Cuisine ala Jela

Za sve gurmane i one koji ce to tek postati. Preporucite restoran, napisite nam svoj novi recept da nam slinica curi...
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Cuisine ala Jela

Post by Jelena-E »

A jel mozes recept za to da stavis ako imas... ja bas mislila da pravim sutra neki pasta bake al ne znam sa cime nisam imala ideju. Ovo mi bas zvuci ok. :)
User avatar
zrela_tresnja
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 629
Joined: 17 Nov 2013, 19:51

Re: Cuisine ala Jela

Post by zrela_tresnja »

pogresna adresa za trazenje recepata :(( :(( ja ti to sve odokativno, malo onog, malo ovog, i nadam se najboljem:) i bude dobro:)
smjesa za palacinke je standardna,samo dodas malo heljde, pocni sa supenom kasikom(ne znam koji omer pravis)ali na heljdu se mora navici, ili je volis ili ne:) piletinu proprzis, zacinis,pospes sa kasikicu brasna malo promjesas da se sjedini sa komadicima piletine, i zalijes sa malo vode..i ubrzo ce se stvoriti sos,probaj i opet zacini,po potrebi:) filovanje, pa hmm
eto nadam se da sam od male pomoci :cer:
kao sto rekoh, recepata kod mene i nema :ne:
“Mi smrtnici, postižemo besmrtnost u stvarima koje ostaju poslije nas, koje stvaramo zajedničkim snagama.” Albert Einstein
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Cuisine ala Jela

Post by Jelena-E »

Hvala probacu pa javim kako je ispalo. :)
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Cuisine ala Jela

Post by ow »

za večeru pravim plodove mora :daa:

Panonskog :raspa:

:laugh:
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Cuisine ala Jela

Post by honky »

ow wrote:za večeru pravim plodove mora :daa:

Panonskog :raspa:
Nikoga ti to ne zanima baš, pa ti :raspa: kolko hoćeš.

Slike na sunce!
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Cuisine ala Jela

Post by Jelena-E »

ow wrote:za večeru pravim plodove mora :daa:

Panonskog :raspa:

:laugh:
Sigurno si mislila na neku slaninicu il možda futoški kupus... to mi jedno pada na pamet :roll:
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: Cuisine ala Jela

Post by laura »

Teže mi bilo pronaći ovaj post nego je spremiti :heat: , malo mi je napukla doduše al' to je zbog mojih napuknutih leđa :hihihi:
honky wrote: Laura bi mogla kakvu rožaticu spremit :slin:
Image
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
mistake
pripravnica
pripravnica
Posts: 451
Joined: 29 Mar 2013, 21:54

Re: Cuisine ala Jela

Post by mistake »

laura wrote:Teže mi bilo pronaći ovaj post nego je spremiti :heat: , malo mi je napukla doduše al' to je zbog mojih napuknutih leđa :hihihi:
honky wrote: Laura bi mogla kakvu rožaticu spremit :slin:
a šta je rožatica? :zbunj:
“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: Cuisine ala Jela

Post by laura »

Rožatica je honkyn umilni naziv za rožatu :cer: , a rožata je tradicionalna dalmatinska slastica od smjese jaja, mlijeka, šećera, vanilin šećera, malo ruma ( ili nekog drugog likera ) koja se peče u karameliziranom šećeru i vrlo je fiiina :slin:
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
mistake
pripravnica
pripravnica
Posts: 451
Joined: 29 Mar 2013, 21:54

Re: Cuisine ala Jela

Post by mistake »

laura wrote:Rožatica je honkyn umilni naziv za rožatu :cer: , a rožata je tradicionalna dalmatinska slastica od smjese jaja, mlijeka, šećera, vanilin šećera, malo ruma ( ili nekog drugog likera ) koja se peče u karameliziranom šećeru i vrlo je fiiina :slin:
aha... ti meni cijeli dan nešto pojašnjavaš :hihi: zvuči fino, a ni ne izgleda loše... hoću i ja malo toga :stidise:
“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Cuisine ala Jela

Post by honky »

Ajme Lauro, moram priznat da izgleda slasno! Rijesila bih ju u roku keks :zaljub:
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
mistake
pripravnica
pripravnica
Posts: 451
Joined: 29 Mar 2013, 21:54

Re: Cuisine ala Jela

Post by mistake »

Ma gdje nam je Jela? Počinje mi faliti njena sparkling personality. :mislim:
“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Cuisine ala Jela

Post by Jelena-E »

mistake wrote:Ma gdje nam je Jela? Počinje mi faliti njena sparkling personality. :mislim:
Jedem slatke makarone :) Oš malo?
mistake
pripravnica
pripravnica
Posts: 451
Joined: 29 Mar 2013, 21:54

Re: Cuisine ala Jela

Post by mistake »

Neću, hvala, evo pijem kafu. Ručala. Šta ima u slatkim makaronima?

I đes' ti bona? :hohoho:
“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Cuisine ala Jela

Post by Jelena-E »

mistake wrote:Neću, hvala, evo pijem kafu. Ručala. Šta ima u slatkim makaronima?

I đes' ti bona? :hohoho:
a ništa posebno proste neke makarone samo šećer prezle od hleba I mleveni orasi... Jesi se predomislila? slaožilo bi se uz kafu lepo.

Jel si ti zalutala u kujnu ili si namerno došla? :hihi:
mistake
pripravnica
pripravnica
Posts: 451
Joined: 29 Mar 2013, 21:54

Re: Cuisine ala Jela

Post by mistake »

Jelena-E wrote:
mistake wrote:Neću, hvala, evo pijem kafu. Ručala. Šta ima u slatkim makaronima?

I đes' ti bona? :hohoho:
a ništa posebno proste neke makarone samo šećer prezle od hleba I mleveni orasi... Jesi se predomislila? slaožilo bi se uz kafu lepo.

Jel si ti zalutala u kujnu ili si namerno došla? :hihi:
Došla da vidim gdje si ti i da pitam šta ima za večeru? :instinct:
“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Cuisine ala Jela

Post by Jelena-E »

hihihi.. pa biće valjda nešto ako sama skuvaš. Vidiš da smo digli ruke od kujne...
Laura jedina kuva u poslenje vreme tako da ćeš za večeru morati da vidiš sa njom :hihihi:

I
mistake
pripravnica
pripravnica
Posts: 451
Joined: 29 Mar 2013, 21:54

Re: Cuisine ala Jela

Post by mistake »

aha, skontala sam i ja da je kujna u štrajku

zato sam odlučila da danas kuham - veganska pica na meniju, javim kako je ispalo ako nekog bude zanimalo

:kuha:
“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Cuisine ala Jela

Post by Jelena-E »

Image

My very own home made sushi :)
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Cuisine ala Jela

Post by honky »

:zaljub: :zaljub: :zaljub:


Dajder mala tog sušija vamo!



Image
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Cuisine ala Jela

Post by Jelena-E »

Jel si ovo ti kad si bila mala.... :lol:
Pa šta ti se desilo u međuvremenu crna honky?
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Cuisine ala Jela

Post by honky »

Naj bedastoće pripovedati. :klep:

Imaš još tog sušija? :love: Di je sad Dalmošica Laura kad se riba jede?
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Cuisine ala Jela

Post by honky »

Jelena-E wrote: Pa šta ti se desilo u međuvremenu crna honky?
Život... :andj:
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Cuisine ala Jela

Post by Jelena-E »

honky wrote:
Jelena-E wrote: Pa šta ti se desilo u međuvremenu crna honky?


Život... :andj:
Il to il pogubni uticaji neprlagođene ishrane? Al ne birini na pravom si mestu sačuvala sam ti malo sušija.

I da znaš da nije raw fish... još uvek nisam do te mere hrabra... upotrebila dimljenog lososa umesto svežeg.

Jednostavno mislim da je sirova riba samo za mačke I gotovo :hihi:
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Cuisine ala Jela

Post by honky »

Dobro da nisi ukiseljenu haringu sa početka ovog topica stavila u suši. :hihi:

Moram priznati da ti je fakat lepo ispal, mrknula bih to sve s tanjura sa malo wasabija, a onda se zasladila sa Laurinom bodulskom rožatom.

Azijsko-mediteranski fjužn.
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
Post Reply