Pirsingovi

Hajde sminkerice, izvadite svoja sjenila, kremice, pudere, sminke i ostale tricarije kojima sakrivate prirodnu ljepotu i navalite u ovaj forum.
Post Reply
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Pirsingovi

Post by Dodir_Svile »

molim te da argumentiras po cemu su moje upadice glupe. :)
The rockstar hands of a big butch dyke.
metalcore8
pripravnica
pripravnica
Posts: 215
Joined: 20 Jul 2010, 22:00
Location: Split, Hrvatska

Re: Pirsingovi

Post by metalcore8 »

obećala sam da ću bit pristojna ...
odoh spat
laku noć svima
roots are deeper then death
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Pirsingovi

Post by Dodir_Svile »

laku noc. :)

edit: meni niko nikad ne argumentira zasto sam glupa, a ja drugima uvijek :patnja:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Pirsingovi

Post by Lea »

autodestrukcija karakterizira labilnu ličnost, i ona je odraz nutarnjega stanja neke osobe, općeg nezadovoljstva, koje se onda proteže na nekvalitetne odnose, i bla... osoba nije sposobna uspostaviti emotivnu vezu, bar ne kvalitetnu, depresivna je i sl.

šta se umjetničkog izražavanja tiče, kao takvo, ne znači ništa, doli izražavanje, kao što sklonost s&m sexu ne znači ništa doli fetiša i zadovoljstva... čast iznimkama, a koje autodestrukciju ispoljavaju na takav način, takvih ima--- al trpati sve ljude u isti koš, po meni je u najmanju ruku, bezveze...
Last edited by Lea on 22 Jul 2010, 01:15, edited 1 time in total.
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
Gradisca
penzionerka
penzionerka
Posts: 3773
Joined: 12 Mar 2009, 14:38

Re: Pirsingovi

Post by Gradisca »

Nemam ništa protiv bušenja...khmm
Ali si dozvoljavam da kažem na glas da li mi se pretjerano burgijanje tijela i stavljanja alkica, strijelica i tko zna kakvog oblika metala na bilo koje dijelove tijela , sviđa ili ne...

Gle, Urban je fenomenalan tekstopisac i pjevač, i suknja mu savršeno stoji, ali kad mu vidim onu alku u nosu...podsjeti me na krave koje je Janica, Marka Labudana po onom pljusku čuvala...

...i samo mu špaga treba....

Hoću reći, Urbana radije slušam.
Bésame, bésame mucho
Como si fuera esta noche
La última vez
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Pirsingovi

Post by Lea »

meni je on predivan :love:

OT: nije upitan ukus po tom pitanju ovdje, upitno je ovo s izjavom o autodestrukciji takvih ljudi...meni je to presmiješno... drugo je, ukoliko postoji studija napravljena o takvoj skupini, s nekim reprezentativnim uzorkom koji bi bio relevantan, pa ovi, takve ne bi primali u svoje "redove", svaka čast... njihovo pravo.
al brate, meni ovakve izjave, štoviše, svaka koja ide u smjeru, "svi onakvi su takvi, i kao takvi, nisu prihvatljivi", više zvuče kao diskriminacija, i to gola.
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
Gradisca
penzionerka
penzionerka
Posts: 3773
Joined: 12 Mar 2009, 14:38

Re: Pirsingovi

Post by Gradisca »

Nekako si mislim, ako je i Polančec radio studiju za svaki klinac...ono za 500.000,00kn , a more bit da je i NASA u vezi pitanja autodestrukcije astronauta... :zbunj:

de gustibus non est disputandum
Bésame, bésame mucho
Como si fuera esta noche
La última vez
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Pirsingovi

Post by Lea »

zasigurno jest.
al meni smrdi na diskriminaciju.
imaš likova koji su radili studije o homoseksualnom promiskuitetu, pa zaključili kako bi ova skupina bila sklonija takvom ponašanju.
i što imaš po bolnicama? zabrana davanja krvi homosex. osoba (provjerite: Firule- Split... jedan velik plakat je u pitanju... fino uokviren)
jel to pravedno? ne.
pravednije bi bilo ispitati svaku osobu osobno, i to psihološkim testovima, po pitanju autodestrukcije, tj. njene psihičke stabilnosti, a po pitanju sumnje na AIDS i sl, testiranjima krvi.

ovakve generalizacije su mi...

a ok. svatko svoje ima.
Last edited by Lea on 22 Jul 2010, 00:48, edited 2 times in total.
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
Gradisca
penzionerka
penzionerka
Posts: 3773
Joined: 12 Mar 2009, 14:38

Re: Pirsingovi

Post by Gradisca »

Lea, ne generaliziram.
Koji će mi klinac rupe viška?
Ne sviđaju mi se.
I ne trebam studiju radi toga.
Bésame, bésame mucho
Como si fuera esta noche
La última vez
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Pirsingovi

Post by Lea »

pa zaboli me briga šta se tebi to ne sviđa. ovdje pričam o diskriminaciji pojedinih skupina ljudi, a ne o tvom ukusu. :klep:
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
zmaj
Super-Njuska
Super-Njuska
Posts: 812
Joined: 17 Feb 2007, 14:48
Location: ispred kompa

Re: Pirsingovi

Post by zmaj »

metalcore8 wrote:nemam ga nego me iritiraju njene glupe upadice i podcijenjivanje
to je sve ...
Ne trebaš to shvaćati ozbiljno, Dodir to uvijek radi.
Non c'è limite alla fantasia...
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Pirsingovi

Post by Dodir_Svile »

Lea wrote: šta se umjetničkog izražavanja tiče, kao takvo, ne znači ništa, doli izražavanje, kao što sklonost s&m sexu ne znači ništa doli fetiša i zadovoljstva... čast iznimkama, a koje autodestrukciju ispoljavaju na takav način, takvih ima--- al trpati sve ljude u isti koš, po meni je u najmanju ruku, bezveze...
a sta cu ti ja sto je to tebi bezveze? evo, nadji mail Charles F. Bolden-a, upravitelja NASA-e potuzi mu se ("potuži se žuži, žuži se potuži" :hihi: ).
i na osnovu cega tvrdis ovo gore? ti si sama radila istrazivanje pa si dosla do tog zakljucka? ili bi voljela da je to tako pa tvrdis da je?

gee, nowadays su svi strucnjaci za psihologiju. :zbunj:
zmaj wrote: Ne trebaš to shvaćati ozbiljno, Dodir to uvijek radi.
uvijek kad su u pitanju ovakvi likovi, da :)
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Pirsingovi

Post by Lea »

Dodir_Svile wrote:i na osnovu cega tvrdis ovo gore? ti si sama radila istrazivanje pa si dosla do tog zakljucka? ili bi voljela da je to tako pa tvrdis da je?

gee, nowadays su svi strucnjaci za psihologiju. :zbunj:
1. ja ne tvrdim da sam stručnjak za psihologiju
2. nisam radila nikakvo istraživanje, samo kažem, na osnovu znanja o autodestrukciji, i takvim osobama, da je plitko i jadno trpati sve ljude u isti koš
3. sve i da ima istine u tome, i da je ovo šta ti pričaš utemeljeno na istraživanju, što prvi puta čujem, moram priznati, jer sam masu toga o autodestrukciji čitala, i nigdje nisam naišla na ovakav podatak, da bi bilo više fer svaku osobu osobno psihološki testirati
4. ukoliko imaš vrhunskog stručnjaka na području čega god, ne čini li ti se ispravnijim osobu testirati, negoli svrstati je u kalup autodestruktivnih na temelju par pirseva?

daj molim te--- o čemu pričaš.

i da... priloži nam tu studiju koju je NASA provela... živo me zanima.
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Andain
.
.
Posts: 2672
Joined: 11 Dec 2008, 13:19
Location: Zg

Re: Pirsingovi

Post by Andain »

Dodir_Svile wrote:
gee, nowadays su svi strucnjaci za psihologiju. :zbunj:
A baš tako, ne možeš ni tetovirati ne znam, ime cure il' dupina na ramenu da se neka budala ne nađe prikeljiti nekakvu stručnu dijagnozu. Ja se nadam da je NASA ipak mrvu ozbiljnija pa testira pojedince umjesto da odbacuje čitave skupine na temelju predrasude. Naime, netko bi isto tako mogao tvrditi da je želja za letom na mjesec autodestruktivna obzirom na opasnosti. ;)
..
Da, i mene zanima baš zanima link na to.
''Reason is not automatic. Those who deny it cannot be conquered by it. Do not count on them. Leave them alone.'' Ayn Rand
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Pirsingovi

Post by Lea »

ma ja sam imala ukupno 6 psihologija na faksu (i ne, ne tvrdim da sam stručnjak za psihologiju, i da ovo nešto znači! al na temelju pročitanog, mogu neke zaključke donijet, ipak), iza kojih ne stoji jedna pročitana knjiga samo, studija i koješta, nego mnoštvo njih... al na takav podatak nisam naišla... doduše, bilo je nešto vezano za tetovaže, a išlo u smjeru nezrelosti, i želje za dokazivanjem, bla, nekih mladih ljudi, al ne i opća generalizacija, da bi svi bili takvi... tako da mi ovi u NASI malo pretjeruju, ipak.
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Andain
.
.
Posts: 2672
Joined: 11 Dec 2008, 13:19
Location: Zg

Re: Pirsingovi

Post by Andain »

Pretjerivanje u bilo čemu pa tako i pirsovima ili tetovažama ukazuje na hm..nestabilnu ličnost (premda, tko danas nije nestabilan ;) ) i isto tako u određenim podskupinama ili kod ljudi koji su skloni autodestrukciji možeš naći neke zajedničke značajke, recimo sklonost tetoviranju (čisto primjer). Ali jedno je reći da su generalno autodestruktivci skloni imanju jedne ili više tetovaža, a sasvim nešto drugo reći da su ljudi s jednom ili više tetovaža autodestruktivni. ;)
''Reason is not automatic. Those who deny it cannot be conquered by it. Do not count on them. Leave them alone.'' Ayn Rand
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Pirsingovi

Post by Dodir_Svile »

Lea wrote: i da... priloži nam tu studiju koju je NASA provela... živo me zanima.
ne pada mi na pamet, nisam ti ja nacionalna i sveucilisna knjiznica. to mi je rekao profesor koji je radio u NASA-i i ja mu nemam razloga ne vjerovati. i sorry, ali nekako ipak mislim da NASA ima više kredibiliteta i bolje strucnjake nego sto ti imas poznavanja o autodestruktivnosti (pogotovo uzimajuci u obzir fax koji si zavrsila).

i ne, ja da sam na njihovom mjestu takodjer ne bih zaposlila nekoga jako istetoviranog ili ispirsanog (i to ne zbog onog "estetskog" razloga zbog kojeg ih ne zaposljavaju u policiji). niti bih isla provoditi skupa psiholoska testiranja nad njima. ne svi, ali vecina osoba koje su jako tetovirane imaju buntovni karakter i moguce problem sa autoritetom. a takvi jednostavno nisu podobni za svemirske misije. evo pogledaj metalcore, prvi dan je dosla i odmah je pocela slati cure na lijecenje i govoriti im da su glupe. see what i mean?
Last edited by Dodir_Svile on 22 Jul 2010, 08:00, edited 1 time in total.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Pirsingovi

Post by Dodir_Svile »

Andain wrote: A baš tako, ne možeš ni tetovirati ne znam, ime cure il' dupina na ramenu da se neka budala ne nađe prikeljiti nekakvu stručnu dijagnozu.
pa naravno da se ne radi o tetovazama tipa "JNA" :hihi: ili delfinima ili leptiricima i sta sve vec ljudi stavljaju. radi se o vecini tijela prekrivenog tetovazama, kao sto je ona ruka na plakatu pridea ili ovo sto je metalcore opisivala da ona ima. i sama si rekla (i ti i lea) da se takve osobe moze s pravom smatrati nestabilnima, buntovnima, destruktivnima...a trust me, ne zelis takvu osobu poslati u svemir da ugrozi druge zivote i misiju vrijednu desetine miliona dolara.
Lea wrote:ma ja sam imala ukupno 6 psihologija na faksu.
i to stvarno zvuci impresivno ovako kad ne kazes o kojem se faxu radi. ;)
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Pirsingovi

Post by Dodir_Svile »

evo. nije vezano za NASA-u, ali isti ku*ac:
http://clinical-psychology.suite101.com ... ho_you_are" onclick="window.open(this.href);return false;
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Pirsingovi

Post by Lea »

nisam rekla da se ne može naći i među takvima, nestabilnih i autodestruktivnih... samo se protivim generalizaciji... meni su ta uopćavanja totalno glupa. i ovdje se ne priča o koločini pirseva, nego općenito, o ljudima koji se pirsaju i tetoviraju... iako mi ni količina nije upitna, ako ćemo o tome već... može biti da je ovisnost u pitanju, međutim, ne mora, može biti da je, nemam pojma šta, al to te ne opravdava da sve "takve" vidiš na takav način.

očiti primjer je diskriminacija homoseksualaca, ponavljam... ja sam se šokirala kad sam pročitala pozamašan plakat zabrane davanja krvi, međuostalome i homosex. osoba... a pazi, u bolnici je plakat, znači, nije ga neka lea, radila, na temelju nekih njenih podataka, nego su također stručnjaci došli do nekih zaključaka...

i šta... jesu sve gay osobe promiskuitetne? zbog čega ne testirati krv svakoga osobno, pa onda izvoditi zaključke... možda fali odre. krvne grupe, i nemam pojma...

meni je sve ovo neozbiljno.

@Dodiru... Ne, nije riječ o pristranim psihologijama, ako na to aludiraš, nego autorima kojih ima u sveučilišnoj knjižnici i koji se uče na psihologijama diljem Hrvatske. i da, potvrđeno mi je od strane prijatelja, koji je završio psihologiju u Rijeci. I koji je, btw. ateist, ako ćemo o mom faksu. Tako da nije pristran... A koji je bio frapiran stvarima koje mi zapravo, učimo, čak i na mom faksu. Zamisli.
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Pirsingovi

Post by Lea »

36 kliničkih slučajeva mi i ne zvuči pretjeran reprezentativan uzorak... a i sama činjenica da je riječ o kliničkim slučajevima mi dovoljno govori.

+kriminalcima...

koliko je tetoviranih, kriminalaca? jesu svi možda?

ma daj molim te...

i da još nešto, muškarci su ovdje u pitanju, i to zločinci... pitam te, kakva je to studija, i koliko može nešto značiti generalno?
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Pirsingovi

Post by Lea »

Lea wrote:36 kliničkih slučajeva mi i ne zvuči pretjeran reprezentativan uzorak... a i sama činjenica da je riječ o kliničkim slučajevima mi dovoljno govori.

+kriminalcima...

koliko je tetoviranih, kriminalaca? jesu svi možda?

ma daj molim te...

i da još nešto, muškarci su ovdje u pitanju, i to zločinci... pitam te, kakva je to studija, i koliko može nešto značiti generalno?
i plus... da nadodam. pirsevi i tetovaže nisu izmišljotina 21. st. tako da nabijem na ku*ac svakoga ko pokušava izvoditi zaključke na ovakav način, generalizirajući... tetovaže i pirsevi dio su kulture ljudi... šta... sad su neki afrikanci i sl. autodestruktivni?

a da, možda i jesu, jer su jadnici dopustili da ih ova lovaška bagra, pregazi, da baca na tone hrane, dok oni gladuju, da radi šta god, iz časti prema jebenoj lovi... da, ponijet će je u grob...

ma daj, molim te... i ovo je bilo sarkastično, da!
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Pirsingovi

Post by Dodir_Svile »

Lea wrote:nisam rekla da se ne može naći i među takvima, nestabilnih i autodestruktivnih... samo se protivim generalizaciji... meni su ta uopćavanja totalno glupa. i ovdje se ne priča o koločini pirseva, nego općenito, o ljudima koji se pirsaju i tetoviraju... iako mi ni količina nije upitna, ako ćemo o tome već... može biti da je ovisnost u pitanju, međutim, ne mora, može biti da je, nemam pojma šta, al to te ne opravdava da sve "takve" vidiš na takav način.
tvoj problem je ako su ti uopcavanja glupa. eto, to pokazuje da ne razumijes psihologiju. da, svaka osoba je posebna i svaka je drugacija, ali ne mozes zanemariti da odredjene stvari upucuju na odredjeno ponasanje. isto kao sto se moze s pravom reci da su muskarci OPCENITO promiskuitetniji i vise zele seks od zena. ili da su crnci fizicki dominantniji od bijelaca, a pogotovo od azijata. i u takvoj opravdanoj generalizaciji nema nista lose.
zasto bi mene ista trebalo opravdavati da vidim bilo koga na bilo koji nacin? to sto ti ne zelis prihvatiti cinjenice je tvoje pravo, ali nemoj traziti od mene isto.
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Re: Pirsingovi

Post by Dodir_Svile »

Lea wrote:pitam te, kakva je to studija, i koliko može nešto značiti generalno?
u svakom slucaju moze znaciti vise nego tvoje "ja sam imala 6 psihologija na faxu, tako da znam!!!" :hihi:
Lea wrote: tako da nabijem na ku*ac svakoga ko pokušava izvoditi zaključke na ovakav način, generalizirajući...
ti izgleda stvarno imas nekakvih problema, ako moras nabijati na ku*ac sve redom zato sto ti se predoce argumenti. :ogle: nisu tvoj problem tetovaze, trust me...
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
Lea
penzionerka
penzionerka
Posts: 9201
Joined: 13 Apr 2008, 15:24
Location: Njemacka

Re: Pirsingovi

Post by Lea »

Dodir_Svile wrote:tvoj problem je ako su ti uopcavanja glupa. eto, to pokazuje da ne razumijes psihologiju.
ja itekako razumijem psihologiju, i da se svako istraživanje radi na određenom reprezentativnom uzorku, i da statistika mora značiti neki uopćeni postotak o nečemu.
ali također razumijem i to da je statistika samo skup netočnih podataka koji se isto tako, mogu mijenjat.

odgovori mi na pitanje. je li u redu diskriminirati i svrstavat osobu u skupinu autodestruktivnih samo zato jer je pirsana i tetovirana, a istovremeno je vrhunski znalac u svom poslu? ili je više u redu, testirati osobu po tom pitanju?

Dodiru, ti ne iznosiš argumente, nego rezultat ispitivanja 36 kliničkih slučajeva.
Tako da je to tvoj problem, ne moj, ni moga izražavanja. Ili si sad stručnjak za psihologiju, pa ćeš iznijet zaključak da sam, a na temelju izražavanja, hm, frustrirana :lol: A dobro... Čula sam ja i gore od tebe, ajde.
Michelangelo Buonarroti "Kad pripadam tebi, tad konačno potpuno pripadam i samome sebi."
Post Reply