Trogodišnjaka napustili roditelji jer je HIV pozitivan

Popričajmo o svijetu oko nas - linkovi na vijesti.
Post Reply
User avatar
cocky
...
...
Posts: 5601
Joined: 02 Dec 2009, 22:40
Location: južno bojište
Contact:

Trogodišnjaka napustili roditelji jer je HIV pozitivan

Post by cocky »

http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/99 ... tivan.html" onclick="window.open(this.href);return false;

prvo je zarazio ženu, onda oboje nisu spriječili da dijete bude hiv pozitivno, da bi ga na kraju napustili :patnja: .
šteta ih je ne ubit
Ne živi se od rada, živi se od zarade.
Alka Vuica
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Re: Trogodišnjaka napustili roditelji jer je HIV pozitivan

Post by fireandice »

cocky wrote: šteta ih je ne ubit
Kako su meni glupi komentari ovog tipa.

Pitanje je u kakvim socijalno-ekonomskim uslovima žive roditelji i kakvog su zdravstvenog stanja s obzirom da su i sami inficirani. Nisu ga bacili na smetljište zaboga, već prepustili ustanovi koja je očigledno sposobnija voditi brigu o djetetu.
User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Re: Trogodišnjaka napustili roditelji jer je HIV pozitivan

Post by Bubble »

Cocky je reagirala tako vjerovatno jer pise da su ga napustili.Ima puno roditelja koji ne mogu uzdrzavati svoju djecu iz raznih razloga i

daju ih u domove ali ih ne napustaju nego ih i dalje posjecuju.A u ovom slucaju pise "u međuvremenu roditeljima oduzeta sva prava na

K. M.-a zbog zanemarivanja djeteta"....ne oduzima se skrbnistvo nad djecom tako lako i bez razloga.
Sada znam i čemu služi zdjela!
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Re: Trogodišnjaka napustili roditelji jer je HIV pozitivan

Post by fireandice »

Šta si joj ti, drveni advokat?
User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Re: Trogodišnjaka napustili roditelji jer je HIV pozitivan

Post by Bubble »

Nisam :lol:

:peace:
Sada znam i čemu služi zdjela!
User avatar
cocky
...
...
Posts: 5601
Joined: 02 Dec 2009, 22:40
Location: južno bojište
Contact:

Re: Trogodišnjaka napustili roditelji jer je HIV pozitivan

Post by cocky »

fireandice wrote:
cocky wrote: šteta ih je ne ubit
Kako su meni glupi komentari ovog tipa.

Pitanje je u kakvim socijalno-ekonomskim uslovima žive roditelji i kakvog su zdravstvenog stanja s obzirom da su i sami inficirani. Nisu ga bacili na smetljište zaboga, već prepustili ustanovi koja je očigledno sposobnija voditi brigu o djetetu.
Kako su meni glupe korisnice koje misle da su moji komentari glupi :hihi:

ma zajebavam se ;) .
možda nisam objasnila zašto sam ovo napisala, ali meni se čini da ti nisi ni pročitala članak.

mislim da je on unajmanju ruku zbog svoje neodgovornosti prvo zarazio ženu, preko nje i svoje dijete, koje su mogli spasiti od zaraze da su bili iti malo odgovorniji. i sad bi ja trebala tražit neko opravdanje u socijalno-ekonomskim uslovima za nekog ko je ugrozio život žene i djeteta :zbunj:

a "šteta ih je ne ubit", to je bilo čisto u prenesenom značenju, znaš ;) . htjela sam dočarat emociju koju je u meni izazvao taj članak u kojemu je nevina žrtva dijete.

ja sam instinktivno osudila roditelje, a ti si instinktivno stala u njihovu obranu
Ne živi se od rada, živi se od zarade.
Alka Vuica
User avatar
cocky
...
...
Posts: 5601
Joined: 02 Dec 2009, 22:40
Location: južno bojište
Contact:

Re: Trogodišnjaka napustili roditelji jer je HIV pozitivan

Post by cocky »

fireandice wrote:Šta si joj ti, drveni advokat?
:lol: :lol: :lol:
Ne živi se od rada, živi se od zarade.
Alka Vuica
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Re: Trogodišnjaka napustili roditelji jer je HIV pozitivan

Post by fireandice »

cocky wrote:
fireandice wrote:
cocky wrote: šteta ih je ne ubit
Kako su meni glupi komentari ovog tipa.

Pitanje je u kakvim socijalno-ekonomskim uslovima žive roditelji i kakvog su zdravstvenog stanja s obzirom da su i sami inficirani. Nisu ga bacili na smetljište zaboga, već prepustili ustanovi koja je očigledno sposobnija voditi brigu o djetetu.
Kako su meni glupe korisnice koje misle da su moji komentari glupi :hihi:

ma zajebavam se ;) .
možda nisam objasnila zašto sam ovo napisala, ali meni se čini da ti nisi ni pročitala članak.

mislim da je on unajmanju ruku zbog svoje neodgovornosti prvo zarazio ženu, preko nje i svoje dijete, koje su mogli spasiti od zaraze da su bili iti malo odgovorniji. i sad bi ja trebala tražit neko opravdanje u socijalno-ekonomskim uslovima za nekog ko je ugrozio život žene i djeteta :zbunj:

a "šteta ih je ne ubit", to je bilo čisto u prenesenom značenju, znaš ;) . htjela sam dočarat emociju koju je u meni izazvao taj članak u kojemu je nevina žrtva dijete.

ja sam instinktivno osudila roditelje, a ti si instinktivno stala u njihovu obranu
Ma ok je, ti reaguješ kako reaguješ, ja napišem šta mislim o tome i to je sve (lijepo sam navela meni glupi). Znam da je u prenešenom značenju, ne moraš pojašnjavati, ali je meni glupa tolika ostrašćenost nad jednim senzacionalistički napisanim člankom žute štampe, bila u pitanju konkretno ti i tvoj komenter, neko peti ili deseti.
Ne kapiram toliki smijeh oko drvenog advokata, možda sam potrefila neku internu foru, ali evo vidi Cyber Sestrica da ti možeš i sama odgovoriti, ne mora odmah potrčati da te brani ispraznom pričom.

A ja ću tebi pojasniti da sam mislila na ostavljanje djeteta na brigu domu, kad sam navela socijalno-ekonomske uslove i zdravstveno stanje ("Trogodišnjaka napustili roditelji jer je HIV+" glasi tema koliko ja vidim), a ne na zaražavanje. Neki ljudi nisu u stanju voditi računa o svojoj djeci i sasvim je u redu da ona budu povjerena na čuvanje u odgovarajuće ustanove, sa adekvatno obučenim osobljem.
Nemam ja njih šta da branim ni instiktivno ni kako drugo, samo napominjem da ne znamo zašto su oni konkretno ostavili dijete. Isto tako ne znamo ni na koji način su roditelji zaraženi, kao ni kad su uopšte saznali da su zaraženi, da li je otac znao da je HIV+ prije nego što je zarazo majku, da li su uopšte znali da su HIV+ prije nego što je majka ostala trudna, ne znamo zašto je konkretno otac ostavio majku, ne znamo u kakvim uslovima majka živi i da li ima materijalnih mogućnosti brinuti o djetetu, ne znamo da li je već oboljela od side...
Ne prenosi se hiv virus samo zbog neodgovornosti, a da li je to ovdje u pitanju ili ne ne znamo.
Nemam šta da ih branim, ali neću ni da osuđujem ljude o čijoj sudbini ne znam ništa. Navela sam već "pitanje je".
Nadam se da sam ovaj put bila dovoljno jasna.
User avatar
cocky
...
...
Posts: 5601
Joined: 02 Dec 2009, 22:40
Location: južno bojište
Contact:

Re: Trogodišnjaka napustili roditelji jer je HIV pozitivan

Post by cocky »

Ne kapiram toliki smijeh oko drvenog advokata, možda sam potrefila neku internu foru, ali evo vidi Cyber Sestrica da ti možeš i sama odgovoriti, ne mora odmah potrčati da te brani ispraznom pričom.
za C sestricu ne znam, ali meni je smiješan taj izraz (nisam ga prije čula), a i smiješno mi je kako si joj lijepo rekla :lol: .
i preslatko mi je ovo da mi je Buble Cyber sestrica. e, baš si britka na jeziku ;)
Nadam se da sam ovaj put bila dovoljno jasna.
pa i prvi put si bila sasvim jasna :zbunj:
Ne živi se od rada, živi se od zarade.
Alka Vuica
User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Re: Trogodišnjaka napustili roditelji jer je HIV pozitivan

Post by Bubble »

Bila si jasna fireandice...nisam stala u niciju stranu niti sam iciji advokat samo mi je bila jasna od cocky reakcija

koju sam ja shvatila bas onako kako ju je cocky kasnije i objasnila zato sam to i napisala.Dok mi je tvoja reakcija na to bila bzvz a

pogotovo ovakvi "epiteti" koje dajes ljudima "cyber sestrica".Ak smo vec kod price tvoja prica je meni skroz isprazna :tadam:
Sada znam i čemu služi zdjela!
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Re: Trogodišnjaka napustili roditelji jer je HIV pozitivan

Post by fireandice »

cocky wrote:
Nadam se da sam ovaj put bila dovoljno jasna.
pa i prvi put si bila sasvim jasna :zbunj:
Pa ja sam i mislila da sam bila jasna kad ono dobih promašaj
cocky wrote: ...meni se čini da ti nisi ni pročitala članak
mislim da je on unajmanju ruku zbog svoje neodgovornosti prvo zarazio ženu, preko nje i svoje dijete, koje su mogli spasiti od zaraze da su bili iti malo odgovorniji. i sad bi ja trebala tražit neko opravdanje u socijalno-ekonomskim uslovima za nekog ko je ugrozio život žene i djeteta :zbunj:

ja sam instinktivno osudila roditelje, a ti si instinktivno stala u njihovu obranu
No, mislim da sam u svom prethodnom postu napisala što sam imala na ovu temu i da smo razjasnile.

Bubble, ok je, može moja reakcija nekome biti bezveze, a i priča isprazna, ne pogađa to mene bitno ;)
User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Re: Trogodišnjaka napustili roditelji jer je HIV pozitivan

Post by Bubble »

Kad smo vec kod takvih tema meni je OVO puno gore...kod nas barem postoje ustanove za zbrinjavanje takve djece
Sada znam i čemu služi zdjela!
Gradisca
penzionerka
penzionerka
Posts: 3773
Joined: 12 Mar 2009, 14:38

Re: Trogodišnjaka napustili roditelji jer je HIV pozitivan

Post by Gradisca »

Jadna djeca.
Bésame, bésame mucho
Como si fuera esta noche
La última vez
User avatar
beri
Prvi glas Balconna
Prvi glas Balconna
Posts: 49
Joined: 07 Sep 2003, 21:51

Re: Trogodišnjaka napustili roditelji jer je HIV pozitivan

Post by beri »

Moram priznat da sam naprosto zadivljena humanoscu roditelja a bogami i blize rodbine.

Ipak su ga samo ostavili a vis vraga mogli su ga i zatuc!
Vilo moja...ti si moj san..ti si moj san
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Re: Trogodišnjaka napustili roditelji jer je HIV pozitivan

Post by fireandice »

beri wrote:Moram priznat da sam naprosto zadivljena humanoscu roditelja a bogami i blize rodbine.

Ipak su ga samo ostavili a vis vraga mogli su ga i zatuc!
A ti si, mogu misliti, sasvim dovoljno upoznata o njima, okolnostima, te uzročno-posljedičnim slijedom koji je doveo do ostavljanja dječaka na brigu domu, pa da im se možeš "diviti".

Kako samo žuta štampa djeluje na ljude, nije ni čudo što cvjeta.
User avatar
cocky
...
...
Posts: 5601
Joined: 02 Dec 2009, 22:40
Location: južno bojište
Contact:

Re: Trogodišnjaka napustili roditelji jer je HIV pozitivan

Post by cocky »

fireandice wrote:
beri wrote:Moram priznat da sam naprosto zadivljena humanoscu roditelja a bogami i blize rodbine.

Ipak su ga samo ostavili a vis vraga mogli su ga i zatuc!
A ti si, mogu misliti, sasvim dovoljno upoznata o njima, okolnostima, te uzročno-posljedičnim slijedom koji je doveo do ostavljanja dječaka na brigu domu, pa da im se možeš "diviti".

Kako samo žuta štampa djeluje na ljude, nije ni čudo što cvjeta.
ovaj nastup mi već pomalo djeluje kao "profesionalna deformacija".
još samo trebamo otkrit profesiju ;)

ispričavam se na offu
Ne živi se od rada, živi se od zarade.
Alka Vuica
Post Reply