Generacija u procjepu

Ovdje mozete ostaviti komentare vezano za vijesti, clanke, komentare i ostale materijale objavljene na sajtu. Za pisanje u ovom forumu nije potrebna registracija.
User avatar
zujalica
penzionerka
penzionerka
Posts: 4726
Joined: 11 Jul 2006, 00:09
Location: Na rubu pameti

Re: Generacija u procjepu

Post by zujalica »

sunce wrote:
Ne samo da sam spremna pomagati ljudima nego to svakodnevno i činim, na poslu, volontiram u organizacijama koje to organizirano čine a i sasvim privatno. Uvijek sam spremna pomoći osobi koja ima problem i trudi se riješiti ga. Cijenim osobe koje traže pomoć u rješavanju svojih problema jer to znači da su aktivne, zrele i spremne rješavati svoj problem. ALI je za one koje očekuju pomoć a da pritom nisu spremne prstom maknuti za sebe, pa čak ni viknuti upomoć.
Lako je cijeniti osobe koje se same trude riješiti svoje probleme,ali je umijeće pružiti pomoć onima koje nisu odmah spremne prihvatiti je iz raznoraznih razloga,a tvoja uloga volonterke ne može se ograničiti samo na ove prve...potakni i ove druge na poziv u pomoć.
Svaka je ljubav ista,osim one prave....
User avatar
MOANA
penzionerka
penzionerka
Posts: 1152
Joined: 06 Jul 2010, 22:02
Location: negdje nigdje

Re: Generacija u procjepu

Post by MOANA »

laura wrote:
Bubble wrote:14000 lezbi...idessss...koja statistika...da dode samo trecina na forum skljokao bi se server od toliko lezbi :cer:
Ja sam to zamislila vizualno :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
a ja se pitam da li među njima ima neka starija od 45, a mlađa od 60
, koja mene sa 39 ne bi smatrala balavicom :cer: :cer:

ak ima nek sa javi. ukoliko se ne koristi internetom, pošta još uvije dostavlja pisam i dopisnice.
ne želim da me baš svatko voli.ljubav nekih ljudi čak me i vrijeđa i umanjuje moje samopoštovanje
User avatar
sunce
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 529
Joined: 16 Oct 2010, 22:48
Location: Zagreb

Re: Generacija u procjepu

Post by sunce »

[quote="zujalica"

Lako je cijeniti osobe koje se same trude riješiti svoje probleme,ali je umijeće pružiti pomoć onima koje nisu odmah spremne prihvatiti je iz raznoraznih razloga,a tvoja uloga volonterke ne može se ograničiti samo na ove prve...potakni i ove druge na poziv u pomoć.[/quote]

Dobrim namjerama popločan je put u pakao.
User avatar
zujalica
penzionerka
penzionerka
Posts: 4726
Joined: 11 Jul 2006, 00:09
Location: Na rubu pameti

Re: Generacija u procjepu

Post by zujalica »

sunce wrote:[quote="zujalica"


Dobrim namjerama popločan je put u pakao.
Poštujem ovu rečenicu ako si,imajući dobre namjere,okusila mrvice pakla,bar 80% :nono:
Svaka je ljubav ista,osim one prave....
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Re: Generacija u procjepu

Post by djurdja »

sunce wrote: Dobrim namjerama popločan je put u pakao.
mislim da jednoj volonterki, koja između ostaloga piše da je spremna pomagati i da pomaže, ne priliči takva rečenica.
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
User avatar
sunce
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 529
Joined: 16 Oct 2010, 22:48
Location: Zagreb

Re: Generacija u procjepu

Post by sunce »

Vjeruj mi djurdja da je stvarno tako. Često puta pristupiš nekom, daš sve od sebe, a onda taj scenarij završava na jedan od dva načina. Ili se uspostavi da toj osobi to i nije baš tako važno ili očekuje da joj kontinuirano uletavaš kad god zaškripi. Ima i onaj treći, najgori, o kojem govori poslovica pomozi sirotu na svoju sramotu. I zato smatram da je vlastita aktivnost osnovni preduvjet da bi ljudi rješavali svoje probleme ili ostvarivali svoje želje.
Nemojte idealizirati stvari. Naročito ne ljudsko ponašanje. Uostalom zar nijednu od vas iskustvo (dugogodišnje...fuj me bilo) nije naučilo da su ljudi samo dio prirode u kojoj vrijede zakoni preživljavanja i tko ne brine za sebe da ga uskoro i nema. Smilslio je tu narod (a on nikad ne zaključuje napamet) još zgodnih poslovica na tu temu. Npr. pomozi si sam pa će ti i Bog pomoći; tko kuca otvorit će mu se (ova nije narodna nego s puno više instance)....
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Re: Generacija u procjepu

Post by djurdja »

slažem se, ima potrebitih i zahvalnih, i ima potrebitih i nezahvalnih... i krasno je osjetiti zahvalnost kad nekome pomognes, ali isto tako ako pomazes ne treba ocekivati zahvalnost svaki puta, pa niti uspjeh... jer tada nitko nikome ne bi pružao pomoć.. i ne idealiziram, vrlo dobro znam, jer imam i ja godina, kakvi SMO - nitko nije cjepljen od svega ... i shvacam i vremena u kojima zivimo, i svi postajemo imuni na zelje i potrebe drugih, sve smo manje humani, i sve manje zamo cijeniti humanost drugih... ali to ne znaci da se humanosti trebamo odricati pozivajuci se na narodne izreke... jer sto to znaci uopće, te narodne izreke? pa one su stare koliko je i vijeka, znaci da je oduvijek bilo i zahvalnih i nezahvalnih... ako razumijes sto hocu reci.
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
User avatar
noob
svizac
svizac
Posts: 382
Joined: 08 Nov 2005, 19:18
Location: iznad grada

Re: Generacija u procjepu

Post by noob »

...bas si mislim kak smo...i jesmo li opale u procjep!?
pa jbt...nadam se da ste zavrsile i da cete se ipak vratiti na temu!
ak ima kakav prijedlog dajte ak nema...onda nista!
svima nam je sve jasno ali dal možemo nesto poduzeti s nase strane?
mi da iniciramo neki pomak?
...da ih natentamo da "pokucaju" i da ce im biti odgovoreno!

ponekad unaprijed stvorimo zakljucak da nema sanse...da je nemoguce...da se nece nista promijeniti i odustanemo,ne mrdnemo i ostajemo u mjestu...

jbg...svakakvih nas ima...a ocito da takvih ima puno i sad...ajmo im reci i naci neki nacin da ipak pokucaju!
Razum može zamijeniti gotovo svaki stupanj obrazovanja, ali obrazovanje ne može zamijeniti razum.
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Re: Generacija u procjepu

Post by djurdja »

a di da nađem te kojima treba reci di da pokucaju? poznam samo dvije starije od sebe a te dvije su od tuda i upoznala sam ih upravo tu...
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
User avatar
noob
svizac
svizac
Posts: 382
Joined: 08 Nov 2005, 19:18
Location: iznad grada

Re: Generacija u procjepu

Post by noob »

pa zato tu razglabamo..kak da smislimo neki nacin da dopremo do njih!
najbitnije da se tu,kod nas pokaže volja i da se iskristalizira jel smo uopce spremne na neke poteze!

ajde ow...daj jos podataka o svojim saznanjima!
Razum može zamijeniti gotovo svaki stupanj obrazovanja, ali obrazovanje ne može zamijeniti razum.
User avatar
sunce
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 529
Joined: 16 Oct 2010, 22:48
Location: Zagreb

Re: Generacija u procjepu

Post by sunce »

djurdja wrote:slažem se, ima potrebitih i zahvalnih, i ima potrebitih i nezahvalnih... i krasno je osjetiti zahvalnost kad nekome pomognes, ali isto tako ako pomazes ne treba ocekivati zahvalnost svaki puta, pa niti uspjeh... jer tada nitko nikome ne bi pružao pomoć.. i ne idealiziram, vrlo dobro znam, jer imam i ja godina, kakvi SMO - nitko nije cjepljen od svega ... i shvacam i vremena u kojima zivimo, i svi postajemo imuni na zelje i potrebe drugih, sve smo manje humani, i sve manje zamo cijeniti humanost drugih... ali to ne znaci da se humanosti trebamo odricati pozivajuci se na narodne izreke... jer sto to znaci uopće, te narodne izreke? pa one su stare koliko je i vijeka, znaci da je oduvijek bilo i zahvalnih i nezahvalnih... ako razumijes sto hocu reci.
Ne radi se o zahvalnosti. Imam previše godina da bih očekivala zahvalnost od nekoga. Radi se o čistoj efikasnosti, produktivnosti ili kojom god ružnom riječju to želimo nazvati. Ima toliko ljudi koji se trude pomoći si i traže pomoć da ne vidim razlog tratiti vrijeme i energiju na one koji misle da su im drugi dužni pomagati.
Eto, noob postavlja pitanje koje se krasno nadovezuje na ovu problematiku. Kako ih uopće naći? Kaj da idemo od vrata do vrata i pitamo "treba li vam možda pomoć"?
User avatar
noob
svizac
svizac
Posts: 382
Joined: 08 Nov 2005, 19:18
Location: iznad grada

Re: Generacija u procjepu

Post by noob »

...kad sve saberem...nekak mi se cini da bi mogle,one koje imaju gaydar,fino napraviti radionicu ili tecaj za nas koje se bas ne kužimo!
pa bumo vidli...napredne odmah na teren!
one koje sporije kapiraju ce biti logistika...
nekak cemo ih skupiti pa opet tecaj...
i tako redom...
onda cemo valjda i kakav party organizirati....

vi mislite da se ja zezam...ne zezam se.

ow veli:
Pa mogle bi na primjer privatnim kanalima (ono ja poznajem tri, pa te tri jos tri i.t.d.) raditi na tome da te koje ne dolaze prvo obavijestimo o postojanju sajtova, da ih educiramo (pokazemo im kako to izgleda) da ih animiramo da si nabave racunalo i naucimo ih da ga upotrebljavaju.
Razum može zamijeniti gotovo svaki stupanj obrazovanja, ali obrazovanje ne može zamijeniti razum.
User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Re: Generacija u procjepu

Post by Bubble »

Kad skupite dovoljan broj "neukih" lezbi koje ne znaju baratati sa kompjuterom ja se dobrovoljno javljam da im odrzim jedan ECDL tecaj...
i to nije sve dobiju jedan gratis tecaj kako "posuditi" od susjeda internet preko wirelessa dok ne nabave svoj :lol:
Sada znam i čemu služi zdjela!
User avatar
noob
svizac
svizac
Posts: 382
Joined: 08 Nov 2005, 19:18
Location: iznad grada

Re: Generacija u procjepu

Post by noob »

...mogla si i mene poklopiti kad tak uredno pratis temu!
Bubble tvoj optimizam i nadarenost zajedno s voljom da na svoj nacin pomognes svakako ce se uzeti u obzir!

...svaki prijedlog je dobrodosao!
Razum može zamijeniti gotovo svaki stupanj obrazovanja, ali obrazovanje ne može zamijeniti razum.
User avatar
adm2
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 37
Joined: 31 Aug 2010, 19:00

Re: Generacija u procjepu

Post by adm2 »

Molimo,sadašnje i buduće učesnice u topicu da se drže teme!

Ako ništa drugo mogu se izjasniti žele li pomoći,ako pak ne vide svoju svrhu u takvoj i sličnoj akciji neka se suzdrže komentiranja.

Hvala.
Post Reply