da nesto uradim ja uradim i ne osvrcem se vise na to, zaboravim.
Samo onaj ko ima nesto moze da misli o davanju.
citat:"samo onaj ko ima nešto može da misli o davanju"

fantastična misao,srž svega..
Post Reply