hot or not?

Hajde sminkerice, izvadite svoja sjenila, kremice, pudere, sminke i ostale tricarije kojima sakrivate prirodnu ljepotu i navalite u ovaj forum.

hot or not?

hot
4
24%
not
11
65%
ja sam stara
2
12%
 
Total votes: 17
User avatar
zujalica
penzionerka
penzionerka
Posts: 4726
Joined: 11 Jul 2006, 00:09
Location: Na rubu pameti

Post by zujalica »

izdvojiću ovaj citat,on mi je najzanimljiviji:


''pa pauza bi trebala biti tolika da se priceka da upala prodje, tj. dok prestane boljeti. i poslije toga odmah trenirati ponovo isti misic, tj. provocirati novu upalu. ''

Meni je nejasno da onaj koji vježba neprestano osjeća bol u mišićima,odnosno popularni'' musculfiber''?Zar ti to ne zvuči jako demotivirajuće za onog koji vježba?Čujte,dolazićete kad bol prestane,svakih 7 dana...ipak mi je to predugo,a ne znam,možda zbilja nekima treba toliko oporavka?
I koliko li će ti mišići rasti ako nakon svakog vježbanja imamo upalu?

Spomenula si gore serije od sto trbušnjaka,nisam niti govorila o intenzitetu opterećenja,nego o potrebi vježbanja svih mišićnih skupina,ali opet nisi navela pauzu između serija.Govoriš o 5 kg težine na prsima,zar za početnike?!
Ne ograničavam vremenski,nego sam samo okvirno dala koliko traje sat treninga,svatko će sebi sam odrediti vrijeme,ovisno o broju ponavljanja.
Sad spominješ i cardio trening,jesi li plivala ili vozila bicikl pod upalom mišića?
Ja i ne mislim da ti vježbaš 1put tjedno,ali kad drugi čitaju mogli bi pomisliti da je njima dovoljno 1 put :)
Imaš li ti svaki put upalu mišića nakon svojih treninga???
Hvala za sajt :wink:
Svaka je ljubav ista,osim one prave....
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

jel ti mogu odgovoriti na to sutra, jer sad idem van s nekim ljudima? a ne zelim ti to zbrzati, nego napisati kak spada.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
zujalica
penzionerka
penzionerka
Posts: 4726
Joined: 11 Jul 2006, 00:09
Location: Na rubu pameti

Post by zujalica »

Dodir_Svile wrote:jel ti mogu odgovoriti na to sutra, jer sad idem van s nekim ljudima? a ne zelim ti to zbrzati, nego napisati kak spada.
Važi :)
Već sam se iznenadila ugledavši tako malo texta :mrgreen:
Svaka je ljubav ista,osim one prave....
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

ok, sad sam bila napisala post skoro do kraja i greskom zatvorila prozor, so...here we go again :mrgreen:
zujalica wrote: Meni je nejasno da onaj koji vježba neprestano osjeæa bol u mišiæima,odnosno popularni'' musculfiber''?Zar ti to ne zvuèi jako demotivirajuæe za onog koji vježba?
to uopce nije demotivirajuce. cak naprotiv, mene upala jako motivira. natjera me da u svakom trenutku budem svjesna svog tijela, svojih misica i ispravnosti onoga sto radim. stalno me napominje kako je super to sto radim i daje mi do znanja da sam odlicno odradila prosli trening. osim toga, znam da sam pogodila onaj misic koji sam htjela.
zujalica wrote:Èujte,dolaziæete kad bol prestane,svakih 7 dana...ipak mi je to predugo,a ne znam,možda zbilja nekima treba toliko oporavka?
I koliko li æe ti mišiæi rasti ako nakon svakog vježbanja imamo upalu?
nisam ti to dobro objasnila izgleda...neces dolaziti svakih 7 dana. dolazit ces svaki drugi dan, al ces raditi drugu skupinu misica. ja ponedjeljkom radim jednu skupinu, srijedom drugu, petkom opet prvu. tako da je pauza izmedju treninga za istu skupinu misica oko 4 dana, sto je sasvim dovoljno da se misic odmori.
sto se tice toga da li ce misic rasti zbog upale. mnogi smatraju da upala pomaze rast, odnosno da je nuzna. kao sto sam rekla, to nije dokazano, bazira se samo na iskustvu. naravno da ima i onih koji rastu bez upale. medicinenet kaze o tome:

Is Soreness a Prerequisite for Growth?

I'm occasionally asked if soreness after a workout is necessary to get results. Although there's no evidence to support this idea and individuals certainly get stronger even if they don't get sore, some people just aren't satisfied with their workout unless they're sore, and there may be some rationale for this logic. Remember, there must be microscopic damage to muscle fibers before there can be growth, so if you're sore, it means there was damage and thus growth must not be far behind. But again, there's no evidence that soreness is necessary for growth, and until we understand more about the process, it's probably enough to say that soreness could be a potential marker or predictor of how much growth there will be.

ja nekako smatram da ako stalno maltretiras misic tako da mu trgas vlakna, nakon nekog vremena ce se on sam pokusati prilagoditi tome, tj sprijeciti novo trganje tako sto ce izgraditi vece misice koji ce moci podnijeti veci rad.
zujalica wrote:Spomenula si gore serije od sto trbušnjaka,nisam niti govorila o intenzitetu optereæenja,nego o potrebi vježbanja svih mišiænih skupina,ali opet nisi navela pauzu izmeðu serija.Govoriš o 5 kg težine na prsima,zar za poèetnike?!
pauze izmedju serija bi trebale biti oko minutu. ako zelis povecati opterecenje, onda smanjis pauzu na 40 sec ili 30 sec. 5 kg sam onako rekla. tezinu bi naravno svako sebi trebao prilagoditi. ali neko ko radi u jednoj seriji 100-150 trbusnjaka (koje ionako ne treba raditi) bi morao moci napraviti normalne 3 serije po 10-12 ponavljanja sa bar 3 kg na prsima. ja crunches radim bez opterecenja.

zujalica wrote:Sad spominješ i cardio trening,jesi li plivala ili vozila bicikl pod upalom mišiæa?
vozila sam bicikl i radila sam na stepperu pod upalom, jer aerobni trening radim one dane kad nisam u teretani, tako da su to obicno dani kad sam pod upalom. radila sam jako low intensity. cardio niskog intenziteta pomaze kod upala jer prokrvljuje misice i smanjuje oticanje. a posto je low int. ne opterecuje misice dodatno.
zujalica wrote:Imaš li ti svaki put upalu mišiæa nakon svojih treninga???
za neke misice imam svaki put kad radim taj misic (biceps, ramena, donja ledja, hamstrings, quadriceps i gornji dio prsa cesto, triceps isto cesto). neke druge mi je teze provocirati, jer ne radim toliko izolacijske vjezbe, pa bude tesko skoncentrirati se na bas taj misic i "upregnuti" ga. takodjer, nekad se desi da jaci misic preuzme izvodjenje pokreta, pa slabiji misic bude teze pokrenuti. tesko upalim latissimus, deltoides, gluteus, listove (ali njih nisam jako ni forsala). uglavnom ledja. ali to namjeravam srediti tako sto cu si napraviti novi program i skoncentrirati se vise pri izvodjenju vjezbi.
zujalica wrote:Hvala za sajt :wink:
nema na cemu, i drugi put ;)
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
zujalica
penzionerka
penzionerka
Posts: 4726
Joined: 11 Jul 2006, 00:09
Location: Na rubu pameti

Post by zujalica »

Zar u 7 ujutro?Svaka čast,Dodir,zbilja se držiš obećanja.

'ovako mi je brže:

CITAT 1:

''to uopce nije demotivirajuce. cak naprotiv, mene upala jako motivira. natjera me da u svakom trenutku budem svjesna svog tijela, svojih misica i ispravnosti onoga sto radim. stalno me napominje kako je super to sto radim i daje mi do znanja da sam odlicno odradila prosli trening. osim toga, znam da sam pogodila onaj misic koji sam htjela. ''


JA
Da.Zar nisam rekla u početku da je upala mišića normalna stvar?Kad prođe ta upala,neće svi ići povećavati kilažu,nego će nastojati samo održati razinu treniranosti koju su postigli,A ZA TO JE MINIMUM TRI PUTA TJEDNO.Dosta njih ne ide u teretanu,nego kod kuće rade program vježbi.Sad razumijem,govoriš o klasičnoj teretani,ok.

CITAT 2:

''sto se tice toga da li ce misic rasti zbog upale. mnogi smatraju da upala pomaze rast, odnosno da je nuzna. kao sto sam rekla, to nije dokazano, bazira se samo na iskustvu. naravno da ima i onih koji rastu bez upale.''


JA.
Tako je.Čitajući ovdje neke dijelove texta,cure bi pomislile da ne vježbaju predano ako nema upale mišića,možda samo žele zadržati ono što su stekle,mada sumnjam da nas čitaju :)

CITAT 3:

''vozila sam bicikl i radila sam na stepperu pod upalom, jer aerobni trening radim one dane kad nisam u teretani, tako da su to obicno dani kad sam pod upalom. radila sam jako low intensity. cardio niskog intenziteta pomaze kod upala jer prokrvljuje misice i smanjuje oticanje. a posto je low int. ne opterecuje misice dodatno.''


JA
Vidiš da si ipak radila pod upalom,ali ljudi bukvalno shvate,bace se u totalno mirovanje,a upravo vježbe lakšeg intentiteta pospješuju,khm,uklanjanje,khm,mliječne...mda.(zbilja nisam znala da su strani znanstvenici oborili tu teoriju,mad se još puuno stručne literature kod nas drži tog,kako sportska,tako i medicinska literatura)
I da,kombinacija aerobnog i anaerobnog treninga je idealna jer mislim da forsiranje samo anaerobnog šteti srcu.


CITAT 4:


''Za neke misice imam svaki put kad radim taj misic (biceps, ramena, donja ledja, hamstrings, quadriceps i gornji dio prsa cesto, triceps isto cesto). neke druge mi je teze provocirati, jer ne radim toliko izolacijske vjezbe, pa bude tesko skoncentrirati se na bas taj misic i "upregnuti" ga. takodjer, nekad se desi da jaci misic preuzme izvodjenje pokreta, pa slabiji misic bude teze pokrenuti. tesko upalim latissimus, deltoides, gluteus, listove (ali njih nisam jako ni forsala). uglavnom ledja. ali to namjeravam srediti tako sto cu si napraviti novi program i skoncentrirati se vise pri izvodjenju vjezbi. ''


JA
ok.Eto,recimo,biceps femoris...odradiš ga,i sad,sljedeći put dođeš,smanjiš pauzu sa 40 na 30,dobiješ upalu..ali,k vragu...dođeš opet,napraviš isto,ne dobiješ upalu.Da li ćeš ipak dalje forsirati,povećati možda opterećenje jer pauzu ti više nema smisla smanjivati ili misliš da je dovoljan uspjeh zadržati status sqo?

Moj zaključak:
Znaš što,kako bilo da bilo,podsjetila si me da bi i ja mogla malo maknut svoje gluteuse. :pd:
Svaka je ljubav ista,osim one prave....
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

zujalica wrote:Zar u 7 ujutro?Svaka èast,Dodir,zbilja se držiš obeæanja.
da, ali to samo zato sto nisam ni spavala :mrgreen:
zujalica wrote:ok.Eto,recimo,biceps femoris...odradiš ga,i sad,sljedeæi put doðeš,smanjiš pauzu sa 40 na 30,dobiješ upalu..ali,k vragu...doðeš opet,napraviš isto,ne dobiješ upalu.Da li æeš ipak dalje forsirati,poveæati možda optereæenje jer pauzu ti više nema smisla smanjivati ili misliš da je dovoljan uspjeh zadržati status sqo?
povecavat cu opterecenje u deadliftu, jer mi je to primarna vjezba za biceps femoris i za cijeli straznji dio noge. ako nakon nekon vremena ne bude vise palilo ni povecavanje tezine, ni smanjivanje pauza, promijenit cu vjezbe, pa cu raditi neku lokaliziraniju vjezbu za taj misic ili nesto slicno. tijelo se nakon nekog vremena navikne na vjezbu, pa je potrebno mijenjati trening.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
zujalica
penzionerka
penzionerka
Posts: 4726
Joined: 11 Jul 2006, 00:09
Location: Na rubu pameti

Post by zujalica »

Ok,ako se vidimo,obaramo ruku,ako ti je lakše,možemo i čašu :mrgreen:

Dakle cure,vježbajte,bavite se nekim sportom,plivajte,trčite,vozite bicikl,seksajte se,trošite se :mrgreen:

Inače,na ženi volim vidjeti trapeziuse i deltoideuse...
...moja ljubav će se prepoznati :love:
Svaka je ljubav ista,osim one prave....
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

ja vise volim deltoides. bas sam sinoc gledala cijelo vrijeme jedan super primjerak 8:)
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Post by hellen_stewart »

a ja najviše volim dekolteus :hihi:

ove vaše ništa ne kontam :hihi:
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

ahahahahahhahahahahahahahha, jesi luda, jebote! :mrgreen:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Post by hellen_stewart »

ne znam koji ti je?Zašto mi stalno govoriš da sam luda :nix: :hihi:
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

ma to ja pricam gluposti, pusti dodira... :mrgreen:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Post by hellen_stewart »

pa i ja gledam,pa mi ništa nije jasno...a ne držim ja dodira pa ne mogu ni da ju pustim :mrgreen:
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
Tigrica
botaničarka
botaničarka
Posts: 883
Joined: 17 Aug 2006, 17:14
Location: SNOVI
Contact:

Post by Tigrica »

hellen_stewart wrote:a ja najviše volim dekolteus :hihi:

ove vaše ništa ne kontam :hihi:
Mi tu. :mrgreen:
I kad dekolteusi hodaju, isto.
Dapače.:mrgreen:

A ove gore nisu uopće spomenule sve one pizdarije (oprosti Pizda_rijo :mrgreen: ) koje ti MIŠIĆI piju.
...Jedna će mandolina svirati ovu noć...
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

Tigrica wrote:A ove gore nisu uopæe spomenule sve one pizdarije (oprosti Pizda_rijo :mrgreen: ) koje ti MIŠIÆI piju.
kakve pizdarije, kakvo pijenje? :pd:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
zujalica
penzionerka
penzionerka
Posts: 4726
Joined: 11 Jul 2006, 00:09
Location: Na rubu pameti

Post by zujalica »

Tigrica wrote:
hellen_stewart wrote:a ja najviše volim dekolteus :hihi:

ove vaše ništa ne kontam :hihi:
Mi tu. :mrgreen:
I kad dekolteusi hodaju, isto.
Dapače.:mrgreen:

A ove gore nisu uopće spomenule sve one pizdarije (oprosti Pizda_rijo :mrgreen: ) koje ti MIŠIĆI piju.

Samo ti mene pitaj,Svili treba malo vremena :mrgreen:

Tigrica pita kako nadoknađuješ energiju,kojim napitcima i što bi joj mogla preporučiti? a da pri tom nema opasnosti za njene ,znojem i odricanjem teško stečene musculuse :mrgreen:
Nema smisla da ode u kalorijski suficit :mrgreen:
Dodir,ooopusti se.
Svaka je ljubav ista,osim one prave....
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

opet ja nista ne kontam :pd: :o
jel to nesto o alkoholu? :pd:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
zujalica
penzionerka
penzionerka
Posts: 4726
Joined: 11 Jul 2006, 00:09
Location: Na rubu pameti

Post by zujalica »

Dodir_Svile wrote:opet ja nista ne kontam :pd: :o
jel to nesto o alkoholu? :pd:
Jesu tebe možda serpentine smutile? :pd:
Svaka je ljubav ista,osim one prave....
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

:pd: kakve veze serpentine imaju s tim? :pd: jes ti pila nesto? :pd: cudno mi se ponasas u zadnje vrijeme :pd:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Post by hellen_stewart »

nije ništa pila,zato se tako i ponaša,tek kad popije postaje normalna,al nema nestaloooooo :mrgreen:
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Post by Lea »

Budući nisam imala vremena podrobnije čitati sve postove, odgovoriti ću na pitanje... Po mom ukusu, previše mišića, doslovno, previše... Ne bih imala osjećaja je li se radi o muškarcu ili ženi... :)
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

meni je cudno to kako svi misice povezuju sa muskarcima :ogle: je da muskarci imaju bolje predispozicije da se nabilaju, ali ono...zasto razmisljati u okvirima biokemije? :ogle:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
seagull
leteći punoglavac
leteći punoglavac
Posts: 1703
Joined: 08 Apr 2007, 23:07

Post by seagull »

hellen_stewart wrote:a ja najviše volim dekolteus :hihi:

ove vaše ništa ne kontam :hihi:
e je l to ono kad pozorno gledas u natpis na kojem pise "golf"? :shock: :mrgreen:
"iluzija je prosvjetljenje;
prosvjetljenje je iluzija"
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Post by hellen_stewart »

seagull wrote:
hellen_stewart wrote:a ja najviše volim dekolteus :hihi:

ove vaše ništa ne kontam :hihi:
e je l to ono kad pozorno gledas u natpis na kojem pise "golf"? :shock: :mrgreen:

e da taj,pa kad to vidis nemas pojma ni gdje si ni sta si...ono a gdje sam ono ja :shock: :mrgreen:
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
User avatar
seagull
leteći punoglavac
leteći punoglavac
Posts: 1703
Joined: 08 Apr 2007, 23:07

Post by seagull »

cek da pogledam malo bolje, nisam jos bas sasvim sigurna gdje sam hahaha :mrgreen:
"iluzija je prosvjetljenje;
prosvjetljenje je iluzija"
Post Reply