levoruki...

Popričajmo o svijetu oko nas - linkovi na vijesti.
Post Reply
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

levoruki...

Post by Jelena-E »

Evo danas procitah u novinama da je 1976 13.avgust ustanovljen kao medjunarodni dan levorukih ljudi, pa ja eto pozeleh da im cestitam taj dan.

kojom rukom vi pisete I da li ste se nekada susreli sa nekim poteskocama bas zbog cinjenice da pisete levom rukom?

Ja sam na pr morala da naucim da otvaram konzerve desnom rukom jer su oni mali otvaraci za konzerve dizajnirani za desnjake. Takodje sam kao mala imala neku kasicicu koja je bila malo zakrivljena kako bi desnoruka deca lakse naucila sama da jedu a ja sam tvrdoglavo jela bas tom kasikom I ako se sve prosipalo :hihi:
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: levoruki...

Post by laura »

Znači Jele to je krenulo još od malih nogu :hihi:

Zapravo su mi uvijek bile interesantne ljevoruke osobe, voljela sam promatrati kako pišu :cer:
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
Mrs Dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 1534
Joined: 08 Dec 2012, 00:01

Re: levoruki...

Post by Mrs Dalloway »

Ljevoruka sam, ali učiteljica mi nije dozvoljavala da pišem lijevom rukom i baš sam se namučila da naučim pisati desnom. Dugo sam mogla pisati s obje ruke podjednako. Vremenom lijeva ruka mi je ispala iz funkcije kada je riječ o pisanju. Dakle, pišem desnom, a sve ostalo radim lijevom, lijeva mi je spretnija i jača. I lijeva noga mi je nekako "bolja" :laugh:
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: levoruki...

Post by Jelena-E »

laura wrote:Znači Jele to je krenulo još od malih nogu :hihi:

Zapravo su mi uvijek bile interesantne ljevoruke osobe, voljela sam promatrati kako pišu :cer:
Mislim da ovo nije dan za zezanje levorukih osoba nego za postovanje :hihihi:
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: levoruki...

Post by laura »

Jelena-E wrote:
laura wrote:Znači Jele to je krenulo još od malih nogu :hihi:

Zapravo su mi uvijek bile interesantne ljevoruke osobe, voljela sam promatrati kako pišu :cer:
Mislim da ovo nije dan za zezanje levorukih osoba nego za postovanje :hihihi:
Ma tko je tebe zezao da ga odmah :marti:

:naklon:
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: levoruki...

Post by Instinct »

Ja sam debil što se lijeve ruke tiče. Jedva vilicu držim kad jedem. O pisanju neću ni pomišljati. Ako se i odlučim pokušati pisati lijevom rukom zašaram i sebe i sve oko sebe. :idiot:

Ali me zato desna služi perfektno.

:instinct:
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
Post Reply