...dogme...sminkanje...

Hajde sminkerice, izvadite svoja sjenila, kremice, pudere, sminke i ostale tricarije kojima sakrivate prirodnu ljepotu i navalite u ovaj forum.
Post Reply
svizac
Za Trokut! Spremni!
Za Trokut! Spremni!
Posts: 154
Joined: 22 Aug 2005, 17:23

...dogme...sminkanje...

Post by svizac »

Dick Page, jedan od poznatijih šminkera današnje modne scene, iznosi svoje mišljenje o navodnim neprikosnovenim pravilima uljepšavanja.
U prilogu za američki Allure, Page kaže: "Neki dan sam vidio ženu koju bih opisao kao punokrvnu žrtvu Park Avenue sindroma - polakiranu, depiliranu, manikiranu i poblajhanu. Želio sam joj doviknuti: 'Halo, možete me čuti iznutra?' Previše takozvanog dobrog ukusa može vas osiromašiti. Ono što je zaista zanimljivo i privlačno je netko tko želi isprobati nove stvari, igra se sa šminkom i ne osvrće se previše na šminkerske dogme."
_________________
Dogma br. 1
Velike usne su ljepše
Tko još nije vidio toliko napuhnute usne da je pomislio da je riječ o alergijskoj reakciji na ubod pčele. To je apsurdno. I što je najgore, tu je i pravilo da tamni ruž izgleda dobro samo na velikim usnama. Besmislica. Sigourney Weaver izgleda odlično s ružem boje tamnog vina, a njene su usne prilično tanke.
Poštujte prirodne konture usana, ne pokušavajte ih uvećati (olovkom). Prvo, koristite balzam za usne, zatim ih u granicama vaših prirodnih usana obojite tamnom olovkom. Iznenadit ćete se kako privlačno može izgledati.
_________________
Dogma br. 2
Nikad ne miješajte različite teksture
Istina je da miješanje kremastog sjenila ili rumenila s onim u prahu može ispasti šlampavo, no to ne znači da vi ne smijete ili ne možete pokušati. Miješanjem ovih dviju tekstura možete dobiti efekt naivnog pogleda 60-tih bez bojazni da ćete izgledati kao da su vas premazali maslacem.
Preko sloja s prahom laganim pokretima pređite spužvicom (trljanje će stvar upropastiti) koju ste namočili u kremastu teksturu. Ili na dlanu pomiješajte malo praha i kreme, pa zatim nanaesite na kapke. Pokušate li ih miješati direktno na kapcima, izgledat ćete poput voštane figure Madame Tussaud - u fazi topljenja.
...maknula sam tog peseka,metnula bum nekaj drugo...mozda..hmda...
svizac
Za Trokut! Spremni!
Za Trokut! Spremni!
Posts: 154
Joined: 22 Aug 2005, 17:23

Post by svizac »

...dalje:

Dogma br. 3
Obrve moraju biti određenog oblika
Vidio sam obrve raznih oblika koje izgledaju prekrasno. Obrve počešljajte u svim mogućim smjerovima i zapazite gdje izgledaju najprirodnije. Podrežite krajeve obrva koje iskaču iz prirodnog oblika. Iščupajte zalutale neposlušne dlačice, no ne oblikujte oblik koji već ne postoji. I ne počupajte ih toliko da na koncu izgleda kao da obrve čini red prorijeđenih dlačica.
_________________

Dogma br. 4
Čuvajte se tarantula-trepavica
Što je to zastrašujuće kod dugih tamnih trepavica? Moja suradnica Tracy ima briljantan trik kojim trepavice postaju centar njenog looka. Trepavice premazuje različitim slojevima maskare - maskaru za uvijanje na maskaru za volumen i povremeno onu koja svjetluca - kako bi zaista naglasila gornje i donje trepavice. Ovaj trik odlično izgleda kod Tracy, no bit je da eksperimentirate sami.

--------------------------------------------------------------------------------

Dogma br. 5
Boje se moraju podudarati
Plavo sjenilo je neukusno! Nikad ga ne nosite! Gluposti.
Igrajte se s nespojivim bojama ljubičastim noktima i narančastim usnama ili purpurnim sjenilima i ružičastom sjajilom.
Nikad nećete saznati što vam najbolje stoji ako sami ne isprobate. A zašto ne biste?
...maknula sam tog peseka,metnula bum nekaj drugo...mozda..hmda...
zmajka
zna puno o kamenolomima
zna puno o kamenolomima
Posts: 2596
Joined: 17 Feb 2003, 18:35
Location: van sebe
Contact:

Post by zmajka »

Tarantula - trepavice!!
:DH:
To je ono kad namaskaraš i gornje i donje trepavice?....znala sam da me moje našminkane oči podsjećaju na nešto ali nisam znala na šta :DH:
Non c'è limite alla fantasia...

Volim te mama al' ne više od 50 grama.
Post Reply