Kazalište

Sve sto spada pod kulturu i umjetnost, a ne moze se svrstati u film, muziku i knjizevnost.
Post Reply
zmajka
zna puno o kamenolomima
zna puno o kamenolomima
Posts: 2596
Joined: 17 Feb 2003, 18:35
Location: van sebe
Contact:

Kazalište

Post by zmajka »

Nekoliko nas odlučilo malo se kulturno uzdizati. U stvari nismo...pričale smo i došle do zaključka da sve volimo kazalište i odlučile se ujediniti i ići zajedno. Eto, sad pitam i vas (koje ste iz Zagreba ili bliže okoline ili koje bi svratile do Zagreba da se pogleda nešto dobro) ostale;
Curke, idete sa nama?

U ovu subotu 04.04 u Teatru Exit daje se "GLUMAC ...JE GLUMAC ...JE GLUMAC" Zijaha A. Sokolovića.


Rezervacije za karte se primaju još danas pa vas molim da se do večeras prijavite, vi koje bi išle.

One koje žele znati nešto više neka kliknu na stranicu Teatra Exit.
http://www.teatarexit.hr/files/glumac_je_glumac.html


Kako će nam ovi odlasci u kazalište biti sve češći neka se jave i one koje bi sa nama u kazalište i na neke druge predstave.
Non c'è limite alla fantasia...

Volim te mama al' ne više od 50 grama.
Divine Tragedy
Extra large devil
Extra large devil
Posts: 95
Joined: 27 Apr 2005, 00:02
Location: Somewhere over the rainbow...

Post by Divine Tragedy »

Joj blago vama :cry: Tamo ima tako super predstava, i ja nikad neću prežaliti što nisam nikad mogla pogledati "Blue Room" sa Bojanom Gregorić i Tarikom Filipovićem :cry: Gledala sam "Chicago" i oduševili su me!
However, u Sarajevu je trenutno Sarajevska zima 2006, pa planiram otići pogledati neke predstave.
Inače sam fan pozorišta. Jednako volim predstave, operu, balet... I kad god mogu, odem.
I to sam, zapravo, ja,
ona što ispraća,
za sve sam loša, al' znaj
bar sam dobra za kraj...
Samo jedno te molim,
kad znaš da te volim,
pusti da prva odem ja...
Erika
vrtic
vrtic
Posts: 4
Joined: 21 Feb 2006, 16:03

kazaliste

Post by Erika »

ciao,

zanima me da li ima zajednickih "kultrunih uzdizanja" u periodu od 25/02 -03/03 ?? vrlo rado bi se pridruzila jer sam u tom periodu u Zg.
Ok mi je sve od opere do baleta jer obozavam kazaliste u svim njegovim formama :lol:
ako nema dobro mi dodju i vase preporuke :idea:

hvala unaprijed!! o:D
zmajka
zna puno o kamenolomima
zna puno o kamenolomima
Posts: 2596
Joined: 17 Feb 2003, 18:35
Location: van sebe
Contact:

Post by zmajka »

Navukle smo se na Exit.
Jel može;

02.03. Četvrtak 20 h
MÜNCHHAUSEN
Vilima Matule
Režija: Boris Kovačević
Non c'è limite alla fantasia...

Volim te mama al' ne više od 50 grama.
Erika
vrtic
vrtic
Posts: 4
Joined: 21 Feb 2006, 16:03

Post by Erika »

Exit super!!
Bas ste se dobro navukle :wink:

Gledala sam Matula i Luseticku(ne sjecam se vise imena predstave)prije 5,6 godina(ili mozda cak i vise, ah kako vrijeme leti :cry: ) i stvarno su prva klasa!!
Bas se veselim ponovom gledanja V.M.
Ok mi je datum nadam se da nece bit nikakvih promjena, 100% cu znat u nedjelju ako nije kasno?
Erika
vrtic
vrtic
Posts: 4
Joined: 21 Feb 2006, 16:03

Post by Erika »

Sorry,
u biti sam htjela poslat normalna odgovor ali sam eto nesto iskemijala o:D ,
"nije zvaka za seljaka"
Eto ovo je bila poruka:

Exit super!!
Bas ste se dobro navukle

Gledala sam Matula i Luseticku(ne sjecam se vise imena predstave)prije 5,6 godina(ili mozda cak i vise, ah kako vrijeme leti ) i stvarno su prva klasa!!
Bas se veselim ponovom gledanja V.M.
Ok mi je datum nadam se da nece bit nikakvih promjena, 100% cu znat u nedjelju ako nije kasno?
Erika
vrtic
vrtic
Posts: 4
Joined: 21 Feb 2006, 16:03

eh, eh

Post by Erika »

eh,eh

sorry, :oops:
nista od mog kulturnog uzdizanja s vama, a tako sam se nadala...sve do zadnjeg trena...nadam se da vam ne javljam prekasno, ispricavam se ako je prekasno ali sve sam se nesto nadala da cu uspit iskemijat i doc ako ne 25, a ono danas...ali eto...
svima veliki pozdrav i blago vam se za sutra,molim vas ako vam se da napisite mi vase dojmove :thanx:

E.
Stara Feba
srednjoskolka
srednjoskolka
Posts: 57
Joined: 25 Sep 2006, 21:10
Location: Na granici moguceg

Post by Stara Feba »

Ako vam se ukaze prilika, obavezno pogledajte predstavu GORKE SUZE PETRE fon KANT :bigok: Znam da bi se svakoj od vas dopala, sigurno.
svaku ribu koju upecam, poljubim i pozelim zelju
Alba Avis
Fuga Y Misterio
Posts: 1998
Joined: 24 Mar 2008, 18:50

Post by Alba Avis »

zadnje sam gledala metastaze.
nisam svojevoljno odlučila pogedati tu igru. *durise
volim mucho, mucho kazališće. :D
volim druženja i diskusije nakon. :inlove:
da mi je živjeti u Barceloni *sigh
Nikad kao Bane!
Alba Avis
Fuga Y Misterio
Posts: 1998
Joined: 24 Mar 2008, 18:50

Post by Alba Avis »

Život je san @ Gavella

Autor je poznatih stihova «O, malen je dar nam dan, jer sav život – to je san, a san su i sami snovi.» koji su, pretpostavljivo, upravo dio drame ‘Život je san’.

Drama govori upravo o toj nemogućnosti razlučivanja života od sna, a prožeta je mistikom i religioznošću. Calderon postavlja pitanje je li naša sudbina već zapisana ili je sami stvaramo vlastitim odlukama i slobodnom voljom. Pjesnik psihološki produbljuje svoje junake (u odnosu na prijašnja razdoblja u povijesti kazališta), a monolozi glavnog lika Sigismunda prožeti su filozofskim razmišljanjima o životu i smrti, božanstvu, sudbini i moralu. Calderonovo pisanje krase brojne metafore i melodija stihova.


teatar.hr
Nikad kao Bane!
Alba Avis
Fuga Y Misterio
Posts: 1998
Joined: 24 Mar 2008, 18:50

Re: Kazalište

Post by Alba Avis »

Krajem idućeg tjedna premijera : http://www.gavella.hr/hr/predstave/aktu ... ma_i_djeci" onclick="window.open(this.href);return false;

.: Biljana je danas najpriznatiji, najprevođeniji i u inostranstvu najigraniji srpski dramski autor. Njene drame do sada su postavljane u preko 140 pozorišta širom sveta, od Skandinavije i Beneluksa preko Istočne Europe do SAD-a i Kanade
.: Prva predstava 'Beogradska trilogija', njena diplomska drama, već ju je proslavila na Bijenalu u Bonnu 1996. Njene drame dalje su zatim postavljane u Burgtheater Wien, Warehouse of Washington, Theater Schaubuhne u Berlinu, Schauspielehaus u Hamburgu i Kammerspiele München
.: Thomas Ostermeier 2006. postavlja u Burgtheateru u Beču njen komad 'Amerika, drugi deo', što Biljana smatra vrhuncem svoje karijere
.: Drame su joj prevedene na 25 jezika, za njih je dobila brojne nagrade (Selenićevu, 5 Sterijinih, grada Beograda, Osvajanje slobode, Joakim Vujić, Ernst Toller, Premio Europa - Nova Pozorišna Realnost,..), a objavljivala je tekstove u prestižnim listovima, među kojima su Guardian, Der Spiegel, Der Standard i La Repubblica

.: Pre nekoliko godina 'Newsweek' ju je uvrstio među pet evropskih žena za 21. vek

.: Ona je, ne samo borac za ljudska i politička prava, vec i satiričarka britkog jezika, neviđeni cinik, šeret, de jour drkadžija, kritičarka srpskog establišmenta i njegovih pratećih malograđanskih pojava, prijateljica životinja, spiritvs movens seksualnih manjina, ikona stila (čitaj: walking prada showroom) ....
Nikad kao Bane!
Alba Avis
Fuga Y Misterio
Posts: 1998
Joined: 24 Mar 2008, 18:50

Re: Kazalište

Post by Alba Avis »

Drage/i , danas je noć kazališta u hrv. :)
Program za Zagreb

Zagreb
Centar mladih Ribnjak & Radionica "Punkošipak"
Park Ribnjak 1
tel.: 01 4814 734

20,30h - Dorta Jagić: ŽIVOTINJSKI PROCES, ulaz slobodan

Dječje kazalište Dubrava
Cerska 1
tel.: 01 2050 038, 01 2050 039, 01 2050 030

19,00h - Plesna dvorana - Sara Hribar: RAMPUŠ BAJKA (gostuje Tigar teatar), ulaz besplatan
20,00h - Velika dvorana - Mario Kovač: POVUCI-POTEGNI, ulaz besplatan
22,00h - Velika dvorana - Multimedijalni projekt grupe autora: SRCE (izvodi Grupa A Dramskog studija DKD-a), ulaz besplatan
22,30h - Parkiralište pored Stare tržnice - Bruno Margetić: MI OVDJE NJEGUJEMO DOBRE ODNOSE (izvodi Grupa DUB Dramskog studija DKD-a), ulaz besplatan
00,30h - Velika dvorana - R. Spregelburd: EKSTRAVAGANCIJA (gostuje Kufer i Teatar &TD), ulaz besplatan

Popratni program:
20,45h - Plesna dvorana - DJEČJI DISCO-HLAPIĆEV DISCO (DJ Xed)
23,30h - Foyer - Stand-up comedy program: OTVORENI MIKROFON, voditeljica Marina Orsag, izvođači: Tihomir Paravina, Goran Furjan i Mirko Fabris
00,00h - Foyer - Trio SEX MOTEL
19,00-00,00h - Foyer - degustacije

Glumačka družina Histrion
Ilica 90
tel.: 01 5496 386, 01 5496 387

20,00h - A. Bukvić: DJECA SA CNN-a, ulaz: 30 kn

Gradsko kazalište Žar ptica
Bijenička 97
tel.: 01 2347 228

18,00h - Sunny Suninsky: BILO JEDNOM JEDNO VRIJEME, ulaz besplatan

Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu
Trg Maršala Tita 15
tel.: 01 4888 410

19,30h - Jean-Baptiste Molière-Jean-Baptiste Lully: GRAĐANIN PLEMIĆ, ulaz besplatan
23,30h - Foyer HNK - PONOĆNI KONCERT (Joseph Haydn: Klavirski trio u g molu, Felix Mendelssohn- Bartholdy: Konnzertstuecke za klarinet, bassethorn i klavir op.113), ulaz besplatan

Popratni program:
16,00-18,00h - Razgledavanje kazališta uz stručno vodstvo

Kazalište Merlin
gostuje u Hrvatskom domu Petrinja
tel.: 098 220 595

11,00h - Tomislav Zajec: KAKO STE MIŠIĆI, ulaz organizira HD Petrinja

Kazalište Tvornica lutaka
MMC Studio, Vlaška 92
tel.: 098 614 977

11,00h - Nives Madunić-Barišić: MALA ZELENA GUSJENICA, ulaz besplatan
13,00h - Stanislav Pejković: LJUBAV NA POSLJEDNJI POGLED, ulaz besplatan
18,00h - Zvonimir Majdak: KUŽIŠ STARI MOJ, ulaz besplatan
20,00h - Filip Šovagović: RADIO TESLA, ulaz besplatan
22,00h - Filip Šovagović: STANJE NACIJE, ulaz besplatan

Kulturni centar Peščenica, Kazalište KNAP
Ivanićgradska 41a
tel.: 01 2303 122, 01 2319 419

20,00h - Teatar Gaudeamus: JA MRZIM SHEK SHAE SCHE ŠEKSPIRA, ulaz besplatan
22,00h - Saša Anočić: NIKO I NIŠT, ulaz: 40 kn

Popratni program:
21,00h - Otvorenje izložbe "Kupujete s osmjehom?" u Galeriji Događanja - PI - grupa autorica iz Rijeke, koristeći tradicionalnu formu tapeta ovaj projekt propituje aktualnu temu kulturološkog značaja konzumerizma i komercijalne kulture

KIC, Kulturno informativni centar & Lutkarski studio Kvak
Preradovićeva 5
tel.: 01 4810 714

18,00h - Ivana Pokrivka Sinanović: PROZOR U DVORIŠTE, ulaz besplatan
19,00h - Kino predstava, ulaz: 15 kn
21,00h - Kino predstava, ulaz: 15 kn

Teatar EXIT
Ilica 208
tel.: 01 3704 120, 01 3757 114

20,00h - Igor Hamer: SAMO JUČERAŠNJA VIJEST, ulaz: 30 kn

Teatar &TD
Savska 25
tel.: 01 4593 636, 01 4593 552

16,00h - Polukružna dvorana - režija: Natalija Manojlović, glazba: Gordan Tudor: VODOINSTALATER, ulaz: 40 kn (studenti 20 kn)
20,00h - Velika dvorana - R. Spregelburd: EKSTRAVAGANCIJA, ulaz: 40 kn (studenti 20 kn)

Popratni program:
&TD 08/09 u slici - izložba najboljih fotografija predstava Teatra &TD u sezoni 2008/09. Autor svih fotografija je Damir Žižić.
Izložba će biti postavljena u kafiću &TD

Zagrebačko kazalište mladih
Teslina 7
tel.: 01 4872 568

20,00h - dvorana Istra - Reiner Werner Fassbinder: BRAK MARIJE BRAUN, ulaz besplatan
22,00h - dvorana Polanec - M. Petković & grupa: TRAMVAJ, ulaz besplatan
Dramski studio ZKM-a

Popratni program:
10,00-14,00h - KAZALIŠNI SAJAM u foyer-u kazališta
14,00-16,00h - SCENSKI POKRET u dvorani Polly
16,00-18,00h - IMPROVIMIZACIJE u dvorani Polly


Lijepo se zabavite! :)
Nikad kao Bane!
User avatar
zujalica
penzionerka
penzionerka
Posts: 4726
Joined: 11 Jul 2006, 00:09
Location: Na rubu pameti

Re: Kazalište

Post by zujalica »

Hvala,Alba :)
Svaka je ljubav ista,osim one prave....
User avatar
Fusion
Idemo dublje!
Idemo dublje!
Posts: 1341
Joined: 16 Nov 2009, 08:33

Re: Kazalište

Post by Fusion »

Upravo se vratih s ove predstave:

Prekidi

Image

Uloge: Nataša Janjić, Amar Bukvić
Redatelj: Marko Torjanac
Naziv izvornika: Breaking up
Autor: Michael Cristofer
Produkcija: kazalište Planet Art
Vrsta programa: drama

Planet Art za svoj je novi projekt odabralo svojevremeni off-Broadway hit – Prekidi.

Tekst je napisao američki dramatičar i scenarist Michael Cristofer koji je za dramu The Shadow Box 1977. godine dobio Pulitzerovu nagradu i nagradu Tony. Napisao je i scenarije za filmove Falling in love, Casanova, The witches of Eastwick, Original sin…

U Prekidima učiteljica francuskog Alice i fotograf Steve preispituju svoj odnos. Zajedno su dvije godine i neprestano se svađaju i mire, vole se pa se mrze. Iako odluče prekinuti, ne mogu jedno bez drugoga. No ne mogu baš ni jedno s drugim… Alice i Steve su poput tisuće drugih parova koji ne znaju što bi i kako bi.

Cristofer je prema svojoj drami Prekidi napisao i scenarij za istoimeni film iz 1997. godine u kojem svadljivi ljubavni par igraju Russell Crowe i Salma Hayek.
Izvor

...

Predstava mi se prilično svidjela i toplo je preporučujem pogledati.
Njih dvoje su vrlo uspješno sat i pol držali tempo i energiju predstave živom. :)
User avatar
cocky
...
...
Posts: 5601
Joined: 02 Dec 2009, 22:40
Location: južno bojište
Contact:

Re: Kazalište

Post by cocky »

sinoć je u dubrovačkom teatru bila premijera služavki, francuskog dramatičara jean geneta, u režiji georgija para..
predstava je dobra, mada nisam oduševljena. odigrale su je 3 izvrsne glumice dubrovačkog teatra, koje je bilo prosto užitak i gledat i slušat. mada je tematika zanimjiva, po meni je bilo dosta suvišnih dijaloga.. nije me sve skupa previše dirnulo (kao što se najavljivalo da će možda i šokirati publiku), osim kraja koji je bio dojmljiv
sve u svemu sama gluma me oduševila a predstava kao predstava baš i ne previše.. ako imate priliku, ipak pogledajte
Ne živi se od rada, živi se od zarade.
Alka Vuica
Alba Avis
Fuga Y Misterio
Posts: 1998
Joined: 24 Mar 2008, 18:50

Re: Kazalište

Post by Alba Avis »

Dubrovačko kazalište je oduvijek bilo malo specifično, to mi je kod vas zanimljivo.
Genet je mrak , Gospa od cvijeća :love:

Nda, ovih dana u Eurokaz ima predstave u MSU - NJARABUM.
Razmišljala sam danas ići, karata još uvijek ima, full okej cijena (20 kn)

NJARABUM


Njarabum je ponovno na programu u MSU-u 13. i 14. travnja.



Predstava je nastala prema ideji dramaturginje Ane Prolić Kragić, u režiji mlade redateljice Anje Maksić Japundžić u suradnji s glumcima Leonom Paraminski, Markom Makovičićem, Anom Kraljević i Petrom Cvirnom.



Na pozornici je kuhinja u kojoj Ona i On pripremaju quiche od špinata. Rutina kuhanja neočekivano pokreće snove i fantazije ljubavnog para. Kuhinjski se elementi transformiraju otvarajući pristup u fantazmagoričan svijet u kojem Ona pokušava obuzdati svoje probleme s prehranom mijenjajući fizičke zakonitosti svog tijela.



Slike iznimne ljepote i snage otkrivaju pozadinu izopačenog odnosa prema hrani i tijelu, a bulimija i anoreksija na vidjelo izlaze kao bolesti perfekcionizma, odnosno pokušaj dostizanja ideala psihofizičke prirode.



Njarabum počiva na dramskim i pjesničkim predlošcima Radovana Ivšića.. Njegovi tekstovi ustraju u nadrealističkom izvrtanju i mijenjanju zakona gramatike i semiotike te kroz leksičku vrtoglavicu redefiniraju mesnati obzor i poredak ne samo teatarske slikovitosti.



„Poetsko problematiziranje poremećaja prehrane samo je jedan od dostupnih slojeva ove pametno smišljene i vizualno atraktivne predstave“

(Iva Gruić, Jutarnji list)



„Njarabum u Gorgoni (...) iskren je i promišljen pokušaj da se u tom razumijevanju pođe dublje, u neistražen prostor strahova, želja i nadanja žene koja se ništi.“

(Matko Botić, Kulisa.eu)



„Ovom izvedbom definitivno dominiraju različite vizualne atrakcije jakih boja i kostima...“

(Nataša Govedić, Novi list)





Njarabum je dio međunarodnog projekta Focus, s partnerima iz pet zemalja koji je ušao u program financiranja EU – Kultura 2007.-2013.



IZVEDBE:

13. i 14. travnja u 19.30 sati

CIJENE ULAZNICA:

Za predstavu i stalni postav "Zbirke u pokretu": 50 kn

Samo za predstavu: 40 kn (s popustom 20 kn)



Rezervacije na telefon 01/605 2700 (od 11:00 do 19:00) ili e-mail: rezervacije@msu.hr


eurokaz.hr
Nikad kao Bane!
User avatar
Fusion
Idemo dublje!
Idemo dublje!
Posts: 1341
Joined: 16 Nov 2009, 08:33

Re: Kazalište

Post by Fusion »

HNK: Građanin Plemić (Molière)

Image

Image

Image

Image

Tim Burton meets Ivo&Vinko Brešan. :D
Otprilike to bi bio moj dojam. Prosto, luckasto, neurotično.
Scenografija i kostimi su prilično dobro realizirani.
Obzirom na HNK malkoc mi je Dolenčić premodernizirao Molièra.
U nekom drugom kazališnom interijeru mi ne bi bilo toliko neobično/čudno, no druga
kazališta nemaju tehnički kapacitet iznijeti ovakav oblik predstave.
Sve u svemu, zabavila me predstava, trebalo mi je nešto laganijeg sadržaja.
Zrinka Cvitešić (služavka Nicole) me strašno u ovoj ulozi podsjetila na Hellen Bonham Carter.
Bilo je lijepo vidjeti za promjenu Almu Pricu (Gospođa Jourdain) u duhovitijoj ulozi. Bila je odlična.
Zijad Gračić (učitelj filozofije) je napokon malo izašao iz kalupa jedno.te.iste uloge.
Dušan Bućan (učitelj glazbe) je vrlo interesantan i zabavan, a Livio Badurina (učitelj plesa) je sam po sebi karizmatična pojava, ne mora ništa ni pričati. :hypno:
Siniša Popović (gospodin Jourdain) koji je nosio glavnu ulogu mi je i inače neupečatljiv, a ni ovdje me nije oduševio.

6/10
User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Re: Kazalište

Post by Bubble »

Prvi post napisan u veljaci 2006 a zadnji u svibnju 2010.godine i sve je stalo na jednu stranicu.

Toliko o kazalistu :lol:

Zadnje sta sam gledala je bio Orfej u hnk i bilo mi je dosadno :zij:
Sada znam i čemu služi zdjela!
Rock Faerie

Re: Kazalište

Post by Rock Faerie »

Klupko u Komediji, odlučila sam češće ići u kazališta jer ih obožavam.
User avatar
nasta
penzionerka
penzionerka
Posts: 2118
Joined: 23 Jun 2008, 21:27
Location: 45°22′40″N 20°23′10″E

Re: Kazalište

Post by nasta »

Vodila sam jutros necaka u pozoriste i gledali smo Ivicu i Maricu. Ne zna se ko je vise bio odusevljen vesticom, on ili ja :laugh:
~ Misli stvaraju dela. Dela formiraju navike. Navike grade karakter. Karakter oblikuje sudbinu. ~
Post Reply