Cuisine ala Jela

Za sve gurmane i one koji ce to tek postati. Preporucite restoran, napisite nam svoj novi recept da nam slinica curi...
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Cuisine ala Jela

Post by Jelena-E »

honky wrote:Dobro da nisi ukiseljenu haringu sa početka ovog topica stavila u suši. :hihi:
A to je u nekoj drugoj temi samo se ne sećam u kojoj... al se sećam da je bilo smešno :lol:
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Cuisine ala Jela

Post by honky »

Pa kaj nije to bilo u ovoj? Sjećam se da si pisala kak te cura nagovorila jednom da probaš neku ukiseljenu ribu i da ti se baš nije svidjelo i kak ju je bilo teško pregristi, hahahaha. :laugh:

No dobro, u godinu dana Cusine je uspjela opstati, usprkos inspekciji, čak mislim da ima šanse postati mainstream. :hejhaj:

Još da nam ona Grkinja nije pobegla, di bi nam kraj bio.
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Cuisine ala Jela

Post by Jelena-E »

Da znaš propustile smo šansu da postanemo "Jela internacionale" :lol:
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Cuisine ala Jela

Post by honky »

Osuđene smo na propast onog trena kad joj je Google translate profunkcionirao. :andj:
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Cuisine ala Jela

Post by Jelena-E »

honky wrote:Osuđene smo na propast onog trena kad joj je Google translate profunkcionirao. :andj:

Da pogotovo ako je prevela onaj post gde pretiš da ćeš da me ubiješ :lol:
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Cuisine ala Jela

Post by honky »

Jelena-E wrote:
honky wrote:Osuđene smo na propast onog trena kad joj je Google translate profunkcionirao. :andj:

Da pogotovo ako je prevela onaj post gde pretiš da ćeš da me ubiješ :lol:

Ja se toga ne sjećam. :zbunj:

Anyway, I'm sure it was a term of endearment. Greek lady, please drop by sometime. We're perfectly nice and normal. Don't trust your Google translate, trust us!
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Cuisine ala Jela

Post by Jelena-E »

honky wrote:
Jelena-E wrote:
honky wrote:Osuđene smo na propast onog trena kad joj je Google translate profunkcionirao. :andj:

Da pogotovo ako je prevela onaj post gde pretiš da ćeš da me ubiješ :lol:

Ja se toga ne sjećam. :zbunj:

Anyway, I'm sure it was a term of endearment. Greek lady, please drop by sometime. We're perfectly nice and normal. Don't trust your Google translate, trust us!
Kako se ne sećaš prelistaj tamo na početku negde...

Sorry honky I don't think she will believe in your desperate try... Ubeđivati nekog da smo normalne... samo bi nenormalne žene pokušale. :bljee:
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Cuisine ala Jela

Post by honky »

To me podsjeća na onaj grafit..."I don't have a meth lab". :cer:


Image
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Cuisine ala Jela

Post by Jelena-E »

honky wrote:To me podsjeća na onaj grafit..."I don't have a meth lab". :cer:


Image
"Only an alcoholic denies he is an alcoholic" :hihihi:
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Cuisine ala Jela

Post by honky »

U ovoj kužini pantagane i gaštapane caruju. :basi:
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: Cuisine ala Jela

Post by laura »

Pa da, Jela otvori restoran i ostavi ga beštijama, a i ona jadna birtija propada bez nadzora, čak je i Ins digla ruke. :cita:
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Cuisine ala Jela

Post by Instinct »

laura wrote:Pa da, Jela otvori restoran i ostavi ga beštijama, a i ona jadna birtija propada bez nadzora, čak je i Ins digla ruke. :cita:
Koliko ja znam ti trebaš biti na mojoj strani. :crvenkapa:

:roll:
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: Cuisine ala Jela

Post by laura »

I ovdje se paučina uhvatila, honky daj neki ljuti recept da ubijemo bacile po ovoj kuhinji
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Cuisine ala Jela

Post by honky »

@ laura: aj dobro, bum se u nedjelju možda primila kuhače pa nekaj smandrljala, ak baš moram. :patnja:

Samo za Ow - čobanko, toliko si se ismijavala iz mog sladoleda od zelenog čaja, a ovdje bi bio hit!

Neke slastice na bazi zelenka koje sam degustirala:

Image Image
Image



Ne vraćam se doma tak brzo. :hihi:
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Cuisine ala Jela

Post by Jelena-E »

cim stignem kuci napravicu jedan ozbiljan tribute grckoj kuhinji.
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Cuisine ala Jela

Post by honky »

Jelena-E wrote:cim stignem kuci napravicu jedan ozbiljan tribute grckoj kuhinji.

:love2: :love2: :love2:
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Cuisine ala Jela

Post by ow »

Jelena-E wrote:cim stignem kuci napravicu jedan ozbiljan tribute grckoj kuhinji.
A meni žito? :marti:
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Cuisine ala Jela

Post by Jelena-E »

:peace:
ow wrote:
Jelena-E wrote:cim stignem kuci napravicu jedan ozbiljan tribute grckoj kuhinji.
A meni žito? :marti:
cuti tu i jedi tu musaku hihihihi....
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Cuisine ala Jela

Post by ow »

koju musaku? :ogle:
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Cuisine ala Jela

Post by Jelena-E »

pa onu koju planiram da napravim... :hihihi:
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Cuisine ala Jela

Post by honky »

ow wrote:koju musaku? :ogle:
Pusti ju kraju, vidiš da fantazira umjesto da se kuhače primi više. :kava2:
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Cuisine ala Jela

Post by Jelena-E »

Napravila sam pita hleb juče... Al sam našla neki engleski repcept za pita hleb u kom se kaže da se koristi kvasac I da se hlepčići peku u rerni al meni to nije bilo logično pa sam lepo uzlela selfrasing flour I lepo napravila male pita hlepčiće I isprkla ih na tiganju. I nisu lose ispali. Jedino je problem bio što nisam napravila glavno jelo.
Gde je nestala ona devojka iz Grčke ona je mogla da mi da recept iz prve ruke. :)
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Cuisine ala Jela

Post by honky »

Jelena-E wrote: Jedino je problem bio što nisam napravila glavno jelo.
:laugh: :laugh:

Jebiga, nitko nije savršen. Malo po malo, osim kruha zalomit će se i to glavno jelo na tanjuru. A tko zna, jednoga dana možda i neka salata osvane uz sve to. Slow and steady wins the race.
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Cuisine ala Jela

Post by Jelena-E »

http://www.bbc.co.uk/food/recipes/salted_caramel_39300

Cesto uz kafu naručim I ovaj kolač. Pre neki dan pomislim, ma mogu ja to sama da napravim kući. I danas lepo odem pokukujem sve sastojke I spremim. Na oko je sve delovalo skoro savršeno, ja sva srećna divim se sama sebi, jedva sačekam da probam to remek delo: Salted Carmel Short Bread....mmmm...divota
I tako secnem I stavim u usta I :shok:
Setim se kako sam kao mala jednom mutila žumance sa šećerom a moj bezobrazni brat se nekako prikrao I strapao mi kašićicu soli u solju.
Preslano! A ne bi trebalo da bude tako. Pogledam recept ponovo kad ono piše jedna čajna kašičica soli a ja pametnica stvaila supenu. :jooj:
Sad moram ponovo. :gloopa:
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Cuisine ala Jela

Post by Jelena-E »

Slucajno sam nabasala na ovaj kanal na youtube ako neko zeli da pogleda.

https://www.youtube.com/user/ryoya1983
Post Reply