Strane kuhinje

Za sve gurmane i one koji ce to tek postati. Preporucite restoran, napisite nam svoj novi recept da nam slinica curi...
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Strane kuhinje

Post by Jelena-E »

Jel neko probao sushi i da li vam se sviđa?
Mene sam pomisao na živu ribu odbija pa neznam da li da se usudim. Kakv je ukus?
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Strane kuhinje

Post by honky »

Fin, pun, intenzivan. Nemam problema sa sirovom ribom. :hihihi: :stid:

Na sushi sam se navukla dok sam radila blizu jednog take away sushi bara u ZG, odlična hrana, nakon nje si "lagan" u glavi i tijelu, nije čudo da Japanci mogu podnositi dugo radno vrijeme, dok se mi na ovim prostorima ipak volimo nakrkati sa štogod maščoba i goodiesa iz pekarne.

Probaj u restaču ili si doma sama napravi maki rolice, one su i tak često nude u vege verziji, ne moraš se bojati ribe. ;)

Ja sam znala radit futomaki->


Image - em je najjednostavniji za zarolat, em mi je najfiniji.

Samo pohići u njega kaj voliš, zarolaj, nareži i udri! :laugh:


http://www.instructables.com/id/Vegetar ... eate-a-Ba/
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Strane kuhinje

Post by Jelena-E »

E hvala honky. Ma ne mogu praviti sama planiram ići u neki japasnki restoran pa me sama pomisao odbijala. A vidiš nisam ni predpostavila da postoji vegetarijanska verzija :gloopa:

To je dobra ideja probaću ja to.
Smrdi sirova riba u mojoj glavi gore nego u stvarnosti :hihi:
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Strane kuhinje

Post by Dodir_Svile »

Nisam nikad ni jela taj sa ribom, ali oni s povrcem su mi odlicni :daa:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Strane kuhinje

Post by honky »

@ Jelena: A si ti bedasta curica :hihi:

O da, ima veliki izbor vegetarijanskih sushija, bez brige.

Ja doduše, osim futomakija, najviše volim sashimi od tune :love: , to ti je ovo:


Image


Ti bi se valjda jadna onesvijestila. :laugh: :laugh: :laugh:
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Strane kuhinje

Post by honky »

Dodir_Svile wrote:Nisam nikad ni jela taj sa ribom, ali oni s povrcem su mi odlicni :daa:

Vidi na kaj sam nabasala neki dan: http://www.pekinska-patka.com.hr/gotova ... ajland-28g, neki internet shop.

Kolko vidim, nori alge su im skoro duplo jeftinije nego u Bio&Bio lihvara.
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Strane kuhinje

Post by Jelena-E »

A nemoj da me zezaš nikada to nisam jela :hihi: :hihi: Šta da radim kad me odbija.

To što si stavila je živa ribaaaa smrdiiii :patnja: :cer:
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Strane kuhinje

Post by Dodir_Svile »

honky wrote: Bio&Bio lihvara.
Ja kod njih kupujem samo crnu sol. :ljutimse:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Strane kuhinje

Post by honky »

@ Jelena: hahahahahahahahahahah :laugh: :laugh:


A jebate, ko da si od šećera. Stavi kvačicu za veš na nos. :laugh:

@ Dorir: jel to drugi naziv za himalajsku sol ili? To mi frendica kaj ima gastritis koristi.
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
evaluna
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 829
Joined: 09 Nov 2011, 16:06
Location: Izmišljena

Re: Strane kuhinje

Post by evaluna »

Volim japansku prehranu jer sam se hranila njom neke periode i postigla rezultate koje sam htjela...

Ljudi je cesto najvise vide u sashimiju ili sushiju ili vulgaris misu, ali ona je puno ukusnija u drugim jelima, kao npr
http://en.wikipedia.org/wiki/H%C5%8Dt%C5%8D" onclick="window.open(this.href);return false;
inace riba ne moze smrditi u sashimiju, iako ja nisma ljubiteljica tune..kao ni lososa kao česte zamjene..zbog dr stvari..
Ali ta prehrana mi spada u omiljenu i cesto pripremam sama..mislim referiram se na njihove postavke..koliko mogu i kada mogu..

zadnju kuhinju koju sam probala bila je vijetnamska koja i u blagoj varijanti izgara od ljutoce i previse svjezeg korijandera koji mi nije omiljen,,,
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Strane kuhinje

Post by Dodir_Svile »

honky wrote::

@ Dorir: jel to drugi naziv za himalajsku sol ili? To mi frendica kaj ima gastritis koristi.
Nije, to ti je podvrsta himalajske soli koja sadrzi sumpor i zeljezo, pa ima okus k'o kuhana jaja.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Strane kuhinje

Post by dalloway »

jel-e,drži se ti šunke i slanine,pusti japan i ostale bakarače :laugh:
nisam probala sushi,a što se tiče ribe,totalno sirovu nisam probala,jela sam dimljeni losos iz norveške specijalno dopremljen za probu :daa: ali je prošao samo dim,dva,ne više,uz neki sirni namaz s vlascem na kukuruznom kruhu i cherry rajčice, meni je to bilo jako fino,dimljeni losos na samo dim,dva ima blag i nježan okus,još mi je rečeno da je zato i izabran,jer onaj na više dimova je žešćeg okusa.
to je najbliže sirovoj ribi što sam probala.
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Strane kuhinje

Post by Jelena-E »

honky wrote:


A jebate, ko da si od šećera. Stavi kvačicu za veš na nos. :laugh:
:hihi: :hihi: E baš ti hvala sad si me ubedila romantični izlazak u japanski restoran sa štipaljkom.... :lol:
Kad pogledam tvoj avatar i po postovima čini mi se da se pretvaraš u mačku... :lol:
Jednom sam kupila u prodavnici na nagovor svoje devojke neku mariniranu ribu i kad sam to probala to ti je ko kad jedeš živu ukiseljenu ribu pa još je teško i pregrizti to onako sirovo... Eto to ti stvarno preporučujem ako voliš taj ukus :lol:

A što se tiče dimljenog lososa to sam probala i to mi je super ukus. Tj ne razlikuje se mnog od bilo kog dimljenog mesa. :daa:
User avatar
evaluna
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 829
Joined: 09 Nov 2011, 16:06
Location: Izmišljena

Re: Strane kuhinje

Post by evaluna »

Da, za dobar losos je bitno da je blago dimljen i još što je bitno je da bude duže kompaktniji prije nego se reže, da bude u komadu i da ga ti režeš, a ne ono sto dođe kod nas kao dimljeni losos, kao pršut u najlonu, izrrezan na šnite...tu se gubi dosta u orginalnom okusu ...
Ali to je razumljivo,,,kada si daleko od izvora..
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Strane kuhinje

Post by honky »

Jelena-E wrote:
E baš ti hvala sad si me ubedila romantični izlazak u japanski restoran sa štipaljkom.... :lol:

:
Lepa moja, štipaljka bu ti bila najmanji problem ak se, da izvineš, zbljuješ pred curom, osobljem i ostalim gostima usred restorana. :hihihi:


Jelena-E wrote:

i kad sam to probala to ti je ko kad jedeš živu ukiseljenu ribu pa još je teško i pregrizti to onako sirovo... Eto to ti stvarno preporučujem ako voliš taj ukus :lol:
:
:laugh: A lude žene. :laugh: :laugh: Hvala na preporuci, baš si srčeko. Kad sam pročitala, prva asocijacija mi je bila "fermentirana haringa", iako sumnjam da je bilo to pošto ne spominješ smrad.

Daj si pogledaj ovo: http://www.vijesti.me/zivot/jelo-hrabre ... anak-15773.

Kaj misliš, bi voljela da ti cura to donese na Valentinovo za doručak u krevet? :hihi: :hihi: :hihi:




Dodir_Svile wrote:
Nije, to ti je podvrsta himalajske soli koja sadrzi sumpor i zeljezo, pa ima okus k'o kuhana jaja.

Sounds lovely. :love: Predlažem forumašici Jeleni-E da si kupi tu sol da začini sirovu ribicu. :hihi:

Dobar tek, Jelek!
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Strane kuhinje

Post by Jelena-E »

Netreba mi tvoja štipalica prešla sam u vegetarijance naprasno posle ove teme

A dodatno ću razmotriti i plavi sir i svu ostalu hranu sa intenzivnim mirisima. :hihi: :hihi:
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Strane kuhinje

Post by honky »

ahahahahhaahah :D

aj koga ti farbaš, kakve vegetarijance. Priznaj da si otišla iz Srbije u bijeli svijet samo da možeš po ukiseljenim haringama i sličnim divotama mlatit :D
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Strane kuhinje

Post by Jelena-E »

:belj: :hihi:
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Strane kuhinje

Post by honky »

Priznanje je prvi korak do oporavka, draga moja Jelena.

Idem spat, laku noć tebi i tvom frižideru punom haringi. :hihi:
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Strane kuhinje

Post by Jelena-E »

Laku noć honky :mah:
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Strane kuhinje

Post by Jelena-E »

Koliko je mene ova tema odbila od izlaska u Sapporo Teppanyaki i na kraju sam dan zaljubljenih provela kod kuće. Za sva je krivim honky. :negative: :hihihi:
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Strane kuhinje

Post by honky »

Image
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Strane kuhinje

Post by Jelena-E »

Jel neko gledao ovo?

User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Strane kuhinje

Post by honky »

Hm, ja bih kod još pulsirajućeg srca podvukla crtu, ostatak večere- why not? :hihi:

Ramsey je tu malo blesast, dođeš snimati emisiju u Vijetnam, produkcija ti riješi di ćeš sve ići i kaj ćeš žderat i onda se kakti snebivaš pred njihovom kulturom i običajima i čudiš ko pura dreku.

Inače je Ramsey veliki kuler, pogotovo u Masterchefu US, al tu me podsjeća na onog kretena Bourdaina, njegovo preseravanje pak nisam mogla gledati više od jedne epizode.


Inače Jelenče, imam plan sa dolaskom toplijeg vremena okušati se u izradi sladoleda Heston style, sa suhim ledom. :hihihi:

http://www.youtube.com/watch?v=GjpSUZ5mo7U
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Strane kuhinje

Post by Jelena-E »

honky wrote:Hm, ja bih kod još pulsirajućeg srca podvukla crtu, ostatak večere- why not? :hihi:
E baš sam tepogrešno procenila. Ja mislila da će se tebi ovo dopasti pošto voliš sirovo meso. :hihi:

Ma da Ramsay je malo blesav u epizodi u Indiji s pola snage ušo čovek u neki mali bazen za meditaciju, oni ljudi oko njega se mole a on se praćaka nogama i pliva, kreten... Ali u globalu mi se sviđa jer možeš videti šta sve ljudi jedu u svetu to je prava inspiracija za mene. :laugh:

Misliš Curry Flavour isto kao i Heston? :pomak:
Post Reply