Dodirni me...

Hajde sminkerice, izvadite svoja sjenila, kremice, pudere, sminke i ostale tricarije kojima sakrivate prirodnu ljepotu i navalite u ovaj forum.
Post Reply
Luna
Lezba sa onoga svijeta
Lezba sa onoga svijeta
Posts: 386
Joined: 22 Nov 2002, 01:03
Location: na njenim rukama

Dodirni me...

Post by Luna »

njeľno ili grubo... :mrgreen:
iliti
MASA®A
Maska wrote:mene vise zanima masaza tijela...ha,ali ne opustajuca masaza nego medicinska...pa daj nesto preporuci jer bila sam svugdje i nisam bas zadovoljna,

Postoje razne vrste masaľa (o tajlandskoj nebum pisala :mrgreen: )
dosta mojih kolega se time bave tak da sam imala prilike svaąta isprobati.

Od čitavog čuda toga izdvojit ću samo par:

dakle medicinska masaľa, isprobala, prilično korisna stvar za tonus čitavog tijela, nakon napora dobro opusti, pomaľe i kod lakąih mialgija ili povreda, korisna nakon dugog sjedenja, nekretanja.... i joą ak je u kombinaciji sa limfnom drenaľom mmmmmm super.

shiatzu

e, to je prava stvar. toplo preporučujem. samo oprez, shiatzu terapeut bi trebao imati zavrąenu shiatzu akademiju, odnosno kokretno obrazovanje jer se s tim nije za zezati.
shiatzu dijeluje doslovno na čitavo tijelo, a uz put i na duh :mrgreen:
terapeut prođe sve miąiće, nadije, kanale, istegne sve kaj treba istegnut, ja se nakon shiatzu osjećam nekako "posloľena".
svojevremeno kad me je jednom nekaj zaątekalo, bila je dovoljna samo jedna masaľa da me "odąteka". također djeluje izrazito antistresno. ma predivno iskustvo.....

romanowski

meni najbolja stvar do sada. iako zna boljeti, i to pakleno, ali poslije.... nirvana. ova masaľa temelji se između ostalog na tome da mi u tijelu, miąićima, kostima itd, akumuliramo stres koji s vremenom moľe dovesti do iskrivljenog drľanja, krutosti, ali i koji vodi i prema bolesti. terapeut masirajući nalazi ta mjesta i kombinacijom pritisaka, poloľaja, disanja navede klijenta da izbacije te stvari van... i to ponekad nije ugodno, jer zna boljeti, ali poslije se vidi promjena. itekakva. tu također oprez, treba biti kvalificirani terapeut.

refleksologija stopala

predivno. djeluje antistresno i terapeutski s obzirom da se stimuliraju akupunkturne točke na stopalima koje su u relaciji sa čitavim tijelom.
izrazito ugodno.

reiki masaľa
to recimo ja znam raditi. to nije klasičan reiki tretman, nego samo uz reiki protok lagano izmasirati čitavo tijelo isključivo radi opuątanja. to recimo preporučujem isključivo u svrhe relaksacije.

Naravno postoji joą hrpa toga, svako bi trebao za sebe izabrati ono ąto mu najviąe paąe i ąto mu je potrebno. A ove stvari sam isprobala pa sigurno mogu reći da su provjerene i kvalitetne. I naravno masaľa spada u "odrľavanje" sebe i fakat mislim da bi si svatko od nas to trebao godiąnje priuątiti, čisto radi zdravlja, a ne samo radi ljepote i drľanja tijela.
zmajka wrote: I ja mogu puuuno pisati o masazi....
Hajde, daj svoj dobrovoljni prilog :mrgreen:
-Zašto tako užurbano nunaš?
-Zato da brže zaspim!
zmajka
zna puno o kamenolomima
zna puno o kamenolomima
Posts: 2596
Joined: 17 Feb 2003, 18:35
Location: van sebe
Contact:

Post by zmajka »

Masaza
Masaza kao nacin opustanja i lijecenja je poznata narodima tisucama godina. Razne oblike terapijske masaze nalazimo u Egiptu, Indiji, Kini, Japanu, Tajlandu, Europi i drugdje.

Svedska masaza (ne nije to sto mislite! :oops: ) je ona koju ćete najvjerojatnije susresti u teretani, sauni ili salonu za masazu. Lezite razodjeveni na podlozenom stolu, prekriveni plahtom, dok vam terapeut stavlja ulje ili losion na kozu svojim rukama i koristeci klizece i lagano pritiskajuce pokrete, cak lupkanje i tresenje, opusta vase misice i zglobove. Svo to trljanje i pritiskanje potice cirkulaciju. Masaza moze proizvesti stanje uma znano kao opustajuci refleks, koji je pokazao da smanjuje utjecaj stresa i pojacava imunoloski sustav. Sesije traju oko sat vremena.

Akupresura je nacin rada na tijelu koji funkcionira na slicnim principima kao akupunktura, ali bez igala. Terapeut koristi svoje ruke, laktove, koljena i stopala za primjenu pritiska na odredjene tocke na tijelu za koje Kinezi (a ja trenutno vjerujem u Kineze...hihihi) vjeruju da su povezane sa razlicitim organima putem kanala ili meridijana. Ovaj pritisak poboljsava stanje odblokiranjem toka zivotne energije zvane Ki (Chi) duz tih kanala. Zapadnjacki strucnjaci misle da akupresura aktivira izlucivanje endorfina, prirodnog tjelesnog analgetika. Akupresura je najrasirenija u japanskoj terapijskoj masazi zvanoj Shiatsu, o kojoj je vec pisala Reina. Za vrijeme Shiatsu sesije, lezite potpuno odjeveni na strunjaci na podu dok vam terapeut primjenjuje pritisak njeznim ili stimulirajucim pokretima. Takodjer mozda ce pomicati vase udove kako bi istegao misice. Trajanje - od 30 do 90 minuta.

Ponekad zvana zonalna terapija, refleksologija je bazirana na ideji da masiranje specificnih refleksnih zona na vasim stopalima (ili dlanovima) moze otpustiti napetost, olaksati bol, ili cak popraviti cirkulaciju u pojedinim dijelovima tijela ( e, u tom sam dobra!). Za vrijeme terapije, obicno sjedite ili lezite na oblozenom stolu - potpuno odjeveni osim golih stopala - dok refleksolog koristi svoje palceve i prste kako bi opustio vasa stopala i stimulirao refleksne zone koje ciljaju na podrucja u kojima imate problem. Za opustanje ramena, na primjer, on bi vam masirao vanjski rub jastucica stopala. Zone postoje i na rukama, gdje moľe raditi ako imate ozljedjeno stopalo.

I moj favorit:
Kiatsu je dio aikida koji je posvecen lijecenju ozljeda. Ukljucuje primjenu pritiska, obicno palcem, ili s tri prsta (bez malog prsta), na dio tijela koji uzrokuje probleme. Kako pritiscete, saljete pozitivnu energiju ili Ki, u primateljevo tijelo. Kiatsu je narocito dobar za opustanje napetih misica, gdje lagani pritisak u kombinaciji sa kanaliziranim Kijem otapa napetost pod vasim prstima u sekundama ( i od toga se i terapeut i masirani osjecaju dooobro). Kad radite Kiatsu, trebate pratiti linije tijela. Ovo je razlicito od akupresure, koja aktivira odredjene tocke.


Eto, ja prilozila.
Non c'è limite alla fantasia...

Volim te mama al' ne više od 50 grama.
Maska
Alatničarka
Alatničarka
Posts: 635
Joined: 23 Jul 2003, 01:07
Location: Zagreb

Post by Maska »

...i jos,da usluga bude 100%-tna molim uputite me na pravo mjesto!


...a bas ste me sad i ukomirale...koji izbor...sve mi to primamljivo zvuci!
Sve mi trebaaaaaa....dakle kam da se uputim?
Image
kitten
pripravnica
pripravnica
Posts: 305
Joined: 26 Nov 2002, 08:14

Post by kitten »

:lol: girl mislis sa varjacom :lol:

kupila sam sebi knjigu “masaza” od deniz vicelo braun jer zelim da naucim ponesto o masiranju. malo sam je sad zapustila ali namjeravam da ponovo krenem da je citam i da ucim :tick: bas hocu da odem negdje na jednu postenu masazu. to bi bilo tako divno 8:)
naletila sam na ovaj link :mrgreen: http://www.tantramassage.de/engl1/menue1ee.html jel ko isprobao ovo?
:love: :sheep:
zmajka
zna puno o kamenolomima
zna puno o kamenolomima
Posts: 2596
Joined: 17 Feb 2003, 18:35
Location: van sebe
Contact:

Post by zmajka »

Sinoc sam si masirala Dragu. Ehhh...kako je bilo lijepo...

Dosla sam vas pitati, kad masirate pa ste gotove i izmasirale ste, znate onaj osjecaj u rukama? Kao da vibriraju? Ne znam kako da to nazovem...

Imam osjecaj da je to nagrada za masiranje :mrgreen:
Non c'è limite alla fantasia...

Volim te mama al' ne više od 50 grama.
User avatar
Dodir_Svile
butch Barbie
Posts: 6303
Joined: 22 Nov 2002, 17:35
Location: In The Meantime.

Post by Dodir_Svile »

kao da bride? pa naravno da ce bridjeti, sta sve radis s njima :mrgreen:
The rockstar hands of a big butch dyke.
User avatar
sekaSE
studentica
studentica
Posts: 151
Joined: 14 Mar 2003, 21:55
Location: Rijeka

Post by sekaSE »

probala sam ayur-vedsku masazu nekoliko puta.u svojoj punoj snazi se dozivi uz tocno odredjenu muziku i odredjene mirise...mislim da ljudi koji jako rijetko odlaze na masaze ili je primaju od bilo koga...uzivaju u gotovo svakoj...Erotska masaza formalno ne postoji... :shock: isto tako,neki ljudi bilo koju dozivljavaju kao erotsku. :mrgreen: :mrgreen:
"Zaplakacu kad mi prodje mladost i lepota,al do tada ne dam bolu ni dan od zivota"
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Dodirni me...

Post by Instinct »

Nikako da si je uplatim.. Bila sam blesava što je nisam uplatila kada sam imala novaca pa sad kad imam 6 kn u novčaniku ni ne mogu na masažu. :laugh: Super mi je masaža sa vrućim/ vulkanskim kamenjem.. Poklonjena mi je jednom prilikom i mogu reći da je to bio sat i pol čiste ekstaze..Malo je skuplja nego obična ali se defnitivno isplati. Ovih dana me baš bole leđa i vrat pa mi je ova tema došla kao naručena. :cer:

Image
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
Darcy
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 34
Joined: 27 Jul 2013, 18:52

Re: Dodirni me...

Post by Darcy »

Već i pogled na ovu fotku gore djeluje na mene poput mini-masaže:)
''When I'm tired and thinking cold
I hide in my music, forget the day..''
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Post by fireandice »

Ne volim baš, ali danas sam sjela u onu fotelju za masažu. Svu me rastamburala.
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re:

Post by laura »

fireandice wrote:Ne volim baš, ali danas sam sjela u onu fotelju za masažu. Svu me rastamburala.
Jesi li nakon toga vraćala organe tamo gdje im je mjesto? :laugh:
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Post by fireandice »

:hihi:
Samo mi se skvičalo, a ne mogu šta ću. Još sam prvo mislila da nekoj ženi nije dobro, vidim trese se, to mi je i privuklo pažnju, a onda se uhvatila radoznala da i ja probam. Joj.
Ali, istini za volju, jeste mi sad nekako drugačije u leđima.
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Dodirni me...

Post by Instinct »

Više volim masirati nego da mene masiraju. Rijetko tko pogodi što mi odgovara.
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Post by fireandice »

Najviše mrzim kad neko uzme pa me pričom masira li masira, a ja smaram li se smaram.
Otupila sam od ove večerašnje priče tačno.
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Dodirni me...

Post by Instinct »

Ajme tako bi mi sada dobro došla masaža.. :patnja:
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Dodirni me...

Post by Instinct »

[quote="Instinct"]Ajme tako bi mi sada dobro došla masaža.. :patnja:[/quote

EDIT: Znam što ću tražiti za rođendan.
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
Post Reply