Crno-bijeli svijet filmskih diva

User avatar
Dora
penzionerka
penzionerka
Posts: 5319
Joined: 03 Sep 2011, 23:38

Re: Crno-bijeli svijet filmskih diva

Post by Dora »

Katharine Hepburn

Katharine Houghton Hepburn (Hartford, Connecticut, 12. svibnja 1907. - Old Saybrook, Connecticut, 29. lipnja 2003.) bila je američka filmska, televizijska i kazališna glumica, naširoko poznata po svojoj oštroumnosti, otmjenosti iz Nove Engleske i žestokoj neovisnosti.

Filmska legenda Hepburn drži rekord s najviše osvojenih Oscara. Hepburn je 1975. dobila i nagradu Emmy za glavnu ulogu u Ljubavi u ruševinama, gdje je nastupila sa svojim prijateljem Laurenceom Olivierom, a tijekom sedamdesetogodišnje karijere bila je nominirana za još četiri Emmyja i dvije nagrade Tony. Godine 1999., Američki filmski institut proglasio ju je najvećom ženskom zvijezdom filma svih vremena.

Hepburn je bila u poznatoj dugogodišnjoj vezi sa Spencerom Tracyjem, na filmu i izvan njega.


Image


Image
User avatar
Dora
penzionerka
penzionerka
Posts: 5319
Joined: 03 Sep 2011, 23:38

Re: Crno-bijeli svijet filmskih diva

Post by Dora »

Lauren Bacall

Lauren Bacall (rođena kao Betty Joan Perske, New York City, SAD, 16. rujna 1924.) je američka filmska i kazališna glumica i manekenka, poznata po svojem izraženom dubokom glasu i prodornim pogledima.

Kao glavna glumica, prvi je uspjeh stekla u žanru film noira, uključujući filmove Duboki san (1946.) i Mračni prolaz (1947.), ali i u komedijama Kako se udati za milijunaša (1953.) i Kreatorica (1957.). Nastupala je također i u broadwayskim mjuziklima, te je za uloge u predstavama Pljesak 1970. i Žena godine 1981., osvojila nagradu Tony. Njen nastup u filmu Ogledalo ima dva lica (1996.) donio joj je Zlatni globus i nominaciju za Oscara.

Godine 1999., kao jedna od 25 glumica, uvrštena je na popis AFI's 100 Years... 100 Stars Američkog filmskog instituta, dok joj je 2009., na prvom izdanju ceremonije Governors Awards, dodijeljen Oscar za životno djelo Američke filmske akademije.



...i pogled, i stav, i stas... i duboki seksi glas...

Image
Rock Faerie

Re: Crno-bijeli svijet filmskih diva

Post by Rock Faerie »

silent era - Lillian Gish

Image

Image

30-te

Bette Davis... eyes

Image

Image

Loretta Young

Image

40-te

Veronica Lake OOOOO DAAAAAA

Image

Lana Turner

Image
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Crno-bijeli svijet filmskih diva

Post by dalloway »

Image
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Crno-bijeli svijet filmskih diva

Post by dalloway »

Image
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Crno-bijeli svijet filmskih diva

Post by dalloway »

‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
Rock Faerie

Re: Crno-bijeli svijet filmskih diva

Post by Rock Faerie »

:hohoho: ne mislim da Rita nešto ima ritma i smisla za ples, ali je tako divna i glas joj je presexy da čak i ovo djeluje simpatično.
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Crno-bijeli svijet filmskih diva

Post by dalloway »

Rock Faerie wrote::hohoho: ne mislim da Rita nešto ima ritma i smisla za ples, ali je tako divna i glas joj je presexy da čak i ovo djeluje simpatično.
rock moram te razočarati,ali mislim da to nije njen glas :ne: već Jo Ann Greer dublira pjevanje...ne može se sve imat :ne:
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
Rock Faerie

Re: Crno-bijeli svijet filmskih diva

Post by Rock Faerie »

Znači ne zna ni plesat ni pjevat, ah dobro... bar ima lijepu kosu :hihi:
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Crno-bijeli svijet filmskih diva

Post by dalloway »

Rock Faerie wrote:Znači ne zna ni plesat ni pjevat, ah dobro... bar ima lijepu kosu :hihi:
valjda nije perika :laugh: ...sad smo srozali jadnu ženu skoro do kraja :patnja:
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
Rock Faerie

Re: Crno-bijeli svijet filmskih diva

Post by Rock Faerie »

To sam baš i ja pomislila :((
User avatar
Dora
penzionerka
penzionerka
Posts: 5319
Joined: 03 Sep 2011, 23:38

Re: Crno-bijeli svijet filmskih diva

Post by Dora »

Image


Image


Image
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Crno-bijeli svijet filmskih diva

Post by honky »

Grace Kelly :)



Image
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
Post Reply