LGBT turisti treba da zaobiđu Crnu Goru - kazu ameri :)

Put putujete i jedva cekate?Planirate ici na izlet?...kako vam je bilo?
Nasli ste svoju omiljenu destinaciju ili je jos trazite?
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

LGBT turisti treba da zaobiđu Crnu Goru - kazu ameri :)

Post by ow »

Za razliku od heteroseksualnih parova, istopolni supružnici koji žele odmor i avanturu moraju dva puta da razmisle prije nego što odluče gdje će da provedu medeni mjesec.

Zato je amerčki portal Huffington post prenio listu zemalja, ujedno i turističkih destinacija koje predstavljaju rizik za pripadnike LBGT populacije.
Deseto mjesto na listi iza Nigerije, Jamajke, Ugande, Gvajane, Ujedinjenih Arapskih Emirata, Barbadosa, Beliza, Malezije i Egipata, zauzela je Crna Gora.

http://www.nezavisne.com/zivot-stil/put ... 24727.html
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
zujalica
penzionerka
penzionerka
Posts: 4726
Joined: 11 Jul 2006, 00:09
Location: Na rubu pameti

Re: LGBT turisti treba da zaobiđu Crnu Goru - kazu ameri :)

Post by zujalica »

Kako je to američki portal utvrdio?Na osnovu iskustava turista koji tamo ljetovahu ili telefonske ankete?
Svaka je ljubav ista,osim one prave....
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: LGBT turisti treba da zaobiđu Crnu Goru - kazu ameri :)

Post by laura »

Bit ce da su utvrdili iz jednog izdvojenog slucaja. Ja osobno znam da ljeti u turistickim mjestima na Jadranu ( a vjerujem da je tako i u CG ), ljudi koji su inace i nacionalisti,rasisti, homofobi, i bla bla da ne duljim, zaborave na 3 mjeseca sta su po uvjerenju, osmjeh im je sirok za bilo koga tko ce im platiti sobu ili apartman, tko ce uci u njihov restoran na veceru, u njihov kafic, u njihovu barku da odu do obliznjeg otoka itd. Postoje na Jadranu tzv gay friendly mjesta u kojima skoro svake godine nastrada neki peder! Ok Crna Gora jest tradicionalna, ali osobno znam neka mjesta na Jadranu za koja je Crna Gora mila majka sto se tice opce klime i toga kako vecina stanovnistva razmislja kada je u pitanju LGBT. Pa ta ista mjesta ljeti vrve od LGBT populacije. Tako da mi je taj portal sa njihovim popisom totalno neobjektivan i bzvz :negative:
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
la pittura
penzionerka
penzionerka
Posts: 5394
Joined: 16 Feb 2011, 11:16
Location: inspiracija

Re: LGBT turisti treba da zaobiđu Crnu Goru - kazu ameri :)

Post by la pittura »

E pa kad su Ameri to napisali onda je to sigurno tako :ljutimse: :negative: . Ma zvuči mi malo pretjerano i za dnevne potrebe, već sutra može osvanuti članak u potpuno drugom kontekstu. Jos tupaviji je tekst u CG novinama koji otrcanim frazama pokušava biti afirmativan ali za crnogorski turizam, a ne za LGBT populaciju kao turiste, na šta je trebao ukazati naslov. Iz iskustva mogu reći da to društvo jeste konzervativno i homofobno, ali gdje nije u regiji, bez obzira na pomake u nekim centrima Slovenije ili Hrvatske. Generalno jeste tako ali pojedinačno i nije. Kad boravim u CG ne osjećam se ni manje ni više ugrožena nego negdje drugdje u okruženju. Istina ne bih preporučila ispoljavanje nježnosti na javnim mjestima, ukoliko niste u provjerenom friendly okruženju. Ipak najviše gay druženja se dešava na privatnim lokacijama.
Već decenijama postoje i gay plaže, najčešće u produžetku nudističkih... Njivice, Jaz, Ratac, Ada Bojana...i puno više manjih i skrovitih na kojima se opušteno odmarate, kupate, sunčate u biranom društvu, što je i meni lično ugodnije.
Koliko god ignorantski bio stav ukupne CG javnosti prema našoj zajednici, mislim da je to stvar aktuelnog političkog trenda i da može ali i ne mora biti uskoro promijenjen.
Kao turistima vam preporučujem manje izvikane centre turizma, planinarima Orijen, Pivu, Durmitor, Prokletije, ljubiteljima pješačenja i biciklizma Skadarsko jezero i njegova stara sela, onima koji vole rijeke i izazov na njima Taru i kanjon Mrtvice, ljubiteljima mora i kamperima cijelu Boku , Lušticu i Paštroviće...ko želi vjetar neka ide na Adu. Budvu samo onome ko voli taj način provoda za vrijeme odmora. Lokalnu domaću hranu i lozu preporučujem svima. Vino probajte prvo.
Crna Gora je jako lijepa i zanimljiva i zimi :)
A kao gay turistima preporučujem vam oprez i bez nepotrebnog pretjerivanja u ispoljavanju različitosti :tadam:
led, 'lad i di-s'-cipli-na gradele
User avatar
la pittura
penzionerka
penzionerka
Posts: 5394
Joined: 16 Feb 2011, 11:16
Location: inspiracija

Re: LGBT turisti treba da zaobiđu Crnu Goru - kazu ameri :)

Post by la pittura »



Dobrota i Kotor :superje:
led, 'lad i di-s'-cipli-na gradele
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: LGBT turisti treba da zaobiđu Crnu Goru - kazu ameri :)

Post by laura »

Pa normalna stvar, bilo gdje da se pojavis ( osim mjesta koja su rezervirana bas za LGBT populaciju kao razni kafici, klubovi...), i ako preotvoreno ispoljavas svoju razlicitost, uvijek postoji opasnost da te zaskoci neki kreten ili grupa koja ce svoje frustracije lijeciti agresivnim ponasanjem prema tebi. Nazalost je to tako cak i u sredinama koje su vise gay friendly, ne postoji mjesto na ovim prostorima gdje je zagarantirana sigurnost.
Viva Montenegro :cer:
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
la pittura
penzionerka
penzionerka
Posts: 5394
Joined: 16 Feb 2011, 11:16
Location: inspiracija

Re: LGBT turisti treba da zaobiđu Crnu Goru - kazu ameri :)

Post by la pittura »

perast i kotor :love:

led, 'lad i di-s'-cipli-na gradele
User avatar
la pittura
penzionerka
penzionerka
Posts: 5394
Joined: 16 Feb 2011, 11:16
Location: inspiracija

Re: LGBT turisti treba da zaobiđu Crnu Goru - kazu ameri :)

Post by la pittura »

a dzuli i juli :laugh:

led, 'lad i di-s'-cipli-na gradele
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: LGBT turisti treba da zaobiđu Crnu Goru - kazu ameri :)

Post by laura »

za kotor :naklon: , a za đuli i juli nemam texta :laugh:
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
Blueskye
vrtic
vrtic
Posts: 9
Joined: 17 Jan 2012, 15:12
Location: Hrvatska

Re: LGBT turisti treba da zaobiđu Crnu Goru - kazu ameri :)

Post by Blueskye »

Neimah takvih iskustava u Crnoj Gori.Dapace imam puno bolja iskustva nego iz Hrvatske i Italije. :negative:
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Re: LGBT turisti treba da zaobiđu Crnu Goru - kazu ameri :)

Post by fireandice »

http://www.vijesti.me/vijesti/crna-gora ... anak-86386
Tako da bi trebalo da na plažama tih hotela ne bude problema.
Opet, oni momci iz gay spota su skoro brutalno pretučeni.
User avatar
evaluna
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 829
Joined: 09 Nov 2011, 16:06
Location: Izmišljena

Re: LGBT turisti treba da zaobiđu Crnu Goru - kazu ameri :)

Post by evaluna »

Iskrsnulo mi je nešto povoljno za Crnu goru uskoro, pa da eto vidim Kotor, Prerast i Budvu. Nisam nikad bila, pa rekoh zašto ne. Bolje mi je zimi jer mi je dosta ljetnih guzvi..
U startu me ne zanima ni L od LGBT života i uvjerena sam da s te strane neće biti nikakvih problema :)
User avatar
Mrs Dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 1534
Joined: 08 Dec 2012, 00:01

Re: LGBT turisti treba da zaobiđu Crnu Goru - kazu ameri :)

Post by Mrs Dalloway »

Crna Gora je u svemu, pa i u odnosu prema LGBT zajednici, zemlja nevjerovatnih kontrasta. Dok je ministar za ljudska i manjinska prava javno tvrdio da u CG nema homoseksualaca jer on ne poznaje niti jednog :lol: , istovremeno je na državnoj televiziji prikazivan veoma zanimljiv i dopadljiv spot koji promoviše gay prava.
...i naravno, kao što je neko već pomenuo, akteri su prošli sa batinama i par dana skrivanja, čini mi se u Zagrebu.

User avatar
Mrs Dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 1534
Joined: 08 Dec 2012, 00:01

Re: LGBT turisti treba da zaobiđu Crnu Goru - kazu ameri :)

Post by Mrs Dalloway »

S obzirom da je ova stranica dobila i neke karakteristike turističkog vodiča kroz Crnu Goru, ne mogu odoljeti...
Evo priloga italijanske RAI o CG.
Prilog je na italijanskom jeziku, pa evo kratkog sadržaja: na početku priloga je priča o crnogorskoj prijestonici Cetinju, na kojem je rodjena i odrasla vjerovatno najomiljenija italijanska kraljica Jelena, zatim priča ide u Bokokotorski zaliv, a počinje ostrvom Mamula na samom ulazu u zaliv. Perast, gotovo u potpunosti očuvani barokni gradić, vidi se od 5. do 8.minuta. Ispred Perasta nalaze se dva nevjerovatna ostrva, Sv.Đorđe, prirodno i Gospa od Škrpjela, vještačko, vide se na 5.43, a i kasnije.
U prilogu nema Kotora, koji je centar Boke, poznat po Starom gradu, pod zaštitom UNESKO-a.

Last edited by Mrs Dalloway on 24 Feb 2013, 16:23, edited 1 time in total.
User avatar
Mrs Dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 1534
Joined: 08 Dec 2012, 00:01

Re: LGBT turisti treba da zaobiđu Crnu Goru - kazu ameri :)

Post by Mrs Dalloway »

Evo još malo Kotora i zaustavljam se... :)

User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: LGBT turisti treba da zaobiđu Crnu Goru - kazu ameri :)

Post by ow »

nemoj se zaustavljati -
S obzirom na krizu i kronicni nedostatak love, nekima od nas je to jedina prilika da vidimo kako sad izgledaju neka mjesta bivse nam domovine :)
Znam da mozemo to i sami naci preko gugla, al lakse je kada ti netko upucen vec napravi selekciju :daa:
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Mrs Dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 1534
Joined: 08 Dec 2012, 00:01

Re: LGBT turisti treba da zaobiđu Crnu Goru - kazu ameri :)

Post by Mrs Dalloway »

ow meni ne treba dvaput reći :laugh:

Evo drugog dijela priloga RAI u kojem se vide Perast, sa već pomenutim ostrvima i grad Kotor.
Obzirom da je većina Balkonki iz Hrvatske nijev loše napomenuti da je hrvatski vajar Vasko Lipovac rodjen i odrastao u Kotoru, otac Savke Dabčević-Kučar je iz Boke, zagrebački slikar Dimitrije Popović, čiju sam sliku nekad držala kao svoj avatar, rodjen je i odrastao na Cetinju.

User avatar
Mrs Dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 1534
Joined: 08 Dec 2012, 00:01

Re: LGBT turisti treba da zaobiđu Crnu Goru - kazu ameri :)

Post by Mrs Dalloway »

Sada srce Crne Gore, nacionalni simbol Mauzolej na Lovćenu u kojem je sahranjen crnogorski svjetovni i duhovni vladar i pjesnik Petar II Petrović-Njegoš. Mauzolej je rad Ivana Meštrovića.

Image

Image

Image

Image
User avatar
Mrs Dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 1534
Joined: 08 Dec 2012, 00:01

Re: LGBT turisti treba da zaobiđu Crnu Goru - kazu ameri :)

Post by Mrs Dalloway »

Kotor

Image

Image

Image

Crkva sv.Luke iz XII vijeka (mislim iz 1195.godine)

Image

Katedrala sv.Tripuna zaštitnika grada, iz 1166.godine, od 2009.godine ima status papske bazilike

Image

Image
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: LGBT turisti treba da zaobiđu Crnu Goru - kazu ameri :)

Post by ow »

gledajući ove slike, ne mogu a da ne ostavim pjesmu na koju su me slike asocirale:

Lijepa je ova zemlja. Meni najdraža. Nigdje toliko algi
Kao u uvali moga djetinjstva. Livade i konji nesedlani.

Koliko rijeka i slapova. Dođi,prijatelju.
Mi smo na Balkanu. U Jugoslaviji.

Podijelit ćemo hljeb i radost i tugu ako si tužan.
Mi znamo kako rana peče i kako boli nož.

Ima i jablanova do neba i sunca za sve slikare i kupače
I bistrih voda brzica. Vidjet ćeš sam.

Vidjet ćeš zemlju svu na dlanu. Takvu kakova jeste.
I zgarišta gdje su bila. Sve ćemo ti reći.

Tamo kod novogradnje: još jučer vješala
Gdje smo sa Titom ustali prkoseći.

Znaš gdje je Balkan, Jugoslavija - na Balkanu.
Zemlja socijalizma. Možeš i vodom i zrakom. Dođi i vidi.

Istina je naša krvlju zapisana.
Gledaj i mjeri kuda ti se svidi.

Lijepa je ova zemlja.Meni najdraža.
U njoj smo daleki druže i za te umirali.
Lijepa je ova zemlja. Socijalizam na Balkanu.
U njoj smo krv i snove i za te, druže,dali.


jebi ga.... :smrc:
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Mrs Dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 1534
Joined: 08 Dec 2012, 00:01

Re: LGBT turisti treba da zaobiđu Crnu Goru - kazu ameri :)

Post by Mrs Dalloway »

Da, bila je lijepa ta zemlja, ali lijepe su nam i ove zemlje koje imamo sada :daa: , istina malo tijesne ali dobro sad :) . Vjerujem da i pored svega što se desilo devedesetih, možemo sasvim lijepo živjeti na ovim prostorima :daa:
User avatar
evaluna
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 829
Joined: 09 Nov 2011, 16:06
Location: Izmišljena

Re: LGBT turisti treba da zaobiđu Crnu Goru - kazu ameri :)

Post by evaluna »

E pa meni je bilo baš lijepo nedavno :)


Image
Image
Image
Image
infinity8
pripravnica
pripravnica
Posts: 354
Joined: 16 Oct 2011, 20:44

Re: LGBT turisti treba da zaobiđu Crnu Goru - kazu ameri :)

Post by infinity8 »




:love:
“It is part of the nature of every definitive love that sooner or later it can reach the beloved only in infinity.”
Rilke
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Re: LGBT turisti treba da zaobiđu Crnu Goru - kazu ameri :)

Post by hellen_stewart »

Image

Predivni Kotor
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Re: LGBT turisti treba da zaobiđu Crnu Goru - kazu ameri :)

Post by hellen_stewart »

Image

Image

Tamo gdje planina ljubi more...
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
Post Reply