Dostatna ili pravedna kazna

Popričajmo o svijetu oko nas - linkovi na vijesti.
Post Reply
Gradisca
penzionerka
penzionerka
Posts: 3773
Joined: 12 Mar 2009, 14:38

Dostatna ili pravedna kazna

Post by Gradisca »

... za Fritzla i njegove zločine mi trenutno okupiraju misli.
Uvijek sam bila protiv kamenovanja i smrtne kazne, ali mi danas crne misli lebde oko glave.
Da li bi bila samo dovoljna "humana" smrtna kazna , tipa vješanje, el. stolica, injekcije ... Iako sam protiv smrtne kazne, nekako mi se sve to čini blagim kaznama.

Kazna kamenovanjem ... zakopati ga do vrata i dati rulji da ga kamenuju?
Zakopati ga do vrata pored nekog mravinjaka i zaliti medom po glavi i vratu?
Zakovati ga na neke stijene i pustiti zvijerima?
Užasno je to što mi sve to prolazi kroz glavu a ne razmišljam inače tako.

Što biste vi učinile da možete odrediti kaznu, ali i da budete na miru sa svojom odlukom i savješću? Jer ove kazne koje sam predložila su isto zvjerske...da...znam, ...zvjerske kao i zločini koje je on počinio, činio kroz toliko godina. Da li bi ipak izabrale tako tešku kaznu i pokazale svim budućim monstrumima da nam ništa ljudsko nije strano ali da moramo i možemo postaviti granice između onog ljudskog, punog duše i onog bestijalnog u nama ?
Jednostavno kao opomenu.

Evo upravo sam pročitalavijest : SANKT PÖLTEN - Austrijski monstrum Josef Fritzl proglašen je krivim po svim točkama optužnice. Sud ga je osudio na doživotnu kaznu zatvora zbog silovanja i držanja u ropstvu kćeri Elisabeth te ubojstvo njihova zajedničkog djeteta. Ostatak života provest će u zatvoru za psihički poremećene osobe.

Još će ga med. sestre kupati i češkati oko jajca.
User avatar
zenia
lezbača de lux
lezbača de lux
Posts: 3687
Joined: 02 Nov 2007, 19:08
Location: zabreg

Post by zenia »

Smrtna kazna za silovanje nije dostatna..
Kad bi ih bar mogli natjerati da prođe isto,
psihički ih potpuno slomiti, natjerati ih da se požele ubiti,
a onda im to ne dati..
Kad bih mu mogla priuštiti poniženje i bol koji prolazi silovana osoba,
bez imalo grižnje savjesti bih mu to učinila...
Da li se spuštam na njegovu razinu? Da i ne bi mi bilo žao...
"...primećuješ da izbegavam izraz kremiran, koji je stran našem lepom jeziku, jer mene će spaliti, a ne umutiti u krem...."
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

Ma umrit ce on za par godina , iako tesko da moze ijedna kazna bit dovoljna za sve ono sta je radio :|
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
zujalica
penzionerka
penzionerka
Posts: 4726
Joined: 11 Jul 2006, 00:09
Location: Na rubu pameti

Post by zujalica »

Prolazi me jeza i na samu pomisao da će živjeti još tih par godina..a kako li je tek njegovim žrtvama?

Pitanje bi mogli postaviti i ovako...

Trebaju li ostati na životu psihički poremećene osobe ili ih vječno uspavati?
Svaka je ljubav ista,osim one prave....
User avatar
Andain
.
.
Posts: 2672
Joined: 11 Dec 2008, 13:19
Location: Zg

Post by Andain »

Zbrisala ga s lica zemlje i prepustila nekim drugim silama da mu odrede pravednu kaznu.
''Reason is not automatic. Those who deny it cannot be conquered by it. Do not count on them. Leave them alone.'' Ayn Rand
User avatar
zenia
lezbača de lux
lezbača de lux
Posts: 3687
Joined: 02 Nov 2007, 19:08
Location: zabreg

Post by zenia »

nema brisanja... ta govna trebaju željeti smrt...
"...primećuješ da izbegavam izraz kremiran, koji je stran našem lepom jeziku, jer mene će spaliti, a ne umutiti u krem...."
User avatar
seagull
leteći punoglavac
leteći punoglavac
Posts: 1703
Joined: 08 Apr 2007, 23:07

Post by seagull »

smrt uopce nije kazna za takve bolesnike
"iluzija je prosvjetljenje;
prosvjetljenje je iluzija"
Gradisca
penzionerka
penzionerka
Posts: 3773
Joined: 12 Mar 2009, 14:38

Post by Gradisca »

Da.
Smrt za njih zaista nije kazna. Treba ih održavati u životu. U istim uvjetima pod kojim su držali svoje žrtve.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

seagull wrote:smrt uopce nije kazna za takve bolesnike
Muči me pitanje, šta se ljudima dogodi u glavi kad se odluče ponašati na jedan takav monstruozan način i jel to uopće stvar odluke, i di im je savjest, na koji način razmišljaju i šta uopće misle kad postupaju tako kako postupaju... O čemu se tu radi, koji su uzroci... I koji ku*ac te požrtvovne žene i majke koje s takvima žive ne reagiraju nego se samo znaju pravdati kako one jadne nisu ništa znale... Ma neee, naravno da nisu... Fuuuuuuuuj
User avatar
zujalica
penzionerka
penzionerka
Posts: 4726
Joined: 11 Jul 2006, 00:09
Location: Na rubu pameti

Post by zujalica »

Ali,šta je sa majkom?Nemoguće da nije znala,što kaže Lea,naravno da jeste.
Zar neće biti nikakve kazne za nju,zar se ne može dokazati da je mogla čuti zvukove?
Snosi istu odgovornost kao i on.
Svaka je ljubav ista,osim one prave....
User avatar
vriskica
pripravnica
pripravnica
Posts: 306
Joined: 26 Oct 2008, 20:12
Location: ...nit sam tamo nit sam amo...

Post by vriskica »

...kako je moguće da nitko,nikad nije to primjetio...naravno da ta žena koju ja nikako ne mogu zazvati majkom je znala za sve...njezina odgovornost je jednako jaka u svemu tome...
...evo jutros čitam još jedan Fritzl iz Kolumbije ...samo nek bude i zadnji...
"Kasno je, sjećanja, uzalud se javljate, beskorisne su vaše nemoćne utjehe i podsjećanja na ono što je moglo da bude, jer što nije bilo, nije ni moglo da bude. A uvijek izgleda lijepo ono što se nije ostvarilo."
User avatar
zenia
lezbača de lux
lezbača de lux
Posts: 3687
Joined: 02 Nov 2007, 19:08
Location: zabreg

Post by zenia »

nije ni prvi ni zadnji..
ljudi su zadnje smeće, ima ih na sve strane...
"...primećuješ da izbegavam izraz kremiran, koji je stran našem lepom jeziku, jer mene će spaliti, a ne umutiti u krem...."
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

zenia wrote:nije ni prvi ni zadnji..
ljudi su zadnje smeće, ima ih na sve strane...
da, ljudi su zadnje smeće... strašno je iti pomisliti da bi netko to napravio pogotovo vlastitom djetetu, a kamoli kad se to zbilja dogodi kao u ovom slučaju... najgore od svega je činjenica da će ta jadna djeca biti sasvim izgubljena i dezorjentirana spoznajom da im je jedan nasilnik i psihopat otac, a i djed... prejezivo... i kako vratiti 25 izgubljenih godina... kako nekoga resocijalizirati nakon zatočeništva i nehumanih uvjeta... i kako izgraditi povjerenje kod te djece u druge ljude... ovdje će psiholozi morati opravdati svoju struku, jer ovo je nezavidan slučaj... osobno nemam pojma šta bi i kako napravila da imam priliku pomoći...
User avatar
piz_darija
Pizda_rija
Pizda_rija
Posts: 1997
Joined: 11 Aug 2006, 12:24
Location: s kraja svijeta, tamo gdje se pada...

Post by piz_darija »

za ovakve stvari ne postoji kazna, ali iz ovoga možemo puno da naučimo...
naravno da je majka znala, naravno da su još neki bliski ljudi znali, pa čak i komšije...
takve stvari ne mogu i ne smiju biti neprimjećene...
Image
User avatar
no_wonder
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 26
Joined: 05 Jul 2007, 21:01
Location: Rijeka

Post by no_wonder »

Lea25 wrote:
zenia wrote:nije ni prvi ni zadnji..
ljudi su zadnje smeće, ima ih na sve strane...
da, ljudi su zadnje smeće... strašno je iti pomisliti da bi netko to napravio pogotovo vlastitom djetetu, a kamoli kad se to zbilja dogodi kao u ovom slučaju... najgore od svega je činjenica da će ta jadna djeca biti sasvim izgubljena i dezorjentirana spoznajom da im je jedan nasilnik i psihopat otac, a i djed... prejezivo... i kako vratiti 25 izgubljenih godina... kako nekoga resocijalizirati nakon zatočeništva i nehumanih uvjeta... i kako izgraditi povjerenje kod te djece u druge ljude... ovdje će psiholozi morati opravdati svoju struku, jer ovo je nezavidan slučaj... osobno nemam pojma šta bi i kako napravila da imam priliku pomoći...
Slažem se. Što se tiče njega mislim da tu nema šta učiniti. Nema primjerene kazne koja bi s jedne strane utjecala na njega jer on nikada neće shvatiti bez obzira što mu učinili a s druge strane ta kazna, bilo koja kazna ne može i neće zastrašiti niti imati bilo kakvu ulogu prevencije na luđake i psihopate poput njega. Uvijek će se naći takav baš kao onog što su našli u Italiji.

Što se tiče inače zatvora ili bilo kojeg drugog kažnjavanja, čini se kako je to nažalost jedino što imamo i znamo upotrijebiti protiv takvih ljudi a kažem nažalost jer su istraživanja kriminalista pokazala da zatvor pa i sama smrtna kazna kao takvi nemaju toliko zastrašujuću ulogu kakvu mislimo da ima jer su nam zatvori pretrpani a ogroman je broj recidivista, tj. onih koji i nakon odslužene kazne ponovno počine zločin i to bez obzira na samu dužinu trajanja zatvora a u SAD-u bez obzira i na smrtnu kaznu jer je ogroman broj ubojica, silovatelja i raznoraznih psihopata a najgore od svega i po meni najveći problem - organizirani kriminal.
User avatar
Modesty Blaise
penzionerka
penzionerka
Posts: 2294
Joined: 21 Dec 2008, 13:59
Location: 43°33' N, 16°27' E
Contact:

Post by Modesty Blaise »

Meni dobra opcija zvuči koktel koji će se sastojat od trostruke kazne.

1. Kemijska kastracija
2. Žig na čelu na kojem piše "Pedofile"
3. Nekakva narukvica s nekim čipom koju ne može skinut a koja alarmira dežurnu policijsku postaju kad god on napravi iole sumnjiv ili agresivan pokret.

I stup srama ne bi bio loš. Onako, jednom mjesečno stup srama.

Gamad jedna.
"Do what you will, this world's a fiction and is made up of contradiction." (William Blake) Image
Post Reply