Parada

Post Reply
User avatar
ow
forska nevista (jede blitvu)
forska nevista (jede blitvu)
Posts: 8212
Joined: 21 Nov 2002, 21:56
Location: Osijek u dusi (Zagreb me gusi)
Contact:

Parada

Post by ow »

Cini mi se da ce biti dobar:

nedodirljiva wrote:ti mater kaj sam bedasta.. vec sam htela napisat kak me nervira kak nis ne kuzim procitat tu na blc.. a kad meni ono u profilu izabran albanski jezik.. bog te ubio.. koji sam ja bedak.. Image
User avatar
Aryanim
Alea iacta est!
Posts: 7482
Joined: 25 Feb 2010, 14:01
Location: Zagorje

Re: Parada

Post by Aryanim »



"pa vidi četnika, vidi ustaše, samo vam još peder fali!"
"Ne fali...."

:lol: :lol: :lol:
‎"Why do we close our eyes when we pray, cry, kiss, dream?
Because the moust beautiful things in life are not seen but felt only by heart."
User avatar
piz_darija
Pizda_rija
Pizda_rija
Posts: 1997
Joined: 11 Aug 2006, 12:24
Location: s kraja svijeta, tamo gdje se pada...

Re: Parada

Post by piz_darija »

ovo ce biti dobro 100 %.
dragojevic jos nije imao greske :ne:
otac :cer:
Image
User avatar
la pittura
penzionerka
penzionerka
Posts: 5394
Joined: 16 Feb 2011, 11:16
Location: inspiracija

Re: Parada

Post by la pittura »

nisam film gledala jos ali imam namjeru. ovo sam maloprije procitala. lici mi na ozbiljnu kritiku.
http://pescanik.net/2011/11/kavurma/" onclick="window.open(this.href);return false;
led, 'lad i di-s'-cipli-na gradele
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Re: Parada

Post by djurdja »

zanimljiva kritika
nikad ne idem gledati ili ne gledati neki film zbog nečije kritike, bilo da je pohvala ili pokuda
ovaj film nisam ni kanila gledati jer mi je vec pun kufer priča na temu četnik, ustaša, albanac, cigan, peder ili stogod vec na ovim našim prostorima.. nije mi vise ni smješno ni zabavno. i ne kazem da mozda ovaj film, bez obzira na ovu kritiku nije zabavan i smješan i tuzan i poučan , al kod mene osobno, jednostavno nema znatizelje za pogledati ga.
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
User avatar
la pittura
penzionerka
penzionerka
Posts: 5394
Joined: 16 Feb 2011, 11:16
Location: inspiracija

Re: Parada

Post by la pittura »

dobro ti zboris dj. i ja se posve slazem sa tobom. kritika me nikad i ni za sta nije opredjelila ni za ni protiv, ali imam znatizelju, imam. :tadam:
led, 'lad i di-s'-cipli-na gradele
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Re: Parada

Post by fireandice »

Koliko ja shvatih na osnovu dosad viđenog i pročitanog o filmu (da se nakanim da ga gledam teško ću, čini mi se), on je kao glavne neprijatelje homoseksualaca postavio skinhedse. Kad neko bude imao hrabrosti jasno isprozivati one koji su osnovni protivnici - Jankovićku, Palmu, Ilića, Nikolića, Bakareca i ostale članove tog opičenog društvanceta, a posebno Đilasa, Tadića i njihovu družbu kojima su puna usta evropskih vrijednosti sve dok ne počnu spominjati ta famozna četiri zida u prilici kad treba da ih pokažu djelom, a ne njihove marionete, smatraću da to trebam podržati, bar odvajanjem vremena i novca da pogledam. Neka me neko uputi ako to jeste učinio ovim filmom.


Iz kritike
la pittura wrote: http://pescanik.net/2011/11/kavurma/" onclick="window.open(this.href);return false;
"Ovoliko klišeja na filmu nije viđeno još od… pa, još od Dragojevićevih ranijih filmova."
Ova rečenica mi se tako dopada :hihi:
User avatar
piz_darija
Pizda_rija
Pizda_rija
Posts: 1997
Joined: 11 Aug 2006, 12:24
Location: s kraja svijeta, tamo gdje se pada...

Re: Parada

Post by piz_darija »

a ajla mi je kao kompetentna da sere po filmu. :one:
i da, mozda se redatelj poigrava klisejima. ;)
Image
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Re: Parada

Post by fireandice »

Kad bi se po tvojoj logici išlo, mirno bi se takođe moglo reći da ni ti nisi kompetentna procijeniti da Dragojević još nije imao grešaka i da će film biti uspješan 100%. No, ja ne idem tim putem, prosto jedno tvoje, drugo njeno mišljenje, a ja da se u udubljujem u poznavanje filmske umjetnosti ni kod jedne ni druge ili bilo koga ne mogu, jer se ni sama mnogo ne razumijem, ali mi se ona rečenica i dalje jako dopada :cer:

Možda se on i poigrava klišeima, ali to iz filma u film postaje sve dosadnije i dosadnije, barem meni, i to u tolikoj mjeri da nakon mučenja da sagledam do kraja "Mi nismo anđeli 2" nisam imala volje pogledati ništa više od njega.

Ustaše, četnici, balije, šiptari... to je toliko više otrcano, isprazno i dosadno, još sa prikazom kriminalaca kao harizmatičnih junaka koji su se u tom ratu skoro pa igrali, još i združili na neki način (koliko vidjeh u trejleru), da mi se prosto sve to zgadi kad poklopim sa mučnim slikama iz poslednjih ratnih dešavanja na Balkanu. Udrobio sve to u čorbu sa pederima koji su ipak najaktuelniji (samo poklapanje izlaska filma i aktuelnosti teme ipak donosi ono najvažnije - novac), a ja trebam biti sva sretna jer, zaboga, govori o LGBTT populaciji kojoj i sama pripadam. Ma muka me nešto hvata i kad razmišljam o svemu tome u društvu u kome ima toliko materijala za ozbiljnu i glasnu kritiku, a ona skoro redovno izostaje, te sve nešto okolo-naokolo, da se neko moćan ne naljuti, a eto, ovom prilikom se i miševi mogu nasmijati nad svojim ropstvom u tom istom društvu.
User avatar
piz_darija
Pizda_rija
Pizda_rija
Posts: 1997
Joined: 11 Aug 2006, 12:24
Location: s kraja svijeta, tamo gdje se pada...

Re: Parada

Post by piz_darija »

velika je razlika sto ja saram po forumu i iznosim svoje subjektivno misljenje, a ajla pise kolumnu, u kojoj daje kriticki osvrt koji onda ljudi citaju, smatrajuci to velikom zivotnom istinom. :cer:
daj bogati, da ima vise ljudi koji na komican/satirican nacin prikazuju ono ludilo koje nam se desilo, bilo bi bolje.
pun mi je k morbide, ozbiljnosti, dramaticnosti.
wtf, bilo je, proslo je, ako cemo se na to vracat onda treba da svi fino idemo u 3 picke materine!
i boli me k, kako je prikazana lgbtthztkm populacija, ne moramo se na svaki k kaciti. ne zanima me film zato sto su pederi u njemu i sta ti ja znam ko vec, ja hocu da se smijem jer ako se okrenem oko sebe i pogledam sto mi se nudi, skontam da je to ipak najbolja opcija.
a oni koji zele da ruse sustave, onda nek to i rade, ne znam samo kako vise nisu sve raznijeli.
lako je tudjim k.... ;)
live long and prosper!
Image
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Re: Parada

Post by fireandice »

Poenta je u tome da ti ne možeš pobiti nečije mišljenje isključivo pozivajući se na nekompetentnost, kao što se ne može ni prihvatati nečije kao ispravno samo zato što je ta osoba označena kao kompetentna. Pa i ona ljekarka, profesorka na medicinskom fakultetu (?), što se usput pozvala i na svoju desetku iz psihijatrije je uspjela uprkos tome iznijeti toliku količinu gluposti da je zasjenila i Albinovića.

A što se tiče drugog dijela mog posta, vidim da si odgovorila na njega, ali on nije napisan sa namjerom da utičem na to što će ti se dopadati, zabavljati te ili ne, već obrazloženje zašto meni nije privlačno odgledati film. Ima već godinama varijanta takvog kvazihumora sa sve predstavnicima exYu republika u formi Kursadžija (sa sve paradom neukusa, protiv kog se niko tako žučno ne buni kao protiv Prajda jer mu ga unaprijed pripisuju) svake sedmice čini mi se, pa sam već sita i nakon količine konzumirane tokom slučajnog nalijetanja.
User avatar
piz_darija
Pizda_rija
Pizda_rija
Posts: 1997
Joined: 11 Aug 2006, 12:24
Location: s kraja svijeta, tamo gdje se pada...

Re: Parada

Post by piz_darija »

Ne pobijam nicije misljenje, vec govorim o kompetenciji iste da kritizira nesto samo zbog toga sto se njoj ne svidja.
Samim tim svu pricu o kompetenciji smo zavrsili, jer i da je kompetentna opet je subjektivna.
Ne znam ko je doktorica, a ni ko je albinovic. postoje i glupi ljudi. određena profesija ne znaci i kompetentnost za istu. nisu svi samokriticni.
problem je što kod nas nekompetnetnost i caruje pa nam zato i ide ovako dobro.
viša razina kompetentnosti približava izvrsnosti. kad bi kompetentnij ljudi davali svoje misljenje, bilo bi nam bolje.
Image
User avatar
seagull
leteći punoglavac
leteći punoglavac
Posts: 1703
Joined: 08 Apr 2007, 23:07

Re: Parada

Post by seagull »

piz_darija wrote:velika je razlika sto ja saram po forumu i iznosim svoje subjektivno misljenje, a ajla pise kolumnu, u kojoj daje kriticki osvrt koji onda ljudi citaju, smatrajuci to velikom zivotnom istinom. :cer:
daj bogati, da ima vise ljudi koji na komican/satirican nacin prikazuju ono ludilo koje nam se desilo, bilo bi bolje.
pun mi je k morbide, ozbiljnosti, dramaticnosti.
wtf, bilo je, proslo je, ako cemo se na to vracat onda treba da svi fino idemo u 3 picke materine!
i boli me k, kako je prikazana lgbtthztkm populacija, ne moramo se na svaki k kaciti. ne zanima me film zato sto su pederi u njemu i sta ti ja znam ko vec, ja hocu da se smijem jer ako se okrenem oko sebe i pogledam sto mi se nudi, skontam da je to ipak najbolja opcija.
a oni koji zele da ruse sustave, onda nek to i rade, ne znam samo kako vise nisu sve raznijeli.
lako je tudjim k.... ;)
live long and prosper!
potpisujem

btw, film me odusevio :cer:
"iluzija je prosvjetljenje;
prosvjetljenje je iluzija"
User avatar
Afrodita
penzionerka
penzionerka
Posts: 2242
Joined: 26 Aug 2009, 21:29
Location: Venera

Re: Parada

Post by Afrodita »

:super:
User avatar
djurdja
trabl babl
trabl babl
Posts: 9047
Joined: 17 Sep 2010, 10:01
Location: virtuala

Re: Parada

Post by djurdja »

na preporuku prijateljice ipak sam išla gledati i nije mi zao nimalo. film je i njezan i tezak, i duhovit i tragican, i moze biti stereotipan ali je to naša stvarnost; i smijala sam se i plakala na kraju. na žalost moje je mišljenje da nece doprijeti do homofoba i imati utjecaja na njihovu svijest ili savjest, jer dok sam ja na kraju filma suzu pustila, grupa mlađih ljudi smijala se kao blesava na tragičan kraj :pomak:
Mogu se oduprijeti svemu osim iskusenju
User avatar
hellen_stewart
najpoželjnija forumašica
Posts: 15819
Joined: 31 Jan 2008, 11:36
Location: Iza sedam gora,iza sedam mora...

Re: Parada

Post by hellen_stewart »

Gledala sam i meni se bas dopao.A sad cekam da vidim Angelinin film :love:
Mi nekog ljubimo ne zato sto sto tu ljubav zasluzuje potpunije i iskljucivije nego iko drugi,nego sto smo mi na tu licnost prosuli jedno svoje sunce koje ga je ozarilo i izdvojilo od sveg drugog naokolo na zemlji...
User avatar
Aryanim
Alea iacta est!
Posts: 7482
Joined: 25 Feb 2010, 14:01
Location: Zagorje

Re: Parada

Post by Aryanim »

odgledala ga jucer, smijala se ko blesava na neke djelove, ugodno me iznenadio, dobro je snimljen i ukomponiran sa humorom... :dadada:
‎"Why do we close our eyes when we pray, cry, kiss, dream?
Because the moust beautiful things in life are not seen but felt only by heart."
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Re: Parada

Post by fireandice »

I ja prije par dana, ali na preskoke, jer mi je bio dosadan. Jedino sam poslednjih petnaestak minuta pregledala u cjelini i bilo previše patetično za mene. Kontam da ima neku poruku koja može doprijeti do nekih homofobičnih ljudi, ali meni ništa posebno.
User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Re: Parada

Post by Bubble »

Sada vise ne znam jel dobar film ili nije citajuci vase komentare...morat cu ga pogledati kad svi vec pricaju o njemu...
Sada znam i čemu služi zdjela!
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Re: Parada

Post by fireandice »



Evo :cer:
User avatar
Aryanim
Alea iacta est!
Posts: 7482
Joined: 25 Feb 2010, 14:01
Location: Zagorje

Re: Parada

Post by Aryanim »

Bubble wrote:Sada vise ne znam jel dobar film ili nije citajuci vase komentare...morat cu ga pogledati kad svi vec pricaju o njemu...
odgledaj i sama ces prosudit... ja rekoh da me iznenadio, nisam isla s prevelikim ocekivanjima ga gledal al iznenadenje, dobar mi je... :)
‎"Why do we close our eyes when we pray, cry, kiss, dream?
Because the moust beautiful things in life are not seen but felt only by heart."
User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Re: Parada

Post by Bubble »

fireandice wrote:

Evo :cer:
Vec su ga maknuli :hihi:
Sada znam i čemu služi zdjela!
User avatar
laura
levo smetalo
Posts: 11687
Joined: 08 Aug 2010, 22:50
Location: otišla iz dalmacije

Re: Parada

Post by laura »

A ja cekala Bubble tebe da ga pogledas da cujem tvoju kritiku :cer:
40 godina života je starost za mlade, a 50 godina života je mladost za stare. (Victor Hugo)
User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Re: Parada

Post by Bubble »

Skinut cu si film pa kad ga pogledam napisat cu svoje dojmove ;) Nisam ga jos gledala jer nisam imala volje, moram biti raspolozena za takve filmove :)
Sada znam i čemu služi zdjela!
Post Reply