kolko ste out?

Ovdje se mozete opustiti i neobavezno pricati o svim temama koje nisu obuhvacene ostalim kategorijama.
TempusVernum
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 832
Joined: 17 Mar 2010, 12:31

Re: kolko ste out?

Post by TempusVernum »

nisan i ne buden, ne vidin poantu u tome. troje bliskih prijatelja zna, a sto se familije tice.. stari su to ljudi, mal je grad i zadrto podneblje. ako cu ikad ikome rec to ce bit brat makar mislin da on vec zna :)
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: kolko ste out?

Post by laura »

TempusVernum wrote:nisan i ne buden, ne vidin poantu u tome. troje bliskih prijatelja zna, a sto se familije tice.. stari su to ljudi, mal je grad i zadrto podneblje. ako cu ikad ikome rec to ce bit brat makar mislin da on vec zna :)
isto tako :daa: . a bratu na kraju nisam nikada rekla zato da ne mora balansirati izmedju mene i svoje zene, jer njoj nebismo rekli ni on ni ja. Znale su tri prijateljice, od njih sa dvije ni nisam u kontaktu. Meni je dobro ovako kako je, bilo bi mi mozda draze da se ne moram pretvarati ispred brata, iako stvarno mislim da zna, pa to i nije neko pretvaranje.Ne osjecam potrebu da se autam negdje gdje ce taj moj cin izazvati neki negativni ucinak, koji svejedno nece pripomoci da mene netko shvati ili prihvati.
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: kolko ste out?

Post by renata »

što se tiče autiranja ocu-kao što je jedan homić napisao:za njegova života ne.
Iako mislim da mora da je nešto vidio jer je puno stroži meni nego sestri-hetićki.
Bratu i sestri nisan niš govorila iz straja-da im ne utuvim neku sumnju u svoju sexualnost.
Danas su oboje u braku-i mislin im reć,iz jednostavnog razloga toga-ak mi se nešto desi-da po pitanju stana,
ne bi njoj pravili probleme i jednostavo je izbacili./ne što su zločesti,nego si utuve u glavu da ona nije dio
mog života,i ako ona nema zakonsku podlogu,jednostavno-je izbace van na ulicu/.Eto,utakvom realnom svijetu živimo.
TempusVernum
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 832
Joined: 17 Mar 2010, 12:31

Re: kolko ste out?

Post by TempusVernum »

laura wrote:Ne osjecam potrebu da se autam negdje gdje ce taj moj cin izazvati neki negativni ucinak, koji svejedno nece pripomoci da mene netko shvati ili prihvati.
tocno to :daa:
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: kolko ste out?

Post by Lea »

poprilično... roditelji, sestra, prijatelji, poznanici, pa i oni koje ne poznajem osobno, svatko tko pita. s godinama se mijenja moj pogled na outanje. nekad sam se poprilično bojala, danas me i nije toliko strah. smatram da je sve stvar osobe i njenog postavljanja prema navedenome, mada to nije uvijek pravilo, budući da su ljudske situacije složene (pri tom mislim na ljude u braku i ostale koji imaju nekakve intimne razloge koji ih priječe u iznošenju takvih stvari "van").
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Zlatka
penzionerka
penzionerka
Posts: 1131
Joined: 28 Oct 2012, 20:40

Re: kolko ste out?

Post by Zlatka »

da dignem temu..
ja nikad nisam skrivala da sam bi, ali moja okolina je to doživljavala uvijek kao fazu.bila sam i u srednjoj i na faksu, pa i kasnije označena kao jedna od onih koje se vole ljubiti s curama, ali ustvari su hetero :roll:

sad kad sve više naginjem šestici, ili bar petici, kod stričeka Kinseya ni to ne skrivam. ne hodam uokolo s natpisom 'ja sam lezba', ali se niti ne cenzuriram..
npr.kad me kolega na poslu pita šta sam radila za vikend normalno kažem 'bila sam s curom u kinu' ili votevr..
uostalom, to je odličan filter za ljude..po reakciji na to znam jel ostaje u mom krugu ili je vrijeme za otpis. i da, grozna sam i otpisujem ljude i zbog manje važnih stvari..homofobiju ne toleriram! :marti:
sa starom mi je takav odnos da nemam potrebu s njom razgovarati o sebi, ali isto ništa ne skrivam..
mislim da je to zato jer sam prekomotna i ne da mi se dodatno komplicirati život..politika: šuti, glavu dolje da ne najebeš nikad nije bila moja..
My soul was removed to make room for all this sarcasm.
User avatar
hera
studentica
studentica
Posts: 136
Joined: 13 Mar 2004, 22:07

Re: kolko ste out?

Post by hera »

..nisam out i ne želim biti...kaj koga briga za moju intimu i koga ja volim,to se nikoga ne tiče...
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: kolko ste out?

Post by Dodir_Svile »

Svrbi me tipkovnica...
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
pollice verso
pripravnica
pripravnica
Posts: 327
Joined: 02 Nov 2012, 21:54

Re: kolko ste out?

Post by pollice verso »

Dodir_Svile wrote:Svrbi me tipkovnica...
:nau: :suti:
OT: out sam, šta ću unutra po ovako lijepom vremenu :)
"O meni se najlepše brinu oni koji me ostavljaju na miru." M.M. Antić
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: kolko ste out?

Post by Dodir_Svile »

pollice verso wrote:
Dodir_Svile wrote:Svrbi me tipkovnica...
:nau: :suti:
OT: out sam, šta ću unutra po ovako lijepom vremenu :)
Bas, jos ovo zadnje sunce uhvatit :lol:

Mene svrbi tipkovnica jer bih se raspravljala, a ne da mi se da me opet prebacuju u offtopic... :patnja:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: kolko ste out?

Post by laura »

Dodir_Svile wrote: Mene svrbi tipkovnica jer bih se raspravljala, a ne da mi se da me opet prebacuju u offtopic... :patnja:
Ajde daj, meni se čita a ne piše mi se :ceka:

OT nisam out
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: kolko ste out?

Post by Dodir_Svile »

Moze ako ces mi ti napravit seminar iz toksikologije o vanzemaljcima. :patnja:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: kolko ste out?

Post by laura »

O vanzemaljcima? :klap: Može!
Uostalom, ubaci i njih u raspravu :cekcek:
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: kolko ste out?

Post by Dodir_Svile »

Dobro, ajd...
hera wrote:..nisam out i ne želim biti...kaj koga briga za moju intimu i koga ja volim,to se nikoga ne tiče...
Mene zanima par stvari. Sta bi odgovorila kad bi te neko pitao jesi li gay? Da imas curu, i neko te pita jel imas decka, jel bi rekla "Ne, imam curu." ili bi samo rekla "Ne, nemam decka."? Preformuliras li ikad svoju curu u prijateljicu? Recimo, ako te neko pita "Hoces s nama na cugu veceras?" kazes li "Ne, zauzeta sam, idem s curom u kino." ili "Ne, zauzeta sam, idem s prijateljicom u kino." Ako na poslu pricaju o ljetovanju i pricaju kako Lastovo djeluje predivno ali da nisu nikad bili i zapravo ne znaju kako je, hoces li ti reci "Ja sam bila tamo prosle godine s curom i famozno je"? Ili ces sutjeti? Ili ces presutjeti s kim si bila? Sta kazes kad te pitaju kad ces se udati? Kad neko homoseksualce (a time i tebe) nazove bolesnima, sutis li?

Ono sto ti zelim reci je to da seksualna orijentacija nije intima. Naravno, moze biti ako zivis na pustom otoku ili ako ju umjetno presucujes (kao u ovim gore slucajevima). Tako mozes proglasiti i intimom kakvu muziku volis, koje knjige citas ili bilo sta od stvari i kojima ljudi pricaju u svakodnevnim razgovorima. I kad te neko pita "Jesi gledala novog James Bonda?" sigurno ne odgovoris "To je moja intima i ne tice te se."
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: kolko ste out?

Post by laura »

A da ja tebe Dodir nešto pitam dok Hera ne odgovori. Kako ja tebe shvaćam, ti zapravo misliš da je autanje neka obaveza? Prema sebi? Prema drugima? Što ako netko balansira sa svojim životom sasvim dobro bez autanja i ako se pri tome osjeća dobro?
Što je po tebi sa onim pustim ženama koje su u braku jer nisu na vrijeme shvatile ili su ušle u brak iz straha od njih samih, jer su možda mislile da će to 'stanje' nekako proći?
Misliš li da se one moraju autati i pri tom riskirati da izgube djecu ( što je vrlo lako moguće u mnogim sredinama ) ?
Što je sa onima koje nisu udane ali žive u takvim sredinama gdje je samo spominjanje pojma 'homoseksualnost' veliko zlo?
Što je sa onima koje imaju toliko zadrte roditelje ili bližnje do kojih im je stalo, i znaju da bi svojim autanjem izgubili sve ljude koje vole?
Što je sa ženama koje su starije, pri tome ne mislim na one od 70, nego malo starija generacija recimo iznad 40, koje su imale problem prihvatiti i same sebe i pronaći se u tom svijetu za koji znamo da je prije bio ograničen komunikacijom? Misliš li da bi one sada trebale izaći iz svojih dobro ukalupljenih života i reći svima odjednom: E, ja nisam stara cura ni usidjelica, ja sam lezba?
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: kolko ste out?

Post by Dodir_Svile »

Ne, potpuno si me krivo skuzila. Ja ne tvrdim da je outiranje obaveza, niti da se svako mora outirati. Svako bira trenutak i obim svog outiranja i na to ima potpuno pravo. Ali, reci da ti je super sto si in the closet i da ti ne bi bilo ljepse i lakse da nisi in the closer je po meni, da izvines, sranje. Po meni, kad neko kaze da nije out zato sto je to njegova privatna stvar i sta koga briga koga on-a voli, zapravo sam sebi daje izgovor da se nikad ne outira. Sto je u redu, mozes biti self-delusional koliko zelis, ali to ne znaci da te drugi ne smiju suociti s tim.
To kakve poze volis sa svojom curom i jel se jebete u mraku ili s upaljenim svjetlom jeste intima. Tvoja seksualna orijentacija, kao i to koga volis nije i nece nikad biti intima. Jer ni heteroseksualcima nije, a niko od nas ne zivi na pustom otoku.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: kolko ste out?

Post by laura »

Skužila sam ja tebe, ali ti nisi odgovorila ni na jedno moje pitanje. Naravno da bi bilo ljepše da sam potpuno aut i da to svi lijepo prihvaćaju kao nešto normalno. Ali ja imam 46 godina i ne mogu tek tako izaći sada pred svih i reći što sam ja. Ok, nek je to i kukavičluk, prihvaćam to, nemam hrabrosti.
Ali sam imala hrabrosti živjeti sa ženom dugi niz godina i nije bio problem. Nisam razmišljala šta drugi misle o nama, izlazile smo zajedno, imale iste ( isključivo straight ) prijatelje. Nije nam padalo na pamet da im kažemo da smo u vezi jer time nebismo dobile ništa, dapače, ti prijatelji bi se osjećali nelagodnije u našem društvu nego što bi sam taj čin našeg priznanja nama stvorio nelagodu.
Da sam mlađa borila bih se sama sa sobom i vjerojatno izborila u svojoj glavi to da se autam. Naravno, govorim iz pozicije jedne od onih kategorija koje sam navela u gornjem postu.
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
sjenka
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 85
Joined: 16 Nov 2012, 20:10
Location: u sjeni

Re: kolko ste out?

Post by sjenka »

laura wrote:A da ja tebe Dodir nešto pitam dok Hera ne odgovori. Kako ja tebe shvaćam, ti zapravo misliš da je autanje neka obaveza? Prema sebi? Prema drugima? Što ako netko balansira sa svojim životom sasvim dobro bez autanja i ako se pri tome osjeća dobro?
Što je po tebi sa onim pustim ženama koje su u braku jer nisu na vrijeme shvatile ili su ušle u brak iz straha od njih samih, jer su možda mislile da će to 'stanje' nekako proći?
Misliš li da se one moraju autati i pri tom riskirati da izgube djecu ( što je vrlo lako moguće u mnogim sredinama ) ?
Što je sa onima koje nisu udane ali žive u takvim sredinama gdje je samo spominjanje pojma 'homoseksualnost' veliko zlo?
Što je sa onima koje imaju toliko zadrte roditelje ili bližnje do kojih im je stalo, i znaju da bi svojim autanjem izgubili sve ljude koje vole?
Što je sa ženama koje su starije, pri tome ne mislim na one od 70, nego malo starija generacija recimo iznad 40, koje su imale problem prihvatiti i same sebe i pronaći se u tom svijetu za koji znamo da je prije bio ograničen komunikacijom? Misliš li da bi one sada trebale izaći iz svojih dobro ukalupljenih života i reći svima odjednom: E, ja nisam stara cura ni usidjelica, ja sam lezba?
Da nekada se moze puno vise izgubit takvim priznanjem nego dobit. Iz moje sadasnje perspektive outanje bi bilo vise izraz sebicnosti nego hrabrosti. U danasnjoj psihologiji su u trendu pravci koji zagovaraju egoizam kao zdrav stav i polaziste za sve ostale kvalitetne odnose. Iako se u nacelu slazem s tim zivotne okolnosti cesto ne ostavljaju mjesto za cisti egoizam ako zelimo zadrzati najmilije u nasoj neposrednoj blizini.
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: kolko ste out?

Post by Dodir_Svile »

laura, nisam ti odgovorila na ta pitanja jer nemaju apsolutno nikakve veze s mojim postom, jer ga nisi shvatila. Ja razumijem da se ljudima tesko outirati i mozda ni ja danas ne bih mahala zastavom u prvom redu na prajdu da su okolnosti bile drugacije, ali to uopce nije tema. Ja sam se osvrnula na to da je bullshit reci da je tvoja seksualna orijentacija privatna stvar i da se nikoga ne tice, jer se tice, svaki put kad si u interakciji s ljudima, jer ljudi pricaju o ljubavi, o svojim partnerima, partnericama, muzevima, suprugama, seksu... Reci da nisi out jer je to tvoja privatna stvar je bjezanje od priznanja da nisi out jer je okolina homofobicna i ne zelis se suociti s njom. I u redu je, ne moras se suociti s njom, ne moras se outirati, ali bi bilo lijepo da bar nazoves stvari pravim imenom.
The rockstar hands of a big butch dyke.
sjenka
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 85
Joined: 16 Nov 2012, 20:10
Location: u sjeni

Re: kolko ste out?

Post by sjenka »

Da pojasnim prepoznala sam se u nabrojanim Laurinim kategorijama, vise njih.
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: kolko ste out?

Post by laura »

Pa zar tema nije koliko ste out?
Ok, tvoj post Dodiru govori o seksualnoj orijentaciji i intimi. Ti kažeš da seksualna orijentacija nije intima, u pravu si, nije kada si straight i nije kada si aut. Kod ovih ostalih jest, ok, možda se to ne može nazvati intimom, ali može se nazvati tajnom, a tajna i intima su nešto što nije za svačije oči, that's it. Ako to znači biti self-delusional, i to je dio nečije osobnosti makar zvučalo patetično.
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: kolko ste out?

Post by Dodir_Svile »

laura wrote: Ti kažeš da seksualna orijentacija nije intima, u pravu si, nije kada si straight i nije kada si aut.
E bas to! Onda se ne radi o necemu sto ionako ne bi nikome rekla i da si strejt, nego se radi o tome da sama to trpas u svoju intimu i cinis to tajnom jer nisi strejt. Cenzuriras se. I imas pravo da to bude tvoja tajna, ali je blesavo to predstavljati kao nesto sto je tajna zato sto si osoba koja, eto, je samotnjak koji ne prica s ljudima. Ne, to je tajna jer je okolina homofobna i ti se ne zelis suociti s njom.
Razlika je u tome sto, cim se namjerno cezuriras, to se ne radi o tome da je to tvoja intima o kojoj niko ne treba znati jer si ti private person. I ne radi se o tome da nemas potrebe za coming outom, jer imas, niko se ne voli cenzurirati, lagati i presucivati (bar se nadam). I da je okolina manje ili nimalo homofobna, onda to odjednom vise ne bi bila intima i hera ne bi napisala to sto je napisala.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
hera
studentica
studentica
Posts: 136
Joined: 13 Mar 2004, 22:07

Re: kolko ste out?

Post by hera »

Dodir_Svile wrote:
laura wrote: Ti kažeš da seksualna orijentacija nije intima, u pravu si, nije kada si straight i nije kada si aut.
E bas to! Onda se ne radi o necemu sto ionako ne bi nikome rekla i da si strejt, nego se radi o tome da sama to trpas u svoju intimu i cinis to tajnom jer nisi strejt. Cenzuriras se. I imas pravo da to bude tvoja tajna, ali je blesavo to predstavljati kao nesto sto je tajna zato sto si osoba koja, eto, je samotnjak koji ne prica s ljudima. Ne, to je tajna jer je okolina homofobna i ti se ne zelis suociti s njom.
Razlika je u tome sto, cim se namjerno cezuriras, to se ne radi o tome da je to tvoja intima o kojoj niko ne treba znati jer si ti private person. I ne radi se o tome da nemas potrebe za coming outom, jer imas, niko se ne voli cenzurirati, lagati i presucivati (bar se nadam). I da je okolina manje ili nimalo homofobna, onda to odjednom vise ne bi bila intima i hera ne bi napisala to sto je napisala.
Svatko ima pravo na svoje misljenje,kao i na odluku dali zeli biti out ili ne.Ti imas drugce misljenje i odluku,zakaj ne,to si ti,ali ja dok sam bila i straight sam razmisljala isto ...kaj koga briga za mene i moju intimu, osim naravno mojih najuzih prijatelja,oni i sad znaju moje opredjeljenje.
Ja uopce ne razmisljam o okolini,homofobna je,a i primitivna,no zeljela sam reci da svejedno ja osobno nisam za out,a svakako podrzavam cure koje to zele biti ili vec jesu.
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: kolko ste out?

Post by laura »

Dodir_Svile wrote: Cenzuriras se. I imas pravo da to bude tvoja tajna, ali je blesavo to predstavljati kao nesto sto je tajna zato sto si osoba koja, eto, je samotnjak koji ne prica s ljudima. Ne, to je tajna jer je okolina homofobna i ti se ne zelis suociti s njom.
Naravno da se cenzuriram, kao što se većina ljudi cenzurira u mnogim stvarima koje nisu seksualna orijentacija. I nisam rekla da sam samotnjak i da to radim drage volje, samo sam naučila živjeti s tim.
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
anansa
penzionerka
penzionerka
Posts: 2138
Joined: 24 Sep 2012, 22:23

Re: kolko ste out?

Post by anansa »

Djete,roditelji,braća i sestre i najuži krug prijatelja. To mi dovoljno.
ja ne svijetlim,ja sijevam
Post Reply