Najdraži/najbolji film lezbijske

Post Reply
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by dalloway »

honky wrote:Mislim da bi to bilo sve nešto uglađeno, sofisticirano... Možda neka kostimografirana drama smještena u elizabetinsko doba? :hihi:
elizabetinsko doba :pomak: quite opposite,ne volim te povijesne uratke,izuzev,ako je remek-djelo u pitanju :cita: ne mora bit uglađeno,ali da treba imat malo dubine,treba :cer: dobro,i još ponešto :laugh:
ja zahtijevna !? :madaj: otkud ti to :hihihi:
ajd,taj njemački s ribaricama se čini relativno ok,bar po traileru :cer:
Last edited by dalloway on 04 Jan 2013, 16:06, edited 1 time in total.
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by dalloway »

inula wrote:Room in Rome, divan film.. nekako je kompletan, odlicna muzika, gluma, fotografija, scenario.. iako je bez uobicajene filmske dinamike..
mozda i najbolji "lez" film koji sam odgledala..

http://www.filmovizija.com/strani-film/ ... c2fb3.html" onclick="window.open(this.href);return false;
inula,taj mi je film ok :daa: dobro,imam jednu sitnu zamjerku,ali nije bitno :laugh:
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by honky »

dalloway wrote:
inula wrote: inula,taj mi je film ok :daa: dobro,imam jednu sitnu zamjerku,ali nije bitno :laugh:
Prestani. Jednostavno prestani.
Izludila bi me takva koprodukcija, malo bi te trpila, a onda sterala u p.m. i ošla ća. :cer:

A taj o ribarici i njezinoj dragoj se meni pak čini ni vrit ni mimo, ali ak budu prikazivali one ribetine iz trailera kak se čiste, mariniraju i peku, onda bi moglo biti ok.
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by dalloway »

honky wrote:
dalloway wrote:
inula wrote: inula,taj mi je film ok :daa: dobro,imam jednu sitnu zamjerku,ali nije bitno :laugh:
Prestani. Jednostavno prestani.
Izludila bi me takva koprodukcija, malo bi te trpila, a onda sterala u p.m. i ošla ća. :cer:
takva je sudbina nas genijalaca :patnja:

honky@ - A taj o ribarici i njezinoj dragoj se meni pak čini ni vrit ni mimo, ali ak budu prikazivali one ribetine iz trailera kak se čiste, mariniraju i peku, onda bi moglo biti ok.

vidim da se ravnaš po bitnim stavkama :laugh:
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by honky »

Uvijek. :daa: :laugh:
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by Instinct »

Uz toliku vašu kompatibilnost prva se javljam da pogledam vaš uradak! :laugh: :laugh:
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
inula
pripravnica
pripravnica
Posts: 387
Joined: 18 Apr 2011, 12:51

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by inula »

dalloway wrote:
inula wrote:Room in Rome, divan film.. nekako je kompletan, odlicna muzika, gluma, fotografija, scenario.. iako je bez uobicajene filmske dinamike..
mozda i najbolji "lez" film koji sam odgledala..

http://www.filmovizija.com/strani-film/ ... c2fb3.html" onclick="window.open(this.href);return false;
inula,taj mi je film ok :daa: dobro,imam jednu sitnu zamjerku,ali nije bitno :laugh:

jasno, intimne scene uvek mogu biti explicitnije:-)
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by dalloway »

a ne ne :nono: to bi pokvarilo sve,ne bi to više bilo to :naocale:
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by dalloway »



nisam gledala.
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
daleka
penzionerka
penzionerka
Posts: 2965
Joined: 20 Aug 2012, 13:27
Location: udaljena

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by daleka »

Da li je neka od vas gledala ovaj film i da li mi ga može preporučiti ?

Da odustanem ?!
Ne !!! Ne stoji mi !!!
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by dalloway »

jesam,i mogu ti ga preporučiti :daa: za filmove takve tematike,jedan od boljih,a i novijih :laugh:
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
daleka
penzionerka
penzionerka
Posts: 2965
Joined: 20 Aug 2012, 13:27
Location: udaljena

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by daleka »

dalloway wrote:jesam,i mogu ti ga preporučiti :daa: za filmove takve tematike,jedan od boljih,a i novijih :laugh:
znala sam i nadala se da ćeš se javiti jer imam osjećaj da si ti to sve gledala :) hvala ti puno :) odmah ga idem skidati :)
Da odustanem ?!
Ne !!! Ne stoji mi !!!
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by dalloway »

daleka wrote:
dalloway wrote:jesam,i mogu ti ga preporučiti :daa: za filmove takve tematike,jedan od boljih,a i novijih :laugh:
znala sam i nadala se da ćeš se javiti jer imam osjećaj da si ti to sve gledala :) hvala ti puno :) odmah ga idem skidati :)
film je zanimljiv i iz tog razloga,što ima poveznicu s temama koje si nedavno postala...
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
daleka
penzionerka
penzionerka
Posts: 2965
Joined: 20 Aug 2012, 13:27
Location: udaljena

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by daleka »

dalloway wrote:
daleka wrote:
dalloway wrote:jesam,i mogu ti ga preporučiti :daa: za filmove takve tematike,jedan od boljih,a i novijih :laugh:
znala sam i nadala se da ćeš se javiti jer imam osjećaj da si ti to sve gledala :) hvala ti puno :) odmah ga idem skidati :)
film je zanimljiv i iz tog razloga,što ima poveznicu s temama koje si nedavno postala...
da :) takva mi je bila i Elena Undone :)
Da odustanem ?!
Ne !!! Ne stoji mi !!!
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by honky »

dalloway wrote:

nisam gledala.
Aa, to je trailer za "Concussion", nisam skužila. Ima zanimljivu premisu i čini se ok. :)

Sundance 2013 goes superqueer, koliko filmova sa LGBT tematikom Image
-> http://www.queerty.com/queering-sundanc ... -20120118/

Ipak, ja se najviše veselim "Before Midnight". Image
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by nedodirljiva »

honky wrote:Ipak, ja se najviše veselim "Before Midnight".
koji je to? zakaj ja ne mogu nac nikakav foršpan za taj tvoj film :cer:
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by honky »

Zato, draga neuračunljiva, jer ga još nema (kao niti za dobar dio filmova koji imaju premijeru na Sundance-u, indie filmovi, low budget, ovo-ono). Zapravo, mislim da je danas premijera.

Ovo je zadnji dio trilogije Before Sunrise/Before Sunset/Before Midnight, znaš one filmove sa Julie Delphy i Ethanom Hawkeom koji se svakih X godina nađu u nekom gradu i onda pričaju o životu.

(http://www.youtube.com/watch?v=9v6X-Dytlko

http://www.youtube.com/watch?v=2f98IPZ8F6o
))
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
nedodirljiva
...ja sam vaša SDP veza....
...ja sam vaša SDP veza....
Posts: 2396
Joined: 02 Mar 2003, 12:13
Location: Zagreb

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by nedodirljiva »

hmm :ts: ne znam bas te filmove, al djeluju cool po tvom opisu :cer:

al sad kad malo razmislim o nazivu teme, ja opce ne bi ni znala navest neki lez film, :shok: :hihi: brijem da sam gledala mozda dva il tri najvise :shok: isuse uzasna sam.. :hihi: hmm fine mrtve djevojke sam gledala i hmm :dakle: i nemam pojma vise.. :zbunj:
al kaj kad nema takvih filmova na rtl II ili na animal planetu ili eventualno discoveryu :hihi: :hihi:

uglavnom.. fala honky za linkove :cer:
" u raju je lijepo.. al u paklu je ekipa "
User avatar
evaluna
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 829
Joined: 09 Nov 2011, 16:06
Location: Izmišljena

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by evaluna »

stvarno ne znam, svaki put nakon što pogledam neki film lez tematike npr;

http://www.imdb.com/list/3ZcNb9JAN1Y/" onclick="window.open(this.href);return false;

ostanem s novim razocarenjem i upitnikom iznad glave..
u 70 % isto...ili on problem, ili ona ne moze, ili moze ali se natezu cijeli film oko jednog problema , koji ako u odredjenom postotku i rijese u njenu korist, opet nista od tog zajednoickog odnosa u klasicnom slislu. Ako je cisto lez problematika, uvijek su tako stereotipno prikazane, da ne mogu gledati duže od 15 min.. školski komplemetrano,,kao s neke kršćanske redionice pristojnog ponašanja i problema,
Kao da film samo mora biti problematican bez stvarne tezine ili potpuno neralna dogadjanja koja bi trebala uistinu spadati prije u SF tematiku,
kao npr Room in Rome,,,da , bas mi se to desilo neki dan u Bg i Bologni..

Uvijek kao kod sindroma jedinog hrv lez filma bavi se sustavno s okolinom , drustvom, njenim muzem, poslom, strahom od straha, svime prije nego kvalitetnom karakterizacijom likova..onom pričom bez dodatnih otežavajucih okolnosti, pa i ako jesu otezavajuce da su samo njihove..onako kako je u stvarnosti lezbijskih odnosa i realno , da pokazu prekide, poslije prekida...a ne da film maraton koji traje dok jedna napokon ne padne u zagrljaj drugoj ili ostavi muza ili samo nerealno ode ili dodje,,kao da se s tim dosadnim happy endom sve zavrsava...

Meni je i dalje favorit teenagerski Sugar rush , Moodysonn i poneka sekvenca iz neke serije tipa Mistresses;
http://www.youtube.com/watch?v=FFfLYTOrWfw" onclick="window.open(this.href);return false;

puno mi je realnija glupasta afera u nekoj hetero seriji nego 2 sata natezanja oko forme,,,
User avatar
fireandice
-
Posts: 6048
Joined: 29 Aug 2003, 17:00

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by fireandice »

User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by dalloway »

evaluna,ako čekaš pravo dramsko ostvarenje ove tematike,stani u red :cer:
a čuj,teško je napraviti jak film,a isplativ (spešli dramu), s izvrsnim glumicama,sjajnom produkcijom etc. i za puno veću publiku,kao što je hetero...ja se odavno pitam što je s lezbo-hollywoodskim lobijem? od 100 lez filmova,možeš na prste jedne ruke pobrojati gledljive.. ali vjerojatno se sve vrti oko novca,kao i uvijek :roll:
a što se tiče Room in Rome,kaj je to SF!? ne znam,meni i nije baš:cer:
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
evaluna
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 829
Joined: 09 Nov 2011, 16:06
Location: Izmišljena

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by evaluna »

da, bas u red, he

U Room in Rome mi je neslušljiv onaj turistički engleski cijelo vrijme, da su makar pricale ruski ili spanjolski bilo bi puno prirodnje.
ali tako rade za dosta filmova..
istina, ma nije previse Sf, ali je malo nerealan..
ali opet ok, sex, fotografija, scena, pristojno, ali sve u svemu opet daleko da je to neki film da sad moram izdvojiti,,,ali makar j e gledljiv, pogotovo kada nista ne pricaju :laugh:

mozda je stvar u potraznje i novaca, ali opet ima dosta filmova napravljenih s malim buđetom i neovisnih, koji su ok..
ne znam, koji je stvarno problem, ali tesko je naci generalno dobar film..
Last edited by evaluna on 21 Jan 2013, 15:07, edited 1 time in total.
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by dalloway »

evaluna wrote:da, bas u red, he

U Room in Rome mi je neslušljiv onaj turistički engleski cijelo vrijme, da su makar pricale ruski ili spanjolski bilo bi puno prirodnje.
ali tako rade za dosta filmova..
istina, ma nije previse Sf, ali je malo nerealan..
ali opet ok, sex, fotografija, scena, pristojno, ali sve u svemu opet daleko da je to neki film da sad moram izdvojiti,,,ali makar j e gledljiv, pogotovo kada nista ne pricaju :laugh:
filma, pa nerealan !? :laugh: to se zove filmska čarolija ;) ali slažem se sa zadnjim dijelom rečenice :cer:

p.s. drago mi je da se pojavio netko gori od mene :laugh:
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
evaluna
na vrhuncu
na vrhuncu
Posts: 829
Joined: 09 Nov 2011, 16:06
Location: Izmišljena

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by evaluna »

Zapravo, pa i nije bas tako nerealna, meni se to samo jednom desilo u jednom gradu daleko od kuce :laugh:

filmska čarolija i životni vatromet , koji traje kao što i traju vatrometi, dok ne izgoris,,,
pa nazad u zivot, ducan, posao :roll:
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by dalloway »

da :)
ali čuj,da je kronična čarolija,onda bi to već bila bajka ;)
a sad odoh u dućan :laugh:
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
Post Reply