Godine prolaze

Ovdje se mozete opustiti i neobavezno pricati o svim temama koje nisu obuhvacene ostalim kategorijama.
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Godine prolaze

Post by fireandice »

Kako i koliko mislite da ste se promijenile?
User avatar
fit
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
Posts: 4690
Joined: 22 Aug 2008, 19:36
Location: Rocky Mountains

Re: Godine prolaze

Post by fit »

sa godinama nekako, sakupljanje zivotnog iskustva, al u zadnjih godinu osjetim i ja da sam se promijenila tj sazrijela na neki nacin (je da covjek to mozda u nekim trenucima ne bi pomislio :cer: )
. . samo je stvarno neobično . .
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Godine prolaze

Post by Lea »

mogu ti reći da sam do sad u životu prošla kroz tri faze, od čistog humanizma, do gnjeva i apsolutnog bunta, ali i faze "paralelnog kosmosa".

danas sam u nekoj primjesi između prve i druge faze.

promatrajući sebe iz neke objektivne perspektive (zbilja sam to u stanju, jer se kroz cijeli život samoanaliziram i jako dobro vidim svoje mane), mogu ti reći da nisam zadovoljna.
previše se tu nakupilo loših osjećaja, previše averzije i svega ostaloga... al ono, možda je to neki proces čišćenja kroz koji moram proći da bi došla do nekog stadija uzleta same svoje ličnosti... ne znam... ne bih se usudila reći da sam sasvim zrela... smatram da tu konačnu zrelost samo rijetki ljudi dosegnu, ako je uopće dosegnu... vidjet ćemo dokle će mene dovesti....
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Godine prolaze

Post by Instinct »

Promjenila sam se dosta unazad 3,4 godine. To najviše vidim u pristupu ljudima koji je sada puno pažljiviji nego onaj prije. Vjerujem da je ostala jos jedna doza naivnosti u meni ali ne dam se više "zajebavati" kao što sam se dala pred par godina.
Dosta je kontradiktorno kod mene to što sam istovremeno postala racionalnija u odnosu s ljudima ali sam i umanjila svoje analiziranje kada su emocije u pitanju. Mislim da sam prilično ojačala kao osoba ali to je vrlo vjerojatno posljedica nekih ne baš lijepih stvari kroz koje sam prošla. U suštini sam zadovoljna sobom tj. karakterom koji sam oblikovala kroz godine jedino na čemu bih još možda poradila je da lakše pustim neke stvari koje nisu dobre za mene. Neovisno jesu li to ljudi tj. odnosi, odluke i sl.
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Re: Godine prolaze

Post by hellen_stewart »

Mene godine nisu promijenile,mislim da sam uvijek ista.Naravno tijelo se mijenja ali duhom sam ista.E sad,zivotno iskustvo nas samo oblikuje i nadopunjava,mozda i pomalo koriguje po svome.Tako mogu reci,oduvijek sam imala vedar duh, koji sam Bogu hvala i danas uspjela sacuvati unatoc mnogim i teskim situacijama u zivotu.Mozda su zrelije godine samo donijele to da se covjek lakse nosi s problemima,da sam naucila prevazilaziti teskoce sa sto manje posljedica.Godine su me naucile da iz svega izvuces ono najbolje,da ne vrijedi dramiti,da se nista ne desava slucajno i da u svemu nadjes pouku.Pokusavam zivjeti tako da uzivam u trenucima,da bi svaki dan mogao biti posljednji...Kad bolje razmislim tako je bilo i u ranoj mladosti,ne vidim neke velike promjene.
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
Vox Feminae
penzionerka
penzionerka
Posts: 4493
Joined: 16 Feb 2010, 20:08

Re: Godine prolaze

Post by Vox Feminae »

...meni sve isto je. :harmo:

Promijenila sam se za 360, a opet i nisam. Komplicirano je to, ali u većini slučajeva napredujem.

Sve u svemu, bitno da se mijenjam nabolje.
User avatar
renata
penzionerka
penzionerka
Posts: 5102
Joined: 12 Apr 2010, 17:17

Re: Godine prolaze

Post by renata »

ojačana jesam,samo se nadam da to neće biti agresivnija samoobrana od sveg
što me okružuje i čija sam i sama sudionica...
kad "pogledam"sebe u ranoj mladosti ideala i nevinosti-i sada-izgubila sam dobrim dijelom;
nevinost misli,nevinost riječi,nevinost djela..i nevinost ruku se lako izgubi,što je možda i najgore..
prije nikad ne bh pristala na soluciju,da od dva zla odaberem "manje"zlo,već bi mi i sama teza zla
bila apsolutno neprihvatljiva..
i da,to ne čini život,nego odabiri.čovjek uvijek ima pravo odabira...
User avatar
Vashe
pripravnica
pripravnica
Posts: 252
Joined: 24 Dec 2012, 22:48
Location: zagreb

Re: Godine prolaze

Post by Vashe »

uf,puno previshe..al nekak sam josh uvijek ouspjela ostat ja =)ak to ima ikakvog smisla xD
The sun is gonna keep on shining..
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Godine prolaze

Post by ow »

nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
bombona
preslatka!
preslatka!
Posts: 484
Joined: 18 Jul 2004, 13:51
Location: Daleki put

Re: Godine prolaze

Post by bombona »

jeste vrijeme je prolazno,veoma je teska godina..Budite spremni za preuzimanje odgovornosti u zivotu
kako se kaze ovaj -Mudrost se radja iz gresaka suocii se s greskom i uci.J.Jelinek
User avatar
Jarac
penzionerka
penzionerka
Posts: 3757
Joined: 23 Mar 2012, 22:17

Re: Godine prolaze

Post by Jarac »

ma ja mislim da se svi mijenjamo ali da sustina ostaje ista. recimo, koliko god da su me godine isklesale i dalje sam glupa kad se zaljubim i dalje cu potrositi zadnji dinar na pivu ako mi se previse loseg nakupilo, i dalje cu prastati onima kojima mozda nebi trebala prastati... kuzite sta mislim ;)

da nisam zrela, ne bih opstajala :)
loši dani dolaze.
loši dani dolaze sve češće.
sedimo i čekamo, misleći:
proći će.
ali dolazi dan kada
neće proći.
ostaće.
User avatar
bombona
preslatka!
preslatka!
Posts: 484
Joined: 18 Jul 2004, 13:51
Location: Daleki put

Re: Godine prolaze

Post by bombona »

Iskustvo je ime kojim su ljudi/grupe/ekipe nazvali svoje greske.
User avatar
Zlatka
penzionerka
penzionerka
Posts: 1131
Joined: 28 Oct 2012, 20:40

Re: Godine prolaze

Post by Zlatka »

fireandice wrote:Kako i koliko mislite da ste se promijenile?
Promjenile u odnosu na sebe kada?
Meni je 27 godina i dalje ne znam tko sam, rekli bi 'još se tražim'. :vidbu: :lol:
Jedino što znam,a dugo mi je trebalo da do toga dođem, kako 'samo mijena stalna jest'.
My soul was removed to make room for all this sarcasm.
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Re: Godine prolaze

Post by fireandice »

U svakom slučaju gledam na sebe iz prošlosti sa visine, bilo da sam samoj sebi komična, glupava, tragikomična...
I to je prihvatljivo.
Last edited by fireandice on 08 May 2013, 22:47, edited 1 time in total.
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Re: Godine prolaze

Post by hellen_stewart »

Godine prolaze a ja sve mladja i ludja :hihi: Volim ovaj svoj optimizam koji ce mi dusu zauvijek uciniti mladom :) Ja sam jedna sretna zena,sve je u svemu :)
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
mistake
pripravnica
pripravnica
Posts: 451
Joined: 29 Mar 2013, 21:54

Re: Godine prolaze

Post by mistake »

Jednom, davno nekad, moj prof. psihologije mi je rekao da se krupne ribe uvijek povlače u dublju vodu. Godine prolaze i meni je trebalo nekoliko dugih godina da shvatim šta je zapravo profa htio da mi kaže. Sad se trudim ne biti više sakrivena u dubokim vodama.
“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
User avatar
Jarac
penzionerka
penzionerka
Posts: 3757
Joined: 23 Mar 2012, 22:17

Re: Godine prolaze

Post by Jarac »

Jarac wrote:ma ja mislim da se svi mijenjamo ali da sustina ostaje ista. recimo, koliko god da su me godine isklesale i dalje sam glupa kad se zaljubim i dalje cu potrositi zadnji dinar na pivu ako mi se previse loseg nakupilo, i dalje cu prastati onima kojima mozda nebi trebala prastati... kuzite sta mislim ;)

da nisam zrela, ne bih opstajala :)


jos uvijek sam ista ;) mada sam mrvicu odlucnija :)
loši dani dolaze.
loši dani dolaze sve češće.
sedimo i čekamo, misleći:
proći će.
ali dolazi dan kada
neće proći.
ostaće.
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Re: Godine prolaze

Post by fireandice »

fireandice wrote:U svakom slučaju gledam na sebe iz prošlosti sa visine, bilo da sam samoj sebi komična, glupava, tragikomična...
I to je prihvatljivo.
A ako u svakom slučaju gledam na sebe iz sadašnjosti sa visine, bilo da sam samoj sebi komična, glupava, tragikomična...
I to je prihvatljivo?
mistake
pripravnica
pripravnica
Posts: 451
Joined: 29 Mar 2013, 21:54

Re: Godine prolaze

Post by mistake »

fireandice wrote:
fireandice wrote: A ako u svakom slučaju gledam na sebe iz sadašnjosti sa visine, bilo da sam samoj sebi komična, glupava, tragikomična... I to je prihvatljivo?
Ni slučajno :((
“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Re: Godine prolaze

Post by djurdja »

Ima jedna filozofija o godinama, ne sjecam se svega, al uglavnom poanta je da kad smo bili mlađi trudili smo se izgledati stariji. Govorili smo: imam 5 i pol godina, pa sa 13 smo htjeli izgledati kao da imamo 16, 18 nam je bio vrhunac jer smo eto punoljetni i sad smo si face, a onda dodju 30te.. pa ti ne pada na pamet reci imam 35 i pol, i cim trepnes pogodi te 5 banki.. pa kud odoše te godine, a snovi moji... pa se miris i nastavljas prema 60tim, pa punom energijom docekas 70 i svaki ti je dan bonus, onda stignes 80 pa si dostigao puni ciklus od ručka do ručka, a u 90tima se vraćaš unatrag: imala sam 92 godine. I onda kad navrsis 100tu (ako navršiš) ponovo se vraćaš u djetinjstvo: imam 100 i pol!
Ja sam tu negdje na pola puta izmedju djetinjstva i djetinjstva i promjenila sam se, a i nisam bas. Vrijeme toliko brzo leti da jednostavno ne stignem pratiti sve promjene na sebi i u sebi, a i manje me briga za to :)
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
User avatar
cube
penzionerka
penzionerka
Posts: 4124
Joined: 06 Jan 2012, 03:34

Re: Godine prolaze

Post by cube »

uzevsi u obzir da sam mlada se otisnula u bijeli svijet sama, u nepoznato, prosla sve i svasta, od suza do smijeha, od dna do uspjeha, osamostalila se i ocvrsnula, mogu reci da me svaka godina promijenila na svoj nacin i da sam sazrela mnogo brze nego sam mislila nekad da cu....
volim svaku tu promjenu jer je izasla na pozitivno, nadogradjivanje mene u svakom smislu a najdraza mi je cinjenica da sam nezavisna, radim sto zelim, osjecam se slobodno, ne bojim se novih izazova i avanture, padova i uzdizanja, pocinjanja od nule i izgradjivanja...

ne razumijem osobe koje se godinama ne promijene :vrtiprst:
*CAUTION: Spending more then a few minutes with me could lead to a VERY serious addiction
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Post by fireandice »

Sad sam gledala svoje slike od prije sedam-osam godina.
Gdje li mi je nestala energija u međuvremenu, pitam se.
Pokvarila sam se. Zatupila, ogorčila, prozlila, obezvoljila.
Bože me sakloni u kakvo čudovište sam se pretvorila.
User avatar
evaluna
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 829
Joined: 09 Nov 2011, 16:06
Location: Izmišljena

Re: Godine prolaze

Post by evaluna »

Promjene na gore nemaju veze s godinama, nego sa stavom , nacinom zivota i sudbinom. Ja se godinama veselim, jer mislim da se prije odredjenih godina i nema sto zapazeno reci, samo se stancaju iskustva ,a posto me rijeci najvise zanimaju radujem se buducem vremenu..
User avatar
naturale blonde
Hvar u srcu
Posts: 4672
Joined: 19 Oct 2009, 16:42

Re: Godine prolaze

Post by naturale blonde »

otisle u vjetar
u nista
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Post by fireandice »

Jedne prolaze, druge dolaze. Kako sam se promijenila, tako je, i to je manje bitno, važno je kako se mogu ubuduće promijeniti i da to bude što bolje.
Post Reply