Pitanje u vezi mog psa :(

Ovdje možete napisati sve o svojim ljubimcima, velikim ili malim, čupavim ili ne, morskim ili kopnenim...
User avatar
Vulf
U VulfiCinoj koŽi
Posts: 2003
Joined: 13 Sep 2006, 11:01
Location: 00:00

Pitanje u vezi mog psa :(

Post by Vulf »

Ne znam gde bih stavila ovo pitanje za one koji imaju vise iskustva i koji znaju sta to moze da bude i moze li se pomoci.
Nime, moj pas ne moze normalno na zadnje noge. Vodili smo ga kod veterinara, dobio je tri injekcije i vetrinar je ustanovio da ga nije auto udario i da nije ni od kakve fizicke povrede. Kaze, kako je poremecen neki centar u mozgu. Kad ustane i krene, napravi svega dva poteza nogama i onda se zanese, druga polovina tela mu se zanese u stranu a zadnje noge mu klecnu i mora da sedne. Zanimljivi je, da se i njegovom bratu ista stvar desava, to mi je juce jedan deckic iz komsiluka rekao. Nisam jos uspela da proverim tu informaciju za cuketinog brata.
I da, jos jedan podatak.... vakcinisan je pre mesec dana kao zdrav, medjutim, sta ako nije bio potpuno zdrav :???:
Angelina777
studentica
studentica
Posts: 180
Joined: 10 Feb 2007, 22:13
Location: Kragujevac (momentarily)
Contact:

Post by Angelina777 »

Moju kucku (mislim na psa) :lol: je udario auto i paralizovale su joj se zadnje noge. Ostecena joj je kicmena mozdina, a mozda i neki centar u mozgu, jer je blago retardirana od tad (pisa nekontrolisano i ne kapira sta je napolje, unutra...) Beskorisne, nepokretne noge su joj smetale i ona, posto ih vise nije osecala, pojela ih je. Da, izgrizla je sve, od noktiju do zadnjeg patrljka. Nema sad uopste zadnje noge i hoda na prednjim, a vuce stomak po zemlji. Ima ranu na stomaku od trenja, plus tumor na stomaku. Uspavala bih je, ali nju zaista nista ne boli i jede kao provaljena, laje, raduje se..nemam pojma kako joj uspeva. Provalila bih da je boli nesto, nema sanse da je ovako veselu uspavam. Tako da je moguce da je neki centar (verovatno za ravnotezu) u haosu, a zasto, nemam pojma, iskreno. Kod moje kuchke se radilo o snaznom udarcu u zadnji deo tela i otud..da li ti je veterinar rekao, je l to privremeno ili za stalno? Ponekad se psi oporave nekako 'sami od sebe' ako nisu mnogo osteceni.
Quísiera me olvidar
De todo lo que viví
De cuanta cosa escribí
Para volver a empezar
Y entonces balbucear
Una cancona nunca oída
Primordial, indefinida
inocente, incoercible
Y sin título posible
Pero se acaba la vida

BALDOMERO FERNÁNDEZ MORENO
User avatar
noise
Zamalo punoljetna
Zamalo punoljetna
Posts: 1677
Joined: 23 Aug 2006, 11:17
Location: leglo razvrata i bluda

Post by noise »

ne znam... ali jako mi je zao :cry: :cry:
..svaka macka, koja drzi do sebe, izraziti je ljubitelj toplane....
User avatar
Vulf
U VulfiCinoj koŽi
Posts: 2003
Joined: 13 Sep 2006, 11:01
Location: 00:00

Post by Vulf »

Angelina tvoja prica mi je totalni SF, al' tvoja kuca je pravi junak. A sto se tice mog cukete, bila sam kod komsije, koji je imao tri psa. Jedan onaj najstariji je uginuo. Kaze da su otrovani, barem mu je veterinar tako rekao. Onaj srednji najveci najsnazniji se izborio i ozdravio, a cuketin brat ima iste simptome kao i moj ... i rekli su mu a i meni su rekli da ne znaju dal ce se stanje ishta popraviti, i da je odluka na nama ako ne krene na bolje :(
Angelina777
studentica
studentica
Posts: 180
Joined: 10 Feb 2007, 22:13
Location: Kragujevac (momentarily)
Contact:

Post by Angelina777 »

Vulf wrote:Angelina tvoja prica mi je totalni SF, al' tvoja kuca je pravi junak. :(
Uh! Da je u pitanju kvazinaucna teorija ili neka moja verbalna igrarija, ali nazalost nije tako. Mnogi veliki romani (sem SF-a koji je knjizevna nula) su inspirisani istinitim dogadjajima. Ne znam da li ta teorija o 'junastvu' moje kuce pije vodu. Ona je retardirana, simly as that, i nema pojma sta joj se desava, te ni odredjen pojam o cojstvu i junastvu (jer, kazem, ne trpi nista, a nema osecaj hendikepiranosti-zivotinje, za razliku od ljudi-to nemaju) Al' hvala ti na lepim recima ;)
Quísiera me olvidar
De todo lo que viví
De cuanta cosa escribí
Para volver a empezar
Y entonces balbucear
Una cancona nunca oída
Primordial, indefinida
inocente, incoercible
Y sin título posible
Pero se acaba la vida

BALDOMERO FERNÁNDEZ MORENO
Angelina777
studentica
studentica
Posts: 180
Joined: 10 Feb 2007, 22:13
Location: Kragujevac (momentarily)
Contact:

Post by Angelina777 »

Vulf wrote:.. i rekli su mu a i meni su rekli da ne znaju dal ce se stanje ishta popraviti, i da je odluka na nama ako ne krene na bolje :(
ako se muci i kunja, nema sta da se premisljas. sacekaj jos nekoliko meseci.
inace, ovde u mom dvoristu postoji jedno histericno kuce koje je imalo neku slicnu povredu (valjda je i njega neko motorno kotrljalo klepilo), ima amneziju i zaboravio je da jede. Zato ga gazdarica hrani kao bebu na kasiku. Majku mu, sto ne zaboravi i da laje? Kad god mog psa muzjaka pustim na(pardonirajte me) pishanje, ne moze cestito ni da digne nogu, a ovaj se gusi i hoce da se baci preko terase..zadnji put su se zamalo poklali. A moju kuchkicu ne diraju-zensko je, pa zato :cool:
Quísiera me olvidar
De todo lo que viví
De cuanta cosa escribí
Para volver a empezar
Y entonces balbucear
Una cancona nunca oída
Primordial, indefinida
inocente, incoercible
Y sin título posible
Pero se acaba la vida

BALDOMERO FERNÁNDEZ MORENO
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Post by ow »

Vulf koliko ti je star pas?
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
blondi
balkonski foto album
balkonski foto album
Posts: 925
Joined: 11 Mar 2006, 11:06

Post by blondi »

ow wrote:Vulf koliko ti je star pas?
mozda ako je mladi pas ima shtenjecak od toga znaju im se oduzeti straznje noge.
User avatar
Vulf
U VulfiCinoj koŽi
Posts: 2003
Joined: 13 Sep 2006, 11:01
Location: 00:00

Post by Vulf »

Pas ima 7 meseci, ali vakcinisan je protiv stenecaka :shock: ????
blondi
balkonski foto album
balkonski foto album
Posts: 925
Joined: 11 Mar 2006, 11:06

Post by blondi »

Vulf wrote:Pas ima 7 meseci, ali vakcinisan je protiv stenecaka :shock: ????
odvedi ti njega kod drugog veterinara,mozda ima ipak shtenjecak ili neke prazite.Isto se dogodilo psu moje susjede.
User avatar
Vulf
U VulfiCinoj koŽi
Posts: 2003
Joined: 13 Sep 2006, 11:01
Location: 00:00

Post by Vulf »

I cekaj Blondi, moze li se izleciti ... ova veterinarka kaze primio je dovoljno terapije pa ti cekaj ....
User avatar
zmaj
Super-Njuska
Super-Njuska
Posts: 812
Joined: 17 Feb 2007, 14:48
Location: ispred kompa

Post by zmaj »

Vulf wrote:Pas ima 7 meseci, ali vakcinisan je protiv stenecaka :shock: ????
Samo štenećak? A zarazne bolesti?

Ovo je daleko premalo informacija da bi davala svoju dijagnozu, uostalom nisam veterinar. Čak ni veterinarski tehničar. U svakom slučaju, mislim da ideš kod jako lošeg veterinara. Promjeni ga. Koliko sam shvatila nije napravio ni pretragu krvi, kako je onda došao do zaključka da mu je "neki" (i kakva je to riječ NEKI - šta nije znao reći ništa preciznije ili misli da ti ne trebaš tu informaciju?) centar u mozgu otišao.
Otiđi sa psom kod drugog veterinara. I trećeg ako je potrebno. Ne znam kako je tamo kod vas sa veterinarskim fakultetima (gdje ti je najbliži) ali ni to ne bi bilo loše. Napomena, ne ostavljaj psa samog na veterinarskom fakultetu. Hmm...ni kod veterinara kojem ne vjeruješ 100%.

Izbor veterinara je jako bitan, meni je to kao da biram svog doktora, čak i kompliciranije; kod svojega idem daleko rijeđe.

oftopic: Angelina, tvoj priči ne vjerujem ni slova...ili se nadam da si izmislila. Ako nisi izmislila onda si zlostavljač životinja. Mislim, kao ne bi vidjela (i spriječila) da si pas sam pojede zadnje noge? Molim te... :roll: I kao ne bole ju sve te rane koje si navela i ne muči se. :roll: Dođe mi da se uzrujam a onda se sjetim da je ovo samo priča..
Non c'è limite alla fantasia...
User avatar
Vulf
U VulfiCinoj koŽi
Posts: 2003
Joined: 13 Sep 2006, 11:01
Location: 00:00

Post by Vulf »

MA danas cu da idem kod drugog...
blondi
balkonski foto album
balkonski foto album
Posts: 925
Joined: 11 Mar 2006, 11:06

Post by blondi »

javi sta je bilo,kao sto zmaj kaze nemoguce da dodje do takve diagnoze ta veterinarka bez ikakvih pregleda :roll:
Angelinina prica mi je upropastila raspolozenje,nadam se da je neistinita.
User avatar
Vulf
U VulfiCinoj koŽi
Posts: 2003
Joined: 13 Sep 2006, 11:01
Location: 00:00

Post by Vulf »

ok javim ... i vakcinisan je protiv besnila a zaraznih bolesti??? sad ce on doci ovde pa cu ga pitati sve u tancine
User avatar
Vulf
U VulfiCinoj koŽi
Posts: 2003
Joined: 13 Sep 2006, 11:01
Location: 00:00

Post by Vulf »

Kaze i misli da ima upalu nerava i dobio je b1 vitamoin u injekciji i atibiotik koji se daje u takvim situacijama(to su njegove reci), doci ce i sutra da mu da jos terapije. Nisu ovde veterinari tako detaljni kad je rec o kucnim ljubimcima, oni su vise za kravice, ovcice ... Nadam da radi pravu stvar ... a za vakcinu protiv zaraznih bolesti, kaze sve je to u toj vakcini koju je primio :?
blondi
balkonski foto album
balkonski foto album
Posts: 925
Joined: 11 Mar 2006, 11:06

Post by blondi »

bas mi je zao tvog psa Vulfice,veterinari bi bili puno bolji kada bi taj posao radili jer im je na prvom mjestu pomoci zivotinji.
Angelina777
studentica
studentica
Posts: 180
Joined: 10 Feb 2007, 22:13
Location: Kragujevac (momentarily)
Contact:

Post by Angelina777 »

blondi wrote:javi sta je bilo,kao sto zmaj kaze nemoguce da dodje do takve diagnoze ta veterinarka bez ikakvih pregleda :roll:
Angelinina prica mi je upropastila raspolozenje,nadam se da je neistinita.
Nije. Potpuno je tacna :( Neistinita je u smislu da sam ublazila neke delove iste, da ne bih nekom upropastila dan :lol:
Sta je s tvojim psom Vulf? Da li mu je bolje?
Quísiera me olvidar
De todo lo que viví
De cuanta cosa escribí
Para volver a empezar
Y entonces balbucear
Una cancona nunca oída
Primordial, indefinida
inocente, incoercible
Y sin título posible
Pero se acaba la vida

BALDOMERO FERNÁNDEZ MORENO
ixia
duša
Posts: 318
Joined: 28 Jun 2003, 22:45
Location: Zagreb

Post by ixia »

Angelina777 wrote: Beskorisne, nepokretne noge su joj smetale i ona, posto ih vise nije osecala, pojela ih je. Da, izgrizla je sve, od noktiju do zadnjeg patrljka.
Prvo:psi nemaju (i ostale zivotinje osim covjeka) beskorisnost dijelova tijela.Da imaju svaki pas koji ima recimo peti prst bi ga odgrizao a to rade smo kad im prsti zapinju za noge.
Drugo: nisi navela da li si psa vodila kod veterinara kad je poceo "glodati" svoje noge. Ako ga nisi vodila kod veterinara pas bi ti iskrvario (da vidi vraga osim kostiju i mesa u nogama postoji i krv i ako odgrizes kozu pocnes krvariti)
Angelina777 wrote: Nema sad uopste zadnje noge i hoda na prednjim, a vuce stomak po zemlji. Ima ranu na stomaku od trenja, plus tumor na stomaku. Uspavala bih je, ali nju zaista nista ne boli .
Ima ranu na stomaka a nista je ne boli!!!!!!
Oces reci da je veterinar dosao zbog zadnjih nogu vido ranu i tretira samo ozljede nogu. Nije ocistio ranu, isprao podvezao itd...Ako je to istina prijavi gada za lose ljecenje.

Stvarno sam sokirana ovom pricom i kao veterinarski tehnicar sramim se svoje struke.

Wolf sto se tice tvog psa ako imas mogucnosti odvedi ga kod drugog veterinara jer ovaj nema pojima sta radi. Na osnovu podataka koje si dala ne moze se postaviti nikakva dijagnoza.
Takve stvari mogu diti posljedica desetaka bolesti. Prvo na sta bi ja posumnjala su zarazne bolesti ( bez obzira na cijepljenje moze se desiti da cijepivo nije dovoljno. postoje neprofesionalni veterinari koji razrijedjuju cijepiva i zaradjuju na tome).Drugo na sto bi ja posumnjala je udarac. To ne mora biti samo udarac auta ili covjeka ili... moze biti krivi doskok pa se pomaknu kraljesci i pas gubi kontrolu nad zadnjim nogama. U ovoj situaciji pas bi osjecao jaku bol ili boli ne bi bilo ako su octeceni zivci. Zivce mozes lako provjeriti skakljajuci psa po sapama.
Trece sta moze biti je psihicka trauma.
Sve u svemu idi kod drugog veterinara.
pas, pseto, pasetina
Angelina777
studentica
studentica
Posts: 180
Joined: 10 Feb 2007, 22:13
Location: Kragujevac (momentarily)
Contact:

Post by Angelina777 »

ixia wrote: Prvo:psi nemaju (i ostale zivotinje osim covjeka) beskorisnost dijelova tijela.Da imaju svaki pas koji ima recimo peti prst bi ga odgrizao a to rade smo kad im prsti zapinju za noge.
Upravo o tome se i radi. Noge su mlatarale zato sto je kicmena mozdina prekinuta i njoj je to smetalo. I svaki put je koristila priliku da skine okovratnik i zavoje oko nogu i sve je kidala i deo po deo je jela.
Drugo: nisi navela da li si psa vodila kod veterinara kad je poceo "glodati" svoje noge.
Naravno da jesam. Skoro godinu dana je primala injekcije na svaka dva meseca, jer to sto je ona grizla, u medjuvremenu je buknulo, inficiralo se i bilo zavijeno sto je bila greska. Tretirala sam sa jodom sve sto bi odgrizla kako bi sprecila infekciju i licno sam je tako povijala i zavijala i naizmenicno vodila kod veterinara i kad je to buknulo zadnji put, odvela sam je kod veterinara koji je hteo da je uspava, rekao je da je ne mucimo vise, da je kost 'pala'. I ja sam je odnela kuci, nisa mogla da je uspavam, skinula sam joj sve zavoje oko ostataka nogu koje su bivale sve krace i krace. A da ti ne pricam koliko je to tesko bilo zavijati i fiksirati da ne spadne! Elem, poskidala sam joj sve te zavoje i rekla sam: sta ti bog da!
Ako ga nisi vodila kod veterinara pas bi ti iskrvario (da vidi vraga osim kostiju i mesa u nogama postoji i krv i ako odgrizes kozu pocnes krvariti)
Ne, upravo to i hocu da kazem, nije mogla da iskrvari jer su joj noge bile stalno zavijene, jer bila je pod terapijom neprekidnom! A onda kad sam ja poskidala sve te zavoje, Zervezica je svoje noge 'obradila' sama, sto zbaci lizala ih je i te rane su zarasle vrlo brzo.
Ima ranu na stomaka a nista je ne boli!!!!!!
Pa to ne znam stvarno, pretpostavljam da bi cvilela bar. Ne daje nikakve znake da je boli.
Oces reci da je veterinar dosao zbog zadnjih nogu vido ranu i tretira samo ozljede nogu. Nije ocistio ranu, isprao podvezao itd...Ako je to istina prijavi gada za lose ljecenje.
Pa to se podrazumeva. Kad sam je vodila kod veterinara, naravno da je obradjivao, a ostatak sam ja, kao sto sam opisala, po njegovim uputstvima.
Stvarno sam sokirana ovom pricom i kao veterinarski tehnicar sramim se svoje struke.
Nemas razloga, jer taj veterinar je divan i strucan i jako voli zivotinje i da nije njega bilo, verovatno ne bi i ovih 4 godine pozivela.
Quísiera me olvidar
De todo lo que viví
De cuanta cosa escribí
Para volver a empezar
Y entonces balbucear
Una cancona nunca oída
Primordial, indefinida
inocente, incoercible
Y sin título posible
Pero se acaba la vida

BALDOMERO FERNÁNDEZ MORENO
User avatar
zmaj
Super-Njuska
Super-Njuska
Posts: 812
Joined: 17 Feb 2007, 14:48
Location: ispred kompa

Post by zmaj »

Lažeš Melita.
Non c'è limite alla fantasia...
Nadjin
pripravnica
pripravnica
Posts: 276
Joined: 06 Sep 2004, 22:23
Location: Croatia /Zagreb

Post by Nadjin »

Kad smo kod pasa,,,,
Doselila mi se jedna kujica, i u šupi okotila 7 štenaca..Staru su sada oko 2-3 mjeseca..Poljepila sam po kvartu oglas da tražim vlasnika kujice, i da djelim štence.Nitko se nije javio..Čistokrvni mješanci su naravno :mrgreen: ..
Za muške sam našla udomitelje al mi je ostalo još 5 kujica ...
Moram udomiti uz njih i odraslu kuju , a i susedovog odraslog psa kojeg čuvam jer su se oni morali odseliti , a nisu uspjeli naći mu novog vlasnika a ja ga ne mogu udomiti , kod mene je privremeno..
Da li mi može u tome pomoći Noina Arka, ili netko drugi možda?
Zmaj ti me sigurno možeš uputiti od kud da počnem ,ha ?
8:)
Voljeti,i biti voljena,najdivniji je osjećaj...
User avatar
zmaj
Super-Njuska
Super-Njuska
Posts: 812
Joined: 17 Feb 2007, 14:48
Location: ispred kompa

Post by zmaj »

Noina arka će te odjebati klizeći.

Probaj preko Info centra.
Stavi oglase na sva moguća mjesta.
Pokušaj sa Dumovcem.
Forumi; Ljubimci forum i Šapice
...
i puno sreće.
Non c'è limite alla fantasia...
Nadjin
pripravnica
pripravnica
Posts: 276
Joined: 06 Sep 2004, 22:23
Location: Croatia /Zagreb

Post by Nadjin »

Hvala ti ! :wink:

Znači , koliko mi se čini morati ću puno biti aktivna da zbrinem te životinjice...

Baš je moje dvorište morala ta kuja odabrati , uf , :|

No, dobro , razvesele me ti mali pokakanci, 8:) , ali ......

:wink:
Voljeti,i biti voljena,najdivniji je osjećaj...
User avatar
zmaj
Super-Njuska
Super-Njuska
Posts: 812
Joined: 17 Feb 2007, 14:48
Location: ispred kompa

Post by zmaj »

Nazovi 060 44 55 66 i traži Dariju, reci da si Sanjina poznanica (ali samo Dariju traži!) ili na stranici www.suza.hr postavi sama oglas ali svakako poslikaj štence jer bez fotke se nikad niko ne javi.
Non c'è limite alla fantasia...
Post Reply