Neoporezive isplate

Ovaj forum mogu čitati samo registrirane korisnice.
Elem, ima nas nekoliko koje smo se upustile u nekakve biznise.
U ovom forumu možemo razmjenjivati iskustva, informacije o kreditima, i razno drugo znanje.
Post Reply
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Neoporezive isplate

Post by ow »

OD 01.08 su povećani iznosi na neoporezive isplate pa je tako moguće isplatiti a da se ne moraju platiti porezi i doprinosi:

1. Na ime božićnice/regresa/whatever: 2.500,00 kuna godišnje po osobi
2. Dar djetetu do 15 godina: 600,00 kuna

Puno ljudi u malim firmama ne zna da može neoporezivo isplaćivati prijevoz na posao i sposla u mjesečnom iznosu cijene karte javnog prijevoza (bez obzira koliko zaposlenik stanuje daleko od firme).

Ak nekog još nešto zanima - nek pita.
Last edited by ow on 24 Aug 2007, 08:46, edited 1 time in total.
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
noise
Zamalo punoljetna
Zamalo punoljetna
Posts: 1677
Joined: 23 Aug 2006, 11:17
Location: leglo razvrata i bluda

Post by noise »

... ja si vec isplatila 1000 regresa....

1600kn cuvam za bozicnicu... :cool:

... pucaj Stara sve sta se sjetis...
..svaka macka, koja drzi do sebe, izraziti je ljubitelj toplane....
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Post by ow »

Stipendija studentima: 1.600,00 kuna mjesecno

Putni nalog za upotrebu privatnog automobila u sluzbene svrhe:
- 2,00 kune po predjenom kilometru
- dnevnica (od 8-12 sati trajanje puta) - 85,00 kuna
- preko 12 sati - 170,00 kuna
Uz putni nalog NE TREBA (vise) prilagati racun za gorivo

400,00 kuna u naravi godišnje svakom zaposlenom

Zeznula sam Bozicnica je 2.500,00 kuna (nemam pojma odakle mi 600 :ogle: (ispravila sam i gornji topic da se netko ne zezne))
Drugim rijecima noise, za bozicnicu ti ostalo 1.500,00 kuna ali jos mozes neoporezivo kupiti puricu, vino i sta ja znam sta u iznosu od 400 kuna pa si to pokloniti. Ili neku drugu robu koja ti treba.

Prijevoz na posao i s posla za Zagreb je cijena ZET-ove mjesecne radnicke karte ( svaki mjesec)
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
Zita
Naricem za pare
Naricem za pare
Posts: 256
Joined: 05 Apr 2003, 20:18
Location: Zagreb

Post by Zita »

odlicna tema
isto tak svojim zaposlenima mozes svake godine za rodjendan poklonit 400kn (tj kupit si nekaj za tu lovu)

stara..jel ovo za studose samo za redovne ili za bilokoje?
Antigli 4ever!
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Post by ow »

redovnim učenicima i studentima i postdiplomskim ako im studij financira drzava (ovo trece da prostis ni ja ne kontam)

Za 400 kuna u naravi - da svim zaposlenim al kupit mu mora firma a ne on sam, znaci racun za tu robu mora glasiti na firmu i knjizi se kao trosak.
Firma kupi sunke i podijeli radnicima za Uskrs. (Il gazda proda za kes pa smandrkne lovu a radnicima da pastetu) :saev:
P.S. ovo zadnje nije savjet ni preporuka vec konstatacija da se to dogadja. No u takvim situacijama uvijek postoji mogucnost kod nadzora da pitaju radnike pa ak neko od njih kaze - :nix: onda gazda ima litl problem
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
crispy
Najčvršća (ili najčešća) guza balkona
Najčvršća (ili najčešća) guza balkona
Posts: 877
Joined: 19 Feb 2003, 20:56

Post by crispy »

ow wrote: Prijevoz na posao i s posla za Zagreb je cijena ZET-ove mjesecne radnicke karte ( svaki mjesec)
a moze i u visini dnevnih mjesecnih karata - ono 8 kn x 2 = 16 kn dnevno x broj radnih dana u tom mjesecu. Ali mislim bi se u tom slucaju trebale priloziti putne karte...vise se ne sjecam, trebalo bi potraziti to misljenje PU
Image
Image.....pipni Image
Zita
Naricem za pare
Naricem za pare
Posts: 256
Joined: 05 Apr 2003, 20:18
Location: Zagreb

Post by Zita »

ow wrote:redovnim učenicima i studentima i postdiplomskim ako im studij financira drzava (ovo trece da prostis ni ja ne kontam)

Za 400 kuna u naravi - da svim zaposlenim al kupit mu mora firma a ne on sam, znaci racun za tu robu mora glasiti na firmu i knjizi se kao trosak.
Firma kupi sunke i podijeli radnicima za Uskrs. (Il gazda proda za kes pa smandrkne lovu a radnicima da pastetu) :saev:
P.S. ovo zadnje nije savjet ni preporuka vec konstatacija da se to dogadja. No u takvim situacijama uvijek postoji mogucnost kod nadzora da pitaju radnike pa ak neko od njih kaze - :nix: onda gazda ima litl problem
ak gazda ima mali problem radnik ce imat jos veci problem
tako da-ne grizi ruku koja te hrani..
Antigli 4ever!
User avatar
Chanel5
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 27
Joined: 30 Nov 2002, 20:13

Post by Chanel5 »

Bas lijepo sto nas prosvjetljuješ informacijama o radničkim pravima. Mi tu odakle sam ja živimo na rubu (ne pameti) nego siromaštva, pa nas ni 10 božićnica nebi spasilo. U ovoj državi sve je ionako jedna igra bez granica usranih ploitičara ma iz koje stranke bili, sve je to samo jagma za vlast i vlastiti džep. E sad će netko reći :da sam promašila temu. Ma nisam, samo mi je pun kufer svih i više definitvno nikome ne vjerujem. Kolketivni ugovori , zakon o radu..hahahaha, ma koga to još zanima. A uskoro ćete vidjeti - kad zapravo počne kampanja. Bit će bljuvljvo do bola. Zato- odoh ja u ilegalu (građanski bojkot svega) a tko hoće samnom, dobro došao. Fala i izvin'te. :|
kazu otkazan let za Pariz, zbog kise,
svuda chanel broj 5, moj Boze, mirise....
Post Reply