SF (ali ST pre svega)

User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

Kira :cool:
Kira je legendaran lik , onako malo ostra i opasna a opet nekako simpa
(cak je i tuđe dijete rodila :mrgreen: )
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
seagull
leteći punoglavac
leteći punoglavac
Posts: 1703
Joined: 08 Apr 2007, 23:07

Post by seagull »

ah.. sedma..... 8:) :mrgreen:
"iluzija je prosvjetljenje;
prosvjetljenje je iluzija"
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

alex 2 wrote:Kira :cool:
Kira je legendaran lik , onako malo ostra i opasna a opet nekako simpa
(cak je i tuđe dijete rodila :mrgreen: )
Negiram se , u prvoj sezoni DS9 kira je jako iritantan i lose napravljen lik , stvarno ponekad upropasti neke epizode :|
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
Leelou
studentica
studentica
Posts: 187
Joined: 11 May 2008, 08:13
Location: Lost in time and space

Post by Leelou »

seagull wrote:ah.. sedma..... 8:) :mrgreen:
Potpisujem, oduvijek sam bila dovoljno prepotentna misliti da bih baš ja uspjela otopiti taj led...
Piše lijevo...
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

Gleda li tko X-files tu i tamo ? :mrgreen:

Ja sam jucer nakon dugo vremena i bilo je napeto , alienske otmice , smokey man i tako :mrgreen:
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

Willow wrote:Pozdrav svima, nakon podosta vremena... :wave:

Ne mogu da odolim a da se ne tuspasim u ovaj topic. Jos jedan ST mega-fan javlja se na duznost. Ja sam ST-oholik jos od pojavljivanja TNG-a kod nas (lijepa bezbrizna vremena osnovne skole). Sada imam vise od 90% epizoda svih serijala (doduse u svim mogucim formatima: VHS, DVD, Divx…) i sve filmove. Naravno, kad god ugrabim vremena pokusavam popuniti kolekciju (zivjeli Kazaa i IMesh)...

I pored toga sto se cesto smatra najslabijim, meni je ipak Voyager najdrazi. Prije svega zato sto je kapetanica za kormilom (jos crvenokosa, mmmmm :mljac: :love:), a onda zbog Janeway/Seven odnosa – mnoge scene, pa i citave epizode poput "Voyager Conspiracy" ili "Dark Frontier" pingaju praaaavo.:knudd: (Sta da kazem, I'm that easy to please...) Ni ja jos nisam prezalila sto ne spojise njih dvije, ili bar kapetanicu i Chakotaya, ovo C/7 bas nije imalo nikakve logike.

Inace, DS9 je imao ubjedljivo najvise lezbejskih referenci: pored "Rejoined" epizode sa Yadziom i njenom zenom iz proslog udruzivanja (ako neko nije gledao, "revolucionarni" ST kiss mozete skinuti ovdje), imaju jos dvije epizode sa paralelnim svemirom gdje je Kira (:mljac:) bi, Edzri Dax lezbejka, a i Leita je jedno od to dvoje (kiss izmedju Kire i Edzri mozete skinuti ovdje). No najbolje u svemu su sluzbene ST knjige "Dark Passions" (1 i 2) od Susan Wright. Radnja se desava upravo u tom alternativnom svemiru nesto prije DS9 epizoda, spojeni su likovi iz sva tri serijala (TNG, DS9 i VOY), a manje-vise svi zenski likovi su ili bi ili lezbejke (Seven i Kira su glavni likovi prvog dijela). Malo je reci da sam bila iznenadjena postojanjem ovih naslova, jos sa zvanicnim "Paramount" pecatom. Trenutno sam u procesu citanja prve knjige i sve se tjeram da ne zavrsim prebrzo...

A kad sam vec krenula da nabrajam, i Enterprise je imao jednu interesantnu epizodu sada u trecoj sezoni. (Inace, ovaj novi serijal nije los, ali se vidi da su se potpuno okrenuli mladoj muskoj publici – plus sto su puno slobodniji nego do sada re: :boo:. :fiju:) Da ne ulazim u detalje (znam, znam, prekasno :roll: ), reci cu samo da se na brodu nadje Rajjin, koja zavodi jedno po jedno od posade da bi dodirom od njih dobila zeljene informacije. Scene sa T’Pol (koja je mega hot) su uradjene da bi bile izazovne, ali meni nisu interesantne jer se T’Pol cijelo vrijeme pokusava oduprijeti, a nasrtanje na nekoga mi nikada nije bilo seksi. No, zato je razgovor sa Hoshi vise nego cool - Hoshi dobrovoljno pocinje flert sa Rajjin, inuendo je u razgovoru ubacen u desetu, a ostavljeno je na mastu sta se desava nakon sto se zatvore vrata lifta (samo sam cekala da se pojavi Steven Tyler i zapjeva “Gooooing down?” :oops: o:D Ehm…) Nadala sam se da ce mozda autirati Hoshi nakon toga, ali nista od toga, bar za sada…

Toliko od eksperta za "Gay Trek". Sorry svima na duzini posta – zaista sam se samo htjela tuspasiti a napisah citav esej. Vidi se da mi nedostaje fakultet.
Steta sto ovo drago stvorenje vise nepise na forumu :cry:
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
Aryanim
Alea iacta est!
Posts: 7482
Joined: 25 Feb 2010, 14:01
Location: Zagorje

Re: SF (ali ST pre svega)

Post by Aryanim »

sad naisla na ovu temu, da ju malo vratim...
Imam doma cijeli voyager i hocu si ostale nabavit, u fazi sam skupljanja... :cer:
trenutno gledam star gate univers (al ne na tv, vec imam skinute dalje epizode), imam sve spizode SG1 a atlantis bi isto htjela gledat...

I dal je netko gledao seriju "firefly"? :) gledala na satelitu jos davno, htjela bi opet pogledat, a film imam negdje "serenity"...

Zasto je ova tema tako utihnula, vidim da su stari postovi, zar vas tako malo prati SF?
‎"Why do we close our eyes when we pray, cry, kiss, dream?
Because the moust beautiful things in life are not seen but felt only by heart."
User avatar
seagull
leteći punoglavac
leteći punoglavac
Posts: 1703
Joined: 08 Apr 2007, 23:07

Re: SF (ali ST pre svega)

Post by seagull »

imam doma cijeli voyager i cijeli enterprise i sve filmove zvjezdanih staza :cer:

uz to od sf-a najjaca trilogija (ne uzimam u obzir 4 dio iako mi je sigourney mljac) - alien
"iluzija je prosvjetljenje;
prosvjetljenje je iluzija"
User avatar
Aryanim
Alea iacta est!
Posts: 7482
Joined: 25 Feb 2010, 14:01
Location: Zagorje

Re: SF (ali ST pre svega)

Post by Aryanim »

seagull wrote:imam doma cijeli voyager i cijeli enterprise i sve filmove zvjezdanih staza :cer:

uz to od sf-a najjaca trilogija (ne uzimam u obzir 4 dio iako mi je sigourney mljac) - alien
hehe... imam 2 filma doma, ostale cu nabavit... kad tad... :cer:

o da, alien... nije ni 4 los, al je malo nategnut i sigourney je "ispeglana" previse, bas je umjetna... imam ih isto sve...
Al si me sad sjetila malo van aliena, ali je trilogija ajmo rec, pa skoro kultna "Povratak u buducnost", bilo je rjeci o jos jednom nastavku ali jos nista...
‎"Why do we close our eyes when we pray, cry, kiss, dream?
Because the moust beautiful things in life are not seen but felt only by heart."
User avatar
Aryanim
Alea iacta est!
Posts: 7482
Joined: 25 Feb 2010, 14:01
Location: Zagorje

Re: SF (ali ST pre svega)

Post by Aryanim »

Napokon, ajde nova serija, valjda ce ju dobro napravit, al knjige su jednostavno odlicne Pjesme leda i vatre Georg R. R. Martin... :dadada:

http://www.index.hr/xmag/clanak/game-of ... 26328.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
‎"Why do we close our eyes when we pray, cry, kiss, dream?
Because the moust beautiful things in life are not seen but felt only by heart."
User avatar
Aryanim
Alea iacta est!
Posts: 7482
Joined: 25 Feb 2010, 14:01
Location: Zagorje

Re: SF (ali ST pre svega)

Post by Aryanim »

http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A ... ll&h=ae075" onclick="window.open(this.href);return false;

napokon... hbo... :hajhaj:
‎"Why do we close our eyes when we pray, cry, kiss, dream?
Because the moust beautiful things in life are not seen but felt only by heart."
User avatar
Aryanim
Alea iacta est!
Posts: 7482
Joined: 25 Feb 2010, 14:01
Location: Zagorje

Re: SF (ali ST pre svega)

Post by Aryanim »



7 of 9 ili t poll... :grli:
‎"Why do we close our eyes when we pray, cry, kiss, dream?
Because the moust beautiful things in life are not seen but felt only by heart."
Post Reply