Ona ima stila

Hajde sminkerice, izvadite svoja sjenila, kremice, pudere, sminke i ostale tricarije kojima sakrivate prirodnu ljepotu i navalite u ovaj forum.
zmajka
zna puno o kamenolomima
zna puno o kamenolomima
Posts: 2596
Joined: 17 Feb 2003, 18:35
Location: van sebe
Contact:

Ona ima stila

Post by zmajka »

Tramvaj je divno mjesto gdje se da dobro čitati ako imaš šta. No ponekad se preračunaš, ispadne da pročitaš knjigu do kraja na putu na posao pa kad se vraćaš nemaš šta čitati. Onda malo gledaš kroz prozor i prisluškuješ ljude oko sebe.
Glavne akterice ovog prisluškivanja (nije da sam morama prisluškivati, čulo ih se i 36 ljudi dalje) su dvije žene, ranih četrdesetih godina, dobrodržeće.
Pričaju o Mirjani, ma tko ona bila.
Dakle da sažmem:
Mirjana ima novu frizuru, uvijek je imala dugu valovitu kosu a sad se ošišala na tri centimetra sa tekstom da je u njenim godinama neukusno nositi grivu. Nosi isključivo kostime u zemljanim bojama, ali kad ju je jedna od Tramvajuša srela na Jarunu sa klincem i psom bila je u trenirci i tenisicama ("i mogu ti reć' da je izgledala bolje neg' na poslu"). Svaki se dan šminka ali nikad nije "nalarfana". Uvijek koristi parfem ("neki skupi, po limunu"). Zaključile su, Mirjana ima stila.
Tako i moja šogorica, veli jedna od žena, i ona ima stila, ali na drugoj strani.
Pretvorila sam se u uho.
Ispostavilo se da šogorica zna urediti stan da izgleda "kao oni iz američkih filmova". Sve samo ravne linije, nikakvih dodataka. Druga kaže da joj se to ne sviđa. Imateljica šogorice veli da izgleda super, moderno i elegantno, da "stil izvire iz svakog kuta".
Druga je rekla da je njoj bitno da se ona dobro osjeća u nekom prostoru. Rekla je da je kod nje doma kaotično, da ima hrpa sitnica i tabletića i da ima "goblene po zidovima koje više niko živ ne drži po stanu" ali da njen dom ima dušu. I još je konstatirala da stil i duša ne idu zajedno.
Potkrijepila je to još jednim zaključkom:
"Pogledaj Mirjanu. Ima stila i izgleda ko grom, ali ne dođe ti da ju zagrliš ili pozoveš na kavu."
Tada su izašle pa ne znam kako je Prva prokomentirala Mirjanin stil i toplinu.

Slažete li se da osobe koje imaju stila nemaju duše, topline, osobnosti?
Slažete li se da mjesta koja su uređena sa stilom (ma kakav on bio) nužno moraju izgledati hladno i neudobno?

Meni došlo zlo. Ja ne vjerujem u to. Još ajde, kad se o uređenju interijera priča ali kada osobu nazoveš hladnom i bez duše samo zato što ima stila...

I šta u stvari znači "imati stila"?
Non c'è limite alla fantasia...

Volim te mama al' ne više od 50 grama.
User avatar
jabooka
Klimam da vrijeme brze prode
Klimam da vrijeme brze prode
Posts: 2324
Joined: 21 Mar 2006, 19:03
Location: nigdje

Post by jabooka »

hm......mozda bi imati stila znacilo biti van šablone i modnih kalupa
improvizacija je moj hobi
redEye
studentica
studentica
Posts: 155
Joined: 27 May 2006, 12:22

Post by redEye »

Ja pojam "stila" ne povezujem sa nečim modernim, skupim, lijepim, popularnim, općeprihvaćenim, ili slično......."imati stila" za mene znači izraziti (na bilo koji način) svoju osobnost.
vibracija je pokret koji se ne može odlučiti kojim smjerom da krene
blondi
balkonski foto album
balkonski foto album
Posts: 925
Joined: 11 Mar 2006, 11:06

Post by blondi »

za moj pojam " ima stila " je kada netko svojom osobnoscu i kreativnoscu se izrazava na bilo koji nacin.
zmajka
zna puno o kamenolomima
zna puno o kamenolomima
Posts: 2596
Joined: 17 Feb 2003, 18:35
Location: van sebe
Contact:

Post by zmajka »

Onda su žene u krivu, jel? Onda bi ta njihova Mirjana bila jednostavno dotjerana žena koja drži do sebe jer kompletići boje zemlje, parfemčić i blaga šminka mi se čine previše uobičajenima da bi bili nešto ekstra....iako i to bi bio stil. Decentno :mrgreen:
Non c'è limite alla fantasia...

Volim te mama al' ne više od 50 grama.
User avatar
noise
Zamalo punoljetna
Zamalo punoljetna
Posts: 1677
Joined: 23 Aug 2006, 11:17
Location: leglo razvrata i bluda

Post by noise »

znam puno ljudi oko sebe koji stvarno imaju puno stila... i stvarno za nikog od njih nebih ni u kom slucaju rekla da su hladni...
prije bih rekla da ljudi sa stilom imaju vise samopouzdanja... da su vise sigurni u sebe... jer sta god da nose na sebi, nose sa stavom i to stvarno dobro izgleda na njima, pa sto god to bilo...
za stil ne treba puno novaca... stil dolazi iznutra... i osobe sa stilom ce se za 200kn obuci bez ikakvih problema...
..svaka macka, koja drzi do sebe, izraziti je ljubitelj toplane....
sxc-angel
little devil
Posts: 79
Joined: 21 Jun 2005, 09:37
Location: Zagreb

Post by sxc-angel »

kaj znači imati stila...pa svatko ima drugačiji stil, meni se nečiji stil može sviđati ili ne , ali to neznači da ta osoba ak se meni nesviđa njen stil nema stila....

a ove dve iz tramvaja :roll: ....ajme meni :shock: ....od takvih se branim slušalicama na ušima dok sam u tramvaju....a koji je njihov stil... :DH: :DH: :DH:

˝a moze bit i da su one nedojebane kuje˝ može biti :beer:
User avatar
steto
Konvencionalna
Konvencionalna
Posts: 2028
Joined: 30 Jun 2006, 10:40
Location: ur mind is my playground

Post by steto »

in my humble oppinion,
stila ima onaj ko zna kako da se u kojoj prilici obuche,
zna kako da nosi to shto je obukao,
da toj odjeci da neki lichni pechat,
tako da to istovremeno govori nehsto o njemu samom,
i shto je, mislim, takodje bitno,
da bude dosljedan sebi, a ne da se iz sezone u sezonu mijenja drastichno...
Neka tvoje oko padne na mene u chasu kada budem dobro uvjezbana, jer niko nije svih sedam dana u nedjelji ni mudar ni lijep...
MG
pripravnica
pripravnica
Posts: 416
Joined: 24 Sep 2006, 22:45
Location: daleko...

Post by MG »

karikirano al...
Imati stila znaci osjecati se dobro u svojoj kozi...biti sam sa sobom AT EASE !

Uzivati u sebi, svojoj odjeci, frizuri, pa cak i svom stanu.. mi smo ti koji stvarima i prostorima udahnjujemo zivot !
Drink my blood and live forever...(Anonymous vampire) :bb:
User avatar
piz_darija
Pizda_rija
Pizda_rija
Posts: 1997
Joined: 11 Aug 2006, 12:24
Location: s kraja svijeta, tamo gdje se pada...

Post by piz_darija »

pa to je nešto što imaš il nemaš. to je ustvari prikaz nečije induvidualnosti, maštovitosti i samouvjerenosti. treba znati nositi nešto. :cool:
Image
User avatar
jabooka
Klimam da vrijeme brze prode
Klimam da vrijeme brze prode
Posts: 2324
Joined: 21 Mar 2006, 19:03
Location: nigdje

Post by jabooka »

a sta znaci treba znati nositi nesto?
improvizacija je moj hobi
User avatar
tramp
Dragi Papa!
Dragi Papa!
Posts: 808
Joined: 10 Mar 2005, 22:41
Location: nyc
Contact:

Post by tramp »

a jah gluposti ... zena sa stilom koja mi izgleda dusevno (mozda i nije):
Image

drugo svako ima stil samo je pitanje koji je to stil ... a i toplina ... ima ljudi koji izgledaju hladno a topli su i ima onih koji izgledaju toplo a vrlo su nezainteresovani za ljude oko njih .. i tako .. stereotipi stereotipi stereotipi
Consistency is the last refuge of the unimaginative.
Image
User avatar
piz_darija
Pizda_rija
Pizda_rija
Posts: 1997
Joined: 11 Aug 2006, 12:24
Location: s kraja svijeta, tamo gdje se pada...

Post by piz_darija »

jabooka31 wrote:a sta znaci treba znati nositi nesto?
to znači da npr. svatko ne može nositi neku jaknu- jer ta jakna ne stoji svakom i ne ide uz takve i takkve hlače-suknju il nešto drugo.
onaj tko zna šta nosi-osjeća se dobro u tom što nosi, dobro kombinira odjeću u skladu sa svojom figurom.
jednostavno neki ljudi nemaju osjećaja za to... a neki naprotiv imaju 8:)

jasnije ?! :wink:
Image
Anna-Marie
CIA agent
Posts: 261
Joined: 06 Sep 2005, 11:38
Contact:

Post by Anna-Marie »

ne znam sta da kazem. moja percepcija svijeta se poklapa sa onom jedne kisne gliste u kamerunu, mislim da nemam stila... ali zato sam nesebicna, pametna, njezna i meka srca... :twisted:
every tool is a weapon if you hold it right
Enigma
Narkobos(ica)
Narkobos(ica)
Posts: 158
Joined: 06 Jan 2006, 16:32
Location: Mars

Post by Enigma »

Slažete li se da osobe koje imaju stila nemaju duše, topline, osobnosti?
Slažete li se da mjesta koja su uređena sa stilom (ma kakav on bio) nužno moraju izgledati hladno i neudobno?
a ono...
izvrsna tema za razmišljanje , u svakom slučaju.

nikada mi prije to nije plao na pamet ali u biti ima nešto u tome. dakle ljudi koji imaju stila (tj. mi smatramo da ga imaju, vrlo subjektivno) djeluju nam superiorno, moćno, pucaju na idealno, djeluju kao perfekcionisti pa tako da koliko god im se divimo...moguće da nam djeluju i hladno i odbojno zbog općeg dojma *i'm a superman*
iako jeli osoba hladna ili ne ovisi isključivo o pristupačnosti, dakle ako se ista zna nasmiješiti , šarmantna je i zanimljiva, ne samo da će mi djelovati toplo nego će mi i postati toplo jer sam se napalila :DH:

"iamti stila" znači znati s efizički i vizualno izraziti, dakle uskladiti svoj karakter s odjećom koju nosimo. jasno da treba znati kombinirtai boje, materijale, itd.

prostor? potpuno ista stvar, ako je to neka faza bauhausa, ako je krajnje modernistički uređeno, tipa crno/bijelo/staklo/ravne linije neće mi nužno izgledati toplo, a opet school je identično uređen pa je prostor mrak, ako je ukusno u stilu novog kica, rainbow and so, bit će mi u istom prostoru još draže sjediti.
napokon imam avatar
User avatar
malena8
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Boja u sistemu ovisna o Suncu
Posts: 4135
Joined: 07 Aug 2007, 16:37
Location: Miami, Florida

Re: Ona ima stila

Post by malena8 »

Ne slažem se da osobe koje imaju stila, nužno nemaju dušu, toplinu, osobnost. Daleko od toga. Osobe koje imaju stila, imaju i svoju osobnost. To su osobe koje se brzo zapaze po tom stilu, posebne u svakom slučaju.
Ne slažem se niti s drugom tvrdnjom. Iako ne znači.
Što znači imati stila?
Zanimljivo pitanje. Nekoliko je prethodnih postova pogodilo samu bit pa ja ne ću duljiti; no svakako su osobe koje imaju stila posebne, plijene pažnju, u većini slučajeva posjeduju veliko samopouzdanje, znaju se nositi s onim što nose :mrgreen: ...

A zašto odgovorih na ovaj stariji topic, iako ne više aktualni? Jer uvidjeh da se radi o jednom kvalitetnom zapažaču, s izvrsnim spisateljskim sposobnostima, odnosno samoj autorici gore napisanog. Istina, bezveze sada blebetam, pogotovo na ovakvom "banalnom" tekstu, ali nisam mogla da ne kažem da je zasigurno riječ o velikom talentu.
  • Дaни су kaдa сe kидa биjeли пaпир нa maлeнe komaдићe и oсjeћa вeлиka пotрeбa зa mирom.
Markiza
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 807
Joined: 19 Jan 2004, 22:36
Location: Osijek
Contact:

Post by Markiza »

Pa da, Zmajka mrak piše, indeed. :mrgreen:
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

Ja zapravo mislim da svi imaju stila samo ga mi ljudi ne prepoznajemo uvijek :cool:
Pitanje , moze li zbrckanost i neurednost biti stil?
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
zenia
lezbača de lux
lezbača de lux
Posts: 3687
Joined: 02 Nov 2007, 19:08
Location: zabreg

Post by zenia »

alex 2 wrote: Pitanje , moze li zbrckanost i neurednost biti stil?
Može
"...primećuješ da izbegavam izraz kremiran, koji je stran našem lepom jeziku, jer mene će spaliti, a ne umutiti u krem...."
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

ja recimo uopce nemam ni trunku stila i uopce ne kontam sta je to. :ogle:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
jabooka
Klimam da vrijeme brze prode
Klimam da vrijeme brze prode
Posts: 2324
Joined: 21 Mar 2006, 19:03
Location: nigdje

Post by jabooka »

kako znas da nemas ako ne kontas sta je to?
improvizacija je moj hobi
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

:pd: hmm...vidis...dobro pitanje..
ok, nemam ono za sta mislim da je stil, ali mislim da to za sta ja mislim da je stil ustvari nije stil. :ogle:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Andain
.
.
Posts: 2672
Joined: 11 Dec 2008, 13:19
Location: Zg

Post by Andain »

Ja recimo ne volim vidjeti ležeran stil koji izgleda kao da je osoba provela pola dana pred ogledalom uređujući tu 'opuštenost i ležernost':) i uglavnom mi pažnju privuče netko tko djeluje neopterećeno i prirodno u onom u čem je, neovisno o stilu.

Inače, volim vidjeti dotjerane cure/žene, i to one koje minimalizmom uspiju postići efekt..uglavnom jer pokušavam smisliti što bi od tog meni možda pasalo da kupim :D
''Reason is not automatic. Those who deny it cannot be conquered by it. Do not count on them. Leave them alone.'' Ayn Rand
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Ona ima stila

Post by Lea »

zmajka wrote:Slažete li se da osobe koje imaju stila nemaju duše, topline, osobnosti?
Ne bih generalizirala. Stil je sasvim osobna stvar. Nekad ne govori ništa, a nekad govori puno o čovjeku. Postoje ljudi koji njeguju poseban stil i to im dođe kao način izražavanja. Postoje i oni koji se samo vole preseravati bez neke pretenzije za izražavanjem "osobenosti", iako sve to "lijepo" izgleda.
Ne procjenjujem nekoga s obzirom na stil jer izgled, ne da često vara, nego uvijek vara.
Tona šminke, kričave boje, prenapadnost i koješta, ne moraju nužno značiti bahatost i samouvjerenost osobe koja ih nosi. Naprotiv, može biti sasvim obratno, a i ne mora. Sve je relativno.
zmajka wrote:Slažete li se da mjesta koja su uređena sa stilom (ma kakav on bio) nužno moraju izgledati hladno i neudobno?
Mjesta sa stilom, lijepo uređen interjer nekad odiše toplinom, nekad "sterilnošću". Ovisi o tvom raspoloženju i senzibilitetu za prostor u kojem se nalaziš. Za mene lijep interjer, u tebi može stvoriti osjećaj "gušenja", neudobnosti i hlada, dok u meni stvara osjećaj topline i ugode, itd.
zmajka wrote:I šta u stvari znači "imati stila"?
Po meni, imati stila znači, izraziti se i biti osoben.
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
Shane
vrtic
vrtic
Posts: 18
Joined: 19 Sep 2009, 23:11

Re: Ona ima stila

Post by Shane »

definitivno se slazem sa Leom ,,,citiram ju:Po meni,imati stila znaci,izraziti se i biti osoben...
Post Reply