putovanja

Put putujete i jedva cekate?Planirate ici na izlet?...kako vam je bilo?
Nasli ste svoju omiljenu destinaciju ili je jos trazite?
Post Reply
vernixy

Re: putovanja

Post by vernixy »

Proputovala sam mnogo u ovom svom životu, bila u mnogo država i gradova ali samo jednom gradu se uvijek vračam nanovo, kad god imam malo vremena, a to je Split. Volim biti tu 3 dana nego bilo gdje u svijetu mjesec dana.
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Re: putovanja

Post by hellen_stewart »

Da ne otvaram novu temu odlučih napisati ovdje.Naime,planiram za novu godinu ici negdje,bilo gdje vani,ali mi se ne ide preko agencije jer me to čoporativno vodanje nervira.Elem,ja bih iznajmila apartman i išla autom,ako neko zna neki jefitniji smjestaj ili je bio u nekom takvom,bila bih zahvalna da mi da neki kontakt telefon ili mail.Voljela bih da to bude Beč,Prag,Budimpešta,Amsteradam ili ako imate neki bolji prijedlog.Hvala.
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
User avatar
fit
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
Posts: 4690
Joined: 22 Aug 2008, 19:36
Location: Rocky Mountains

Re: putovanja

Post by fit »

odi na kolektivu, crno jaje ili ponudu dana. . ima super stvarcica i povoljno. . :dadada:
. . samo je stvarno neobično . .
User avatar
daleka
penzionerka
penzionerka
Posts: 2965
Joined: 20 Aug 2012, 13:27
Location: udaljena

Re: putovanja

Post by daleka »

hellen_stewart wrote: Amsteradam .
Amsterdam autom po zimi :nene: :nene: :nene: To idi na proljeće ili ljeti.
Beč je skup, baš kao i Budimpešta. Mada ni Prag puno ne zaostaje. I Prag
je poprilično daleko. Mada ja da idem išla bih u Prag. Iasko sam već bila ondje
opet bih išla. Baš mi je drag taj grad.
I to je sve kaj ja mogu reći. Jer kad sam igdje putovala putovala sam sa nekom
agencijom, ne u privatnom aranžamnu.
Neznam čak ni što je isplativije. Vjerujem da će ti cure sa foruma ipak pomoći.
Koliko sam skužila Dodir i Cube su dosta putovale. Možda ti mogu dati koji savjet.
Da odustanem ?!
Ne !!! Ne stoji mi !!!
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: putovanja

Post by Instinct »

Najviše bih voljela vidjeti Nizozemsku,Rusiju i Kubu..

A u 1.mj iduće godine odem možda u Prag..ovisno o financijama. :cer:

Inače,obožavam putovati..
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
fit
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
Posts: 4690
Joined: 22 Aug 2008, 19:36
Location: Rocky Mountains

Re: putovanja

Post by fit »

mene Beč i Budimpešta oduševili prva prilika da odem na nekoliko dana, idem bez razmisljanja :) i uvijek se moze proc povoljnije, samo treba malo istraziti :daa:
. . samo je stvarno neobično . .
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: putovanja

Post by Instinct »

Ajmee daaa zaboravila sam na Beč! :love:

Nadam se da ću odseliti tamo kroz par godina. :cupid:
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Re: putovanja

Post by hellen_stewart »

fit wrote:odi na kolektivu, crno jaje ili ponudu dana. . ima super stvarcica i povoljno. . :dadada:
Hvala Fit,isla na crno jaje i nasla svasta zanimljivog :dadada:
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
User avatar
fit
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
Posts: 4690
Joined: 22 Aug 2008, 19:36
Location: Rocky Mountains

Re: putovanja

Post by fit »

i drugi put ;)
mislim da ponuda dana trenutno ima najbolji izbor putovanja :super:
. . samo je stvarno neobično . .
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Re: putovanja

Post by hellen_stewart »

fit wrote:i drugi put ;)
mislim da ponuda dana trenutno ima najbolji izbor putovanja :super:
i to cu da upratim svakako ;)
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: putovanja

Post by Dodir_Svile »

Oh, tek sad ovo vidim.
Ne znam, ja sam uvijek putovala po hostelima, tako da sam prolazila prilicno jeftino. Za Novu Godinu ja sama ne bih isla u neki grad po prvi put, jer od te gungule i hladnoce ga ne bih stigla i mogla istraziti kao da dolazim nekad kad nije Nova Godina. I agencije su fuj, zivciraju me.
Beč je lijep, ali je i skup. Budimpešta je meni super, i kontam da bi za vrijeme Nove Godine bas mogla izgledati bajkovito, iako sam ja bila u ranu jesen. I ne bih rekla da je bas skupa, bar koliko se sjecam. Doduse, isto sam bila u hostelu.
I kontam da ti je jednostavnije sjest na onaj voz Sarajevo-Budimpešta nego se vozit autom. I jeftinije isto. Sretno :)
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Re: putovanja

Post by hellen_stewart »

hm,nije losa ideja to s vozom,ne bi mi nikad naumpalo.Ne bih u hostel,nije to za mene,ipak sam ja starija teta :hihi: Hvala dodir,razmotrit cu i taj prijedlog :)
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: putovanja

Post by Dodir_Svile »

Taj voz ti je super, kupei su unutra i ima nekad i cijela dva vagona. Ali obicno jedan :laugh: I tamo negdje oko Doboja i Dervente pocnu ulazit...zivotpisni i druzeljubivi ljudi pa imas s kim i popricat :laugh:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Re: putovanja

Post by hellen_stewart »

Dodir_Svile wrote:Taj voz ti je super, kupei su unutra i ima nekad i cijela dva vagona. Ali obicno jedan :laugh: I tamo negdje oko Doboja i Dervente pocnu ulazit...zivotpisni i druzeljubivi ljudi pa imas s kim i popricat :laugh:
:laugh: taman da ubijem vrijeme do Budimpeste
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
User avatar
fit
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
Posts: 4690
Joined: 22 Aug 2008, 19:36
Location: Rocky Mountains

Re: putovanja

Post by fit »

mislim da su i Budimpesta i Bec skoro pa isto kaj se cijena tice. .
zapravo isto ko i hrvatska, razlika je u ponasanju ljudi veeeelika, ljubazniji su ..
ja ugl sve to prosla autom, svidja mi se komfor, ali nemam nista protiv vlaka
. . samo je stvarno neobično . .
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: putovanja

Post by Instinct »

Kakva su vaša iskustva sa agencijama? Naime planirala sam u 2.mj putovati negdje (razmišljala sam o Pragu konkretno) i gledam malo te cijene agencija s kojima sam uvijek putovala (atlas,kompas) i čine se dosta visoke nekako. Ne samo za Prag nego općenito. Mislim tip sam osobe koji će kada putuje izdvojiti 100,200 kn više ako to podrazumijeva "sigurnost" u smislu dobre organiziranosti agencije i bla bla ali neke veće svote novaca mi se ne izdvajaju. Nemam baš iskustva sa ostalim agencijama koje nisu toliko "poznate" pa bih vas molila da mi predložite neke s kojima ste vi putovali a da su dobre? Također što se isplati još vidjeti od gradova u Europi a da nije preskupo? U Beču,Grazu i Parizu sam bila tako da me to baš i ne zanima.. :mislim:
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: putovanja

Post by Dodir_Svile »

Ja bih uvijek ponovo isla u Berlin. Em nije skup (hrana i cuga, za smjestaj ne znam jer sam imala besplatno), em imas sta vidjet, em je atmosfera grada jebeno predobra, puno, puno bolja od, recimo, Londona.
Ali agencijama nisam nikad putovala, pa ne znam sta nude.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: putovanja

Post by Instinct »

E da Berlin sam isto uzimala u obzir ali je prilicno skup preko agencija tako da ću ga vjerojatno posjetiti kada budem išla kod bratića jer on živi tamo. :) Budem vidjela šta se nudi, razmisljala sam kao što sam već rekla ili o Pragu ili o Veneciji,ima fora karneval tamo u razdoblju kada mi odgovara. Budem vidjela :)
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
evaluna
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 829
Joined: 09 Nov 2011, 16:06
Location: Izmišljena

Re: putovanja

Post by evaluna »

U prvom tromjesečju ove god cu samo u Beč par dana. Bus i hotel bez agencije....Prosle god sam bila u Moskvi, Minhenu i Amsterdamu; svaka preporuka za zadnja dva grada;)
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: putovanja

Post by Instinct »

Gdje samo nađete te skupe destinacije :laugh: Inače,Moskva i Amsterdam su mi životna želja.
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
evaluna
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 829
Joined: 09 Nov 2011, 16:06
Location: Izmišljena

Re: putovanja

Post by evaluna »

U Moskvi sam živjela 2 mjeseca, slucajno, hm, a Amsterdam je potpuna suprotnost, malo i ljubazno. Četri dana sasvim dovoljno ali tamo cu se sigurno vratiti dok u Moskvu vjerojatno necu...
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Re: putovanja

Post by nedodirljiva »

Instinct wrote:E da Berlin sam isto uzimala u obzir ali je prilicno skup preko agencija tako da ću ga vjerojatno posjetiti kada budem išla kod bratića jer on živi tamo. :) Budem vidjela šta se nudi, razmisljala sam kao što sam već rekla ili o Pragu ili o Veneciji,ima fora karneval tamo u razdoblju kada mi odgovara. Budem vidjela :)
Prag je krasan zimi.. :cupid: neces fulat ako odes, a i nije skupo.. u Češkoj je jos lijepo posjetit Krumlov, (postoje u nekim agencijskim ponudama za Prag i dodatak - jedan dan u Krumlovu.. mislim da je udaljen oko 180 km od Praga.. a to je vise onako za romanticare :) .. mali gradic za setnje, pogotovo ako pada snijeg i tak to.. :sridise:

Rim je krasan i nisu skupe ponude bile,, a imale su ukljucen Napulj i Pompeje.. to sam btw. isla preko DETA TOURS.. i bila prilicno zadovoljna.. a oni eto nisu od razvikanih agencija..

Ma sigurna sam gdje god da odes bit ce ti lijepo ;).. barem je meni tako :)
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: putovanja

Post by Instinct »

E super budem malo taj Deta tours onda razmotrila. Bila sam u Napulju i Rimu (zaboravila sam napisati) tako da bih radije na neko drugo mjesto ako mogu.. Nekako mi se čini da će odabir pasti na taj karneval u Veneciji,djeluje zanimljivo.. :mislim:
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
mistake
pripravnica
pripravnica
Posts: 451
Joined: 29 Mar 2013, 21:54

Re: putovanja

Post by mistake »

Evo šta mene zanima... Može li neko preporučiti neki hostel u Zagrebu, da nije previše skup, a da je koliko - toliko pristojan. Hvala.
“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: putovanja

Post by honky »

mistake wrote:Evo šta mene zanima... Može li neko preporučiti neki hostel u Zagrebu, da nije previše skup, a da je koliko - toliko pristojan. Hvala.
Pogledaj si ovdje (otvoren je prije godinu dana, čini mi se, ne znam kakav je ali pretendira biti br.1 u Zg-u):

http://www.funkhostel.hr/lounge-hostel- ... ska-lounge

Dakle, najjeftinija opcija ti je 13 eura za spavanje u sobi sa 6 kreveta, ako dolaziš do kraja mjeseca.

Moj prijedlog ti je da si pogledaš http://www.airbnb.com" onclick="window.open(this.href);return false; i jednostavno rentaš sobu prek njega.

Evo, puknula sam ti bezveze datume (26.05.-31.05) i ovo je rezultat: https://www.airbnb.com/s/Zagreb--Croati ... ce_max=240

Ovo se ne čini loše: Image, 18 eura noćenje, a imaš svoj komoditet.

Ja bih to tak napravila, ali ja ne volim ljude i zato hosteli nisu za mene. :hihi:
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
Post Reply