Tetovaže....

Hajde sminkerice, izvadite svoja sjenila, kremice, pudere, sminke i ostale tricarije kojima sakrivate prirodnu ljepotu i navalite u ovaj forum.
Post Reply
User avatar
MOANA
penzionerka
penzionerka
Posts: 1152
Joined: 06 Jul 2010, 22:02
Location: negdje nigdje

Tetovaže....

Post by MOANA »

Poznato je da su se još pripadnici starih plemena, kao što su Asteci i Maori, mazali zemljanim bojema prilikom odlaska u lov. Zatim su poceli oslikavati kožu različitim motivima koji su predstavljali pripadnost odredjenom plemenu ili označavali hijerarhijski položaj unutar plemena. Pored pripadnika plemena, i stari Grci i Rimljani ukrašavali su svoje tijelo tetovažama. Ovakve tetovaže možemo nazvati 'primitivnim tetovažama', jer se u mnogome razlikuju od današnjih, 'modernih tetovaža'.



Do prije petnaestak godina tetovaže su bile karakteristične samo za ljude koji imaju problema sa zakonom, kao što su lopovi, pripadnici mafija, i sl. Danas, na sreću mnogih, tetovaže su dostupne svima koji žele da ukrase svoje tijelo ovim ukrasom.Uz konvencionalne nacine izrazavanja posebnosti osobe, poput frizure, odjeće, obuće, nakita i šminke sve se vise ljudi opredjeljuje za nesto trajnije metode, poput tetoviranja. Postupak tetoviranja obuhvata unošenje pigmenta u kožu kroz sitne pore na površini. Za male tetovaže je potrebno otprilike 45 minuta, a za veće i po nekoliko sati, ponekad i u nekoliko navrata. Tetovaže su od veličine malog cvijeta ili leptira, do velikih zmija i zmajeva koji prekrivaju cijelo tijelo. Prema istraživanju provedenom 2002. godine na 454 studenta u Americi, četvrtina ih je imalo tetovažu, što pokazuje koliko je ova tehnika popularna u svijetu.



A mene zanima da li ih volite, da li ih imate, gdje ih imate i kakve su....Podjelite iskustva, slike...savjete...ideje
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
ne želim da me baš svatko voli.ljubav nekih ljudi čak me i vrijeđa i umanjuje moje samopoštovanje
User avatar
MOANA
penzionerka
penzionerka
Posts: 1152
Joined: 06 Jul 2010, 22:02
Location: negdje nigdje

Re: Tetovaže....

Post by MOANA »

ja osobno željela bih napraviti jednu na gležnju i to obavezno lijevom...(jebi ga vuče me na tu stranu)
htjela sam nešto što mene obilježava, što je samo moje...mislila sam na japanskom napisati ime svog djeteta ili nešto vezano uz njega, ali sam se predomislila...napisat ću BUBA ERDELJAN... :love: nekako me ta pjesma obilježava ili možda
od Leonarda Choena " in my secret life" :love: ....naravno ne na japanskom
ne želim da me baš svatko voli.ljubav nekih ljudi čak me i vrijeđa i umanjuje moje samopoštovanje
User avatar
Andain
.
.
Posts: 2672
Joined: 11 Dec 2008, 13:19
Location: Zg

Re: Tetovaže....

Post by Andain »

Nisu mi nekakav posebni turn on, ali nisu ni turn off osim ak' ne prekrivaju nečije cijele dijelove tijela.. :cer:
Uglavnom, znaju mi lijepe biti male na leđima, ramenu i nozi..
''Reason is not automatic. Those who deny it cannot be conquered by it. Do not count on them. Leave them alone.'' Ayn Rand
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Tetovaže....

Post by Dodir_Svile »

ne volim one generirane, za koje znas da je neko dosao u salon, listao katalog, i onda izabrao ili neku bezveznu beznacajnu šaru, ili jednoroga, ili leptira, ili neka kineska slova. volim one koji imaju tetovaze koje predstavljaju nesto intimno, za sto znaju da zele da ih obiljezava za cijeli zivot. pogotovo je lijepo ako sami osmisle sliku, ili ju naprave u suradnji sa tattoo-majstorom.
ja nemam jos uvijek nijednu, ali jedna mi se kuha u glavi vec neko vrijeme, samo je zelim napraviti onda kad budem sigurna u to.
i da, tetovaze su totalni turn-on, ako ih nije previse.
i ne volim one u bojama, samo crno dolazi u obzir.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
fit
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
Posts: 4690
Joined: 22 Aug 2008, 19:36
Location: Rocky Mountains

Re: Tetovaže....

Post by fit »

ja obožavam svoje tetovaze. . :)
. . samo je stvarno neobično . .
User avatar
MOANA
penzionerka
penzionerka
Posts: 1152
Joined: 06 Jul 2010, 22:02
Location: negdje nigdje

Re: Tetovaže....

Post by MOANA »

fit wrote:ja obožavam svoje tetovaze. . :)
opiši ih...kakve su, gdje, koliko ih je
ne želim da me baš svatko voli.ljubav nekih ljudi čak me i vrijeđa i umanjuje moje samopoštovanje
User avatar
zmaj
Super-Njuska
Super-Njuska
Posts: 812
Joined: 17 Feb 2007, 14:48
Location: ispred kompa

Re: Tetovaže....

Post by zmaj »

Ja bi htjela na prstenjaku lijeve ruke tetovažu.
Otisak mačje i pasje šape.
Non c'è limite alla fantasia...
User avatar
MOANA
penzionerka
penzionerka
Posts: 1152
Joined: 06 Jul 2010, 22:02
Location: negdje nigdje

Re: Tetovaže....

Post by MOANA »

zmaj wrote:Ja bi htjela na prstenjaku lijeve ruke tetovažu.
Otisak mačje i pasje šape.
ti bi htjela, al se bojiš...gusko...
idem ja sa tobom, da ti pudem podrška.moči ćeš me psovati, a možda ti dam i da me primiš za sisu. bit će ti lakše :lol: :lol: :lol:
ne želim da me baš svatko voli.ljubav nekih ljudi čak me i vrijeđa i umanjuje moje samopoštovanje
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Tetovaže....

Post by Instinct »

Ja mislim da sam već odgovorila na ovu temu i da je ovo dupla ali nema veze. :cer:
Imam jednu na sredini leđa koja ima svoje značenje.
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
MOANA
penzionerka
penzionerka
Posts: 1152
Joined: 06 Jul 2010, 22:02
Location: negdje nigdje

Re: Tetovaže....

Post by MOANA »

Instinct wrote:Ja mislim da sam već odgovorila na ovu temu i da je ovo dupla ali nema veze. :cer:
Imam jednu na sredini leđa koja ima svoje značenje.
pošto sam friška na blc-u nemam pojma koje su sve teme bile, a bome mi se nije dalo ići tražiti.
ne želim da me baš svatko voli.ljubav nekih ljudi čak me i vrijeđa i umanjuje moje samopoštovanje
User avatar
fit
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
veslam po kućama - čamac nosim sa sobom
Posts: 4690
Joined: 22 Aug 2008, 19:36
Location: Rocky Mountains

Re: Tetovaže....

Post by fit »

MOANA wrote:
fit wrote:ja obožavam svoje tetovaze. . :)
opiši ih...kakve su, gdje, koliko ih je
trenutno samo 4, vrat, noga, ledja i oko tj pored pupka te dvije su povece. . ledja imas sliku pod topicom o tetovazama. .
. . samo je stvarno neobično . .
User avatar
zvrk_
pospanko
pospanko
Posts: 493
Joined: 05 Nov 2006, 23:16
Location: ...

Re: Tetovaže....

Post by zvrk_ »

imam jednu koja mi puno znaci..na lijevoj ruci tj na zglobu napisana je glagoljicom :)
...I will find a center in you. I will chew it up and leave. I will work to elevate you, just enough to bring you down. So, trust me!
User avatar
Andain
.
.
Posts: 2672
Joined: 11 Dec 2008, 13:19
Location: Zg

Re: Tetovaže....

Post by Andain »

Andain wrote:Nisu mi nekakav posebni turn on, ali nisu ni turn off osim ak' ne prekrivaju nečije cijele dijelove tijela.. :cer:
Uglavnom, znaju mi lijepe biti male na leđima, ramenu i nozi..

Hah, što sve jedno ljetovanje može promijeniti.. :cer:
Uglavnom, mijenjam ovo gore za, i cijelo tijelo, well veće površine tijela mogu biti itekakav turn on i ukusno napravljene.. al je onda super vidjet kad sve te tetovaže imaju nekog smisla i nisu samo nabacane radi kvantitete..
''Reason is not automatic. Those who deny it cannot be conquered by it. Do not count on them. Leave them alone.'' Ayn Rand
metalcore8
pripravnica
pripravnica
Posts: 215
Joined: 20 Jul 2010, 22:00
Location: Split, Hrvatska

Re: Tetovaže....

Post by metalcore8 »

:zbunj: ćemu 2 puta ova tema?
ča nije dovoljna već ona u "beauty" salonu? :roll:
roots are deeper then death
User avatar
milenanik3
penzionerka
penzionerka
Posts: 1675
Joined: 20 Feb 2010, 08:06

Re: Tetovaže....

Post by milenanik3 »

metalcore8 wrote::zbunj: ćemu 2 puta ova tema?
ča nije dovoljna već ona u "beauty" salonu? :roll:

Ona u "beauty"salonu je za sve ova ovdje je za Moanine prijateljice ;)
Moana,Balconn se čita a imaš i nešto što se zove pretražnik/mene to asocira na neko traženje.

Jel što se traži tamo Moana,cure,blago ili teme?
Moana Ti si malo zbunjena zar ne :lol: :lol:
[*]"Jednog će dana iz ranjenih leđa izrasti krila."
http://milenanik3.wordpress.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
MOANA
penzionerka
penzionerka
Posts: 1152
Joined: 06 Jul 2010, 22:02
Location: negdje nigdje

Re: Tetovaže....

Post by MOANA »

milenanik3 wrote:
metalcore8 wrote::zbunj: ćemu 2 puta ova tema?
ča nije dovoljna već ona u "beauty" salonu? :roll:

Ona u "beauty"salonu je za sve ova ovdje je za Moanine prijateljice ;)
Moana,Balconn se čita a imaš i nešto što se zove pretražnik/mene to asocira na neko traženje.

Jel što se traži tamo Moana,cure,blago ili teme?
Moana Ti si malo zbunjena zar ne :lol: :lol:
melani da tebe nema ja bih luda po svijetu hodala kako mi se čini :cer:

p.s.u pretražniku se vjerojatno traže teme, ali ja eto, kako nisam česti posjetioc foruma, tj.začuđujuće, ali istinito ovo mi je i prvi forum u kojem sudjelujem, nisam upućena u sve njegove mogučnosti. Pitam se da li ćeš mi to moći Ti iskusna forumašica ikada oprostiti i izvesti me na pravi put ? :mislim: :mislim:
ne želim da me baš svatko voli.ljubav nekih ljudi čak me i vrijeđa i umanjuje moje samopoštovanje
Post Reply