Generacija u procjepu

Ovdje mozete ostaviti komentare vezano za vijesti, clanke, komentare i ostale materijale objavljene na sajtu. Za pisanje u ovom forumu nije potrebna registracija.
Post Reply
komentar
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 33
Joined: 22 Oct 2004, 07:06

Generacija u procjepu

Post by komentar »

Comments thread for Generacija u procjepu
Administracija www.balconn.com
User avatar
sunce
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 529
Joined: 16 Oct 2010, 22:48
Location: Zagreb

Re: Generacija u procjepu

Post by sunce »

"prestare za usvajanje novih mogućnosti i novog načina života"
:spam:
"prestare za bezbolno usvajanje novih tehnologija"
Hoćeš reći retardirane? Koji je tebi?
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Generacija u procjepu

Post by ow »

sunce citas nesto sto ne pise i ocito donosis zakljucke prema saznanjima koja ti imas a ne prema stvarnim, realnim okolnostima.

Imam 56 godina a bavim se web dizajnom i odrzavanjem racunala. U ovih 11 godina koliko bauljam po netu srela sam na SVIM lezbijskim stranicama ravno 2 (dvije) osobe koje su starije od mene + trecu koju sam sama dovukla iz realnog zivota i mozda jedno 10-tak koje su mladje od mene 5-6 godina (da bi se uklopile u 50+)

Ostalo sve su bile zene - djevojke od 18 - 40 (tj u pocetku sve listom ispod 30 al su vremenom narasle :))

Ako je to pravi postotak lezbijki i biseksualnih zena unutar zenskog dijela populacije na cijelom Balkanu onda lazu sve statistike ukljucujuci i Kinse-y.
A ja znam da ne lazu, jer poznajem mnogo lezbijki koje:
- nemaju kompjuter
- ne zanima ih kompjuter
- ne dolaze na internet
- zive u svojim malim zatvorenim obiteljsko / prijateljskim krugovima
- i nemaju s kim pricati o svojoj seksualnosti.

Uostalom, i ti si nedavno dosla na net. Da li to znaci da te do nedavno uopce nisu zanimale zene, ili nisi imala pojma da vec 11 godina na internetu postoje lezbijske zajednice koje zive svoj zivot gotovo kao i u reali i koji se vecinom i nastavlja u reali: druze se, sastaju, rastaju, putuju, sklapaju prijateljstva, izlaze zajedno. pomazu jedne drugima, svadjaju se, namjestaju si poslove i sl.?

Cinjenica je da vecina mojih prijateljica iz mladosti i realnog svijeta koje jesu lezbe ne koriste komp ni internet i ne dolaze ovamo. Upravo iz tih razloga koje sam navela.
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
sunce
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 529
Joined: 16 Oct 2010, 22:48
Location: Zagreb

Re: Generacija u procjepu

Post by sunce »

To što sam ja nedavno došla na balconn ne znači da sam nedavno došla na net. A i da jesam to bi samo značilo da se to može i sa 46.
Ne volim generaliziranje. Ne volim kad ljudi za svoje probleme okrivljavaju druge ljude ili nekakve okolnosti. Ne volim defetizam, pesimizam i predrasude.

I neću ti drugi put na partiju čuvati mobitel. :cer:
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Generacija u procjepu

Post by ow »

sunce wrote:Ne volim generaliziranje. Ne volim kad ljudi za svoje probleme okrivljavaju druge ljude ili nekakve okolnosti. Ne volim defetizam, pesimizam i predrasude.

I neću ti drugi put na partiju čuvati mobitel. :cer:
hahahahaha, nek si mi cuvala mobitel :)

Nemam ja probleme i ne okrivljujem nikoga. Naime moje poznavanje tih tehnologija nadmasuje znanje barem 50% diplomiranih informaticara iako sam i sama pocela u dobi od 45-6, pa se nikako ne mogu uklopiti u recenicu da za svoje probleme okrivljujem druge.

Ja se bavim aktivizmom i cilj mi je upravo izvuci zene iznad 50 iz tih zatvorenih krugova i pokazati im ovaj drugi svijet unutar kojeg barem sada u ovim godinama mogu ostvariti sebe. Radim to na sve moguce nacine ukljucujuci i onaj zahvaljujuce kojem su na tom istom partiju bile dvije 50+ zene koje inace za njega ne bi ni znale da ja nisam prethodno s njima stupila u kontakt neovisno o internetu.

Ovo sto sam napisala nije defetizam, nije pesimizam i nisu predrasude.
To je realno sagledavanje problema zbog kojeg je broj zena izbad 50 godina na netu toliko mali. A rjesenje toga problema bi moglo biti da se svaka od nas koje jesmo tu osvrne oko sebe, prepozna te zene i pomogne im kako god moze da i one pronadju svoje mjesto unutar ovih zajednica.
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
sunce
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 529
Joined: 16 Oct 2010, 22:48
Location: Zagreb

Re: Generacija u procjepu

Post by sunce »

Ma sve je to ok što ti radiš i stvarno cijenim tvoje napore ali mislim da su žene u tim godinama snažne, zrele, iskusne i da ih kao takve treba doživljavati a ne kao nekoga koga treba izvlačiti, gurati, vući za rukav. Ja još nemam 50 ali sam vrlo blizu i ne bih voljela da me itko smatra nemoćnom uspostaviti kontakt s ljudima, na bilo koji način. Još uvijek sam spremna na druženje, ljubav, izlaske, možda više nego ikad do sad. A nove tehnike komuniciranja može usvojiti svatko, treba samo željeti.
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Generacija u procjepu

Post by ow »

Govoris iz svoje perspektive sto je vrlo povrsno i nije u skladu sa objektivnim pokazateljima koje je lako dokazati.
10 - 15 -tak zena preko 50 godina na svim lezbijskim stranicama nije ni djelic promila stvarnog broja lezbijki na ovim prostorima.
Prema evidenciji CroStat - broj zena preko 50 godina u Hrvatskoj je 747.287 (podaci od ove godine).
Uzmimo da je od toga broja samo 2% lezbijki - a svi znamo da se taj postotak krece negdje izmedju 4-6% ne racunajuci biseksualne zene - radi se o vise od 14 tisuca lezbi samo u Hrvatskoj.
Dakle od 14 tisuca hrvatskih lezbi, na ove stranice (ukljucivo i crol, gejhaer, queer.ba) dolazi maksimalno 20 i to su pravi pokazatelji onoga sto u clanku pise.

A tvoje osobno iskustvo - isto kao i moje osobno iskustvo koje je prilicno neuobicajeno - su samo iznimke koje potvrdjuju pravilo.
Netko moze gledati optimisticno poput tebe (ja bih to radije nazvala uskogrudno) pa ignorirati onih 14 tisuca lezbi koje ne vidi i nisu mu pred ocima. Meni su bas one interesna skupina prema kojima zelim usmjeriti daljnje svoje djelovanje. I voljela bih da mi se na tome putu pridruzi svatko tko na bilo koji nacin moze utjecati da se barem jednoj od tih zena pomogne da pronadju nas a samim tim i sebe.
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
noob
svizac
svizac
Posts: 382
Joined: 08 Nov 2005, 19:18
Location: iznad grada

Re: Generacija u procjepu

Post by noob »

...aj da i ja koju velim jer inace...ow..morala bus pak neki lanac smisliti...za mob!

kad sam odlucila krenuti i otkriti sve svoje tajne...nabavila sam komp jer sam jednostavno shvatila da nikak,ali nikak drukcije nemrem doci do informacija koje su me zanimale!
a to su specificni forum i naravno chat...
bila sam i bilo me je svugdje ali kad sam nasla BLC i Crol sve moje nedoumice su bile jednostavno rijesene!
prema tome jasno je i danas da bez kompa se možes slikati i sve je puno teže i kompliciranije a da nije tesko nabaviti kantu je istina i ne vjerujem da si ju danas neko nemože priustiti,bome može ici i u internet kafic!
...samo hocu reci da se sve da nauciti!
btw. moja kolegica ga je sad nabavila a ima 62g...isla na tecaj za 200k,sad cacka ko luda i presretna je!

u svakom slucaju tebi svaka dala kaj se trudis iskopati ih i pokazati im svijet za kojeg su samo cule a možda i nisu!
Razum može zamijeniti gotovo svaki stupanj obrazovanja, ali obrazovanje ne može zamijeniti razum.
Gradisca
penzionerka
penzionerka
Posts: 3773
Joined: 12 Mar 2009, 14:38

Re: Generacija u procjepu

Post by Gradisca »

Ja bih pomogla,al kad ih ne znam prepoznati... :patnja:

Tako da za mene definitivno nema nit džabe nit u humanitarne svrhe ni u stare bla bla... .....
Šalim se...žao mi je...jer jedna od mojih prvih,naravno neuzvraćenih ljubavi, ima sad oko 55-56 g...
Komad je još uvijek. I to samo takav.
Zna me još uvijek taj pogled smrznuti.
.....
I onda ta činjenica da ima žena koje nemaju pristup internetu i druženju s nama, zezanciji, usponima i padovima, svađama, kavicama...itd...
Da, ta činjenica rastužuje.
Sjetim se dana kad sam ja otkrila BLC mada sam daleko od tih god.... :hihi:


Neke stvari ti jednostavno promijene život, ne pitajući te za mišljenje. :daa:
Bésame, bésame mucho
Como si fuera esta noche
La última vez
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Generacija u procjepu

Post by ow »

Naravno da se sve da nauciti. Eto ja na primjer mislim da je web dizajn pi*din dim i da to svatko moze. Al ipak ne mogu se pohvaliti da poznajem nekoga mojih godisna tko se time bavi profesionalno.

Sve se da nauciti, ali treba za pocetak uopce znatikuda da se krene i sto da se uci. A da ne govorim o vecem dijelu tih zena koje su svoju seksualnost zakopale duboko u sebe i prepustile struji zivota da ih vodi.

Curicke moje drage, razmisljate iskljucivo iz svoje perspektive bez trunke empatije. A zaboravljaste da ste vi u odnosu na vecinu zena (i lezbi) ipak u manjini - jer sorry noob i ti i ja i tamara treca smo lezbe, a ipak si i tamari i meni trebala ti da nam promjenis jebenu zaruljicu na autu. Ja nisam gloopa definitivno i trudila sam se barem jedno 5-6 sati u vise navrata da pronadjem taj jebeni osigurac i nisam ga pronasla. Da ne kazem da sam u zadnje tri godine barem dvije i pol vozila bez jednog kratkog svjetla.
Pa sad ti na konkretnom primjeru vidi da li bas svi imamo iste sposobnosti a samim tim i mogucnosti.
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
noob
svizac
svizac
Posts: 382
Joined: 08 Nov 2005, 19:18
Location: iznad grada

Re: Generacija u procjepu

Post by noob »

...a slutila sam ja...cuj,tesko je zamisliti osim u nekoj fakat teskoj zabiti na nekim vrletima lijepe nam nase da cubi lezba i nemapojma kaj ce sa sobom i svojom sexualnoscu pa jadna place cijele dane do kraja života tužnog si svog!
ok,bezobrazno i okrutno ali sve te...jos uvijek rade i u nekim drustvima se krecu,znaju citati...i nista im nije nedostupno,kužis-nije im nedostupno!
i..netko je rekao...da treba želja...ali i volja da se pokrene!
mislis da ces ih ti izvuci ak one jos negdje cube i ne pokrecu se?
ok,možda i oces ali...ne vjerujem bas jer bez volje i želje njihove mozes se slikati i pucati u sve nas koje nismo empaticne,ambivalentne i kaj sve jos ne!
(usporedba ti ne stoji jer si mogla ici u servis...ja sam ti samo ostavila u nofcaniku neku sicu i to je sve!)

znaci babice drage od 50+ lijepo u ducan ili djeci maznite kompove i udri tipkati!
Google sve zna!
-znas,nemrem ali fakat nemrem vjerovati da od te kolicine lezbi koju si navela bar pola nema komp u kuci-

a taj gaydar...nemam ga ni ja!
jednom sam se tak zeznula da mi i sad zvoni u glavi od sramote tak da se niti ne trudim a na svaku pomisao dal je ili možda je ili nije odalamim si cvrgu po celu!
Razum može zamijeniti gotovo svaki stupanj obrazovanja, ali obrazovanje ne može zamijeniti razum.
User avatar
noob
svizac
svizac
Posts: 382
Joined: 08 Nov 2005, 19:18
Location: iznad grada

Re: Generacija u procjepu

Post by noob »

ok,sad sam se ispuhala i postavlja se pitanje: kaj i kako nesto napraviti?
Razum može zamijeniti gotovo svaki stupanj obrazovanja, ali obrazovanje ne može zamijeniti razum.
User avatar
sunce
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 529
Joined: 16 Oct 2010, 22:48
Location: Zagreb

Re: Generacija u procjepu

Post by sunce »

Kad se nešto želi uvijek se nađe način. Eto i ti si našla način za promijeniti žaruljicu (ja sam jednostavno pitala tipa u servisu). Da žele, da im je stalo bile bi ovdje ili bilo gdje drugdje gdje žele a ne bi doma cvilile. Nek dođu tu cviliti, gdje je mjesto za to. I baš me boli đon ima li ih 14 ili 14000. Uvijek me ljuti kad ljudi kukaju a ništa ne čine da bi promijenili stvari nego očekuju princa (ili princezu) na bijelom konju da dojašu do njih i riješe problem. :vice:
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Generacija u procjepu

Post by ow »

prvo cu suncu - ona je veci izazov:

Stvarno me zapanjuje pomanjkanje empatije za svakog drugog tko nije kao ti. Takodjer me zapanjuje kolicina neosjetljivosti na razlike koje postoje medju ljudima, pa tako i medju lezbama. Razlicit stupanj samoprihvacenosti, razlicito okruzenje u kojem su se izgradjivale, razlicite sposobnosti, uvjeti zivota, emocionalna stabilnost ili nestabilnost.

Super je jednostavno reci - da im je stalo one bi bla bla bla.
Prvo nitko nije rekao da bilo tko cvili. To je tvoj proizvoljni zakljucak na temelju kojueg si sklopila negativno misljenje puno negativnih emocija prema osobama za koje nisi ni bila svjesna da postoje dok ti nisam predocila konkretne statisticke pokazatelje.
Drugo - nameces stav prema kojem smatras da ako ti nesto mozes uciniti to trebaju moci svi (sto je naravno generalizacija koja nema nikakve podloge u stvarnom zivotu).
Trece - unaprijed osudjujes i diskriminiras pripadnice lezbijske populacije samo zato jer se ne ponasaju kao ti ( to inace rade homofobi kada tebe osudjuju sto volis zene a oni smatraju da trebas voljeti muskarce).

Te zene su se formirale cca 10 godina prije tebe. 10 godina za jedno drustvo je puno. Kada su one imale 18 homoseksualnost je bila krivicno djelo zbog cega se zavrsavalo u zatvoru. (U Srbiji, BIH, CG i Makedoniji su se promjenile zakonske odredbe tek u ovom desetljecu). Kosicek je tek polovicom 80-tih godina nakon toga izdao knjigu "U okviru vlastitog spola", koju su se rijetki odvazili kupiti u knjizari.

I ti sad nadobudno kazes bas me boli djon koliko ih je. Pa vidis, da je neke druge bolio djon za lezbe (na primjer Zitu i njoj slicne sa CroL-a 99-te) ti bi sad mogla eventualno pisati na forumu HDZ mladezi jer lezbijskih stranica ne bi ni bilo.
A onda bi se mogla slikati sa svojom sposobnoscu da ukljucis kompjuter i dodjes na net - ili bi eventualno mogla citati na Index.hr-u kako si bolesna jer volis zene.
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Generacija u procjepu

Post by ow »

noob wrote:ok,sad sam se ispuhala i postavlja se pitanje: kaj i kako nesto napraviti?
Pa mogle bi na primjer privatnim kanalima (ono ja poznajem tri, pa te tri jos tri i.t.d.) raditi na tome da te koje ne dolaze prvo obavijestimo o postojanju sajtova, da ih educiramo (pokazemo im kako to izgleda) da ih animiramo da si nabave racunalo i naucimo ih da ga upotrebljavaju.

Ovo sad izgleda kao utopija, ali ja doista ne vidim drugi nacin osim toga.
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
sunce
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 529
Joined: 16 Oct 2010, 22:48
Location: Zagreb

Re: Generacija u procjepu

Post by sunce »

Imam vrlo visok stupanj empatije i vrlo sam spemna pomagati ljudima oko sebe ALI razlikujem ljude kojima treba pomoć i one koji očekuju da njihove probleme rješavaju drugi.
Odg na prvo: ako ih ti trebaš dovoditi za ručicu na forum ili party onda sigurno cvile
drugo: nitko ne mora svoje probleme rješevati na načim na koji to ja činim. Nek si nađe svoj način
treće:nikada nikoga ne diskriminiram (to je teška riječ) i znam kad je homoseksualnost dekriminalizirana na područjima bivše Juge (to mi
je posao) a kako se tko formirao isključivo je individualna stvar. Ako nije zadovoljan sobom nek se preformira.
I nadalje me boli đon koliko ih je.
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Generacija u procjepu

Post by ow »

To sto te boli djon iz pozicije stanovnice Zagreba dovoljno govori o tvojoj empatiji.
A meni to znaci da vise ne zelim trositi svoje vrijeme da bih uopce vidjela tko si ti.
Tak da mi se vise ne da raspasravljati s tobom. :mah:
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
sunce
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 529
Joined: 16 Oct 2010, 22:48
Location: Zagreb

Re: Generacija u procjepu

Post by sunce »

Ne mogu vjerovati da te jedna obična diskusija može razljutiti na osobnoj razini, i to do te mjere da kreneš s uvredljivim tonom. Meni se isto s tobom više ne raspravlja jer ne možeš razgovarati hladno i argumentirano. :((
Gradisca
penzionerka
penzionerka
Posts: 3773
Joined: 12 Mar 2009, 14:38

Re: Generacija u procjepu

Post by Gradisca »

sunce wrote:Imam vrlo visok stupanj empatije i vrlo sam spemna pomagati ljudima oko sebe
Ako imaš visok stupanj empatije i vrlo si spremna pomagati ljudima oko sebe onda nema ALI .
Bésame, bésame mucho
Como si fuera esta noche
La última vez
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Re: Generacija u procjepu

Post by ow »

sunce wrote:i to do te mjere da kreneš s uvredljivim tonom.
ja ne vidim uvredljiv ton
sunce wrote:jer ne možeš razgovarati hladno i argumentirano. :((
samo sam ti hladno i argumentirano rekla da mi se ne da na tebe trositi vrijeme.
To nije uvreda jer ne pricam o tebi vec o sebi, a ako ti to dozivljavas kao vrijedjanje - sorry - al' boli me djon.
nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Re: Generacija u procjepu

Post by Bubble »

14000 lezbi...idessss...koja statistika...da dode samo trecina na forum skljokao bi se server od toliko lezbi :cer:
Sada znam i čemu služi zdjela!
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: Generacija u procjepu

Post by laura »

Bubble wrote:14000 lezbi...idessss...koja statistika...da dode samo trecina na forum skljokao bi se server od toliko lezbi :cer:
Ja sam to zamislila vizualno :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Last edited by laura on 02 Nov 2010, 23:30, edited 1 time in total.
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
noob
svizac
svizac
Posts: 382
Joined: 08 Nov 2005, 19:18
Location: iznad grada

Re: Generacija u procjepu

Post by noob »

...ne sumnjam da bi stara nasla lijeka i za to!
...nego,fakat...ima jos kakvih ideja?
ja stvarno ne poznam nikog s takvim problemom...
Razum može zamijeniti gotovo svaki stupanj obrazovanja, ali obrazovanje ne može zamijeniti razum.
User avatar
sunce
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 529
Joined: 16 Oct 2010, 22:48
Location: Zagreb

Re: Generacija u procjepu

Post by sunce »

Gradisca wrote:
sunce wrote:Imam vrlo visok stupanj empatije i vrlo sam spemna pomagati ljudima oko sebe
Ako imaš visok stupanj empatije i vrlo si spremna pomagati ljudima oko sebe onda nema ALI .
Ne samo da sam spremna pomagati ljudima nego to svakodnevno i činim, na poslu, volontiram u organizacijama koje to organizirano čine a i sasvim privatno. Uvijek sam spremna pomoći osobi koja ima problem i trudi se riješiti ga. Cijenim osobe koje traže pomoć u rješavanju svojih problema jer to znači da su aktivne, zrele i spremne rješavati svoj problem. ALI je za one koje očekuju pomoć a da pritom nisu spremne prstom maknuti za sebe, pa čak ni viknuti upomoć.
User avatar
noob
svizac
svizac
Posts: 382
Joined: 08 Nov 2005, 19:18
Location: iznad grada

Re: Generacija u procjepu

Post by noob »

...ajde...mislim da smo se izjasnile no ocito je da ima kocnica kojih mi vjerojatno nismo ni svjesne!
na stranu sad sve ali cim se potegnulo pitanje kako im pomoci znaci da nekih pomaka ima i stvarno ajmo iznaci neki put...ajmo se sloziti pa glave skupa i ucinimo nesto!
ow...imas vise informacija i daj,na sunce s njima,vjerojatno imas i prijedloga...
mozemo napraviti posebnu grupu dok nesto ne smislimo!
Razum može zamijeniti gotovo svaki stupanj obrazovanja, ali obrazovanje ne može zamijeniti razum.
Post Reply