Lezbe u teretani - rekreacija ili seksizam?

Ovdje se mozete baviti svim sportovima
Post Reply
neo
theoria
theoria
Posts: 93
Joined: 24 Nov 2002, 20:36
Location: tamo gde obitavaju vile

Lezbe u teretani - rekreacija ili seksizam?

Post by neo »

mislim da ove seksisticke poruke o "sportu" koje sam procitala treba zaista da posluze kao primer kako se lezbijke zabavljaju kao muski. jednom recju uzas!

ja zaista idem u teretanu da bih se razgibala, a ne da posmatram druge zene kako se svlace, imam kuci jednu i nije mi potrebno da gledam zene i da ih jos kasnije kometarisem sa drugim zenama, zaista mi je muka od ovakvih preuzimanja modela seksizma. pitam vas da li vi uopste znate sta je to emancipacija?
jako dosadna lezbejka
User avatar
tramp
Dragi Papa!
Dragi Papa!
Posts: 808
Joined: 10 Mar 2005, 22:41
Location: nyc
Contact:

Re: uzas!!!!

Post by tramp »

neo wrote:mislim da ove seksisticke poruke o "sportu" koje sam procitala treba zaista da posluze kao primer kako se lezbijke zabavljaju kao muski. jednom recju uzas!
strasno, treba ih sve preko koljena pa ...
ja zaista idem u teretanu da bih se razgibala, a ne da posmatram druge zene kako se svlace
tako je, ja samo biram teretane sa odvojenim tus kabinama tako da ne moram da ih posmatram nego odmah mogu i da ih opipam :twisted:
imam kuci jednu i nije mi potrebno da gledam zene
sretnice, neke od nas nemaju svoju jednu kod kuce a potrebno nam je da gledamo, diramo, grickamo ...
i da ih jos kasnije kometarisem sa drugim zenama
tako je, bolje ih komentirati sa tipovima
,
zaista mi je muka od ovakvih preuzimanja modela seksizma.
pitam vas da li vi uopste znate sta je to emancipacija?
ahm, ne znam jel to ono kad se osoba oslobodi stega patrijarhata i moze uzivati u onome sto je, slobodno i bez straha od moralnih osuda razrgadjenih kroz milenija kako bi se zene sramile svog tijela i tijela drugih zena i svoje seksualnosti i straha od sexa a sve u svrhu daljeg kontroliranja zena jer samosvjesna razuzdana zena je opasna
ili
je to prihvacanje normi po kojima su zene esencijalno monogamne i vjerne i prema tom sve one koje nisu treba kontrolirati, odbaciti i usutkati? :klep:
Consistency is the last refuge of the unimaginative.
Image
Velika
Ona koja budi prve pijetlove
Ona koja budi prve pijetlove
Posts: 66
Joined: 27 Jun 2003, 15:00

Re: uzas!!!!

Post by Velika »

tramp wrote:
neo wrote:mislim da ove seksisticke poruke o "sportu" koje sam procitala treba zaista da posluze kao primer kako se lezbijke zabavljaju kao muski. jednom recju uzas!
strasno, treba ih sve preko koljena pa ...
ja zaista idem u teretanu da bih se razgibala, a ne da posmatram druge zene kako se svlace
tako je, ja samo biram teretane sa odvojenim tus kabinama tako da ne moram da ih posmatram nego odmah mogu i da ih opipam :twisted:
imam kuci jednu i nije mi potrebno da gledam zene
sretnice, neke od nas nemaju svoju jednu kod kuce a potrebno nam je da gledamo, diramo, grickamo ...
i da ih jos kasnije kometarisem sa drugim zenama
tako je, bolje ih komentirati sa tipovima
,
zaista mi je muka od ovakvih preuzimanja modela seksizma.
pitam vas da li vi uopste znate sta je to emancipacija?
ahm, ne znam jel to ono kad se osoba oslobodi stega patrijarhata i moze uzivati u onome sto je, slobodno i bez straha od moralnih osuda razrgadjenih kroz milenija kako bi se zene sramile svog tijela i tijela drugih zena i svoje seksualnosti i straha od sexa a sve u svrhu daljeg kontroliranja zena jer samosvjesna razuzdana zena je opasna
ili
je to prihvacanje normi po kojima su zene esencijalno monogamne i vjerne i prema tom sve one koje nisu treba kontrolirati, odbaciti i usutkati? :klep:
C A R I C E !!!!! :lol: :lol: :lol:
:)
myself
vrtic
vrtic
Posts: 8
Joined: 29 Aug 2005, 17:46
Location: Zagreb
Contact:

Post by myself »

ja zaista idem u teretanu da bih se razgibala, a ne da posmatram druge zene kako se svlace,
hm,ja isto idem u teretanu da se nabildam,razgibam,razvučem i štošta jošte,ali pritom ne mogu a da mi oči ne zablude na tuđe cice i guzice 8:)
Hoću ići kućiiiiiiii!!!!
sxc-angel
little devil
Posts: 79
Joined: 21 Jun 2005, 09:37
Location: Zagreb

Post by sxc-angel »

myself wrote:hm,ja isto idem u teretanu da se nabildam,razgibam,razvučem i štošta jošte
to je ok , i ja to radim ALI !!!!!
myself wrote:ali pritom ne mogu a da mi oči ne zablude na tuđe cice i guzice 8:)
pa imaš pravo , zašto mi oči nebi uživale kad već mogu :wink:
Deletica
pripravnica
pripravnica
Posts: 256
Joined: 07 Jan 2007, 18:27
Location: na otudjenom delu planete

Re: Lezbe u teretani - rekreacija ili seksizam?

Post by Deletica »

neo wrote:mislim da ove seksisticke poruke o "sportu" koje sam procitala treba zaista da posluze kao primer kako se lezbijke zabavljaju kao muski.
Na neki nacin, mi, lezbe se i ne razlikujemo mnogo od muskaraca po pitanju toga :)
neo wrote:ja zaista idem u teretanu da bih se razgibala, a ne da posmatram druge zene kako se svlace
Za to se ne ide u teretanu, nego u svlacionicu!
neo wrote:, imam kuci jednu i nije mi potrebno da gledam zene i da ih jos kasnije kometarisem sa drugim zenama, zaista mi je muka od ovakvih preuzimanja modela seksizma. pitam vas da li vi uopste znate sta je to emancipacija
Ti imas tu jednu, a sta cemo mi, koje nemamo ni tu jednu?! Mada, vecinu devojaka u teretani posmatram kao koleginice, a ne kao sexualne predmete.
A sto se emancipacije tice...mislim da ona nema veze sa ovim gore navedenim.
Punovazno bez pecata i potpisa...
User avatar
zujalica
penzionerka
penzionerka
Posts: 4726
Joined: 11 Jul 2006, 00:09
Location: Na rubu pameti

Post by zujalica »

Neo samo hoće reći kako joj je cilj odlaska u teretanu vježbanje,a ne razgledavanje ženskih tijela okolo,svatko od nas ima izbor.
Svaka je ljubav ista,osim one prave....
User avatar
Nikki Wade
pripravnica
pripravnica
Posts: 273
Joined: 10 Apr 2007, 23:01
Location: u nadi...

Post by Nikki Wade »

dok sam trenirala rukomet, najbolji dio treninga mi je bio onaj u svlacionici 8:)
a sad idem u teretanu radi sebe, cisto mi je ostala ljubav prema sportu, i volim kad sam u formi...a i ako naleti neka zanimljiva "koleginica", hmm, pa nisam slijepa, pogleda se naravno ali uz ono "oci pune-ruke prazne" :mrgreen:
"Proslost je, znam, majka buducnosti
Kcerka ce majke istom kurvom biti..."
User avatar
fit
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
Posts: 4690
Joined: 22 Aug 2008, 19:36
Location: Rocky Mountains

Post by fit »

u teretani sam da ostanem u formi i bas sad krecem u teretanu :mrgreen:
. . samo je stvarno neobično . .
User avatar
zenia
lezbača de lux
lezbača de lux
Posts: 3687
Joined: 02 Nov 2007, 19:08
Location: zabreg

Post by zenia »

pa kad sam redovito trenirala, uglavnom su žene gledale mene u teretani, tako da...
a sad ionako ne idem u teretanu, a nisam više ni za gledanje...
a zašto se ne bi spojilo ugodno s korisnim, pa i vježbaš i gledaš...
što ne bih gledala, pa nisam primijetila da damama smeta kad se ko tele zagledaš u njih...
meni je to više kompliment nego seksizam..
"...primećuješ da izbegavam izraz kremiran, koji je stran našem lepom jeziku, jer mene će spaliti, a ne umutiti u krem...."
User avatar
fit
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
Posts: 4690
Joined: 22 Aug 2008, 19:36
Location: Rocky Mountains

Post by fit »

uopce me nije briga dal me ko gleda, radim svoje. .
. . samo je stvarno neobično . .
User avatar
korky
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 47
Joined: 14 Oct 2008, 17:12
Location: Split

Post by korky »

Da izbjegnem pomutit zdrav razum ostalih (jer to se obavezno dogodi kad se skinem) vježbam kod kuće....
Ne trebate mi zahvaljivati...:cool:
Joj, što ja ne volim lezbe....
User avatar
zenia
lezbača de lux
lezbača de lux
Posts: 3687
Joined: 02 Nov 2007, 19:08
Location: zabreg

Post by zenia »

hoćeš doći vježbati kod moje kuće??? :twisted:
"...primećuješ da izbegavam izraz kremiran, koji je stran našem lepom jeziku, jer mene će spaliti, a ne umutiti u krem...."
User avatar
korky
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 47
Joined: 14 Oct 2008, 17:12
Location: Split

Post by korky »

Samo me uputi...

Ipak, da dogovorimo: Odričem se svake odgovornosti za eventualne posljedice na tvoje fizičko i psihičko zdravlje, proizlašlu djecu, rastave, svađe i moraš potpisati da me poslje nečeš uhodit i pokušat me okinut iza svakog ugla
Joj, što ja ne volim lezbe....
User avatar
zujalica
penzionerka
penzionerka
Posts: 4726
Joined: 11 Jul 2006, 00:09
Location: Na rubu pameti

Post by zujalica »

fit wrote:uopce me nije briga dal me ko gleda, radim svoje. .
Prava sportašica! :mrgreen:
Svaka je ljubav ista,osim one prave....
User avatar
micka
vječno nedonošče
Posts: 2510
Joined: 13 Aug 2008, 02:46

Post by micka »

neidem u teretane, mirisa radi...i nedostatka kisika...
NEPOTIZAM UNISTAVA DEMOKRACIJU!!
User avatar
Layla
penzionerka
penzionerka
Posts: 1697
Joined: 29 May 2008, 20:25
Location: zg

Post by Layla »

Išla prije i nije bilo žena, sve sami muški. hehe
No, šalu na stranu, nisam ni išla da bi nekog gledala, već da se razgibam i držim neku pristojnu formu.
Illusion is the first of all pleasures. (Oscar Wilde)
User avatar
sqo5
zena pod nadzorom
zena pod nadzorom
Posts: 237
Joined: 02 Aug 2006, 18:59

Post by sqo5 »

morati cu pocet ici ubrzo..jer mi je tijelu potrebno da bi fukcioniralo.. :roll: o:D
User avatar
Modesty Blaise
penzionerka
penzionerka
Posts: 2294
Joined: 21 Dec 2008, 13:59
Location: 43°33' N, 16°27' E
Contact:

Post by Modesty Blaise »

Meni je jako žao ali ja gledam žene u teretani. Ali gledam ih i u knjižnici i u banci.
Što ću, takav mi je narav :D
"Do what you will, this world's a fiction and is made up of contradiction." (William Blake) Image
User avatar
sama
blagoslovena, blagoslovena
blagoslovena, blagoslovena
Posts: 1050
Joined: 26 Sep 2008, 02:56
Location: snovi

Post by sama »

Modesty Blaise wrote:Meni je jako žao ali ja gledam žene u teretani. Ali gledam ih i u knjižnici i u banci.
Što ću, takav mi je narav :D

NEMOJ DA TI JE ZAO
ZNAM DA CES DOCI I ODNIJETI ME U PALACU VJETROVA
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

ja ne gledam zene nigdje jer mi vecina ni priblizno ne zapne za oko. :ogle:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Post by hellen_stewart »

ja ne idem u teretanu,nisam nikada niti išla a da znam da ima dobrih koka bome bi otišla hihiihih :mrgreen: sto rece modesty "takva mi je narav kao odzak star i garav" :mrgreen:
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

Ne gledam žene... Rijetke su one koje privuku moju pozornost... A ako kojim slučajem da, ne promatram ih samo kao komad mesa... Štoviše... Komadi mesa me ne privlače... Može se skinut 1000 000 puta džaba... Ako u njoj ne vidim ono nešto meni privlačno, ništa od toga... U teretanu ne idem, ali se spremam krenuti... Poznajem jednu vrlo zgodnu trenericu... Ali to je već druga priča... Imale smo nekakav odnos, recimo to tako... Ali opet osnova nije bila izgled ni izdrkavanja na seksističkoj osnovi, nego čisto, obostrana privlačnost...
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Andain
.
.
Posts: 2672
Joined: 11 Dec 2008, 13:19
Location: Zg

Post by Andain »

U teretanu odem odraditi svoje, a samo tijelo ionako nikad nisam mogla odvojiti od lica u smislu da mi je potonje puno puno važnije..tako da činjenica da se netko polugol šeće ispred mene ne znači puno više od prešetavanja lijepe žene u kaputu..zamijetit ću i to je otprilike to :)

Al nije da vidim i neki big deal u gledanju i komentiranju zgodnih cura :wink:
User avatar
piz_darija
Pizda_rija
Pizda_rija
Posts: 1997
Joined: 11 Aug 2006, 12:24
Location: s kraja svijeta, tamo gdje se pada...

Post by piz_darija »

šta cu gledat žene, kad gledam sebe u ogledalu kako sam dobra i gori mi... :mrgreen:
bola, ne viidim i ne cujem dok vježbam jer iskašljavam pluća zbog jebenih cigaraaaa.... :mrgreen:
Image
Post Reply