Wordpress blog

Kupi, prodaj, rijesi test, skupljaj čepove...sve na jednom mjestu i jos mnogo vise
Post Reply
User avatar
pollice verso
pripravnica
pripravnica
Posts: 327
Joined: 02 Nov 2012, 21:54

Wordpress blog

Post by pollice verso »

ima li netko od vas kakvog iskustva sa wordpress platformom? uskoro selim blog s wordpressa na drugi server pa me zanima koliko tu zavrzlama ima. koga da zovem upomoć kad pogubim arhivu? :idiot:
"O meni se najlepše brinu oni koji me ostavljaju na miru." M.M. Antić
User avatar
daleka
penzionerka
penzionerka
Posts: 2965
Joined: 20 Aug 2012, 13:27
Location: udaljena

Re: Wordpress blog

Post by daleka »

zovi forumašicu pod imenom ow . ona se zasigurno u to kuži i vjerujem da će ti htjeti pomoći.
Da odustanem ?!
Ne !!! Ne stoji mi !!!
User avatar
pollice verso
pripravnica
pripravnica
Posts: 327
Joined: 02 Nov 2012, 21:54

Re: Wordpress blog

Post by pollice verso »

daleka tnx! :)

možda sam trebala ovo u Čekić i Čip? ajd me prebacite kad stignete
"O meni se najlepše brinu oni koji me ostavljaju na miru." M.M. Antić
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Wordpress blog

Post by ow »

:kukuc: jel me netko trazio?

Elem pitanja su sljedeca:

1. Koji kontrol panel imas (cPanel, Plesk ili nesto trece)?
2. Imas li FTP pristup na server?

Ako prelazis na drugi server koji ces placati -zasto ne prelazis na moj? :cer:
(zajebavam se)....

Dakle prica ide ovako (koji god da je panel u pitanju)

1. napraviti backup stranice u kontrol panelu
2. Skinuti backup na svoje računalo
3. na novom serveru moras imati pristup kontrol panelu, ftp pristup i pristup mysql bazi
4. otvoriš bazu koja će se zvati isto kao na starom serveru, kreiraš usera baze (istog kao na starom serveru)
5. raspakiraš backup
6. kada ga raspakiraš u njemu bi trebao ostati spakiran direktorij home koji također raspakiraš
7. to što se u njemu nalazi putem FTP-a prebaciš na novi server
8. u direktoriju mysql bi trebala biti baza podataka koju trebaš importirati u novu bazu na način da
8.1. odeš u phpMyAdmin pa klikneš na novootvorenu bazu i gore imaš izbonik u kojem je jedna od opcija import
8.2 klikneš na import, pojavi se prozor u kojem trebaš naći bazu na svom disku u backupu (direktorij mysql)
8.3 odabereš je i klikneš go (ili open ili što ti već ponudi). To traje neko vrijeme a kada završi trebale bi se pojaviti tablice baze i svašta

To bi trebalo biti to, moguće su potrebne još neke korekcije, ali uglavnom ne bi trebala izgubiti ništa ako ideš tim načinom.
Ostaju još mailovi (ako ih imaš otvorene na starom serveru) i to je to

Ako ti sajt imaš na onom besplatnom wordpress blogu a ne na svom nekom serveru onda baš ne znam proceduru, al mogu baciti oko.
Ako sad imaš host s cPanel-om (većim od 10.0 a novi hoster također ima cPanel i WHM pristup, on ti to može prebaciti kompletno automatski pa ga pitaj da li može. Većina to radi besple.
Ak te još nešto zanima, ili sam nešto promašila - slobodno pitaj, laura će me natjerati da ti odgovorim :grize nokte:
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
pollice verso
pripravnica
pripravnica
Posts: 327
Joined: 02 Nov 2012, 21:54

Re: Wordpress blog

Post by pollice verso »

hvala ow! :super:

vidim da je zajebano, bar s moje točke gledišta :laugh:
"O meni se najlepše brinu oni koji me ostavljaju na miru." M.M. Antić
Post Reply