Burn baby, buuurn ! (topic o mrsavljenju :)

Hajde sminkerice, izvadite svoja sjenila, kremice, pudere, sminke i ostale tricarije kojima sakrivate prirodnu ljepotu i navalite u ovaj forum.
User avatar
zenia
lezbača de lux
lezbača de lux
Posts: 3687
Joined: 02 Nov 2007, 19:08
Location: zabreg

Post by zenia »

Ja znam jednu dijetu, uvijek pali 100%!
Sastoji se u tome da prestaneš jesti i počnaš se kretati (ne od kauča
do frižidera nego zpravo!)
Nakon nekog vremena počneš gubiti apetit pa se kile ne vraćaju.
Greška je ograničavati dijetu na neki period npr. mjesec dva tri..
Zdravu prehranu treba prihvatiti kao način života a ne nakon tri mjeseca
vraćanje na staro..
Naravno ne kažem da više nikad ne smiješ vidjeti pečeno prase ili bajaderu. Ali
treba se ograničiti na neku normalnu količinu, nije potrebno naručivati desert izravno iz kraša u šleperu!
"...primećuješ da izbegavam izraz kremiran, koji je stran našem lepom jeziku, jer mene će spaliti, a ne umutiti u krem...."
User avatar
Pale Blue Eyes
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 48
Joined: 09 Nov 2007, 23:37

Post by Pale Blue Eyes »

Izgladnjivanje ni pod kojim uvjetima.

Bez optimalne količine energetskih tvari, organizam se okreće trošenju stanica te sustavno slabi. A posljedice mogu biti pogubne.

Teoretski, struktura prehrana je uvjetovana omjerom hranjivih tvari i energetskih potreba čovjeka, što se izračunava okvirno prvo počevši od bazalnog metabolizma - one energije koja se troši mirovanjem, koja se dobiva ako pomnožimo težinu čovjeku sa 22.2 (npr. 70 kg x 22.2 = 1554 kcal). Potom se to pomnoži, obzirom na dnevnu aktivnost osobe, s određenim postotkom koji iznosi od 20 - 80%. S tim da dobiti rezultat može varirati ako oba se izloži nekom dodatnom radu. U omjeru energetskih tvari trebaju biti zastupljene i masnoće i bjelančevine i ugljikohidrati. Mnogi ih izbjegavaju u želji da smršave, ali pritom ne čine dobro vlastitom tijelu. Jer sve ima svoju ulogu u organizmu. Pogotovo one tvari koje on ne može sam sintetizirati.

Svaka grupacija ljudi određenih karakteristika ima specifične potrebe.
Primjerice oboljele osobe prema uputi lječnika imaju točno propisanu dijetalnu prehranu koju moraju pratiti. Kod prehrane fizičkih radnika treba povećati udio bjelančevina, ugljikohidrata i masti te osigurati veće količine napitaka zbog gubitka vode znojenjem, pogotovo one bogate natrij-kloridom. Kod sportaša se količina bjelančevina povećava 6 g po masi.

Potrebno je konzumirati 5 obroka dnevno; s tim da je zajutrak najobliniji, a večera skromnija. Dosta voća i povrća čiji je većinski sastojak voda što ih čini lako probavljivima, te neutraliziraju kiseline nastale uslijed konzumacije mesa. Riba je također zbog svojih nezaićenih masnih kiselina poželjna u dijetalnoj prehrani, jer Omega3, za razliku od stearinske i palmitinske masne kiseline, djeluje dobro na kardiovaskularni sustav. Izbjegavati "prazne kalorije" (fast food).
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

ja sam prije bila debela. sad nisam. a desilo se to da sam fasovala gripu u februaru prosle (ustvari sad vec pretprosle :mrgreen: ) godine. nisam nista jela danima i smrsala sam, well...jedno 5 kila. i mislila sam da ce se vratiti, zato sto je jedno od pravila dijetiranja da se sve vrati i jos vise, ako je prebrzo izgubljeno. ali nije. u medjuvremenu sam kupila stepper (neki kineski, kuna oko 350, saraf puko nakon 10tak dana, al sam zamijenila), i jednostavno se pocela zdravije hraniti.
naravno da sve zavisi od genetike i o jos mnogo cega, ali u biti je recept izbaciti sve nepotrebne stvari, prvenstveno grickalice i slatkise. ali ne izbaciti totalno, ja to i danas jedem, samo u umjerenim kolicinama, a ne kao prije kad god bi bilo sta u kuci :mrgreen: i to je to. idem pjeske do faxa i nazad, a uvijek kasnim pa se to svede na brzo hodanje 8:)
nekad nabacim kilu - kilu i po (kao sto sam i sad vjerovatno ali nisam se jos vagala), ali onda se jednostavno vise krecem i skinem se. mislim, kilu skinem :lol:
mislim da je veci fazon u kretanju nego u nejedenju zato sto se jedenjem ubrzava metabolizam, a osim toga kretanje je i zdravije od lezanja i gladovanja. i tacno se vidi kada cura odrzava liniju gladovanjem, a kada trcanjem. ove sto gladuju budu mlohave i svako salo koje imaju je jako naglaseno, a cure koje se ipak malo vise krecu imaju mmmm...misicavo tijelo, a i kad imaju sala, nekako im ljepse stoji i manje se primijeti nego kod ovih mlohavih.
my two cents...
The rockstar hands of a big butch dyke.
Isobel
pripravnica
pripravnica
Posts: 307
Joined: 23 Jan 2011, 12:55

Re: Burn baby, buuurn ! (topic o mrsavljenju :)

Post by Isobel »

zaista ne vidim razloga zašto ljudi imaju takvih problema s mršavljenjem. Istina je da nisam probala na vlastitoj koži, no iz svog sportskog i profesionalnog iskustva mogu reći da je prirode te pojave strašno jednostavna. Kontrolirani unos hrane + umjerena fizička aktivnost i rezultati su tu, doslovno kroz mjesec, dva.
moja frendica je smršavila 10kg u roku od DVA MJESECA, nije radila ništa radikalno, niti se kontrolirala do beskonačnosti, ono najvažnije nije uopće bila frik kako to ljudi znaju biti na dijetama, da i nikad nije koristila riječ dijeta, niti da mora paziti, njezin ustroj je bilo redovita prehrana, minimalno tri obroka i više je hodala, manje koristila tramvaj, sad preko ljeta počela malo biciklirat. ništa pretjerano, sve je to lagani kardio koji i planira dalje zadržati, čak je i počela bolje i kvalitetnije spavati, postala je odmorenija.
a u prehrani se jednostavno prisilila doručkovati (voće), uvela redovan ručak i poslijepodnevni obrok, nije se lišila ni sladoleda ni nekih poslastica ako joj za to došla volja, počela je jednostavno voditi zdraviji i obzirnije život, još samo da prestane povlačiti taj duhan, pitam se gdje bi joj bio kraj.
volja i neopterećenost, to je ono najpotrebnije.

u slučaju da ne ide na ovakav način, onda je zasigurno problem medicinske prirode, točnije endokrinološke, u tom slučaju bi valjalo otići do stručnjaka, točnije do endokrinologa u kombinaciji s dijetologom. česti uzrok bude štitnjača, dijagnoza hipertireoza ili pak neki hormonalni disbalans. tu se onda uključuju lijekovi i tek nakon toga bi trebalo početi s gore navedenim procesom.
i još jednom: NE IDITE NA DIJETE, mukotrpne redukcije, uništit će te cijeli organizam, to su šokovi, stavljate ga u nepotrebnu neizvjesnost. vodite se razumom, kad nešto nepotrebno stavljate u usta, pitajte se da li je to potrebno organizmu ili pak se je to neki naučeni odgovor na nešto.
u hrani treba uživati, ojačati osjete na nepcu, što duže je zadržati u ustima i lagano je žvakati (do 35 puta), pustiti da enzimi započinju probavu već u ustima kako bi se hrana lakše obradila u želucu. to je zdravi način, tako će te dobiti sve hranljive tvari iz namirnica. naš organizam je složen, mozak je brz, no želudac spor, dok tako brzo jedete on još uvijek nije sit, razlika je nekih 20min., što znači da signal sitnosti kasni, u takvom slučaju može se desiti da se osoba i dalje trpa, on pak je i dalje gladan, zbog toga često dolazi do bolova, osjećaja prenatrpanosti itd., naravno da se tu onda sva unos sprema u masne zalihe (jer ga ima previše), u slučaju da jedeš samo jednom ili dva puta na dan, to bude još gore jer ne zna kad će idući put dobiti nešto za obradu i onda sprema još više u masni stanice.
hranjenje nije neki usputni proces i ne valja se hraniti po cesti, na tramvaju i što prije – to bolje.

dala sam si truda, bez zamere :D
Post Reply