Kako se (ne) nosite sa sopstvenom nesavrsenoscu

Ovdje se mozete opustiti i neobavezno pricati o svim temama koje nisu obuhvacene ostalim kategorijama.
User avatar
vancouverite
penzionerka
penzionerka
Posts: 1198
Joined: 28 Dec 2002, 09:48
Location: VANKUVER

Kako se (ne) nosite sa sopstvenom nesavrsenoscu

Post by vancouverite »

Proteklo je nesto vode ispod mosta mog zivota, i sad, ja nekada sjednem do tog mosta, i buljim u tu vodu, i mislim o svim nijansama koje me cine.

Savrsenost i nesavrsenost svih mojih postupaka.

S vremenom sam prihvatila cinjenicu da:

- Bijelo nije boja
- Crno nije boja
- Sive nijanse jesu najcesce stanje covjeka

Kako se nosite sa sopstvenim nijansama? Znate li ih, sto sa njima cinite?

Grijesite li? kako? Zbog cega? Kako popravljate gresku?

Sta ocekujete od svoje palete dusevnih boja?

Da li i do koje mjere zelite svoje sive prefarbati? Koliko u tome uspijevate?
O ucitelju... vrati mi klikere.....
D. Lukic
raindrop
youtube addict
youtube addict
Posts: 1036
Joined: 24 Aug 2006, 15:52
Location: down by the sea

Post by raindrop »

Nu...kad je malu krenulo. Otvara teme.
Ajd sad reci nešto o dosadi. :mrgreen:

Slažem se s tvojim činjenicama.

Ali kad već čučiš na tom mostu i buljiš u vodu ( ne bacaj se jer plivati ionako znaš , a i zima je), i misliš o svim nijansama koje te čine a nisu Jupol...

Što ti misliš o svojim nijansama?
Griješiš li? Zbog čega? Kako popravljaš grešku?

etc...... :mrgreen:

Na mom mostu ti je bura kako god da okreneš. Ni thompson je zaustavija nije.
Eto.
Besame, besame mucho
Como si fuera esta la noche
la ultima vez
User avatar
vancouverite
penzionerka
penzionerka
Posts: 1198
Joined: 28 Dec 2002, 09:48
Location: VANKUVER

Post by vancouverite »

O dosadi: Licna stvar. Licni dozivljaj boje.

O cinjenicama: Uvijek su vidjene kroz sopstvene naocale.

O greskama: Niko na njih nije imun.

O nijansama: Nista ljudsko nije mi strano. Samo su mi neke nijanse udaljenije a neke mnome preovladavaju.

O buri: Cuvaj se da te ne oduva.

O thompsonu: Off topic.
O ucitelju... vrati mi klikere.....
D. Lukic
raindrop
youtube addict
youtube addict
Posts: 1036
Joined: 24 Aug 2006, 15:52
Location: down by the sea

Post by raindrop »

jesus... čini mi se da se odmah zatvaraš k'o školjka. well...your choice.
I didn't mean to offend you.

A s druge strane...moram ti reć'... :mrgreen: Bura nosi , ne duva.

I Marko Perković Thompson, koji uopće nije moj ljubimac ima pjesmu "Vjetre s Dinare" ili "zaustavi se vjetre"...ne..ne..." Vjetre s Dinare " koja je je divna pjesma, kad zaboraviš na njegovu ikonografiju. Uglavnom, radi izgradnje Novog Masliničkog mosta na mjestu podložnom jakim udarima bure, prema zamislima jednog našeg dičnog političara, i čestom zatvaranju mosta za promet svim kategorijama vozila, neki berekin je napisao na njemu- ZAUSTAVI SE VJETRE, JURE RADIĆ. Zato sam se sjetila Thompsona.
Besame, besame mucho
Como si fuera esta la noche
la ultima vez
raindrop
youtube addict
youtube addict
Posts: 1036
Joined: 24 Aug 2006, 15:52
Location: down by the sea

Post by raindrop »

I još nešto.
Pun mi je kukuruz da se ja ispričavam nekome radi Thompsona.
Tko se ispričava u ime Bore Čorbe? I njegovog deklariranja da je četnik?
Nitko.
Besame, besame mucho
Como si fuera esta la noche
la ultima vez
User avatar
vancouverite
penzionerka
penzionerka
Posts: 1198
Joined: 28 Dec 2002, 09:48
Location: VANKUVER

Post by vancouverite »

otvori temu o bori corbi ako te zanima sto mislim o bori chorbi.

ja ili neko drugi.

a inace, pozdravljam pokusaj razgovora sa tvoje strane ali je off topic.
O ucitelju... vrati mi klikere.....
D. Lukic
raindrop
youtube addict
youtube addict
Posts: 1036
Joined: 24 Aug 2006, 15:52
Location: down by the sea

Post by raindrop »

vancouverite wrote:
a inace, pozdravljam pokusaj razgovora sa tvoje strane ali je off topic.
A što ga pozdravljaš onda kad je samo pokušaj ? :mrgreen:


U potpisu:
Benigna :mrgreen:
Besame, besame mucho
Como si fuera esta la noche
la ultima vez
User avatar
vancouverite
penzionerka
penzionerka
Posts: 1198
Joined: 28 Dec 2002, 09:48
Location: VANKUVER

Post by vancouverite »

znas kako je, kad dodjes kod svetogpetra, ne dopusti mu da te pita "zasto to nisi ucinila". tako da ja cijenim kad ljudi pokusaju da ucine nesto.

nego, ne zezam se, ako te zanima b. chorba, rukni ga u muziku ili politiku. a ako ima neko kog interesuje ova tema, vratimo se temi. ako nema, kontam i to.
O ucitelju... vrati mi klikere.....
D. Lukic
raindrop
youtube addict
youtube addict
Posts: 1036
Joined: 24 Aug 2006, 15:52
Location: down by the sea

Post by raindrop »

vancouverite wrote:znas kako je, kad dodjes kod svetogpetra, ne dopusti mu da te pita "zasto to nisi ucinila". tako da ja cijenim kad ljudi pokusaju da ucine nesto.

nego, ne zezam se, ako te zanima b. chorba, rukni ga u muziku ili politiku. a ako ima neko kog interesuje ova tema, vratimo se temi. ako nema, kontam i to.
1. Sumnjam da cu te ključeve ikad vidjet. :mrgreen:
2. Stvarno si prsata u zadnje vrijeme. Ni Prsan ti nije do kolena. :mrgreen:
3. Pucaju te hormoni..što li je? :mrgreen: (šala)

Postavila si temu...
OK.
I brdo pitanja..
OK.

Ali nisi odmah na početku rekla što ti misliš o tim pitanjima, odnosno kakvi su tvoji odgovori na ista?
to me podsjeća na sistem...bacit ću vam par mrvica i ako se koja "uvati" eto teme....

Daj šuga Vanco. :mrgreen:
Besame, besame mucho
Como si fuera esta la noche
la ultima vez
User avatar
vancouverite
penzionerka
penzionerka
Posts: 1198
Joined: 28 Dec 2002, 09:48
Location: VANKUVER

Post by vancouverite »

svi ce vidjet kljuce i dvore svetog petra, metaforicki gledano.

sto se tiche mog odnosa ka temi koju sam postavila (i koja ne mora da zazivi) i pitanjima koja sam postavila...


-Kako se nosite sa sopstvenim nijansama?
- Prepoznajem ih. Nastojim ofarbati na svjetlije, kada mi se ukazhe prilika. Ne uspijevam uvijek. Trudim se, pa se ljutim na neuspjeli trud, kad se desi.

- Znate li ih, sto sa njima cinite?
Znam ih, analiziram ih.

- Grijesite li? kako? Zbog cega? Kako popravljate gresku?
Da. A popravljam pokusavanjem da ne ponovim. Ali mi se ne da uvijek.

- Sta ocekujete od svoje palete dusevnih boja?
Veci stepen sofisticiranosti nego juche. Svaki dan tako.

Da li i do koje mjere zelite svoje sive prefarbati?
- Da.

-Koliko u tome uspijevate?
Ovisi o kontekstu.
O ucitelju... vrati mi klikere.....
D. Lukic
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Kako se (ne) nosite sa sopstvenom nesavrsenoscu

Post by ow »

vancouverite wrote:Kako se nosite sa sopstvenim nijansama? Znate li ih, sto sa njima cinite?

Grijesite li? kako? Zbog cega? Kako popravljate gresku?

Sta ocekujete od svoje palete dusevnih boja?

Da li i do koje mjere zelite svoje sive prefarbati? Koliko u tome uspijevate?
Valjda su trenuci u kojima nam se nesto u zivotu mijenja uvijek vrijeme pogodno da sami sebi postavimo slicna pitanja, kao da gledamo racun u birtiji poslije dobre (ili lose) pijanke.

grijesim, cesto, svjesno ili nesvjesno al vecinom zato da potetosim svoj ego i ugodim sebi. Ako sam greske svjesna u trenutku kad je radim - ne popravljam je. Ako sam nesvjesna, obicno ne znam u cem sa m pogrijesila. Pokusam saznati, pokusam naci nacin da je popravim - naravno ako mi je stalo do popravka. Ako nije, upalim TV i za 15 minuta zaspim.

Ocekujem da polovim uzroke nekih mojih stanja. Da pokusam razumjeti zasto nesto mislim, zelim, hocu, mogu, ne zelim, ne mislim, necu.

Ne znam vise da li ih zelim farbati. Nekad mislim da zelim, nekad da ne zelim. Kako vrjeme prolazi sve mi se cini da postajem autisticna :ogle:
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
raindrop
youtube addict
youtube addict
Posts: 1036
Joined: 24 Aug 2006, 15:52
Location: down by the sea

Post by raindrop »

Bravo Vanco.
Na to sam mislila...da i ti odgovoriš na ta pitanja.

Ispričat ću se odmah na početku jer mene ta pitanja ne zanimaju , dosadna su mi, pubertetska su mi, što ne očekujem od tebe, s obzirom kako ti znaš krenuti...ali opet možda ih ja samo trenutno tako doživljavam.
To je tema koju očekujem od mlađih korisnica . I to je u redu.

Starije o tome teško da pričaju na forumu.Žive to.
Sivilo.
Ništa novo.

Možda te teme žene koje sa djecom bježe od muževa isto tako doživljavaju. Možda glavu spašavaju. Nemaju vremena razmišljati o mostu i koliko je vode proteklo ispod ili , da je bila mlinica na rijeci koliko brašna bi bilo samljeveno.
Postoji i razumijevanje između redaka na ovom forumu koje će mnoge žene shvatiti...i kad odu leć' neće razmišljati o mostu i koliko je vode proteklo nego se zahvaliti Bogu/Manituu što se nisu bacile s tog istog mosta.
Besame, besame mucho
Como si fuera esta la noche
la ultima vez
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Post by ow »

raindrop wrote:Starije o tome teško da pričaju na forumu.Žive to.
Ja sam onda valjda pubertetlija, Jer gle cuda - tema me zanima :ogle:
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
jabooka
Klimam da vrijeme brze prode
Klimam da vrijeme brze prode
Posts: 2324
Joined: 21 Mar 2006, 19:03
Location: nigdje

Post by jabooka »

nikad ne prispitujem svoje postupke. vjerujem da sve bitno u zivotu sta sam odlucila je ispravno. samo sam mozda mogla to izvesti na malo drukciji nacin. bez obzira na sve rezultat bi bi isiti.

neke stvari mogu promijeniti ali ne zelim. lakse mi pogledati nip/tuck i zaspati. a one koje zelim promjeniti, a ipak ne promijenim me kopkaju cijelo vrijeme.
improvizacija je moj hobi
User avatar
vancouverite
penzionerka
penzionerka
Posts: 1198
Joined: 28 Dec 2002, 09:48
Location: VANKUVER

Post by vancouverite »

raindrop wrote:Postoji i razumijevanje između redaka na ovom forumu koje će mnoge žene shvatiti...i kad odu leć' neće razmišljati o mostu i koliko je vode proteklo nego se zahvaliti Bogu/Manituu što se nisu bacile s tog istog mosta.
pa i ja sam zahvalna sto sam presla preko nekih mostova ali jos zahvalnija sto ih, sa distance i iz blizine, primjecujem.

smatram da je potrebno sacuvati odredjenu dozu principijelne, nazovimo je tako, naivnosti, principijelne, nazovimo je tako, posvecenosti ispitivanju stanja licnog dusevnog spektra, sacuvati odredjenu potrebu da se jos uvijek mozemo i ushititi i rasrditi i zacuditi i zgaditi i iznenaditi, kao da nismo presle preko svih tih mostova gdje je cijena svega jeftina, ali svaki svaki korak duplo naplacen.
O ucitelju... vrati mi klikere.....
D. Lukic
User avatar
vancouverite
penzionerka
penzionerka
Posts: 1198
Joined: 28 Dec 2002, 09:48
Location: VANKUVER

Post by vancouverite »

jabooka wrote:nikad ne prispitujem svoje postupke. vjerujem da sve bitno u zivotu sta sam odlucila je ispravno. samo sam mozda mogla to izvesti na malo drukciji nacin. bez obzira na sve rezultat bi bi isiti.

neke stvari mogu promijeniti ali ne zelim. lakse mi pogledati nip/tuck i zaspati. a one koje zelim promjeniti, a ipak ne promijenim me kopkaju cijelo vrijeme.
ja ih preispitujem da bih usavrsila bilo sta: metodu, isporuku, posljedice....

da bih, na koncu konca, bila bolja nego juche, a loshija nego sutra.
O ucitelju... vrati mi klikere.....
D. Lukic
User avatar
vancouverite
penzionerka
penzionerka
Posts: 1198
Joined: 28 Dec 2002, 09:48
Location: VANKUVER

Re: Kako se (ne) nosite sa sopstvenom nesavrsenoscu

Post by vancouverite »

ow wrote:
vancouverite wrote: Kako vrjeme prolazi sve mi se cini da postajem autisticna :ogle:
ima nesto u tome. znam neke ljude koji samo tako neke svoje postupke i misli uspiju da objasne. :cool:

ali da, svodjenje racuna sa samom sobom, o unutrasnjosti i sadrzaju nasih dusevnih prostorija, iako nije zanimljiva, ipak je, mislim, vjecita radnja.

koju ponavljamo sa ili bez svijesti da to cinimo.
O ucitelju... vrati mi klikere.....
D. Lukic
User avatar
malena8
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Posts: 4135
Joined: 07 Aug 2007, 16:37
Location: Miami, Florida

Re: Kako se (ne) nosite sa sopstvenom nesavrsenoscu

Post by malena8 »

vancouverite wrote:Proteklo je nesto vode ispod mosta mog zivota, i sad, ja nekada sjednem do tog mosta, i buljim u tu vodu, i mislim o svim nijansama koje me cine.
raindrop wrote:...jer mene ta pitanja ne zanimaju , dosadna su mi, pubertetska su mi...
Ja ovdje jedino vidim kontradikciju.


Ontopic:
vancouverite wrote:Kako se nosite sa sopstvenim nijansama? Znate li ih, sto sa njima cinite?
Još uvijek je premalo nijanasa u mom životu. Ne poznajem ih najbolje, a što s njima činim ću vjerojatno biti svjesna tek za 10-tak god.
vancouverite wrote:Grijesite li? kako? Zbog cega? Kako popravljate gresku?
Svaki čovjek griješi kako bi dosegnuo skalu više određenog shvaćanja. S uspjesima se malo nauči, a greškama puno više.
vancouverite wrote:Sta ocekujete od svoje palete dusevnih boja?
Trenutno je prilično monotona. Očekujem da će dostići razinu normalnog spektra, kad-tad.
vancouverite wrote:Da li i do koje mjere zelite svoje sive prefarbati? Koliko u tome uspijevate?
Baš da su mi sad sive i nisu. Kad budem starija, neću ih željeti niti pokušavati ofarbati. Jer one su dio mene, okarakterizirale me, obilježile u svakom pogledu. I neću ih mjenjati.
  • Дaни су kaдa сe kидa биjeли пaпир нa maлeнe komaдићe и oсjeћa вeлиka пotрeбa зa mирom.
blondi
balkonski foto album
balkonski foto album
Posts: 925
Joined: 11 Mar 2006, 11:06

Post by blondi »

sve sto sam do sada ucinila je bilo zato sto sam to tako htjela,jesam li mogla drugacije,jesam,ali mislim da to sada i nije vazno.
Važno mi je da radim to najbolje kako mogu i eto to su moje nijanse.
Neznam jesam li off topic ako jesam sorry.
User avatar
vancouverite
penzionerka
penzionerka
Posts: 1198
Joined: 28 Dec 2002, 09:48
Location: VANKUVER

Re: Kako se (ne) nosite sa sopstvenom nesavrsenoscu

Post by vancouverite »

Baš da su mi sad sive i nisu. Kad budem starija, neću ih željeti niti pokušavati ofarbati. Jer one su dio mene, okarakterizirale me, obilježile u svakom pogledu. I neću ih mjenjati.
ne znam, msilim da nije tako jednostavno. prefarbavanbje u ovom slucaju ne znaci zaborav nego teznja za necim drugacijim, pretpostavimo boljim od bivseg, a sto kao osoba mzoemo postici.

u tom smislu, prefarbavanje kao usavrsavanje, kao stalni nagon za boljitkom unutar sebe.
O ucitelju... vrati mi klikere.....
D. Lukic
User avatar
vancouverite
penzionerka
penzionerka
Posts: 1198
Joined: 28 Dec 2002, 09:48
Location: VANKUVER

Post by vancouverite »

blondi wrote:sve sto sam do sada ucinila je bilo zato sto sam to tako htjela,jesam li mogla drugacije,jesam,ali mislim da to sada i nije vazno.
Važno mi je da radim to najbolje kako mogu i eto to su moje nijanse.
Neznam jesam li off topic ako jesam sorry.
nisi off topic. ovaj topic ionako svako za sebe odredjuje.

za mene on se sastoji u cinjenici da vjerujem kako je sigurnost u to da je sve uradjeno najbolje kako se moglo uvijek jedna neizvjesna sigurnost, da ponekad stanem i mislim da i nisam uradila najbolje kako sam mogla, mada jesam dovoljno dobro, i sad, podvuci crtu izmedju ta dva stanja....tu se negdje nalaze moja razmisljanja.
O ucitelju... vrati mi klikere.....
D. Lukic
User avatar
malena8
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Posts: 4135
Joined: 07 Aug 2007, 16:37
Location: Miami, Florida

Re: Kako se (ne) nosite sa sopstvenom nesavrsenoscu

Post by malena8 »

vancouverite wrote:
Baš da su mi sad sive i nisu. Kad budem starija, neću ih željeti niti pokušavati ofarbati. Jer one su dio mene, okarakterizirale me, obilježile u svakom pogledu. I neću ih mjenjati.
ne znam, msilim da nije tako jednostavno. prefarbavanbje u ovom slucaju ne znaci zaborav nego teznja za necim drugacijim, pretpostavimo boljim od bivseg, a sto kao osoba mzoemo postici.

u tom smislu, prefarbavanje kao usavrsavanje, kao stalni nagon za boljitkom unutar sebe.
Čovjeku je u prirodi da teži višem. Istina, ja ću ih pokušati obojati jer bi onda bila ništa više od jednog čovjeka koji živi da živi i zatvara oči kad je pred zidom. Ali ono što je bilo, ja ne ću ni pokušati zamisliti drugačije jer je duboko urezano u meni. Na kraju krajeva nikakve ga boje ne će moći bolje obilježiti od onih koje jesu.
  • Дaни су kaдa сe kидa биjeли пaпир нa maлeнe komaдићe и oсjeћa вeлиka пotрeбa зa mирom.
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

Mozda je offtopic ali da je sve savrseno nebi imali sta ispravljat i popravljat i bilo bi nam dosadno :cool:
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
vancouverite
penzionerka
penzionerka
Posts: 1198
Joined: 28 Dec 2002, 09:48
Location: VANKUVER

Post by vancouverite »

mislim da sam sjebala sopstveni topic poetikom farbe.
O ucitelju... vrati mi klikere.....
D. Lukic
User avatar
mudroslava
Dr. SEXpertica
Dr. SEXpertica
Posts: 730
Joined: 22 Nov 2002, 16:29
Location: Berlin
Contact:

Post by mudroslava »

vancouverite wrote:mislim da sam sjebala sopstveni topic poetikom farbe.
:cool: Jel to sad spada već u rasizam? :mrgreen: :cool:
My body is not a temple
It's an amusement park

It's not a side effects of the cocaine...

They tried to make me go to rehab
I said no, no, no.
Post Reply