Patološko laganje!

Kutak za offtopic trenutak
Post Reply
mistake
pripravnica
pripravnica
Posts: 451
Joined: 29 Mar 2013, 21:54

Patološko laganje!

Post by mistake »

Ne znam da li ovdje pokušavam naći savjet ili jednostavno koristim priliku da istresem akumuliranu frustraciju, može biti oboje u pitanju. Dakle, problem koji imam je sljedeći - cimer je prije nekoliko mjeseci našao djevojku, koja se vrlo brzo uselila u zajednički stan. Na početku je sve funkcionisalo manje više kako treba i onda se počinju javljati razne, nimalo zavidne situacije poput: nestajanja stvari (ništa skupo, sitnice su u pitanju, krema, šampon, nešto iz friza i sl.) - na reakciju mene i ostalih stanara ona okreće stvar protiv nas i tvrdi da nestaju njene stvari - svaki dan nešto drugo; laži - sve informacije koje je dala o sebi, izuzev imena su se ispostavile kao netačne, od godišta, škole koju je završila, poslova koje je do sada radila; kreiranje teorije zavjere - tvrdnje da su svi protiv nje, da je konstantno napadamo (kad cimer nije kod kuće), te da je kinjimo i maltretiramo na različite načine - iako je u suštini niko i ne govori sa njom osim u situacijama kada je to nemoguće izbjeći. Šta uraditi? :mislim:
“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
User avatar
Jelena-E
Cuisine ala Jela
Posts: 4458
Joined: 02 Aug 2010, 04:33

Re: Patološko laganje!

Post by Jelena-E »

:(( Baš nezavidna situacija. Podsetila me je na jedan period mog života kada sam sa svojom devojkom živela u shared accommodation. A situacija je bila još gora jer je ta osoba koja je radila sve te spletke bila devojka od brata moje devojke.... Pa nit možeš šta reći ni svađati se niti šta... Al da se ne ispovedem sad.

Stvarno nismo mogli nikako srediti situcaiju sve dok se nismo odselili. Al ako to za tebe nije opcija možda je bolje porazogovarati sa ostalim stanarima i onda sa tim cimerom pa vidite ako je ikako moguće da se izgladiti sve. Ako su svi ti problemi počeli od kada se ona usleila onda mislim da neki veći dokaz protiv nje nije ni potreban... Mada ne kažu za đžabe ljubav je slepa :)
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: Patološko laganje!

Post by laura »

Ja također mislim da svi zajedno morate popričati sa cimerom kada ona nije tu da vidite kako će on uopće reagirati. Ako reagira pozitivno i ne počne vas i on sve skupa optuživati, na njemu je da pokuša sa njom izgladiti tu situaciju, jer mislim da nema smisla da joj vi ostali bilo šta govorite ako ona reagira samo protunapadima.
E a ukoliko on bude negativan prema tome, onda imate problem :mislim: . Sve to skupa može eskalirati jednog dana iz sitnica u velike optužbe i ko zna šta.
Ali mislim da to trebate početi rješavati kako god.
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
mistake
pripravnica
pripravnica
Posts: 451
Joined: 29 Mar 2013, 21:54

Re: Patološko laganje!

Post by mistake »

Hvala na mišljenjima, selidba je takođe opcija, ali ne dok se ne pronađe adekvatan smještaj. Niko ne želi da ode, jer nije lako pronaći adekvatnu zamjenu. Do tada, zaista ponekad imam osjećaj da će mrtva glava pasti. Sa cimerom svaki pokušaj razgovora završio njegovom galamom - shvatam i da je voli i da ne vidi i neće da vidi neke stvari. Ne znam ni kako se prema njoj postaviti - sad za sad je na apsolutnom ignoru. Znate žene, ja čak više i nisam toliko ljuta na nju, pustila me je ona početna huja, ja razumijem da je takvo laganje uvijek posljedica dubljeg problema. Zaista za sad ovo djeluje kao da se ne nazire solucija. Možda je trebalo klimati glavom na njene gluposti i progutati neke stvari - zarad 'mira u kući'.
“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
User avatar
Jarac
penzionerka
penzionerka
Posts: 3757
Joined: 23 Mar 2012, 22:17

Re: Patološko laganje!

Post by Jarac »

posjednite cimera ispred sebe, skuvajte kavu i recite mu da je ne zelite u stanu i neka se sam nosi sa situacijom. vrlo jednostavno.
loši dani dolaze.
loši dani dolaze sve češće.
sedimo i čekamo, misleći:
proći će.
ali dolazi dan kada
neće proći.
ostaće.
mistake
pripravnica
pripravnica
Posts: 451
Joined: 29 Mar 2013, 21:54

Re: Patološko laganje!

Post by mistake »

Jarac wrote:posjednite cimera ispred sebe, skuvajte kavu i recite mu da je ne zelite u stanu i neka se sam nosi sa situacijom. vrlo jednostavno.
Tipična 'jarčica' - clean cut, pa kome se sviđa sviđa. :cer:
“The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence.”
User avatar
Jarac
penzionerka
penzionerka
Posts: 3757
Joined: 23 Mar 2012, 22:17

Re: Patološko laganje!

Post by Jarac »

mistake wrote:
Jarac wrote:posjednite cimera ispred sebe, skuvajte kavu i recite mu da je ne zelite u stanu i neka se sam nosi sa situacijom. vrlo jednostavno.
Tipična 'jarčica' - clean cut, pa kome se sviđa sviđa. :cer:


samo ravno u glavu bez okolisanja, ne vidim razlog za previse price i objasnjavanja, nema potrebe. u stanu vam je problem nastao zbog njega pa neka ga on rjesava i neka se on seli.
loši dani dolaze.
loši dani dolaze sve češće.
sedimo i čekamo, misleći:
proći će.
ali dolazi dan kada
neće proći.
ostaće.
Post Reply