Antonija

Popričajmo o svijetu oko nas - linkovi na vijesti.
Post Reply
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Antonija

Post by djurdja »

Mislim da smo sve, ili bar velika vecina, upoznate s nestankom Antonije Bilić. Svaki puta kad gledam i čitam vijesti, u nadi da ce se naci, suze same teku. I stoga jednostavno imam potrebu ostaviti bar jedan članak ovdje

http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/ ... 24006.html
Last edited by djurdja on 15 Jun 2011, 20:43, edited 1 time in total.
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Antonija

Post by ow »

Uzas, ne smijem ni pomisliti kako je jadnim roditeljima :patnja:
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
la pittura
penzionerka
penzionerka
Posts: 5394
Joined: 16 Feb 2011, 11:16
Location: inspiracija

Re: Antonija

Post by la pittura »

od ovakvih dogadjaja me prozima jeza, potpuno... i to traje. strasno je sto su svi bespomocni i cekaju. tesko.
led, 'lad i di-s'-cipli-na gradele
Sandra u Parizu

Re: Antonija

Post by Sandra u Parizu »

Užas i zaista čovjek osjeća jezu, ali mi nije jasno, kako djevojka može ući u prvi auto koji stane na stopiranje i otići s nepoznatom osobom samo tako...
User avatar
cocky
...
...
Posts: 5601
Joined: 02 Dec 2009, 22:40
Location: južno bojište
Contact:

Re: Antonija

Post by cocky »

ali mi nije jasno, kako djevojka može ući u prvi auto koji stane na stopiranje i otići s nepoznatom osobom samo tako...

ko kaze da je usla u prvi? :zbunj:
meni nije jasno sto je cudno u ovome :zbunj:
Ne živi se od rada, živi se od zarade.
Alka Vuica
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Antonija

Post by ow »

meni nije jasno sto je vidjelo onh cetvero ocevidaca kad je kamion iznenada promjenio boje. :ogle:
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Antonija

Post by ow »

e jebem mu mater :patnja:
i drzavama, i policijama i kome god tko je omogucio da manijak 25 godina baulja okolo i siluje koga stigne :patnja:

jadno dijete :patnja:
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Re: Antonija

Post by djurdja »

i agonija traje... prestrasno
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
User avatar
MOANA
penzionerka
penzionerka
Posts: 1152
Joined: 06 Jul 2010, 22:02
Location: negdje nigdje

Re: Antonija

Post by MOANA »

na samu pomisao da bi se to moglo desiti nedaj Bože mome ili bilo kojem drugom djetetu uhvati me strah..
Najgore od svega je to što ja mislim da govno laže. Nekako sam sve više i više uvjerena da je djevojka završila u bjelom roblju ili kao jedna od onih čiji su organi bili na prodaju.
Do sada su prošli skoro svaki pedalj i ništa nisu našli...Neznam u biti što je gore.
Živjeti sa spoznajom da ti je dijete živo, ali tko zna gdje ili mrtvo, ali ne možeš nikako doči do njenog tjela..
Za sve nas koji smo roditelji, mislim da je suvišno bilo šta pričati, osim što nam ne preostaje drugo, nego svakodnevno educirati djecu i govoriti im da se ne upuštaju u takve avanture.
ne želim da me baš svatko voli.ljubav nekih ljudi čak me i vrijeđa i umanjuje moje samopoštovanje
User avatar
lira.folira
pripravnica
pripravnica
Posts: 337
Joined: 29 Mar 2009, 15:09
Location: Južna strana mjeseca

Re: Antonija

Post by lira.folira »

I meni je sve to sumnjivo i nekako uopće ne vjerujem u tu priču o serijskom silovatelju... nekako mi se čini da je njegovo priznanje iznuđeno silom...
User avatar
trag_u_beskraju
Traktorist u duši,ženskaroš u srcu
Posts: 4365
Joined: 24 Jun 2010, 13:59
Location: Čistim snijeg, može i za pare :D

Re: Antonija

Post by trag_u_beskraju »

Općenito mi je ta cijela stvar prenapuhana. Nije da mi je žao te cure, a nije ni da mi nije žao. Puno ljudi je nestalo pa se ne priča tolko o njima i ne ispumpavaju se jezera zbog njih,onda mi nije jasno čemu takva strka oko nje. Da se meni to dogodilo proglasili bi me nakon 2 dana mrtvom ili bilo kome drugom.
Samo jednom se živi sve ostalo je reklamacija.
User avatar
lira.folira
pripravnica
pripravnica
Posts: 337
Joined: 29 Mar 2009, 15:09
Location: Južna strana mjeseca

Re: Antonija

Post by lira.folira »

Meni je jako žao cure, i ljuta sam zbog policijskog nemara, ali nisu reagirali kad je trebalo i kad se nešto moglo učiniti, sad se sve skupa pretvorilo u jedan veliki cirkus koji jako puno košta i oko kojeg se jako puno para može mažnjavati... Da ne pričam o tome da će sad poremetit ekološki mir nacionalnog parka pa će zatim morati sanirati štetu zbog toga... to će isto puno koštati...

Fuj, uvijek su mi se gadili ljudi koji zarađuju na tuđoj nesreći...
User avatar
Vulf
U VulfiCinoj koŽi
Posts: 2003
Joined: 13 Sep 2006, 11:01
Location: 00:00

Re: Antonija

Post by Vulf »

Ne kuzim se bas u te pandurske poslove ali ako su sigurni da taj ludak govori istinu onda ne znam sta drugo preostaje. Znas ono kad si u stanju da prevrnes citav stan da nadjes jebenu sitnicu i koliko si uporan da pretreses i sto puta ako si siguran da nema drugo gde da bude nego tu. Jos kad se stvarima da publicitet onda tek moraju sve da prerove inace ne bi. Koliko nestalih i??? Nista! Ovaj put je fejs odradio svoje.
Ja isto vise ludim od vesti i ishoda i sve kontam da je nece naci sigurno i da prevrnu po sto puta, ono kao ziva je i zdrava, malo sutra! I koliko u stvari izludjuje pomisao nemoci. Ono imas kintu, imas strucnjake, imas satelite, avione kamione i nistA! Zar je moguce? Zar je stvarno moguce? Ne, nego nismo bitni i nemoguce nas je sve propratiti, nemoguce je propratiti cak i ljude za kojima je raspisana poternica, one sumljive a drkaju tebe jer si prekoracio 20 na sat!
Nije ni cudo sto smo se svi zavukli u svoje chaure i svoje male svetove a opet otvoreni za sve iskrene i normalne razgovore a saosecamo, saosecamo i nista ne mozemo i naravno da smo ljuti. Nekako nam se na to svodi zivotarenje. Samo da se sklonis od ludila i cao a onda smo usamljeni jer se bojimo.i kukamo kako je sve otislo u ku*ac a eto bas zelis da si bezbrizan i ispunjen, zelis da dajes, zelis da pripadas.
I tako, na kraju se zivot svodi na trenutke ili ne daj boze na smisao? E tu si tek najebao!
E, hajde da zivimo valjda nismo svi u kurcu jbga.
User avatar
MOANA
penzionerka
penzionerka
Posts: 1152
Joined: 06 Jul 2010, 22:02
Location: negdje nigdje

Re: Antonija

Post by MOANA »

trag_u_beskraju wrote:Općenito mi je ta cijela stvar prenapuhana. Nije da mi je žao te cure, a nije ni da mi nije žao. Puno ljudi je nestalo pa se ne priča tolko o njima i ne ispumpavaju se jezera zbog njih,onda mi nije jasno čemu takva strka oko nje. Da se meni to dogodilo proglasili bi me nakon 2 dana mrtvom ili bilo kome drugom.
mislim da je svaki život jednako vrijedan...osim toga, ti ne bi znala koliko bi se ljudi uključilo u potragu za tobom (mislim glupo je uopće tako uspoređivati )..
činjenica je da je bezbroj ljudi nestalo, i da se nisu svi digli na noge ni napravili toliki strku kao ovaj puta...ali baš zato što se to dešavalo prije, vrijeme je da se prestane dešavati ubuduće.
da je moje dijete u pitanju, ne bih samo jezero ispumpvali..ali ja sam majka i moji osjećaji su drugačiji, nego osjećaji nekoga tko to nije (ne mislim te pri tome vrijeđati, još si mlada i imaš vremena za majčinstvo )...također vjerujem kad bi nestao netko od tvoje obitelji, da bi se trudila preokrenuti svaki kamen..
stoga je uopće glupo raspravljati o tome što bi bilo kad bi bilo ili zašto se to sada čini..
bol je te obitelji je vjerujem neizdrživa, kao i agonija i spoznaja da ne znaš gdje ti je dijete, sestra, nećakinja...
neka se svatko od nas pokuša samo na trenutak staviti u njihovu situaciju i vjerujem da će nas na trenutak proćeti takva jeza i takva spoznaja nemoći..
i zato se isušuju jezera, zato se traži i van naše domovine, zato se tako javnost uključila i zato se toliko novaca potrošilo...možada uzalud, možda se nikada neće pronaći ta djevojka, možda je već odavno mrtva negdje drugdje ili je u nekom bijelom roblju (što ja najviše vjerujem)...ali...zar bi samo trebalo tako dignuti ruke od nekoga i reći nema ga? kao da nikada nije ni postojao?

ne, mislim da svatko zaslužuje biti pronađen...
ne želim da me baš svatko voli.ljubav nekih ljudi čak me i vrijeđa i umanjuje moje samopoštovanje
User avatar
MOANA
penzionerka
penzionerka
Posts: 1152
Joined: 06 Jul 2010, 22:02
Location: negdje nigdje

Re: Antonija

Post by MOANA »

lira.folira wrote: , sad se sve skupa pretvorilo u jedan veliki cirkus koji jako puno košta i oko kojeg se jako puno para može mažnjavati... Da ne pričam o tome da će sad poremetit ekološki mir nacionalnog parka pa će zatim morati sanirati štetu zbog toga... to će isto puno koštati...

Fuj, uvijek su mi se gadili ljudi koji zarađuju na tuđoj nesreći...

neznam zakaj se uvijek sve svodi na nekakvu krađu, manipilaciju, zaradu...
o ekološkom miru nacionalnog parka nema smisla ni raspravljati, baš kao ni o izjavi da se to pretvorilo u veliki cirkus...
haloooo...ženo, jesi li ti prije nego što si ovo pustila na ekran pročitala kaj si napisala?

pa nije ti ovo predstava i cirkus iz balaševićevih stihova...
to je život jedne mlade osobe....

o jesus kristus... :swo: :swo:
ne želim da me baš svatko voli.ljubav nekih ljudi čak me i vrijeđa i umanjuje moje samopoštovanje
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Re: Antonija

Post by djurdja »

MOANA wrote:
trag_u_beskraju wrote:Općenito mi je ta cijela stvar prenapuhana. Nije da mi je žao te cure, a nije ni da mi nije žao. Puno ljudi je nestalo pa se ne priča tolko o njima i ne ispumpavaju se jezera zbog njih,onda mi nije jasno čemu takva strka oko nje. Da se meni to dogodilo proglasili bi me nakon 2 dana mrtvom ili bilo kome drugom.
mislim da je svaki život jednako vrijedan...osim toga, ti ne bi znala koliko bi se ljudi uključilo u potragu za tobom (mislim glupo je uopće tako uspoređivati )..
činjenica je da je bezbroj ljudi nestalo, i da se nisu svi digli na noge ni napravili toliki strku kao ovaj puta...ali baš zato što se to dešavalo prije, vrijeme je da se prestane dešavati ubuduće.
da je moje dijete u pitanju, ne bih samo jezero ispumpvali..ali ja sam majka i moji osjećaji su drugačiji, nego osjećaji nekoga tko to nije (ne mislim te pri tome vrijeđati, još si mlada i imaš vremena za majčinstvo )...također vjerujem kad bi nestao netko od tvoje obitelji, da bi se trudila preokrenuti svaki kamen..
stoga je uopće glupo raspravljati o tome što bi bilo kad bi bilo ili zašto se to sada čini..
bol je te obitelji je vjerujem neizdrživa, kao i agonija i spoznaja da ne znaš gdje ti je dijete, sestra, nećakinja...
neka se svatko od nas pokuša samo na trenutak staviti u njihovu situaciju i vjerujem da će nas na trenutak proćeti takva jeza i takva spoznaja nemoći..
i zato se isušuju jezera, zato se traži i van naše domovine, zato se tako javnost uključila i zato se toliko novaca potrošilo...možada uzalud, možda se nikada neće pronaći ta djevojka, možda je već odavno mrtva negdje drugdje ili je u nekom bijelom roblju (što ja najviše vjerujem)...ali...zar bi samo trebalo tako dignuti ruke od nekoga i reći nema ga? kao da nikada nije ni postojao?

ne, mislim da svatko zaslužuje biti pronađen...
potpisujem u potpunosti i smatram da bol i agoniju koju prolaze mnoge obitelji nestalih ne mozemo niti pojmiti. ne znati sto je s tvojim najmilijim, ne znati gdje je, pa i ako se zna da nije više među zivima (tu sada ne govorim samo o Antoniji), a nemati pravo mjesto gdje zapaliti svijeću... bol je koja traje i koju znaju samo obitelji nestalih i daleko je od dusevnog mira.
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
User avatar
lira.folira
pripravnica
pripravnica
Posts: 337
Joined: 29 Mar 2009, 15:09
Location: Južna strana mjeseca

Re: Antonija

Post by lira.folira »

Ok, bila sam malo preoštra, to mi je mana... Žao mi je cure, stvarno suosjećam s porodicom, ne znam kako bi meni bilo da se to desi nekom od mojih najmilijih, no mogu pretpostaviti... To je strašno i ništa ne može umanjiti strahotu toga što se desilo...

Htjela sam samo ukazati na to da nisu reagirali pravovremeno, jer kod nestanaka je svaki novi dan manja mogućnost pronalaska.... Tek nakon prevelikog angažiranja porodice i javnosti sjetili se i oni...

A o manipulacijama i materijalnom neću više, jer se sve što se dešava bilo gdje na svijetu na kraju svede upravo na to, a pomoć koja stigne ljudima kojima bi trebala uvijek je uglavnom samo od isto tako siromašnih i nesretnih ljudi... To je žalosna istina o svijetu u kojem živimo...

Mislim jednako kao i Djurdja, svaki je život jednako vrijedan i svakom životu treba pokloniti punu pažnju kako bi ga se spasilo... ako će tako biti u budućnosti, (u što sumnjam) znači da se ipak nešto promijenilo...
User avatar
daleka
penzionerka
penzionerka
Posts: 2965
Joined: 20 Aug 2012, 13:27
Location: udaljena

Re: Antonija

Post by daleka »

Mjesto gdje je tijelo, najvjerojatnije Antonije Bilić, nađeno izuzetno je blizu odmorištu Modruš, na kojem je Paravinja viđen nakon nestanka 17-godišnjakinje u lipnju prošle godine i koje su policijski stražitelji tada pomno pregledali. Upravo je oko Modruša posljednji put zabilježen i signal Antonijinog mobitela. Odvjetnik Obitelji Bilić, Vinko Ljubičić za toportal kaže, kako je apsolutno riječ o propustu u istrazi

http://www.tportal.hr/vijesti/crnakroni ... nijom.html

Nemam riječi :(( :((
Da odustanem ?!
Ne !!! Ne stoji mi !!!
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Antonija

Post by Dodir_Svile »

Ili to nije ona ili su krim tehnicari fakat bili retardirani. Either way, meni je zanimljivo pratiti rasplet.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: Antonija

Post by laura »

Ipak se radi o kostima, pa ako i nije ona, postoji velika vjerojatnost da je ta osoba tu bila u vrijeme pretraživanja terena, svakako nije tu od prije 2 mjeseca.
Koja je to sada ponovno agonija za obitelj
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Antonija

Post by Dodir_Svile »

Pa i ne mora bit. Ona je nestala prije nekih godinu i po, a za tijelo na zraku je to dovoljno da se razgrade meka tkiva. Mozda je ostala koja hrskavica i tetiva, kosa (mislim da je spomenuta kosa u nekom clanku), ali meka tkiva su mogla strunuti bez problema.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: Antonija

Post by laura »

E pa to sam se pitala, čekala sam tvoj komentar, ipak znaš više.
Da, spomenuli su kosu ali to nije službeno tako da može biti plod nečije mašte, a često takvi plodovi mašte budu objavljeni u medijima.
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Antonija

Post by Dodir_Svile »

Ako je taj leš bio tamo dok su oni to pretrazivali, ili ako nisu pretrazili taj dio (dok su ovamo isusivali mora i jezera), onda tu nekoga fakat treba sankcionirati. Jebate, sta su mislili? Da je neko prilegao da odspava malo, pa ga nece dirat? :idiot:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
daleka
penzionerka
penzionerka
Posts: 2965
Joined: 20 Aug 2012, 13:27
Location: udaljena

Re: Antonija

Post by daleka »

Ne bih željela nikoga osuđivati , jer se ne kužim u to. Znam o tome toliko koliko vidim na tv-u. Ali ipak mi nije logično da nisu pretražili taj dio. I da to nazivaju propustom imam osjećaj onako usputno slježući ramenima. To me užasno ljuti i frustrira. Tim više što su proveli opsežnu potragu, isužili jezeri, prateražili sve, a na možebitno najbitnije mjesto nisu se ni osvrnuli.
Da odustanem ?!
Ne !!! Ne stoji mi !!!
User avatar
daleka
penzionerka
penzionerka
Posts: 2965
Joined: 20 Aug 2012, 13:27
Location: udaljena

Re: Antonija

Post by daleka »

Pet minuta za obitelj Bilić

Dakle, ovako je to sinoć bilo u Hrvatskoj. Od Zagreba preko Karlovca pa do Drniša i Bilica.

Županijsko državno odvjetništvo u Karlovcu za 20 sati saziva novinsku konferenciju na kojoj će znanstvenici sa Zavoda za sudsku medicinu u Zagrebu objaviti službene rezultate DNK analize posmrtnih ostataka za koje se sumnja da pripadaju Antoniji Bilić.

Televizijama dopuštaju izravan prijenos presice.

U 19 sati iz dva pouzdana i neovisna izvora već imamo potvrdu da je doista riječ o nesretnoj Antoniji.

Sav ljudski razum i osjećaj za obiteljsku tragediju i vjeru u mjeru pristojnosti državnih institucija nalagao nam je da možemo biti sigurni kako je u tom trenutku i obitelj Bilić već upoznata sa rezultatima obdukcije. Kako im je neki lokalni ili državni činovnik ili policajac nakon 550 dana nezamislive neizvjesnosti konačno pokucao na vrata i uz izraze najiskrenije sućuti prenio vijest iz Zagreba. Ili ako se već nekom od njih nije dalo po kišnom vremenu okaljati cipele na blatnjavom putu do zaseoka Bilice u okolici Drniša, čvrsto smo vjerovali da im je barem zazvonio telefon. Ili njihovu obiteljskom odvjetniku.

No jedna kolegica s mnogo više iskustva i s mnogo manje vjere u pristojnost državnih institucija upozorava da ipak provjerimo je li obitelj obaviještena.

Zovemo obiteljskog odvjetnika. Odgovor je niječan. Obitelj još nema nikakvu službenu obavijest. Nije ju bilo ni u 19 i 30. Kolege mi u studio javljaju da ni u 19. 45 u Bilicima još ne znaju ništa.

Sjedim u studiju, čitam najavu za zagrebačku gradsku skupštinu, gdje blesani glume engleske lordove, a u sebi se tresem od hrvatske sramote da će tri sata nakon što su bili završeni rezultati uzoraka kosti i zuba tragična vijest u Drniš, selo Kričke, zaseok Bilice prvo doći preko televizijskih ekrana i internet portala.

Obitelj je tek u 19.55 doznala da kosti pronađene kraj nekog smetlišta u blizini Modruša konačno i nepovratno pripadaju njihovoj kćeri i sestri. Pet minuta uoči televizijskog prijenosa za cijelu naciju.

Pet minuta obitelj Bilić je dobila da se sabere. Pet minuta prednosti pred svima ostalima. Nakon godinu i pol dana nade i beznađa, straha i iščekivanja dobili su pet minuta da se pomire sa onih '99,9999999999 posto'. Dobili su pet minuta u koje je moralo stati svih proteklih 550 dana.

Pet minuta, jedva dovoljno da spustite slušalicu, odete do kuhinje i popijete čašu vode. I sjednete pred televizor te pogledate dodatno, stručno obrazloženje o analizi 'genomske DNA te o usporedbi genotipova kojom se došlo do zaključka kako je pronađena osoba kći Milke i Mile Bilića...'

Ali ako pitate institucije, više nego dovoljno. Jer Vlada je jučer donijela Protokol o ponašanju u slučaju nasilja. Nisam ga još stigao pročitati. Ali siguran sam da je negdje u njemu zapisano da je 'dovoljno da se obitelji žrtve nasilja tragične vijesti priopće pet minuta uoči sazivanja novinske konferencije na kojoj ćemo demonstrirati kako institucije rade svoj posao.
'


Napisao je to Zoran Šprajc u svome današnjem blogu


A j ono što bih nadodala je da me je stid što živim u takvoj državi i stid me je što me štiti takva policija i
što mi državom vladaju takvi ljudi. I stid me je što je nestalo čovječnosti. I eto sada se ja zbog svih onih koji
su napravili krivo crvenim. I stid me je zbog njih. :patnja: :((
Da odustanem ?!
Ne !!! Ne stoji mi !!!
Post Reply