CPU Usage 100% !!!!!????

Sama svoja majstorica i savjeti majstorica amaterkama
Post Reply
User avatar
Vulf
U VulfiCinoj koŽi
Posts: 2003
Joined: 13 Sep 2006, 11:01
Location: 00:00

CPU Usage 100% !!!!!????

Post by Vulf »

Zna li neko zasto i kako to da popravim ... i ovo se jedino desava kada je aktivan programcic, GOOGLE TALK koji ima 1.5 Mb. Kad ga aktiviram radi prvih 10 min. besprekorno i onda pocne da koci da zeza, i na kraju mu ne mogu nista dok neaktiviram Ctrl, Ald, Delete.... i sve vreme dok se to desva CPU Usage je na 100%. Sta moze biti uzrok tome!!! Help me!!!
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Post by ow »

Problemi mogu biti razni i potrebene su dodatne informacije:

1. Imas li instaliran neki anti virus program i koji?
2. Imas li instalirane neku od spy zastita?
3. Koji operativni sistem koristis

i napravi slijedeci test:

-Startaj komp.
-Pokreni google talk
-pritisni CTRL +ALT + DELETE samo jednom - da ti se otvori task manager
-Odi na tab proceses
-klikni na CPU (na vrhu trece kolone)

U dnu ce ti se posloziti ono sto ti trosi CPU i postotak koji zauzima
Onda pokusaj sve to prepisati (iako se postotci stalno mjenjaju) i ostaviti ovdje

Pa onda idemo dalje.....
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Vulf
U VulfiCinoj koŽi
Posts: 2003
Joined: 13 Sep 2006, 11:01
Location: 00:00

Post by Vulf »

Kaspersky ... Zonealarm pro.
XP Home...2002

E sad, ovde ima bar 50 tak aplikacija koje sistem trosi ... moram li sve da ih prepisujem ... vauuuu!! :?
User avatar
Vulf
U VulfiCinoj koŽi
Posts: 2003
Joined: 13 Sep 2006, 11:01
Location: 00:00

Post by Vulf »

E sad Ow, reci mi treba li pored njih da pisem i njihov User Name i Memoriju koju zauzimaju ili ne ???
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Post by ow »

Jesi otisla na tab procesess?

Tamo nisu ikonice programa, vec samo naslagani procesi.

Kada kliknes na ime kolone CPU, onda ti na dno padnu oni koji u tom trenutku zauzimaju procesor - tj trose.

samo prepisi one najvece...... to bi trebalo biti 4-5 najdonjih.
I jos nesto: koliko imas RAMA?
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Vulf
U VulfiCinoj koŽi
Posts: 2003
Joined: 13 Sep 2006, 11:01
Location: 00:00

Post by Vulf »

JEsam, ih, ja i moji precizni nazivi...da to i jesu naglaseni procesi i to:


System Idle Proces 98 16K
googletalk.exe 20 16,300K
explorer.exe 3 11,416K
alg.exe
taskmgr.exe

Ovako idu, s tim sto prve tri odnosno poslednje tri, ne menjaju mesto a cetvrti i peti menjaju.

512 RAMa
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Post by ow »

Uh, nista posebno.

No, izgleda da Googletalk cesto ima taj problem sudeci po forumima na kojima sam malo danas prosvrljala.
Pokusaj napraviti AV scan i spy scan.

Moguce da ti se na njega nakacio neki maliciozo koji ti zauzme CPU
De reci mi - jel ti prije googletalk radio normalno pa odjednom poceo tako, ili je tako odkad si ga instalirala?
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Vulf
U VulfiCinoj koŽi
Posts: 2003
Joined: 13 Sep 2006, 11:01
Location: 00:00

Post by Vulf »

Mozda je malo komplikobavinje, jer, sinoc se desilo, dva tri programa su bila pokrenuta, Medija Player, Explorer i google talk i ... onda su poceli da koce, laptop se pregrejao i ugasio. Naravno, ovamo je bila stotka a bilo je bar 6 -7 naglasenih procesa sa brojkama...
Laptop je reinstaliran ili ti formatiran sa njegovim originalnim diskom pre 10 tak dana i od tada sve zeza...od tada google talk zeza a izgleda i svi ostali programi .... tako da....... :???: :???: mada opet kazem, posebno google talk kad se pokrene, a pre reinstalacije je super radio :?
Tigrica
botaničarka
botaničarka
Posts: 883
Joined: 17 Aug 2006, 17:14
Location: SNOVI
Contact:

Post by Tigrica »

Najsigurnija ćeš biti da reinstaliraš programčiće koji ti štekaju i staviš ih ponovno...
...Jedna će mandolina svirati ovu noć...
User avatar
Vulf
U VulfiCinoj koŽi
Posts: 2003
Joined: 13 Sep 2006, 11:01
Location: 00:00

Post by Vulf »

Evo konacnog problema, ponovio se danas bar 3 puta...

Dakle, koji god program da radi ili samo Kasperski da radi, laptop se pregreje i izgasi sam.
Nemojte mi samo reci da je crkao kuler !!!! Nema mu ni godina dana .. mislim stvarno ne bi trebalo da je to!!!

Tigrice, probala sam i to pre neki dan i opet isto ... vidis ... sad mu sve manje vremena treba da se pregreje i da se ugasi.
User avatar
stara
tehnička podrška
tehnička podrška
Posts: 944
Joined: 19 Nov 2002, 22:55

Post by stara »

NEma veze koliko mu ima. Meni je na ovom stroju riknuo kuler 15 dana nakon kupovine.

NApravit ces jos jedan test. Upali ga i odmah stisni delete - jos dok ti je crn ekran, ili imas onaj neki skrin prije windoze, da udjes u bios.
Nadji negdje opciju health ili system monitor ili tako nesto. Ako je lap star godinu dana - mora imati kuler monitor u biosu. Kad nadjes tu opciju, unutra imas temperaturu procesora i dolj mora biti dvije 4-cifrene brojke koje se izmjenjuju (mislim vrijednost broja se mjenja)..Iza svake bi morala biti jedinica mjere RP ili slicno.

Udji u to i cekaj, gledaj kako se ponasa procesor - tj da li se zagrijava. Ako se radi o Intelu - temperatrura ne bi smjela prelaziti 35-38%. Ako se radi o AMD-u onda 50%

Napisi mi ovdje iznos oba 4-cifrena broja i koji procesor imas.

Ako je onaj broj koji oznacava kuler procesora 0 a temperatura je iznad 50 i penje se, onda je kuler.

To ti je inace i najjeftiniji dio hardware-a. Cak i ako se kuler vrti na 1500-2000 a temperatura procesora raste - kuler je 500 %

Pokusaj obavezno naci tu opciju u bios-u (sad se ne sjecam kako se zove, al ces ju prepoznati jer je prva gore temperatura procesora, kao i mogucnost da iskljuucis taj monitor (tj da iskljucis opciju da ti se komp gasi kad se pregrije - ovo mislim samo ako se radi o Intelu)..

NEMOJ TO NI U SNU NAPRAVITI (Iz biosa izadji bez spremanja promjena) jer ako to iskljucis sigurno ce ti, nakon nekog vremena riknuti procesor od pregrijavanja. TAj monitor upravo postoji da bi sprijecio riku procesora i zato se kompjuter gasi.
:galeb:
User avatar
Vulf
U VulfiCinoj koŽi
Posts: 2003
Joined: 13 Sep 2006, 11:01
Location: 00:00

Post by Vulf »

Videcu jos i to, veceras cu napisati kako stoje stvari, sve se nadam da ipak nije, ne znam ko bi u ovom gradu to mogao da zameni i gde se uopste kupuje to za laptop :???:
User avatar
Vulf
U VulfiCinoj koŽi
Posts: 2003
Joined: 13 Sep 2006, 11:01
Location: 00:00

Post by Vulf »

Sve fino udjem u BIOS, ali ne moze da se vidi ni temperatura ni procesor.
Sutra ce mi jedan decko doneti programcic sa kojim cu moci to da propratim...pa pisem dalje :wink:
User avatar
stara
tehnička podrška
tehnička podrška
Posts: 944
Joined: 19 Nov 2002, 22:55

Post by stara »

sta bi sa tvojim procesorom vulf?
:galeb:
User avatar
Vulf
U VulfiCinoj koŽi
Posts: 2003
Joined: 13 Sep 2006, 11:01
Location: 00:00

Post by Vulf »

Ostalo je da ga dam jednom decku strucnjaku, ali u BG - u zivi i dolazi sledece nedelje ... a sta je zanimljivo ... nadjem negde na internetu da uzrok pregrevanju moze biti prasina na kuleru i kazu da je navodno, kod Toshibe cesta pojava, i kako je taj decko usisivacem resio problem. Probala sam i ja i zaista sad se ne pregreva i radi, medjutim, desava se da je i dalje CPU 100% , tako da ostaje da se ispita i javi cu obavezno!! :)
User avatar
Vulf
U VulfiCinoj koŽi
Posts: 2003
Joined: 13 Sep 2006, 11:01
Location: 00:00

Post by Vulf »

.. i na kraju sve se svelo na usisivac i prasinu na kuleru :???:
Post Reply