Najdraži/najbolji film lezbijske

Post Reply
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by dalloway »

e da,viola di mare spada u gledljive te tematike,gledala sam ga,ali zaboravila naziv,pa ga nisam mogla naći poslije :gloopa:

‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
kroki_kroket
penzionerka
penzionerka
Posts: 1384
Joined: 09 Jul 2012, 01:06
Location: Zemlja, Europa, Hrvatska, Zagreb/Vž

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by kroki_kroket »



ne znam jel netko već stavil al ovo mi je bil baš ok filmić. :daa:
You only live once? False. You live everyday. You only die once.
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by dalloway »

kroki mislim da nije,daj još koji ok filmić izvuci iz šešira,ak imaš :) a ja odoh sad vidjet jel mogu to naći da se skida :dadada:
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by dalloway »

ako se ne varam,Hellen ga je postala,ali nije zgoreg se podsjetiti :cer: ...doduše ja nisam gledala
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
sweet_thing
vrtic
vrtic
Posts: 18
Joined: 05 Aug 2012, 14:10

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by sweet_thing »

Imagine Me And You :)

Zato kaj je film predivan, poseban, podsjeća na bajku. A doza humora u njemu samo mu daje još veću kvalitetu. Ovo je film uz koji sam se i rasplakala i dobro nasmijala :hohoho:
Općenito jedan od najboljih filmova koje sam gledala. :dadada:
You don’t love a woman because she is beautiful, but she is beautiful because you love her. ;)
User avatar
kroki_kroket
penzionerka
penzionerka
Posts: 1384
Joined: 09 Jul 2012, 01:06
Location: Zemlja, Europa, Hrvatska, Zagreb/Vž

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by kroki_kroket »

dalloway wrote:kroki mislim da nije,daj još koji ok filmić izvuci iz šešira,ak imaš :) a ja odoh sad vidjet jel mogu to naći da se skida :dadada:
mislim da ste sve gledljive filmove navele. i viola di mare me se dojmil baš..
iako nisam neki ljubitelj filmova sa povijesnim karakterom al ovaj je iznimka.

i moreš nać da se skida, ja sam ga skinula bila još davno al trebalo je par dana... film je baš ok, šteta da nije pobral barem malo slave. :baby:
You only live once? False. You live everyday. You only die once.
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by dalloway »

našla.ali ima 0,5 seedersa,pa se bum malo načekala :ceka:
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by dalloway »

http://www.imdb.com/title/tt0410410/plotsummary" onclick="window.open(this.href);return false;

nikad ne reci nikad krokač.čini se vrlo gledljiv :cer: sad opet muke po skidanju,pretpostavljam,bar za nas smotane :cer:

‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
daleka
penzionerka
penzionerka
Posts: 2965
Joined: 20 Aug 2012, 13:27
Location: udaljena

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by daleka »



mislim da bi ovaj film mogao proći pod lezbijsku temetiku.
Glenn Close je doista neprepoznatljiva i naravno fantastična kao i uvijek.
Da odustanem ?!
Ne !!! Ne stoji mi !!!
User avatar
daleka
penzionerka
penzionerka
Posts: 2965
Joined: 20 Aug 2012, 13:27
Location: udaljena

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by daleka »



Julianne Moore :super:
Da odustanem ?!
Ne !!! Ne stoji mi !!!
User avatar
daleka
penzionerka
penzionerka
Posts: 2965
Joined: 20 Aug 2012, 13:27
Location: udaljena

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by daleka »



mislim da bi i to moglo proći
Da odustanem ?!
Ne !!! Ne stoji mi !!!
User avatar
daleka
penzionerka
penzionerka
Posts: 2965
Joined: 20 Aug 2012, 13:27
Location: udaljena

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by daleka »

Da odustanem ?!
Ne !!! Ne stoji mi !!!
User avatar
piz_darija
Pizda_rija
Pizda_rija
Posts: 1997
Joined: 11 Aug 2006, 12:24
Location: s kraja svijeta, tamo gdje se pada...

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by piz_darija »

daleka wrote:

Julianne Moore :super:
ovo je remake francuskog filma Nathalie koji je naravno mnogo bolji :)

emmanuelle beart :love:
Image
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by dalloway »

a evo nešt za prekratit vrijeme,možete odmah tu gledati

‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
Bubble
penzionerka
penzionerka
Posts: 3069
Joined: 31 Aug 2008, 12:25

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by Bubble »

A ovdje možete pogledati film "Kyss mig" sa engleskim prijevodom:

http://www.hdmgalaxy.com/stuff/1/kyss_m ... 2-1-0-1025" onclick="window.open(this.href);return false;
Sada znam i čemu služi zdjela!
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by honky »



Meni je ovaj za sada najdraži. Dobro, uz "Fried Green Tomatoes".
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by dalloway »

honky wrote:

Meni je ovaj za sada najdraži. Dobro, uz "Fried Green Tomatoes".
taj mi je bio razočaranje života :delovej: nikako mi njih dvije nisu išle skupa,od visinske razlike pa do sveg ostalog :tadam:
čak su mi i one dvije bolji par,iz onog čini mi se Loving Annabelle,iako mi općenito takvi odnosi nisu napeti,zbog dobne razlike,bar u tom periodu,nekako mi je to malo pedofiličarski,pogotovo kad jedna izgleda,kao da ima 15,a druga 40 :cita:
možda bi mi se sviđalo da sam u tom adolescentskom dobu,maštanje i to,ali nema natrag :cer:
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by Instinct »

Imagine me & you.

Zato jer je sladunjav,radnja nije loša, postoji prilična kemija između obje glumice i Lena Headey mi je predivna. A i u pms-u sam pa je svaki stimulans emocije dobrodošao. :bubble:

"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by honky »

dalloway wrote: taj mi je bio razočaranje života :delovej: nikako mi njih dvije nisu išle skupa,od visinske razlike pa do sveg ostalog :tadam:
čak su mi i one dvije bolji par,iz onog čini mi se Loving Annabelle,iako mi općenito takvi odnosi nisu napeti,zbog dobne razlike,bar u tom periodu,nekako mi je to malo pedofiličarski,pogotovo kad jedna izgleda,kao da ima 15,a druga 40 :cita:
možda bi mi se sviđalo da sam u tom adolescentskom dobu,maštanje i to,ali nema natrag :cer:
Ja sam iskreno ostala paf kad sam vidjela kako ljudi ne vole "Bloomington", jer meni je bio jaaako šarmantan Image, iako ima milijun nelogičnosti i brljanja, ali ga odbijam secirati i fokusirati se na mane. A fakat nije omiljen :laugh:

Zapravo, najviše što filmu zamjeram je to kaj je učiteljica zaskočila malu u prvih 13 minuta, nije bilo zavođenja, odnosno nisu uspjeli dočarati instant privlačnost. Meni je ta visinska/dobna razlika smetala ravno pola minute, a onda sam zaključila da mi se sviđa kontrast. Ljudi sa velikim razlikama u visini, težini, godinama, tjelesnoj građi se uspješno sparuju, i lepo je to za promjenu vidjeti na filmu.

Glumice su odlične, i mala, a pogotovo Allison Mcatee Imagezašto se ta žena nije uspjela probiti do sada u Hollywoodu ili do više rola u indie filmovima nije mi jasno. Sexy, dobra glumica, ugodan glas, überbabe. :love:


Ne znam zašto, ali uz FGT (iako je riječ o dvije različite klase filmova; FGT je sjajno režiran i sada već kultni film) jedini je pobudio nekakve emocije, sve ostale filmove ove tematike sam pogledala i odmah zaboravila. Osim Elene Undone, prekinula sam ga na pola. Lol, taj film je čini mi se i lijepe kritike dobio, ali mene ispunjava neobjašnjivom odbojnošću.
Ugl. Elena Undone:








moja reakcija:


Image
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by dalloway »

honkač,zasebno su mi slatka/zgodna,ali kao par su mi bezz. nisu mi legle zajedno. Allison fakat izgleda,kao da joj je mama,a nekako sam očekivala više (moj vječni problem :laugh: ) od cijelog filma.
btw ja bih neki ljubavnu dramu s lez likovima,nešto malo kompleksnije,a ne teen-lez,ili žnj produkciju filmove s površnom pričom punom rupa. Ne znam kaj čekaju te lezbe što se motaju po hollywoodu,di je taj lobi :ceka:
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by honky »

Je, u filmu ima nekoliko referenci na to da mala ima mommy issues i da u vezi s Katherine traži (i dobiva) pažnju i nježnost koju nije dobila doma.

A brate mili, dalovejko, jesi ti neka zahtjevna žena. :laugh: Pa eto, za godinu dana će valjda biti gotova ekranizacija "Price of Salt", to bi trebala biti dobra drama, uglađena, kompleksna, pa knock your self out. Ali nešto mi govori da bi opet mogla imat prevelika očekivanja i jambrat Image

Nego, krajem mjeseca izlazi njemački film "Frauensee"




sažetak radnje: Rosa je čuvarica jezera i profesionalni ribič te zajedno sa svojom ljubavnicom Kirsten ugošćuje mladi lezbijski par koji odlučuje provesti vikend u prirodi izvan Berlina. Koliko vidim po traileru, malo si popiju vinčeka i slijedi raspašoj.
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
Instinct
World of palpitation.
Posts: 22289
Joined: 28 Jul 2008, 17:48
Location: Saturn

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by Instinct »

Ja mislim da dalloway treba sama režirati film po svom ukusu. :hihi:
"Ali ipak uz mene se može, mada je neobično.
Sa mnom je čudno čak i umrijeti, jer ja se ne završavam. "
User avatar
honky
sous chef
sous chef
Posts: 1582
Joined: 02 Jun 2003, 08:59

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by honky »

Mislim da bi to bilo sve nešto uglađeno, sofisticirano... Možda neka kostimografirana drama smještena u elizabetinsko doba? :hihi:
“You said, 'They’re harmless dreamers and they’re loved by the people.' 'What,' I asked you, 'is harmless about a dreamer, and what,' I asked you, 'is harmless about the love of the people?"
User avatar
inula
pripravnica
pripravnica
Posts: 387
Joined: 18 Apr 2011, 12:51

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by inula »

Room in Rome, divan film.. nekako je kompletan, odlicna muzika, gluma, fotografija, scenario.. iako je bez uobicajene filmske dinamike..
mozda i najbolji "lez" film koji sam odgledala..

http://www.filmovizija.com/strani-film/ ... c2fb3.html" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
dalloway
penzionerka
penzionerka
Posts: 7016
Joined: 18 Jan 2008, 19:33
Location: nepoznata

Re: Najdraži/najbolji film lezbijske

Post by dalloway »

Instinct wrote:Ja mislim da dalloway treba sama režirati film po svom ukusu. :hihi:
palo mi napamet da se honky i ja udružimo :laugh: dallhon produkcija :tadam:
Last edited by dalloway on 04 Jan 2013, 15:57, edited 1 time in total.
‎Ne blistam jer sam tako izabrala. Ne šepurim se jer volim tajne. Smijem se jer sam sretno biće. Kad šutim sa sobom se sastajem u tamnim hodnicima sebe i tada bi se trebala najviše bojati jer nagovorim se na svakojake bezobrazluke. Na sebe sam slaba.
Post Reply