ADSL--help!

Sama svoja majstorica i savjeti majstorica amaterkama
Post Reply
User avatar
steto
Konvencionalna
Konvencionalna
Posts: 2028
Joined: 30 Jun 2006, 10:40
Location: ur mind is my playground

ADSL--help!

Post by steto »

ne znam da l da stavim ovo u pljuvalishte ili ovdje...

al poshto necu govoriti o tome kako bih najradije bombu bacila na t-com,
i jednog po jednog davila imbecile iz njihove sluzhbe za net-podrshku,
onda neka ga topic ovdje, jer, ipak, treba mi pomoc majstorica... :)



elem, problem je slijedeci...
moj komp. (onaj veliki, fixni) od juche ne prepoznaje izgleda modem za adsl i kabal od istog
(pishe mi da je local network cable unplugged, a fino vidim da stoji gdje treba)...
e sad... kad se komp. skopcha sa svojim modemom preko drugog kabla--nishta opet, nema konekcije...
medjutim, kad se poveze na drugi modem--radi...
na svoj nece...

i tako mene posavjetuju debili iz net-podrshke da dodjem ujutro,
da uzmem novi modem, jer je ovaj ochigledno crkao...
oki, doci cu...

i kao posljednji potez ochajnika, uzmem ja ovo, i ushtekam u laptop
(znachi--kabal i modem od fixnog, na koje ovaj vishe ne reaguje)
voila!--evo mene na entu, sve regularno...



i sad, je l ima neka od vas dovoljno pametna da mi kazhe shta se zapravo deshava,
i kako da natjeram komp. i modem da se ponovo prepoznaju i lijepo druzhe?
Neka tvoje oko padne na mene u chasu kada budem dobro uvjezbana, jer niko nije svih sedam dana u nedjelji ni mudar ni lijep...
User avatar
Hidden_soul
The root of all evil
Posts: 2305
Joined: 09 Feb 2003, 02:35
Location: Zagreb

Post by Hidden_soul »

Hm, ponekad ADSL tako zna zezati, pa ti jednostavno nece prepoznati modem i sve to, to je nesto do njih, nemam pojma ali jednostavno pokusas ponovno kasnije i ok.

E sad, ako nece ni kasnije, onda je moguce da ti je neki driver ostecen ili si izbrisala nesto slucajno (ako si cistila kompjuter lately i sl. ) ili si instalirala nesto sto je doslo u koliziju s ovim... Ono, moze bit dosta razloga. Ne znam koji operativni sistem imas na tom "fixnom" kompjuteru, inace su windows XP jako nestabilni sto se tice toga.

Nego, ovako, ja ti predlazem da ponovno odes na ono connections (pod pretpostavkom da imas windows XP) - dakle ides: Control panel >> network connections >> create a new connection i ukucas sve iste podatke kao i za prije kad si isla na ADSL.

Ili da odes na neku opciju sa modemima, ne znam kako je to kod tebe, ali uglavnom vidi jel ti registriran jos uvijek taj modem. Znaci ides na - control panel >> system >> hardware >> device menager, pa vidi jel ti taj modem registrira.

Ako ne, onda reinstaliraj driver od modema ponovno.
U biti, ako sve ovo gore ne uspije - procitaj uputstvo za upotrebu :DH: (salim se).


Ne znam, posto nisi napisala je li ti modem interni ili externi, jer ako je externi onda je moguce da imas jos jedan unutra, dakle da interni i da je doslo do nekog shita... No uglavnom, ako sve gore ne uspije, pokusaj reinstalirati modem ponovno.
"I'm a homicidal maniac, they look just like everyone else!"
User avatar
steto
Konvencionalna
Konvencionalna
Posts: 2028
Joined: 30 Jun 2006, 10:40
Location: ur mind is my playground

Post by steto »

kako si ti jedno pametno zlo malo ! :mrgreen: :bigok: :mrgreen:


anyway, sve shto si ti predlozhila sam i ja odradila
(ko bi rek'o da imam to u sebi :DH: :DH: ) ,
pa onda dolazio jedan "majstor" da vidi shta je,
pa drugi,
pa sam 10 sati provela na telefonu sa njihovom net-podrshkom,
i tako se debilnih predloga naslushala
(chak smo doshli i do toga da kad vec to sve ne radi, i necu moc na net,
a on zavrshava za pola sata, pa taman da iskuliramo uz pic'e :evil:
go idijot do idijota)
dali mi novi modem, sve to odradili, i opet--nishta...

i onda je jedan fini dechko juche ujutro uspio da umrezhi bar ova 2 laptopa,
a ovaj glavni i dalje ne f-jonishe,
al valjda bude dobar pa to sjutra popravi...


hvala, svakako...
i izvinjavam se shto sam onim konfuznim postom
apelovala da dodatno angazhovanje vashih mozhdanih vijuga :DH: :DH:
Neka tvoje oko padne na mene u chasu kada budem dobro uvjezbana, jer niko nije svih sedam dana u nedjelji ni mudar ni lijep...
User avatar
jabooka
Klimam da vrijeme brze prode
Klimam da vrijeme brze prode
Posts: 2324
Joined: 21 Mar 2006, 19:03
Location: nigdje

Post by jabooka »

uuuuuuuuuufffffffff citajuci sve ovo pomilsim hvala bogu da kod mene nisu moguci ti problemi.

Promjeni operatera
improvizacija je moj hobi
Tigrica
botaničarka
botaničarka
Posts: 883
Joined: 17 Aug 2006, 17:14
Location: SNOVI
Contact:

Post by Tigrica »

Da, i javi u čemu je bila kvaka...
...Jedna će mandolina svirati ovu noć...
User avatar
biber
začinjena
začinjena
Posts: 244
Joined: 21 Nov 2002, 14:12
Location: Niš

Post by biber »

Ja bih da dodam iz svog iskustva nešto u slučaju da još nekog (a sigurno hoće) bude ovo zajebavalo.

Kada kompjuter ne prepoznaje neku hardversku komponentu, posebno ukoliko ta hardverska komponenata je priključena preko usb-a, znači da postoji konflikt nekih komponenti. U tom slučaju kreni redom da testiraš šta je to u konfliktu tako što ćeš isključiti skener, a utaknuti modem, pa ako neće da ga prepozna, vratiti skener, a istaknuti štampač, ili kameru, ili externi hard itd.

I, modemi koje priključujete na usb portove u 78% će vam zadavati nevolje.

I da. Googlujte ljudi. Ne postoji problem o kome se bar nije raspravljalo, a gotovo sigurno i rešilo :)
"I'm only one year old, and already living in the past."
User avatar
Aden56
peder na balkonu
peder na balkonu
Posts: 271
Joined: 16 May 2008, 18:10
Location: Zagreb

Post by Aden56 »

Imam ADSL (t-com-a), ali mene je zajebavo ISDN zbog toga jer živim sa starcima u kući na prvom katu, a baka je etaža ispod, tako da mi stari hoće da svi imamo telefon pa imamo i ISDN, no prijeći ću na stvar: Čudno je bilo to da mi je ISDN crko bez ikakvog razloga (nije grmilo, nisu bili nikakvi radovi) i na telefonu (prijenosni) mi je pisala neka poruka (nemam pojma više koja) i mislili smo da rede nešto na ulici pa da zbog toga šteka i ostavili tako dva dana. Tad smo opet probali- ista stvar. Mislili smo si "Ne opet" jer smo stalno imali probleme s tim (malo grmi i jebeni ISDN crkne!) Pa sam zvao t-com, tip mi je nabrojao barem sto mogućih uzroka pa mi je rekao da probam iskopć(č)ati ISDN iz struje i ostavit ga kojih 10 minuta i opet uključiti da se resetira... Jesmo, ali opet nije bilo rezultata i onda najedamput kužim da svijetli i druga lampica na kučištu )narančasta i zelena), probam i radilo je!!! Moram priznati da smo dobro prošli.
If you have a dream, don't wait. Act!. One of life's little rules. Got it memorized?
User avatar
biber
začinjena
začinjena
Posts: 244
Joined: 21 Nov 2002, 14:12
Location: Niš

Post by biber »

Joj, mene to podseća na situaciju sa telekomom. Ovde je telekom jedini telefonski provajder i zato sve adsl priključnice idu preko njega (bez obzira kojoj firmi kasnije plaćala danak). E sada, kada adsl 'umre', internet provajder kome plaćam me uverava da je to do telekoma, a telekom da je do provajdera. Ukoliko ne znaš nekog iz telekoma, postoji mogućnost da će te tako zajebavati dok ne otkažeš provajderu i ne kupiš paket direktno od njih. Ja sam igrom slučaja znala koga da kontaktiram te mi je problem rešen u sekundi i do sada se nije ponovio. Ispostavilo se da telekom 'isključuje' adsl vezu, po nekima namerno.
Ti ljudi, ti provajderi, umeju biti mnogo namazani. Imam utisak da ne postoji ništa što bi njih nateralo da priznaju grešku.
"I'm only one year old, and already living in the past."
Post Reply