SF (ali ST pre svega)

kitten
pripravnica
pripravnica
Posts: 305
Joined: 26 Nov 2002, 08:14

Post by kitten »

upozorenje svim ljubiteljima naucne fantastike- ne gledajte film THE CORE!!!
odavno nisam gledala gori film ovog zanra. prilicno dobra ideja je nacisto upropastena: losom glumom, groznom pricom koja nekad vise prilici djecijim filmovima, predvidljivim dijalozima i dogadjajima, bezveznom ko fol romanticnom pricom, ocito nedovoljnom naucnm potkovanoscu citave price.. da ne nabrajam dalje
gledanje ovog filma je bilo cisto gubljenje vremena
kitten
pripravnica
pripravnica
Posts: 305
Joined: 26 Nov 2002, 08:14

Post by kitten »

propustila sam par epizoda voyagera prosle sedmice pa sam bila totalno zbunjena kad sam gledala dve zadnje epizode serijala. nisam mogla da vjerujem da je to kraj i da se sve onako odigralo. narocito me nervirala veza sedme i chakotaya. kud je ne sparise sa janeway. to bi bila vatrenija veza :lol:
danas sam gledala prvu epizodu novog serijala enterprise. cini se da nece biti losa. jel ga ko gledao? valja li cemu?
bastet
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 44
Joined: 19 Nov 2003, 02:05
Location: Zagreb

Post by bastet »

i ja sam pocela gledat enterprise...
al nekak mi je voyager srcu prirastao (iako je objektivno najlosiji od svih st serijala)... u voyageru su imali bolje uniformice, a i brod mi je bio nekako ljepsi... i na likove sam bila navikla...
iako nikad mi nije bilo jasno zakaj svi sline nad seven of nine... ok, ko lik mi je super... ali zena zbilja nije nist posebno...
t'pol mi se na primjer puuuuno vise svida...
Image Image

a imam filing da ce kao lik bit jos bolja i jos vise bitchy od seven...

ipak nitko kao picard... ili data...
I ljubim dobre, ljubim lake.
Neke prave, a neke ne.
I sve su vile, sve su kraljice.
I sve su nevazne naspram nje...
kitten
pripravnica
pripravnica
Posts: 305
Joined: 26 Nov 2002, 08:14

Post by kitten »

ma upravu si sto se tice voyagera. bili su losiji od proslog serijala ali se opet nekako naviknes na njih. picard je neprevazidjen. on mi je najbolji bio a i data je bio tako simpa
hm a ova nova vulkanka t’pol mi je odmah zapela za oko :nerd: ali sedma je isto bila mmmmmm :ham:
kitten
pripravnica
pripravnica
Posts: 305
Joined: 26 Nov 2002, 08:14

Post by kitten »

a jesi gledala drugu epizodu? kad se pocela mazati po tijelu onim gelom amjeeeeee :shock: :shock: :shock: to je bila scena mmmmm
bastet
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 44
Joined: 19 Nov 2003, 02:05
Location: Zagreb

Post by bastet »

a jesi gledala drugu epizodu? kad se pocela mazati po tijelu onim gelom amjeeeeee to je bila scena mmmmm
jes jes :mljac: :mljac:
a to je tek pocetak :D
I ljubim dobre, ljubim lake.
Neke prave, a neke ne.
I sve su vile, sve su kraljice.
I sve su nevazne naspram nje...
kitten
pripravnica
pripravnica
Posts: 305
Joined: 26 Nov 2002, 08:14

Post by kitten »

nadam se :hihi:
User avatar
Willow
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 26
Joined: 28 Dec 2002, 00:42
Location: Sarajevo

Post by Willow »

Pozdrav svima, nakon podosta vremena... :wave:

Ne mogu da odolim a da se ne tuspasim u ovaj topic. Jos jedan ST mega-fan javlja se na duznost. Ja sam ST-oholik jos od pojavljivanja TNG-a kod nas (lijepa bezbrizna vremena osnovne skole). Sada imam vise od 90% epizoda svih serijala (doduse u svim mogucim formatima: VHS, DVD, Divx…) i sve filmove. Naravno, kad god ugrabim vremena pokusavam popuniti kolekciju (zivjeli Kazaa i IMesh)...

I pored toga sto se cesto smatra najslabijim, meni je ipak Voyager najdrazi. Prije svega zato sto je kapetanica za kormilom (jos crvenokosa, mmmmm :mljac: :love:), a onda zbog Janeway/Seven odnosa – mnoge scene, pa i citave epizode poput "Voyager Conspiracy" ili "Dark Frontier" pingaju praaaavo.:knudd: (Sta da kazem, I'm that easy to please...) Ni ja jos nisam prezalila sto ne spojise njih dvije, ili bar kapetanicu i Chakotaya, ovo C/7 bas nije imalo nikakve logike.

Inace, DS9 je imao ubjedljivo najvise lezbejskih referenci: pored "Rejoined" epizode sa Yadziom i njenom zenom iz proslog udruzivanja (ako neko nije gledao, "revolucionarni" ST kiss mozete skinuti ovdje), imaju jos dvije epizode sa paralelnim svemirom gdje je Kira (:mljac:) bi, Edzri Dax lezbejka, a i Leita je jedno od to dvoje (kiss izmedju Kire i Edzri mozete skinuti ovdje). No najbolje u svemu su sluzbene ST knjige "Dark Passions" (1 i 2) od Susan Wright. Radnja se desava upravo u tom alternativnom svemiru nesto prije DS9 epizoda, spojeni su likovi iz sva tri serijala (TNG, DS9 i VOY), a manje-vise svi zenski likovi su ili bi ili lezbejke (Seven i Kira su glavni likovi prvog dijela). Malo je reci da sam bila iznenadjena postojanjem ovih naslova, jos sa zvanicnim "Paramount" pecatom. Trenutno sam u procesu citanja prve knjige i sve se tjeram da ne zavrsim prebrzo...

A kad sam vec krenula da nabrajam, i Enterprise je imao jednu interesantnu epizodu sada u trecoj sezoni. (Inace, ovaj novi serijal nije los, ali se vidi da su se potpuno okrenuli mladoj muskoj publici – plus sto su puno slobodniji nego do sada re: :boo:. :fiju:) Da ne ulazim u detalje (znam, znam, prekasno :roll: ), reci cu samo da se na brodu nadje Rajjin, koja zavodi jedno po jedno od posade da bi dodirom od njih dobila zeljene informacije. Scene sa T’Pol (koja je mega hot) su uradjene da bi bile izazovne, ali meni nisu interesantne jer se T’Pol cijelo vrijeme pokusava oduprijeti, a nasrtanje na nekoga mi nikada nije bilo seksi. No, zato je razgovor sa Hoshi vise nego cool - Hoshi dobrovoljno pocinje flert sa Rajjin, inuendo je u razgovoru ubacen u desetu, a ostavljeno je na mastu sta se desava nakon sto se zatvore vrata lifta (samo sam cekala da se pojavi Steven Tyler i zapjeva “Gooooing down?” :oops: o:D Ehm…) Nadala sam se da ce mozda autirati Hoshi nakon toga, ali nista od toga, bar za sada…

Toliko od eksperta za "Gay Trek". Sorry svima na duzini posta – zaista sam se samo htjela tuspasiti a napisah citav esej. Vidi se da mi nedostaje fakultet.
kitten
pripravnica
pripravnica
Posts: 305
Joined: 26 Nov 2002, 08:14

Post by kitten »

vratila seeeeeeeeeeeeeeee :DH:
nemoj samo opet da nestanes bez traga :lol:
kitten
pripravnica
pripravnica
Posts: 305
Joined: 26 Nov 2002, 08:14

Post by kitten »

super mi je bila ona epizoda sa muskom trudnocom. ismijala sam se bas ono posteno :DH:
a kakvu je tek facu jadnik napravio kad mu je doktor rekao da je trudan
napumpala ga treba :lol:
a jel zna neko koje je vrste ona slatki kapetanov pas joj kako je meden 8:)
bastet
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 44
Joined: 19 Nov 2003, 02:05
Location: Zagreb

Post by bastet »

kitten wrote:super mi je bila ona epizoda sa muskom trudnocom. ismijala sam se bas ono posteno :DH:
a kakvu je tek facu jadnik napravio kad mu je doktor rekao da je trudan
napumpala ga treba :lol:
super epizodica, slazem se...
a i teta koja ga je napumpala mi se nekak bas svidjela
ne bi imala nis protiv da mene napumpa :D :D :oops:
I ljubim dobre, ljubim lake.
Neke prave, a neke ne.
I sve su vile, sve su kraljice.
I sve su nevazne naspram nje...
User avatar
Willow
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 26
Joined: 28 Dec 2002, 00:42
Location: Sarajevo

Post by Willow »

kitten wrote:vratila seeeeeeeeeeeeeeee
nemoj samo opet da nestanes bez traga
Nope... Definitivno... :mrgreen: :oops:
kitten wrote:super mi je bila ona epizoda sa muskom trudnocom.
I ja sam se fino ismijala na tu epizodu. Bilo je lijepo i svjeze vidjeti obrnutu sizuaciju... Samo bilo mi je zao Tripa, koliko su ga jadnika zezali... :wink:
kitten
pripravnica
pripravnica
Posts: 305
Joined: 26 Nov 2002, 08:14

Post by kitten »

bastet wrote:a i teta koja ga je napumpala mi se nekak bas svidjela
ne bi imala nis protiv da mene napumpa :D :D :oops:
ahahahaha bastet ludice mala :lol:

willow welcome back :wink:
:love: :sheep:
bastet
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 44
Joined: 19 Nov 2003, 02:05
Location: Zagreb

Post by bastet »

ah... kad si nemrem pomoc... :oops: :oops: oni kamencici su mi bili super... i teta mi je bila sva nekak slatka i simpaticna... i onda jos kad ga je hranila onom kvazi vodom pa dok je sve frcalo... i ono kad ga je po licu... ma joooj... nisam ja bas zdrava :oops: al djelovalo je taaaaak super... aaaaaaaah...

a ne svida mi se kaj t'pol postaje sve osjecajnija... ona bi trebala bit onak prava vulkanka, hladnokrvna i totalno bitchy...
I ljubim dobre, ljubim lake.
Neke prave, a neke ne.
I sve su vile, sve su kraljice.
I sve su nevazne naspram nje...
User avatar
biber
začinjena
začinjena
Posts: 244
Joined: 21 Nov 2002, 14:12
Location: Niš

Post by biber »

Dakle, posle citanja onako lepog posta willow, vise mi je no drago sto si se vratila :mrgreen:
I sad ja ne mogu da ne pitam, odnosno da ne zamolim nesto. Mislis li da je moguce (imas li rezac) da iskopiramo te neke TNG epizode koje imas na DivX-u? (recimo sledeci put kada budem dolazila za SA)

Elem, ja napokon imala priliku da odgledam citave dve epizode Enterprise-a (dok HRT1 nije skremblovao) i nista mi nije jasno. Ali onaj covek i onaj svemirski brod su iskocili niotkuda. Do sada su pazili da ne prekrse informacijski tok, tako da je svaka naredna serija ST-a imala neko logicno mesto u celoj prici i bila podrzana od strane "istorije". Enterprise koji se pojavljuje u seriji "Enterprise" fakticki ne postoji (posebno glupo sto krece od proslog trenutka u vremenu (pre svih brodova i svih serija). Ako neko jeste skontao mesto ove serije u opstoj prici, daj objasnite mi je. Krivo mi je da takvim gestom narusavaju kultni izdatak.

I jedan veliki pozdrav trakerima :mrgreen:
"I'm only one year old, and already living in the past."
User avatar
Willow
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 26
Joined: 28 Dec 2002, 00:42
Location: Sarajevo

Post by Willow »

biber wrote:I sad ja ne mogu da ne pitam, odnosno da ne zamolim nesto. Mislis li da je moguce (imas li rezac) da iskopiramo te neke TNG epizode koje imas na DivX-u? (recimo sledeci put kada budem dolazila za SA)
Moze, naravno... :cool: Mogu ti poslati spisak epizoda koje imam, pa ako te put nanese ovamo samo mi javi sta hoces (ili ako ides cesce u BG, mogu ti poslati tamo po prijatelju koji studira dole...).

Sto se Enterprisea tice, i ja sam bila skepticna sto su odlucili da stave radnju prije TOS, ali sad moram priznati da i nije bila tako losa ideja. Interesantno je gledati prve pokusaje sa transporterom, komunikatorima, prve susrete - sve bez vecine tehnologije na koju smo navikli... A i T'Po... ovaj... posada ti priraste srcu... o:D
bastet
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 44
Joined: 19 Nov 2003, 02:05
Location: Zagreb

Post by bastet »

jel gleda neko deep space 9 na hrt-u? kak vam se svida?
meni se ne svida kaj je ds9 postaja, a ne brod... nekak sam se navikla putovat od planeta do planeta s odredenom posadom... a ni ljudi mi se bas ne svidaju...
taman sam se bila kolko tolko navikla na enterprise... fali ce mi t'pol
I ljubim dobre, ljubim lake.
Neke prave, a neke ne.
I sve su vile, sve su kraljice.
I sve su nevazne naspram nje...
kitten
pripravnica
pripravnica
Posts: 305
Joined: 26 Nov 2002, 08:14

Post by kitten »

ma i meni ds9 nije nesto :? nervira me sto ovi na hrt-u tako skacu sa jedne na drugu bez nekih vecih najava pa me svu pobrkaju kad propustim par epizoda i onda odjednom novi serijal :roll:
:love: :sheep:
bastet
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 44
Joined: 19 Nov 2003, 02:05
Location: Zagreb

Post by bastet »

kitten wrote:ma i meni ds9 nije nesto :? nervira me sto ovi na hrt-u tako skacu sa jedne na drugu bez nekih vecih najava pa me svu pobrkaju kad propustim par epizoda i onda odjednom novi serijal :roll:
to i mene nervira... vratim se doma sa skijanja i krenem gledat telku i taman vidim star trek... i mislim si sad ce enterprise... kad ono... ds9... mislim da bum odustala od gledanja... ja bi da mi ponove voyagera od pocetka...
I ljubim dobre, ljubim lake.
Neke prave, a neke ne.
I sve su vile, sve su kraljice.
I sve su nevazne naspram nje...
User avatar
Willow
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 26
Joined: 28 Dec 2002, 00:42
Location: Sarajevo

Post by Willow »

bastet wrote:mislim da bum odustala od gledanja... ja bi da mi ponove voyagera od pocetka...
Nemoj tek tako odustati od DS9 - znam da je u poceku malo neobican (statican prije svega), i treba malo vremena da se navikne na njega (znam da je meni trebalo), ali poslije je sve bolji...

PS: Da ne pominjem da mi je Kira brzo postala jedan od omiljenih ST likova uopste... 8:)
bastet
osnovnoskolka
osnovnoskolka
Posts: 44
Joined: 19 Nov 2003, 02:05
Location: Zagreb

Post by bastet »

Nemoj tek tako odustati od DS9 - znam da je u poceku malo neobican (statican prije svega), i treba malo vremena da se navikne na njega (znam da je meni trebalo), ali poslije je sve bolji...
ajde... ak ti velis da je dobro...
bum se potrudila...
I ljubim dobre, ljubim lake.
Neke prave, a neke ne.
I sve su vile, sve su kraljice.
I sve su nevazne naspram nje...
kitten
pripravnica
pripravnica
Posts: 305
Joined: 26 Nov 2002, 08:14

Post by kitten »

evo i ja cu da pocnem gledati :mrgreen:
nadam se da nece biti uzalud
:love: :sheep:
User avatar
mudroslava
Dr. SEXpertica
Dr. SEXpertica
Posts: 730
Joined: 22 Nov 2002, 16:29
Location: Berlin
Contact:

Post by mudroslava »

:cool: Elem, moj slijedeci projekt jest: ubosti kompletnu ST DVD-kolekciju, pa, cim se ponovno moderniziram, ima da przim samo tako... o:D :cool:
My body is not a temple
It's an amusement park

It's not a side effects of the cocaine...

They tried to make me go to rehab
I said no, no, no.
User avatar
alex 2
litlle blue alien
litlle blue alien
Posts: 3182
Joined: 04 Nov 2007, 19:58
Location: Nebo

Post by alex 2 »

Samo pogledajte moj potpis i skuzit cete :mrgreen:
Inace ja ovu temu otvorin na svakom forumu na koji dođem a ode su me preduhitrili :cry:
Star trek obozavan i pprevise , u biti sve serije osim one the original star trek , koja mi je losa radi specijalnih efekata koji su bili tada jako , jako losi (kad se to snimalo)
:DH:
..

Nije bilo suza , nije bilo iluzija , ostao je krik na usnama i ova pjesma....
User avatar
gilly
studentica
studentica
Posts: 169
Joined: 05 Jan 2008, 19:23
Location: Zagreb

Post by gilly »

Joooooj, sad sam stvarno do ibera zagrizla za ovaj forum... :mrgreen:

Čim su i SFičari ovdje, odmah sam kao riba u vodi :wink: Ja sam veliki SF, fantasy & horror fan...
Nisam formalno Trekkie... ali ljubljam ST 8:) Posebno Deannu Troi i Kiru Narys... :oops:
"Ne želim biti normalna. Normalno za mene znači prosječno, a ja mrzim prosječnost" (G. Anderson)
Post Reply